Balsam pod prysznic – rozwiązanie dla współczesnej kobiety
Magdalena Wierucka-Rybak

Balsam pod prysznic – rozwiązanie dla współczesnej kobiety

Pośpiech. To słowo charakteryzuje zjawisko braku czasu. Większość z nas niestety ma coraz mniej wolnych chwil. Dlatego nowością na polskim rynku kosmetycznym są balsamy pod prysznic. Ich łatwość stosowania i szybkość wchłaniania, pozwala zaoszczędzić czas podczas kąpieli. Kiedy warto sięgnąć po tego typu produkt?

Balsamy pod prysznic weszły na polski rynek ogromną ekspansją, zalewając półki sklepowe. Siła kampanii reklamowej pozwoliła dotrzeć do rzeszy nabywców nowego, szybkiego i łatwego w użyciu produktu. Producenci kosmetyków wciąż starają się sprostać wymaganiom klientów. Znając pośpiech, jaki towarzyszy współczesnemu człowiekowi, zaproponowali kosmetyk w postaci balsamu pod prysznic. Jego składniki aktywne mają zapewnić ekspresowe nawilżenie, uczucie jedwabistej skóry, jak i dawać przyjemność użytkowania i gwarantować szybką aplikację oraz wchłanianie. Co powinniśmy o wiedzieć o balsamie pod prysznic?

Składniki aktywne

Z kosmetologicznego punktu widzenia, to składniki aktywne zawarte w preparacie kosmetycznym są najważniejsze.

  • Działanie regenerujące i nawilżające

W balsamach do ciała pod prysznic znajdziemy kompleksy regenerująco-nawilżające tj. kwas hialuronowy, masło kakaowe oraz oleje arganowy, migdałowy i jojoba. Zastosowane związki aktywne zapobiegną przeznaskórkowej utracie wody, a także zniwelują przesuszenie i dodatkowo odżywią skórę. Wpłyną również stymulująco na procesy regeneracji skóry.

  • Działanie ujędrniające

W ofercie możemy skorzystać także z preparatów ujędrniających zawierających m.in. wyciągi z cytryny oraz trawy cytrynowej o właściwościach usprawniających krążenie krwi, odżywczego i uelastyczniającego skórę oleju kokosowego.

  • Działanie rewitalizujące i energizujące

Wśród kosmetyków pod prysznic znajdziemy także rewitalizujące i energizujące balsamy, których składniki aktywne wpłyną pobudzająco na organizm oraz zmysły i dodadzą energii skórze z samego rana.

  • Preparaty hipoalergiczne

Dla bardziej wymagającej skóry ciała znajdziemy preparaty hipoalergiczne. Balsamy pod prysznic, służące do codziennej pielęgnacji suchej i wymagającej skóry, skłonnej do podrażnień i reakcji alergicznych,  intensywnie odżywią, zmiękczą i wygładzą skórę. Bogate w pantenol i glicerynę, pozbawione kompozycji zapachowej,  parafiny, parabenów, barwników oraz alergenów, mogą zostać zastosowane nawet w przypadku pielęgnacji skóry nadwrażliwej. Dodatkowo tego typu balsamy do ciała pod prysznic, są również testowane dermatologicznie.

Patrząc na szeroką ofertę balsamów pod prysznic oferowanych na polskim rynku przez producentów, można śmiało powiedzieć, że różnorodność trafi w gusta wielu osób.

Jak stosować balsam pod prysznic?

Producenci balsamów przeznaczonych pod prysznic umieszczają sposób użytkowania produktu na opakowaniu. Podstawą pielęgnacji, zaraz po umyciu ciała, jest nałożenie balsamu na jeszcze wilgotną skórę. Istotny jest także sposób aplikacji. Większość należy wmasować okrężnymi ruchami, a nadmiar preparatu spłukać. Dla wzmocnienia efektu warto użyć większą ilość preparatu. Zaraz po wyjściu z kąpieli, ciało należy delikatnie osuszyć ręcznikiem, a już po chwili, jak obiecują producenci, można się ubrać, bez uczucia lepkości ani oczekiwania na wchłonięcie się składników kosmetyku.

Kiedy warto stosować balsam pod prysznic?

Balsamy pod prysznic są doskonałym uzupełnieniem szybkiej pielęgnacji ciała, a w szczególności porannej toalety. Ich łatwość aplikacji, a także szybkość wchłaniania umożliwią nawet najbardziej zapracowanej osobie pozwolić na odrobinę pielęgnacji z samego rana. Po zastosowaniu kosmetyku odczujemy jego efekt, ale bez uczucia tłustości, jaki pozostawiłby tradycyjny balsam. Jest on doskonałym kosmetykiem dla wszystkich tych, którzy z jednej strony nie mogą pozwolić sobie na zastosowanie balsamu czy kremu, ze względu na brak czasu, a z drugiej chcą zapewnić swojej skórze odrobinę pielęgnacji. Balsam pod prysznic zapewnia ekspresowy efekt. Tego typu produkt sprawdzi się również w upalne lato, kiedy wiele razy wchodzimy pod prysznic celem umycia i schłodzenia ciała. Szybka aplikacja i nietłusta konsystencja sprawi, że nie będziemy odczuwać „lepienia się” ani dodatkowej „warstwy” na skórze.

Żel pod prysznic z balsamem do ciała

Kolejną nowością są także żele pod prysznic z balsamem do ciała. Zawierają one obok substancji myjących, które pozostawią skórę czystą i świeżą, dodatkowo składniki pielęgnujące, które sprawią, że po umyciu, skóra będzie przyjemna w dotyku a także nawilżona i jędrna. Najczęstszymi  związkami tych kosmetyków są substancje nawilżające, do których należy gliceryna, pantenol czy lipidy, oraz wygładzające. Jest to jeszcze szybszy sposób na ekspresowa pielęgnację. Na rynku dostępnych jest kilka tego typu preparatów, nawet hipoalergicznych, bez mydła, konserwantów i pochodnych ropy naftowej. Z kolei dla bardzo zabieganych firmy kosmetyczne poszły dalej, produkując balsamy do ciała z peelingiem pod prysznic.

Dlaczego warto stosować tradycyjne balsamy?

Jednak ekspresowy produkt nie zastąpi tradycyjnego kremu, balsamu, mleczka czy masła do ciała, charakteryzującego się bardzo gęsta konsystencją. Podstawą pielęgnacji każdego typu skóry, jest aplikacja odpowiedniego kremu zaraz po jej oczyszczeniu. Skóra jest nieustannie narażona na wpływ bodźców wewnętrznych, ale i zewnętrznych tj. atmosferycznych. Całokształt czynników wywiera silnie uszkadzające działanie na skórę, a w szczególności na jej wierzchnie warstwy, powodując odwodnienie, nadmierne rogowacenie i szorstkość. Kosmetyki do ciała nie tylko niwelują problem nadmiernej utraty przeznaskórkowej wody, ale i wykazują bogate i skoncentrowane działanie np. odbudowujące, regenerujące czy odżywcze. Dodatkowym atutem jest także silna odbudowa warstwy lipidowej naskórka, narażonej na niekorzystny wpływ czynników środowiskowych, lub uszkodzonej zapalnie. W niektórych chorobach skóry, bogate w lipidy kremy są nieodzownym elementem zapobiegawczym nawracaniu zmian np. o charakterze zapalnym, niwelując uczucie napięcia i świąd. Tradycyjne środki są skuteczną metodą, której nie da się zastąpić ekspresową pielęgnacją.

Na rynku kosmetycznym mamy możliwość również wyboru odpowiedniego produktu do podstawowej pielęgnacji. Oprócz balsamów, mleczek, mamy również do masła, olejki, oliwki i budynie do ciała. Takie bogactwo umożliwia konsumentom dobór konsystencji w zależności od potrzeby ich skóry, a także upodobań, co do wielkości warstwy pozostawionej na naskórku, szybkości wchłaniania się czy tłustości produktu. Oczywiście odczucie dobrze nawilżonej skóry jest sprawą indywidualną, a lekkość i wchłanialność kosmetyku zależy od naszych preferencji, dlatego wybierając dla siebie produkt najlepiej jest kierować się potrzebą skóry oraz jej rodzajem.

Z pewnością balsamy pod prysznic są atrakcyjną alternatywą oraz ciekawym rozwiązaniem dla współczesnej kobiety. Zaproponowana ekspresowa pielęgnacja uzupełni niejedną kosmetyczkę i nic nie stoi na przeszkodzie, aby w razie potrzeby, stosować ją przez cały rok.

Twoje sugestie

Dokładamy wszelkich starań, aby podane zdjęcie i opis oferowanych produktów były aktualne, w pełni prawidłowe oraz kompletne. Jeśli widzisz błąd, poinformuj nas o tym.

Zgłoś uwagi Ikona

Polecane artykuły

  • Jak dbać o włosy przetłuszczające się? Poznaj sposoby na najlepszą pielęgnację

    Jeżeli Twoje włosy już kilka godzin po umyciu wyglądają na nieświeże i stają się przyklapnięte u nasady, prawdopodobnie mają tendencję do nadmiernego przetłuszczania się. Jak sobie z tym poradzić? Ponieważ przyczyn tłustych włosów może być wiele – od niewłaściwej pielęgnacji przez źle zbilansowaną dietę i stres aż do zaburzeń hormonalnych oraz chorób skóry – warto wdrożyć kompleksowe działania. Poznaj skuteczne sposoby na przetłuszczające się włosy i skórę głowy.

  • Jak dbać o skórę z tatuażem? Czym smarować?

    Popularność tatuaży jako trwałej ozdoby ciała człowieka nieprzerwanie rośnie. Tak jak kiedyś trudno było spotkać osobę wytatuowaną, tak obecnie coraz rzadziej poznajemy nowe osoby, które nie mają choćby jednej, małej „dziary”. Za tą powszechnością idą też jednak pewne obowiązki, a mianowicie odpowiednia higiena – jak zatem właściwie dbać o skórę pokrytą tatuażem?

  • Jak sie pozbyć przebarwień po rądziku? Domowe sposoby, kosmetyki

    Skóra to największy narząd naszego ciała. Każdego dnia jest narażona na wiele czynników, które mogą działać na nią bardzo intensywnie, a czasami wręcz szkodliwie. Częstym problemem skórnym są plamy oraz przebarwienia, które pozostają po trądziku. Jak poradzić sobie z tym uciążliwym kosmetycznym problemem?

  • Cera tłusta (łojotokowa) – przyczyny, charakterystyka, pielęgnacja skóry tłustej i mieszanej

    Tłusta, nadmiernie błyszcząca, z widocznymi porami i zaskórnikami – tak wygląda skóra łojotokowa. Często nie dotyczy tylko cery, czyli skóry na twarzy, ale także pleców, klatki piersiowej i głowy. Dowiedz się, jak należy pielęgnować skórę tłustą, aby wpłynąć na jej kondycję.

  • Tatuaż z henny dla dzieci i dorosłych – czy jest bezpieczny?

    Henna jest naturalnym barwnikiem pozyskiwanym z roślin, który wykorzystuje się w przemyśle kosmetycznym. Tatuaże z henny są popularną metodą tatuowania ciała, gdyż w przeciwieństwie do naturalnych tatuaży znikają po kilku tygodniach bez pozostawienia śladu. Należy jednak pamiętać, że henna jest dość częstym alergenem powodującym reakcje uczuleniowe na skórze.

  • HIFU – zabieg krok po kroku. Czy da się zmniejszyć drugi podbródek w pół godziny?

    Medycyna estetyczna jest bardzo szybko rozwijającą się, wyjątkowo nowoczesną i coraz bardziej dostępną branżą z pogranicza fizjologii i kosmetologii. Służy m.in. do dbania o siebie, a tym samym do poprawy samopoczucia. Z powodzeniem korzystają z niej zarówno kobiety, jak i mężczyźni. Umożliwia szybsze osiągnięcie wyznaczonych celów sylwetkowych, poprawę wizerunku, pozbycie się kompleksów lub po prostu – poprawia jakość życia. W artykule podpowiemy, jak pozbyć się drugiego podbródka, jak ujędrnić skórę na piersiach po karmieniu i co zrobić, aby skóra na szyi lub brzuchu przestała być wiotka. Oznacza to, że przyjrzymy się jednej z bardziej popularnych metod wykorzystywanych w medycynie estetycznej – HIFU.

  • Mikrodermabrazja domowa – czy zabiegi w gabinecie kosmetycznym nadal są konieczne?

    Mikrodermabrazja w domu? To zdanie jeszcze kilka lat temu brzmiało nierealnie. W obecnych czasach wiele osób posiada już w swoim domowym spa cały arsenał sprzętów, które mogą pomóc zadbać o skórę, w tym także urządzenie do mikrodermabrazji, kupione już nawet za kilkadziesiąt złotych. Czy mikrodermabrazja wykonywana w domu daje takie same efekty jak ta wykonana w gabinecie? Jakie ryzyko niosą za sobą domowe zabiegi z wykorzystaniem urządzenia do mikrodermabrazji? Odpowiedzi na te i inne pytania znajdują się w niniejszym artykule.

  • Kolagen rybi do picia – kiedy po niego sięgnąć i jak stosować?

    Kolagen jest naturalnym polimerem białkowym budującym skórę, stawy włosy i paznokcie. Jest ważnym składnikiem budulcowym oraz wspomaga regenerację, gojenie i procesy naprawcze w organizmie. Kolagen jest naturalnie syntetyzowany w fibroblastach. Tworzą go wyłącznie aminokwasy endogenne. Wraz z wiekiem naturalna synteza kolagenu w organizmie ulega obniżeniu, dlatego po 30. roku życia warto włączyć jego suplementację do codziennej rutyny.

Porozmawiaj z farmaceutą
Infolinia: 800 110 110

Zadzwoń do nas jeśli potrzebujesz porady farmaceuty.
Jesteśmy dla Ciebie czynni całą dobę, 7 dni w tygodniu, bezpłatnie.

Pobierz aplikację mobilną Pobierz aplikację mobilną Doz.pl

Ikona przypomnienie o zażyciu leku.
Zdarza Ci się ominąć dawkę leku?

Zainstaluj aplikację. Stwórz apteczkę. Przypomnimy Ci kiedy wziąć lek.

Dostępna w Aplikacja google play Aplikacja appstore
Dlaczego DOZ.pl
Niższe koszta leczenia

Darmowa dostawa do Apteki
Bezpłatna Infolinia dla Pacjentów.

ikona niższe koszty leczenia
Bezpieczeństwo

Weryfikacja interakcji leków.
Encyklopedia leków i ziół

Ikona encklopedia leków i ziół
Wsparcie w leczeniu

Porady na czacie z Farmaceutą.
E-wizyta z lekarzem specjalistą.

Ikona porady na czacie z farmaceutą
Newsletter

Bądź na bieżąco z DOZ.pl