×
DOZ.PL Darmowa
aplikacja
DOZ.pl
Zainstaluj

Nowym ministrem zdrowia został prof. Marian Zembala

Uznany kardiochirurg i bliski współpracownik prof. Zbigniewa Religi został nowym ministrem zdrowia. Marian Zembala jest nie tylko znanym specjalistą we własnej dziedzinie, ale również cieszy się dużym autorytetem społecznym.

Prof. Marian Zembala jest dyrektorem Śląskiego Centrum Chorób Serca w Zabrzu, przewodniczącym Rady Naukowej przy Ministrze Zdrowia oraz konsultantem krajowym w dziedzinie kardiochirurgii. Premier Ewa Kopacz poinformowała o jego nominacji na to stanowisko w poniedziałek 15 czerwca.

Jako szef Śląskiego Centrum Chorób Serca w Zabrzu prof. Zembala udowodnił nie tylko wysokie kwalifikacje w dziedzinie medycyny, ale również zarządzania. Kierowana przez niego placówka otrzymała wiele nagród, w tym tytuł najlepszego szpitala w kategorii kardiologicznej w rankingu tygodnika „Wprost” oraz I miejsce w medycznym rankingu „Rzeczpospolitej”.

W latach 80. prof. Zembala był asystentem prof. Zbigniewa Religi w czasie, gdy przeprowadzał pierwsze przeszczepy serca w Klinice Kardiochirurgii ówczesnej Śląskiej Akademii Medycznej. W związku z tym stał się jednym z bohaterów filmu „Bogowie” poświęconego profesorowi Relidze.

Źródło: Rynek zdrowia


Podziel się: