Na czym polega trening fat burning?
Sekretem treningów określanych mianem fat burning jest praca w zakresie 70-85 proc. tętna maksymalnego przez całe zajęcia. Aby wiedzieć, w jakim przedziale powinien mieścić się Twój puls, żeby sprzyjał walce z nadmiarem tkanki tłuszczowej, najpierw od 220 odejmij swój wiek. Wynik pomnóż przez 0,7, a następnie przez 0,85. Otrzymane rezultaty to widełki, których nie może przekraczać Twoje tętno w czasie ćwiczeń. Najlepszym sposobem na kontrolowanie tych parametrów jest zaopatrzenie się w pulsometr, który, po ustawieniu odpowiednich limitów, będzie sygnalizował Ci spadek wartości tętna poniżej optymalnego poziomu bądź przekroczenie górnej granicy. Trenując pod okiem profesjonalnego instruktora, gadżet może okazać się zbędny.
Ta forma zajęć aerobowych stanowi połączenie aerobiku z tańcem. Podczas treningu w rytm energetycznej muzyki będziesz wykonywać układ choreograficzny składający się z ćwiczeń wzmacniających oraz rozciągających, a także figur sportowych i tanecznych.
Fat burning aktywizuje przede wszystkim dolne partie ciała, czyli brzuch, pośladki oraz uda, ale systematycznie wykonywany wpłynie pozytywnie na układ sercowo-naczyniowy i oddechowy, a także pomoże podkręcić metabolizm oraz popracować nad koordynacją ruchową. Godzina ćwiczeń pozwala spalić do 600 kcal.
Jednak warto pamiętać, że spalanie tkanki tłuszczowej rozpoczyna się po 30 minutach od momentu rozpoczęcia wysiłku, dlatego zadowalające rezultaty mogą przynieść 3-4 treningi tygodniowo trwające od pół godziny do 60 minut. Ważne jest, aby dopasować poziom ćwiczeń do swoich możliwości. Jeśli zaczniemy od trudnych układów, szybko możemy się zniechęcić i odwrotnie, proste figury mogą wywoływać znużenie.