×
DOZ.PL Darmowa
aplikacja
DOZ.pl
Zainstaluj

Polomigran - Pizotifenum - zastosowanie, działanie i opis

Podstawowe informacje
Skład jabłczan pizotifenu
Postać tabletki
Kategoria Ośrodkowy układ nerwowy
Specjalności Neurologia
Działanie przeciwmigrenowe

Wskazania do stosowania

Profilaktyka i leczenie migreny, pourazowe bóle głowy, bóle głowy Hortona.

 

Uwaga! Polomigran nie przerywa napadów migreny.

Dawkowanie

Doustnie. Dawkę i częstotliwość przyjmowania leku ustala lekarz.

 

Uwaga! Podczas leczenia nie należy pić alkoholu.

 

Aby leczenie było skuteczne i jak najbardziej bezpieczne należy przestrzegać zaleceń lekarza prowadzącego.

 

Zapoznaj się z właściwościami leku opisanymi w ulotce przed jego zastosowaniem.

 

Przed zastosowaniem leku należy sprawdzić datę ważności podaną na opakowaniu (etykiecie). Nie należy stosować leku po terminie ważności. Przechowuj lek w szczelnie zamkniętym opakowaniu, w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, zgodnie z wymogami producenta.

 

Lek ten został przepisany przez lekarza prowadzącego celem leczenia konkretnego schorzenia. Nie należy go odstępować innym osobom ani używać w innych okolicznościach bez konsultacji z lekarzem.

Poinformuj lekarza

Gdy masz nadwrażliwość na pizotifen lub jakąkolwiek substancję pomocniczą preparatu, jaskrę, dolegliwości związane z przerostem gruczołu krokowego, nadciśnienie tętnicze, chorobę wieńcową, otyłość.

 

Gdy przyjmujesz leki przeciwdepresyjne (inhibitory MAO), leki przeciwhistaminowe. Ponadto należy poinformować lekarza o wszystkich ostatnio przyjmowanych lekach, nawet tych odstępnych bez recepty.

 

Gdy jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży, a także gdy karmisz piersią. Nie zaleca się stosowania preparatu w ciąży i okresie karmienia piersią.

Skutki uboczne

Senność, zawroty głowy, znużenie, brak koncentracji, obniżenie ciśnienia krwi, zaburzenia żołądkowo-jelitowe, suchość w jamie ustnej. Ponadto na początku leczenia wzrost apetytu, zwiększenie masy ciała.

 

Występowanie po zastosowaniu leku takich działań niepożądanych jak np. zaburzenia koncentracji, zwroty głowy, stwarza niebezpieczeństwo związane z prowadzeniem pojazdów oraz obsługą maszyn (szczególnie w początkowym okresie leczenia).