
Encyklopedia leków
Polomigran - Pizotifenum
Podstawowe informacje
- Skład
-
jabłczan pizotifenu
- Postać
-
tabletki
- Kategoria
-
Ośrodkowy układ nerwowy
- Specjalności
-
Neurologia
- Działanie
-
przeciwmigrenowe
Profilaktyka i leczenie migreny, pourazowe bóle głowy, bóle głowy Hortona.
Uwaga! Polomigran nie przerywa napadów migreny.
Doustnie. Dawkę i częstotliwość przyjmowania leku ustala lekarz.
Uwaga! Podczas leczenia nie należy pić alkoholu.
Aby leczenie było skuteczne i jak najbardziej bezpieczne należy przestrzegać zaleceń lekarza prowadzącego.
Zapoznaj się z właściwościami leku opisanymi w ulotce przed jego zastosowaniem.
Przed zastosowaniem leku należy sprawdzić datę ważności podaną na opakowaniu (etykiecie). Nie należy stosować leku po terminie ważności. Przechowuj lek w szczelnie zamkniętym opakowaniu, w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, zgodnie z wymogami producenta.
Lek ten został przepisany przez lekarza prowadzącego celem leczenia konkretnego schorzenia. Nie należy go odstępować innym osobom ani używać w innych okolicznościach bez konsultacji z lekarzem.
Gdy masz nadwrażliwość na pizotifen lub jakąkolwiek substancję pomocniczą preparatu, jaskrę, dolegliwości związane z przerostem gruczołu krokowego, nadciśnienie tętnicze, chorobę wieńcową, otyłość.
Gdy przyjmujesz leki przeciwdepresyjne (inhibitory MAO), leki przeciwhistaminowe. Ponadto należy poinformować lekarza o wszystkich ostatnio przyjmowanych lekach, nawet tych odstępnych bez recepty.
Gdy jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży, a także gdy karmisz piersią. Nie zaleca się stosowania preparatu w ciąży i okresie karmienia piersią.
Senność, zawroty głowy, znużenie, brak koncentracji, obniżenie ciśnienia krwi, zaburzenia żołądkowo-jelitowe, suchość w jamie ustnej. Ponadto na początku leczenia wzrost apetytu, zwiększenie masy ciała.
Występowanie po zastosowaniu leku takich działań niepożądanych jak np. zaburzenia koncentracji, zwroty głowy, stwarza niebezpieczeństwo związane z prowadzeniem pojazdów oraz obsługą maszyn (szczególnie w początkowym okresie leczenia).
Uwaga! Zapoznaj się z ostrzeżeniem