Chwila przyjemności z domowym spa na Dzień Kobiet
Krzysztof Słomiak

Chwila przyjemności z domowym spa na Dzień Kobiet

Zbliża się 8 marca, czyli Dzień Kobiet. Dzień, w którym każda kobieta chce poczuć się doceniona. Ciężko jest pisać z perspektywy mężczyzny, o tym co kobiety myślą, jakie mają cele i pragnienia w tym szczególnym dla nich okresie. Nie wchodząc w sfery psychologii, pewnym natomiast jest, że każdy czas jest dobry na odpoczynek, relaks i regenerację. Zarówno psychiczną jak i fizyczną.

Okres ten, który następuje po zimie jest dla ciała i umysłu trudny. Z jednej strony mamy mniej słońca, nasze samopoczucie jest obniżone, z drugiej strony na dworze jest przeraźliwie zimno, więc mniej czasu spędzamy na zewnątrz. Warto więc ten czas wykorzystać na pielęgnację ciała i relaks. W dzisiejszym artykule kilka pomysłów na domowe spa na Dzień Kobiet i okres tuż przed nim.

Pomysłów na spa w domu jest wiele. Są to zabiegi proste do wykonania. Zwykle potrzeba jest godziny wolnego czasu, a korzyści z nich płynące będą widoczne gołym okiem.

Wykorzystać można następujące pomysły.

•    Niech to będzie czas tylko dla Ciebie. Wyślij męża/ chłopaka (z dziećmi) na całodniową wycieczkę. Tego dnia zrezygnuj z roli matki i pani domu, a zainwestuj w swoją kobiecość.

•    Do naszego domowego spa można zaprosić koleżanki/siostrę/córkę/mamę. Będzie to dobra okazja do zacieśniania więzi.

•   Domowe maseczki z naturalnych składników - miód, sok z cytryn, cukier brązowy, fusy z kawy, okład z ogórków. Maski te mają dostarczyć bogactwo naturalnych skłądników, przede wszystkim na twarz.

Okład z ogórków odświeży cerę i zredukuje worki pod oczami. Sok z cytryny ładnie usuwa powierzchowne i płytkie przebarwienia. Podobnie działa na dłonie. Cukier brązowy czy fusy z kawy są bardzo dobrym materiałem do przygotowania domowego peelingu do całego ciała.

•    Profesjonalne maseczki na twarz, dłonie i stopy. Jeśli szukamy masek na konkretne problemy mające bardzo skoncentrowane działanie, można wykorzystać kosmetyki przygotowane właśnie do tych celów. Maski oczyszczające przygotują cerę do dalszych zabiegów. Maski odżywcze, hialuronowe czy zawierające drobiny złota, dostarczą skórze cennych składników.

Maski złuszczające na dłonie i stopy pozwolą pozbyć się martwego naskórka, sprawiając, że skóra będzie miękka i gładka. Po tym zabiegu (wykonane po tygodniu, po złuszczeniu naskórka) dobrze sprawdzą się maski nawilżające do rąk i nóg.

•    Relaksacyjna kąpiel z olejkami eterycznymi, solami do kąpieli czy pudrami do kąpieli. Ostatnio dużą popularność zyskują musujące kule do kąpieli. Nie tylko ładnie pachną, co powinno zrelaksować najbardziej wybredną kobietę, ale również mają zbawienne działanie na skórę. Po takiej kąpieli skóra jest uelastyczniona, miękka i przyjemna w dotyku. Ciepła woda dodatkowo rozluźni mięśnie.

•    Po kąpieli jesteśmy przygotowani do zabiegu domowego masażu. Do masażu pleców potrzebujemy drugiej osoby, ale samemu możemy wykonać masaż dłoni, stóp, ud czy łydek. Do tego celu można wykorzystać olejki eteryczne lub ciekawszą alternatywę, jaką są świece do masażu.

•    Można zainwestować również w profesjonalny masaż wykonany przez fizjoterapeutę u Ciebie w domu – atrakcyjne ceny w porównaniu ze spa i szeroka gama wyboru usług: masaż leczniczy, relaksacyjny, masaż bańką chińską na cellulit, masaż gorącymi kamieniami.

•    W tym dniu możemy zrobić sobie również „cheat day” – czyli dzień oszustwa. Zjedz ulubiony deser. Jeśli jesteś na diecie, ten mały podarek dla siebie może sprawić dużą przyjemnosć.

Pomysłów na domowe spa jest wiele. Wystarczy zrobić jedną przyjemnosć, aby dać sobie odczuć, że sami siebie doceniliśmy. W końcu za pieniądze można kupić wiele. Łóżko, lecz nie sen. Jedzenie, lecz nie apetyt. Leki, lecz nie zdrowie. Przyjemności, lecz nie radość. Tak samo jest z tym ważnym dniu. Nie oczekujmy drogich prezentów od innych, bo o wiele zdrowszym jest się cieszyć tym co się ma. Prezent sprawi przyjemność, to fakt. Ale to co możemy zrobić sami dla swojego zdrowia i samopoczucia będzie miało dużą, jeśli nie największą wartość.

Twoje sugestie

Dokładamy wszelkich starań, aby podane zdjęcie i opis oferowanych produktów były aktualne, w pełni prawidłowe oraz kompletne. Jeśli widzisz błąd, poinformuj nas o tym.

Zgłoś uwagi Ikona

Polecane artykuły

  • Jakie kwasy można stosować latem, żeby nie mieć plam na skórze?

    Zabiegi z kwasami są najczęściej rekomendowane w okresie jesienno-zimowym ze względu na mniejsze natężenie promieniowania ultrafioletowego (UV). Ekspozycja na słońce po tego typu zabiegach może prowadzić do niepożądanych skutków ubocznych. Natomiast warto wiedzieć, że istnieją kwasy, których stosowanie jest możliwe przez cały rok. Należy jednak przestrzegać określonych zasad pielęgnacji skóry po zabiegach z kwasami niezależnie od pory roku.

  • Jak się pozbyć przebarwień po trądziku? Domowe sposoby, kosmetyki

    Skóra to największy narząd naszego ciała. Każdego dnia jest narażona na wiele czynników, które mogą działać na nią bardzo intensywnie, a czasami wręcz szkodliwie. Częstym problemem skórnym są plamy oraz przebarwienia, które pozostają po trądziku. Jak poradzić sobie z tymi uciążliwymi kosmetycznymi niedoskonałościami?

  • Tatuaż z henny dla dzieci i dorosłych – czy jest bezpieczny?

    Henna jest naturalnym barwnikiem pozyskiwanym z roślin, który wykorzystuje się w przemyśle kosmetycznym. Tatuaże z henny są popularną metodą tatuowania ciała, gdyż w przeciwieństwie do naturalnych tatuaży znikają po kilku tygodniach bez pozostawienia śladu. Należy jednak pamiętać, że henna jest dość częstym alergenem powodującym reakcje uczuleniowe na skórze.

  • Jak odbudować barierę hydrolipidową skóry? Czy uszkodzona może powodować nasilenie trądziku?

    Uszkodzona bariera hydrolipidowa jest przyczyną wystąpienia szeregu problemów skórnych. Do zaburzeń w warstwie hydrolipidowej skóry może doprowadzić niewłaściwa pielęgnacja. Zaburzona bariera hydrolipidowa objawia się przesuszeniem skóry, któremu towarzyszy uczucie ściągnięcia, a czasem nawet pieczenia i świądu. Jak odbudować uszkodzoną barierę hydrolipidową?

  • Jak zwiększyć objętość włosów? Kosmetyki i domowe sposoby

    Włosy oklapnięte u nasady to zmora wielu kobiet, zwłaszcza tych posiadających cienkie kosmyki ze skłonnością do nadmiernego przetłuszczania się. Jak je pielęgnować, aby stały się puszyste i lśniące, a jednocześnie nie obciążyć nadmiernie skóry głowy? Sprawdź nasze podpowiedzi i dowiedz się, jak skutecznie zwiększyć objętość włosów.

  • Włosy średnioporowate – dlaczego się przetłuszczają lub puszą?

    Włosy o średniej porowatości to termin związany z budową i kondycją włosów. Opisuje poziom ich zdolności do wchłaniania i utrzymywania wilgoci. Rozpoznanie tego, czy masz włosy średnioporowate, niskoporowate czy wysokoporowate, może podpowiedzieć, jak właściwie dbać o włosy, a także pomóc w wyborze najlepszych produktów kosmetycznych do średnioporów. Czy takie włosy powinno się olejować czy może lepiej jest zainwestować w humektanty?

  • Peptydy – czym są i jak działają na skórę? Właściwości kosmetyków z peptydami

    Peptydy to związki organiczne często wykorzystywane w kosmetykach. Dzięki swoim właściwościom opóźniają proces starzenia się skóry, nawilżają ją i ujędrniają. Jakie są rodzaje peptydów i czym różnią się od siebie? Jakie efekty dają peptydy stosowane na twarz?

Porozmawiaj z farmaceutą
Infolinia: 800 110 110

Zadzwoń do nas jeśli potrzebujesz porady farmaceuty.
Jesteśmy dla Ciebie czynni całą dobę, 7 dni w tygodniu, bezpłatnie.

Pobierz aplikację mobilną Pobierz aplikację mobilną Doz.pl

Ikona przypomnienie o zażyciu leku.
Zdarza Ci się ominąć dawkę leku?

Zainstaluj aplikację. Stwórz apteczkę. Przypomnimy Ci kiedy wziąć lek.

Dostępna w Aplikacja google play Aplikacja appstore
Dlaczego DOZ.pl
Niższe koszta leczenia

Darmowa dostawa do Apteki
Bezpłatna Infolinia dla Pacjentów.

ikona niższe koszty leczenia
Bezpieczeństwo

Weryfikacja interakcji leków.
Encyklopedia leków i ziół

Ikona encklopedia leków i ziół
Wsparcie w leczeniu

Porady na czacie z Farmaceutą.
E-wizyta z lekarzem specjalistą.

Ikona porady na czacie z farmaceutą
Newsletter

Bądź na bieżąco z DOZ.pl