Formy dostawy dla tego produktu
-
ODBIÓR W APTECEOdbiór w aptece
-
WYSYŁKA KURIEREMKurier DHLKurier GLSKurier PHARMALINK
-
ODBIÓR W PUNKCIEAutomaty DHL i punkty POPAutomaty i punkty odbioru GLSPaczkomat INPOST







Pokaż wszystkie produkty VOLTAREN
Podmiot odpowiedzialny
Haleon Poland Sp. z o.o.ul. Rzymowskiego 53
02-697 Warszawa
mystory.pl@haleon.com
Opis
Voltaren Forte to lek w postaci plastra leczniczego do krótkotrwałego stosowania u osób dorosłych i młodzieży w wieku powyżej 16 lat. Lek Voltaren Forte stosuje się miejscowo w objawowym leczeniu bólu towarzyszącego nadwyrężeniom, zwichnięciom, stłuczeniom. Zawiera w składzie diklofenak należący do niesteroidowych leków przeciwzapalnych (NLPZ).
Skład
Substancją czynną leku jest diklofenak sodowy (Diclofenacum natricum).
Jeden plaster leczniczy zawiera 140 mg diklofenaku sodowego.
Substancje pomocnicze: Warstwa zewnętrzna zabezpieczająca: włóknina poliestrowa. Warstwa przylegająca: poliakrylanu dyspersja, tributylu cytrynian, butylohydroksyanizol (E 320). Warstwa ochronna (usuwana): papier pokryty monosilikonem.
Dawkowanie
Ten lek należy zawsze stosować zgodnie z opisem w ulotce dla pacjenta lub według zaleceń lekarza lub farmaceuty. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza, farmaceuty lub pielęgniarki.
Lek do stosowania zewnętrznego (wyłącznie na skórę, naskórek) na bolące miejsca.
Plaster należy stosować na nienaruszoną, niezmienioną chorobowo skórę.
Zalecana dawka to 1 plaster leczniczy raz na dobę.
Poprawa powinna nastąpić po 7 dniach, w przeciwnym przypadku lub jeśli pacjent czuje się gorzej, należy skonsultować się z lekarzem.
Instrukcja użycia:
1. Przeciąć saszetkę wzdłuż przerywanej linii i wyjąć plaster leczniczy.
Nakładanie plastra:
2. Odkleić jedną z dwóch folii ochronnych z plastra.
3. Nałożyć na miejsce, które ma być leczone i usunąć drugą folię ochronną.
4. Delikatnie docisnąć dłonią tak, aby plaster przylepił się do skóry.
Zdjęcie plastra:
5. Nawilżyć plaster wodą, oderwać krawędź plastra i delikatnie odkleić plaster.
6. Aby usunąć wszelkie pozostałości produktu, należy umyć leczony obszar wodą, delikatnie masując palcami wykonując kuliste ruchy.
Jeśli zachodzi taka konieczność, plaster leczniczy można przymocować za pomocą elastycznej siatki opatrunkowe
Plaster leczniczy nie może być stosowany ze ściśle nieprzepuszczającym powietrze bandażem (opatrunek okluzyjny). Nie stosować podczas kąpieli w wannie ani pod prysznicem. Plastra leczniczego nie należy dzielić.
Działanie
Voltaren Forte jest lekiem przeciwbólowym i przeciwzapalnym. Zawiera w składzie diklofenak, który należy do NLPZ, czyli niesteroidowych leków przeciwzapalnych. Działanie diklofenaku jest związane z ograniczeniem bólu pochodzącego od stanu zapalnego, opuchlizny czy gorączki.
Jeśli po upływie 7 dni nie nastąpiła poprawa lub pacjent czuje się gorzej, należy skontaktować się z lekarzem.
Wskazania
Miejscowe, krótkotrwałe i objawowe leczenie bólu spowodowanego tępymi urazami (np. urazy sportowe), takimi jak: zwichnięcia, ostre nadwyrężenia lub siniaki kończyn.
Przeciwwskazania
Nie należy stosować leku, jeśli pacjent: ma nadwrażliwość na substancję czynną lub na którąkolwiek substancję pomocniczą; ma nadwrażliwość na kwas acetylosalicylowy lub inne niesteroidowe leki przeciwzapalne (NLPZ); podczas przyjmowania kwasu acetylosalicylowego lub innych niesteroidowych leków przeciwzapalnych (NLPZ) miał napad astmy, pokrzywkę lub ostre zapalenie błony śluzowej nosa; ma czynną chorobę wrzodową; ma uszkodzoną skórę, niezależnie od rodzaju zmian chorobowych: wysiękowe zapalenie skóry, egzema, zmiany zakażone, oparzenia lub rany; jest w trzecim trymestrze ciąży; jest w wieku poniżej 16 lat.
Działania niepożądane
Jak każdy lek, lek ten może powodować działania niepożądane, chociaż nie u każdego one wystąpią.
Należy natychmiast zaprzestać stosowania plastra leczniczego i poinformować lekarza, jeśli u pacjenta wystąpi: nagła swędząca wysypka (pokrzywka); obrzęk dłoni, stóp, kostek u nóg, twarzy, warg, jamy ustnej lub gardła; trudności z oddychaniem; nagłe obniżenie ciśnienia tętniczego bądź osłabienie.
Mogą wystąpić następujące działania niepożądane:
Częste działania niepożądane (mogą wystąpić nie częściej niż u 1 na 10 osób): miejscowe reakcje skórne, takie jak zaczerwienienie skóry, uczucie pieczenia, świąd, zaczerwienienie i zapalenie skóry, wysypka skórna, czasami z krostkami lub bąblami.
Bardzo rzadkie działania niepożądane (mogą wystąpić nie częściej niż u 1 na 10 000 pacjentów): reakcje nadwrażliwości lub miejscowe reakcje alergiczne (kontaktowe zapalenie skóry).
U pacjentów stosujących zewnętrznie leki z tej samej grupy substancji czynnych co diklofenak, zanotowano pojedyncze doniesienia o uogólnionej wysypce skórnej, reakcjach nadwrażliwości, takich jak obrzęk skóry i błon śluzowych oraz reakcjach typu anafilaktycznego, z ostrymi zaburzeniami układu krążenia i reakcjach nadwrażliwości na światło.
Wchłanianie diklofenaku do organizmu przez skórę jest bardzo niskie, w porównaniu do stężenia substancji czynnej we krwi po doustnym podaniu diklofenaku. W związku z tym, prawdopodobieństwo wystąpienia działań niepożądanych dotyczących całego organizmu (takich jak zaburzenia układu pokarmowego lub nerek bądź trudności z oddychaniem) jest bardzo niskie.
Ostrzeżenia i środki ostrożności
Przed pierwszym użyciem leku, należy skonsultować się z lekarzem oraz zachować ostrożność, jeśli u pacjenta występuje: astma oskrzelowa, alergia; wysypka skórna, pojawiająca się po zastosowaniu plastra leczniczego; zaburzenie czynności nerek, serca lub wątroby, owrzodzenia żołądka, jelit, stan zapalny jelit, skłonność do krwawień.
Leku nie stosować ani nie może on mieć styczności z oczami ani błonami śluzowymi.
Aby ograniczyć ryzyko wystąpienia nadwrażliwości na światło, po zdjęciu plastra należy unikać wystawiania leczonych obszarów na działanie promieni słonecznych i naświetlanie w solarium.
Lek należy przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci, w temperaturze poniżej 30°C.
Przechowywać w oryginalnym opakowaniu w celu ochrony przed światłem i wysychaniem.
Stosowanie innych leków
Należy powiedzieć lekarzowi lub farmaceucie o wszystkich lekach stosowanych obecnie lub ostatnio, a także o lekach, które pacjent planuje przyjmować.
Ciąża i karmienie piersią
Jeśli pacjentka jest w ciąży lub karmi piersią, przypuszcza, że może być w ciąży lub gdy planuje mieć dziecko powinna poradzić się lekarza lub farmaceuty przed zastosowaniem tego leku.
W pierwszym i drugim trymestrze ciąży a także w czasie planowania jej, plastry Voltaren Forte można stosować wyłącznie po konsultacji z lekarzem.
Nie stosować Voltaren Forte w ostatnim trymestrze ciąży, gdyż nie można wykluczyć podwyższonego ryzyka wystąpienia powikłań dla matki i dziecka.
Małe ilości diklofenaku przedostają się do mleka matki. W okresie karmienia przed użyciem leku należy skonsultować się z lekarzem. W żadnym przypadku nie należy stosować leku Voltaren Forte bezpośrednio na skórę piersi w okresie karmienia piersią.
Stosowanie leku u dzieci i młodzieży
Nie należy stosować u dzieci i młodzieży w wieku poniżej 16 lat.
Cechy produktu
- Płeć
- Wiek
- Typ produktu
- Postać
- Działanie/właściwości
- Problem
- Główny składnik
- Część ciała
- Układy narządowe
- Pora stosowania
- Sposób aplikacji