Kompres żelowy zimno/ciepło, żółty, 8 x 12 cm, 1 szt.

wyrób medyczny, akcesoria, ból, gorączka, oparzenie, reumatyzm, skurcze, stłuczenie, zwichnięcie, stan zapalny, zapalenie, opuchlizna

To jest wyrób medyczny. Stosuj go zgodnie z instrukcją użycia lub etykietą.

13,39 zł

Produkt chwilowo niedostępny

Powiadom o dostępności

Formy dostawy dla tego produktu

Opcja niedostępna? Sprawdź dlaczego

O produkcie

Pokaż wszystkie produkty RESMED

Producent

RESMED ZABRZE
Bytomskich Strzelców 19 B
Zabrze

Opis

Kompres żelowy zimno/ciepło to wyrób medyczny o wymiarach 8 x 12 cm, przeznaczony do prowadzenia naturalnego leczenia za pomocą ciepła lub zimna.

Skład

Produkt wykonany został z nietoksycznego żelu o bardzo dużym cieple właściwym, opakowanym nietoksyczną folią.

Zawartość opakowania

Opakowanie zawiera 1 kompres żelowy o wymiarach 8 x 12 cm, kolor żółty. 

Działanie

Terapia zimnem polega na miejscowym obniżeniu temperatury tkanek i działa przeciwzapalnie, przeciwbólowo, przeciwobrzękowo i przeciwkrwotocznie.

Terapia ciepłem polega na dostarczeniu do ustroju energii cieplnej, głównie drogą przewodzenia, co łagodzi chroniczny ból mięśniowo-szkieletowy.

Charakterystyka produktu

Kompres żelowy zimno/ciepło w kolorze żółtym jest elastyczny nawet po zamrożeniu, dzięki czemu dostosowuje się do kształtów ciała. 

Wskazania

Terapia zimnem jest polecana przy chorobach narządu ruchu (m.in. stłuczeniach, krwiakach, urazach, złamaniach, zwichnięciach, zapaleniu ścięgien, przykurczach urazowych), chorobach reumatycznych (m.in. zapaleniach stawu, napadach dny moczanowej, blokadzie stawów), chorobach układu krążenia (m.in. oskurczu, początkowym okresie zakrzepowego zapalenia żył), chorobach układu nerwowego (m.in. bólach głowy, rwie kulszowej),  chorobach przewodu pokarmowego (m.in. ostrym zapaleniu pęcherzyka żółciowego i dróg żółciowych, zapaleniu wyrostka robaczkowego, krwawieniach) oraz w innych schorzeniach (m.in. obrzęku limfatycznym, krwawieniu, hemoroidach, zapobieganiu odleżynom, oparzeniach, ostrych bólach zęba).

Terapia ciepłem jest rekomendowana w przypadku chorób narządu ruchu (m.in. stłuczenia, krwiaki i urazy tkanek miękkich 4-5 dzień od powstania urazu, po ustąpieniu odczynu zapalnego), chorób reumatycznych (m.in. w I fazie zapalenia stawów, chorobach zwyrodnieniowych stawów), chorób układu nerwowego (m.in. nerwobólach i zapaleniach nerwów obwodowych, rwie kulszowej, przykurczach mięśniowo-szkieletowych), zmian skórnych (m.in. trądziku, czyraczności), chorób układu oddechowego (m.in. zapaleniu zatok, nieżytu gardła i krtani, nieżytach oskrzeli, zapalenia ucha środkowego), chorób układu krążenia oraz chorób układu moczowego, (m.in. zapalenia pęcherza moczowego i dróg moczowych, kamicy dróg moczowych przebiegającej bez powikłań).

Sposób użycia wyrobu medycznego

Terapia zimnem: w celu oziębienia należy włożyć kompres do zamrażalnika lodówki lub zamrażarki na dwie godziny. Przy ponownym użyciu, kiedy kompres jest jeszcze zimny, czas zamrażania może być krótszy. Po zamrożeniu należy osuszyć kompres, owinąć ręcznikiem i przyłożyć na chorą okolicę ciała. Pierwszy zabieg nie powinien trwać dłużej niż 10 minut. Następnie można stopniowo wydłużać czas kolejnych zabiegów do maksymalnie 20 minut.

Terapia ciepłem: do terapii ciepłem należy zagrzać kompres w większej ilości wody, najlepiej w temperaturze do 70 stopni Celsjusza. W żadnym wypadku nie wolno dopuścić do wrzenia wody. Po wyjęciu z wody należy kompres osuszyć, sprawdzić czy kompres nie uległ uszkodzeniu, zawinąć w ręcznik i położyć na chore miejsce. Po zabiegu przemyć kompres wodą z mydłem, osuszyć ręcznikiem i pozostawić w suchym zacienionym miejscu. 

Przeciwwskazania i środki ostrożności

Nie przykładać kompresu bezpośrednio do skóry (ani zimnego ani ciepłego).
Nie stosować podczas snu.
Wszelkie zabiegi cieplne w działaniu miejscowym, są przeciwwskazane w przypadkach ostrego okresu choroby, urazu kości i stawów (złamanie), zmian zwyrodnieniowych i zniekształcających stawy w przypadku odwapnienia kości, odmrożenia, owrzodzenia podudzi czy gruźlica kostno-stawowa.
Leczenie zimnem nie jest zalecane dla osób z stanem zapalnym w przewlekłym okresie choroby, nadwrażliwością na zimno, zepołem Raynauda, zapaleniem pęcherza moczowego i miedniczek nerkowych, zapaleniem naczyń, ciężkimi schorzeniami serca i naczyń, odmrożeniem, zespołem Sudecka oraz w stanie wyniszczenia i ogólnego osłabienia.
Zachować ostrożność podczas stosowania kompresu, aby uniknąć urazów tkanki skórnej oraz powierzchniowych uszkodzeń nerwów, zwłaszcza u osób z upośledzeniem czucia.

Uwagi i środki ostrożności

Przechowywać w miejscu niedostępnym dla dzieci. 

Stosowanie u dzieci i młodzieży

Dzieci oraz osoby z zaburzeniami poznawczymi powinny używać kompresu pod nadzorem dorosłych.

Polecane artykuły
  • Ból dużego palca w stopie to przypadłość, która może wystąpić nagle lub też rozwinąć się z czasem. Wiele powszechnie występujących dolegliwości wywołuje ostry ból palucha, ale równie dobrze może być on objawem schorzenia podstawowego, wymagającego specjalistycznej opieki. W zależności od przyczyny ulgę może przynieść leczenie domowe. W niektórych przypadkach konieczna może być pomoc medyczna, zmiana stylu życia lub wydłużony okres rekonwalescencji.

  • Nerwiak Mortona występuje, gdy nerw pomiędzy kośćmi w stopie ulega kompresji, a w konsekwencji procesowi zapalnemu. Objawy obejmują głównie ból między palcami u stóp i uczucie określane przez pacjentów jako nadepnięcie na kamyk. Początkowe leczenie jest skupione na zastosowaniu zastrzyków, leków oraz niestandardowych ortez i wkładek do butów, które pozwalają odciążyć newralgiczną okolicę. Jeśli leczenie zachowawcze nie przynosi rezultatów, wówczas konieczne może być postępowanie operacyjne.

  • Termoterapia polega na wykorzystaniu energii cieplnej w leczeniu różnych schorzeń. Do tego celu służy zarówno niska, jak i wysoka temperatura. Jakie zatem są rodzaje zabiegów ciepło- lub zimnolecznictwa? Przy jakich chorobach się je stosuje? Odpowiadamy.

Twoje sugestie

Dokładamy wszelkich starań, aby podane zdjęcie i opis oferowanych produktów były aktualne, w pełni prawidłowe oraz kompletne. Jeśli widzisz błąd, poinformuj nas o tym.

Zgłoś uwagi
Porozmawiaj z farmaceutą
Infolinia: 800 110 110

Zadzwoń do nas jeśli potrzebujesz porady farmaceuty.
Jesteśmy dla Ciebie czynni całą dobę, 7 dni w tygodniu, bezpłatnie.

Umów E-Wizytę
Przeziębienie?
Umów e-wizytę!
Umów e-wizytę
Dlaczego DOZ.pl
Niższe koszta leczenia

Darmowa dostawa do Apteki
Bezpłatna Infolinia dla Pacjentów.

ikona niższe koszty leczenia
Bezpieczeństwo

Weryfikacja interakcji leków.
Encyklopedia leków i ziół

Ikona encklopedia leków i ziół
Wsparcie w leczeniu

Porady na czacie z Farmaceutą.
E-wizyta z lekarzem specjalistą.

Ikona porady na czacie z farmaceutą
Newsletter

Bądź na bieżąco z DOZ.pl

logo Telemedi

Usługę zdalnej konsultacji z lekarzem świadczy Telemedi.
Regulamin świadczenia usługi dostępny jest tutaj.