Paracetamol Galena, 120 mg/5 ml, syrop, 100 ml

paracetamol, syrop, gorączka, ząbkowanie, ból, nerwoból, przeziębienie

10.79 zł

Produkt chwilowo niedostępny

Powiadom o dostępności
Potrzebujesz konsultacji z lekarzem?

Umów się na najbliższy dostępny termin.

Umów e-wizytę

Formy dostawy dla tego produktu

Opcja niedostępna? Sprawdź dlaczego

O produkcie

Podmiot odpowiedzialny

Farmaceutyczna Spółdzielnia Pracy „GALENA”
Krucza 62
53-411 Wrocław

Producent

GALENA
Krucza 62
Wrocław

Opis

Syrop Paracetamol Galena to lek przeciwbólowy i przeciwgorączkowy, przeznaczonym głównie dla dzieci. Lek stosuje się w bólach różnego pochodzenia, np. ząbkowanie, bóle mięśni, oraz w gorączce, przeziębieniu czy stanach grypopochodnych.

Skład

Substancją czynną leku jest paracetamol.

5 ml syropu zawiera 120 mg paracetamolu.

Substancje pomocnicze: glicerol, sorbitol ciekły, niekrystalizujący (E 420), powidon, propylu parahydroksybenzoesan (E 216), czerwień koszenilowa (E 124), aromat owoców leśnych, woda
oczyszczona..

Dawkowanie

Ten lek należy zawsze stosować dokładnie tak, jak to opisano w ulotce dla pacjenta lub według zaleceń lekarza lub farmaceuty. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

Syrop należy stosować doustnie. Bez konsultacji z lekarzem lek można stosować nie dłużej niż 3 dni. Syrop należy odmierzać za pomocą miarki dołączonej do opakowania.
Zalecane dawkowanie u dzieci wynosi od 10 do 15 mg/kg masy ciała do 4 razy na dobę, z co najmniej 4-godzinną przerwą. Przykładowo dla dziecka o masie 6 kg dawka jednorazowa syropu to 2,5 ml. W przypadku dzieci poniżej 3 miesiąca życia przed zastosowaniem syropu Paracetamol Galena należy skonsultować się z lekarzem.
Bez zalecenia lekarza nie podawać leku dłużej niż 3 dni w przypadku gorączki i 5 dni w przypadku bólu. Dawkowanie leku u dorosłych wynosi od 0,3 do 1,0 g paracetamolu (czyli 12,5–41,6 ml syropu) jednorazowo do 4 razy na dobę, z minimum 4-godzinną przerwą. Maksymalna dawka dobowa to 4 g paracetamolu, co odpowiada 166,7 ml.

Działanie

Paracetamol Galena działa przeciwbólowo i przeciwgorączkowo.

Wskazania

Lek stosuje się w bólach o małym i średnim nasileniu różnego pochodzenia, m.in.: ból głowy, zębów, bóle stawowe, miesiączkowe oraz nerwobóle. Paracetamol Galena można podawać w celu obniżenia gorączki oraz w przeziębieniach i stanach grypopodobnych.

Przeciwwskazania

Nie stosować leku u osób z nadwrażliwością na którykolwiek ze składników. Przeciwwskazaniem do stosowania jest ciężka niewydolność wątroby lub nerek, stosowanie inhibitorów MAO oraz okres do 2 tygodni po ich odstawieniu oraz wrodzony niedobór dehydrogenazy glukozo-6-fosforanowej i reduktazy methemoglobinowej.

Działania niepożądane

Jak każdy lek, lek ten może powodować działania niepożądane, chociaż nie u każdego one wystąpią.

Bardzo rzadko występujące działania niepożądane (rzadziej niż u 1 na 10 00 pacjentów): agranulocytoza.

Częstość nieznana: uszkodzenie wątroby, występujące głównie po przedawkowaniu, objawiające się mdłościami, wymiotami, rozpieraniem w nadbrzuszu, zażółceniem skóry i oczu, tkliwością wątroby, ze zwiększoną aktywnością enzymów wątrobowych; zaburzenia żołądkowo-jelitowe u osób z nadwrażliwością (nudności, wymioty, zaburzenia trawienia).

Ostrzeżenia i środki ostrożności

Lek zawiera paracetamol, więc należy kontrolować inne produkty stosowane podczas leczenie pod kątem zawartości tej substancji czynnej, aby uniknąć przedawkowania.

U osób głodzonych i regularnie spożywających alkohol występuje większe prawdopodobieństwo uszkodzenia wątroby.

Paracetamol Galena zawiera: glicerol, sorbitol, parahydroksybenzoesan propylu, czerwień koszelinową. Glikol może wywoływać: ból głowy, zaburzenia żołądkowe oraz biegunkę. Ze względu na zawartość sorbitolu (E 420) przed zastosowaniem leku u osób z nietolerancją niektórych cukrów należy skonsultować się z lekarzem. Ponadto może one wywoływać lekkie działanie przeczyszczające. Wartość kaloryczna sorbitolu to 2,6 kcal/g. Parahydroksybenzoesan propylu (E 216) i czerwień koszelinowa (E 124) może wywoływać reakcje alergiczne.

Stosowanie innych leków

Należy powiedzieć lekarzowi lub farmaceucie o wszystkich lekach przyjmowanych przez pacjenta obecnie lub ostatnio, a także o lekach, które pacjent planuje przyjmować, w tym również o tych, które wydawane są bez recepty.

Paracetamol Galena może wchodzić w interakcje z:

  • doustnymi lekami przeciwzakrzepowymi z grupy kumaryn,
  • ryfamicyną, lekami przeciwpadaczkowymi, niektórymi lekami nasennymi - przez hamowanie metabolizmu paracetamolu mogą zwiększać ryzyko uszkodzenia wątroby,
  • inhobitorami monoaminooksydazy (inhibitory MAO), także w przeciągu 14 dni od ich odstawienia,
  • zydowudyną,
  • niesteroidowymi lekami przeciwzapalnymi (NLPZ),
  • kofeiną.

Ciąża i karmienie piersią

Jeśli pacjentka jest w ciąży lub karmi piersią, przypuszcza, że może być w ciąży lub gdy planuje mieć dziecko powinna poradzić się lekarza lub farmaceuty przed zastosowaniem tego leku.

Paracetamol Galena może być stosowany w okresie ciąży i karmienia piersią w przypadku bezwzględnej konieczności.

Stosowanie leku u dzieci i młodzieży

Przed zastosowaniem leku u dzieci w wieku poniżej 3 miesięcy należy skonsultować się z lekarzem.

Cechy produktu

Polecane artykuły
  • Bostonka to choroba zakaźna wywoływana przez enterowirusy, najczęściej wirusa Coxsackie A16. Dotyka głównie dzieci do 5. roku życia, choć mogą na nią zachorować także dorośli. Nazywana jest chorobą dłoni, stóp i jamy ustnej (HFMD), ponieważ jej najbardziej charakterystycznym objawami są wykwity skórne (bolesne, nieswędzące pęcherzyki) występujące na podeszwach stóp, dłoniach oraz na błonie śluzowej jamy ustnej. Sprawdź, jak można się zarazić oraz jak leczy się chorobę bostońską.

  • Mononukleoza jest infekcją wirusową przenoszoną głównie drogą kropelkową – poprzez kontakt ze śliną (dlatego też często jest nazywana „chorobą pocałunków"). Wywołana jest przez wirusa z rodziny Herpes – wirusa Epstein-Barr (EBV). Łatwo pomylić ją ze zwykłym przeziębieniem, objawami są bowiem głównie ból gardła i głowy, podwyższona temperatura ciała, ogólne zmęczenie. Powiększają się węzły chłonne i migdałki, czasami również wątroba oraz śledziona.  Jak wygląda diagnostyka i leczenie mononukleozy zakaźnej?

  • NOP (niepożądany odczyn poszczepienny) to gwałtowna reakcja organizmu występująca po podaniu szczepionki, która zdarza się ze średnią częstością 1:10000 podanych dawek. Niepożądane odczyny poszczepienne dzieli się na łagodne, objawiające się podwyższoną temperaturą ciała i zaczerwienieniem miejsca wkłucia, poważne, obejmujące gorączkę czy obrzęk kończyny oraz ciężkie, zagrażające życiu, takie jak wstrząs anafilaktyczny. Jak postępować w przypadku wystąpienia NOP?

Twoje sugestie

Dokładamy wszelkich starań, aby podane zdjęcie i opis oferowanych produktów były aktualne, w pełni prawidłowe oraz kompletne. Jeśli widzisz błąd, poinformuj nas o tym.

Zgłoś uwagi
Porozmawiaj z farmaceutą
Infolinia: 800 110 110

Zadzwoń do nas jeśli potrzebujesz porady farmaceuty.
Jesteśmy dla Ciebie czynni całą dobę, 7 dni w tygodniu, bezpłatnie.

Umów E-Wizytę
Przeziębienie?
Umów e-wizytę!
Umów e-wizytę
Dlaczego DOZ.pl
Niższe koszta leczenia

Darmowa dostawa do Apteki
Bezpłatna Infolinia dla Pacjentów.

ikona niższe koszty leczenia
Bezpieczeństwo

Weryfikacja interakcji leków.
Encyklopedia leków i ziół

Ikona encklopedia leków i ziół
Wsparcie w leczeniu

Porady na czacie z Farmaceutą.
E-wizyta z lekarzem specjalistą.

Ikona porady na czacie z farmaceutą
Newsletter

Bądź na bieżąco z DOZ.pl

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Regulaminie.

Zamnij