Voltaren Emulgel 1%, 10 mg/g, żel, 150 g

diklofenak, żel, ból, stan zapalny, zwichnięcie, stłuczenie, mięśnie, stawy

Produkt usunięty z oferty

O produkcie

Pokaż wszystkie produkty VOLTAREN

Producent

GLAXOSMITHKLINE CONSUMER HEALTHCARE
W. Rzymowskiego 53
Warszawa

Opis

Voltaren Emulgel 1% to produkt leczniczy w formie żelu. Voltaren Emulgel 1% zawiera diklofenak, który wykazuje działanie przeciwzapalne i przeciwbólowe. Dodatkowo, wodno-alkoholowe podłoże zapewnia uczucie chłodzenia i ukojenia. Żel stosuje się w stanach pourazowych (stany zapalne mięśni, ścięgien, więzadeł), zapaleń okołostawowych, bólu pleców. Lek jest przeznaczony do krótkotrwałego stosowania u młodzieży powyżej 14 lat oraz osób dorosłych.

Skład

Substancją czynną jest diklofenak sodowy (Diclofenacum natricum).

1 gram produktu Voltaren Emulgel zawiera 11,6 mg diklofenaku dietyloamoniowego (Diclofenacum diethylammonium) co odpowiada 10 mg diklofenaku sodowego.

Substancje pomocnicze: dietyloamina, cetiol LC, cetomakrogol 1000, Carbopol 974P, alkohol izopropylowy, glikol propylenowy, ciekła parafina, substancja zapachowa (Perfume cream 45- zawiera benzoesan benzylu), woda oczyszczona.

Dawkowanie

Ten lek należy zawsze stosować dokładnie tak, jak opisano to w ulotce dla pacjenta lub według zaleceń lekarza lub farmaceuty.

Dorośli i młodzież powyżej 14 lat: 3 lub 4 razy na dobę należy delikatnie wcierać żel w chorobowo zmienione miejsce.
Ilość użytego leku należy dostosować do rozmiarów miejsca zmienionego chorobowo. 2 g do 4 g (ilość żelu odpowiadająca wielkości owocu wiśni do rozmiarów orzecha włoskiego) jest wystarczająca do posmarowania powierzchni od około 400 cm2 do 800 cm2.

 W przypadku urazów mięśni i stawów leku nie stosować dłużej niż 14 dni, w przypadku bólu związanego z chorobą zwyrodnieniową stawów nie stosować dłużej niż 21 dni.

Działanie

Voltaren Emulgel 1% działa przeciwbólowo i przeciwzapalnie. Substancją czynną jest diklofenak, należący do niesteroidowych leków przeciwzapalnych, które hamują syntezę prostaglandyn. Ponadto, ze względu na wodno-alkoholowe podłoże żel wykazuje również działanie kojące i chłodzące.

Wskazania

Młodzież powyżej 14 lat w leczeniu krótkotrwałym: miejscowe, objawowe leczenie bólu towarzyszącego nadwyrężeniom, skręceniom lub stłuczeniom na skutek tępych urazów.

Dorośli: pourazowe stany zapalne ścięgien, więzadeł, mięśni i stawów przy skręceniach, nadwyrężeniach lub stłuczeniach, bóle pleców, ograniczone stany zapalne tkanek miękkich, typu zapalenie ścięgien czy łokieć tenisisty, ograniczone i łagodne postaci choroby zwyrodnieniowej stawów.

Przeciwwskazania

Nie należy stosować leku Volaten Emulgel 1% jeśli pacjent ma uczulenie na diklofenak, glikol propylenowy lub którykolwiek z pozostałych składników tego leku; u pacjentów, u których po podaniu kwasu acetylosalicylowego lub innych niesteroidowych leków przeciwzapalnych wystąpiły napady astmy, pokrzywka, ostre zapalenie błony śluzowej nosa; u dzieci poniżej 14 lat; w ostatnich trzech miesiącach ciąży.

Działania niepożądane

Jak każdy lek, lek ten może powodować działania niepożądane, chociaż nie u każdego one wystąpią.

Często występujące działania niepożądane (u 1 do 10 na 100 osób): wysypka skórna, świąd, zaczerwienienie lub pieczenie skóry,

Rzadko występujące działania niepożądane (u 1 do 10 na 10 000 osób): pokrzywka, wysypka skórna z pęcherzykami.

Bardzo rzadko występujące działania niepożądane (rzadziej niż u 1 na 10 000 osób): sapanie, spłycony oddech, ucisk w klatce piersiowej, obrzęk twarzy i/lub ust i/lub języka, zwiększona wrażliwość skóry na promienie słoneczne (ryzyko oparzeń słonecznych, świądu, obrzęku, pęcherzy).

Ostrzeżenia i środki ostrożności

Voltaren Emulgel 1% zawiera glikol propylenowy i benzoesan benzylu, które u niektórych osób mogą powodować podrażnienia skóry.

Leku nie należy stosować w jamie ustnej, na zmiany skórne typu wypryski, uszkodzoną skórę, otwarte rany, na duże powierzchnie ciała oraz przez długi okres. Należy unikać kontaktu z oczami.

W przypadku wystąpienia wysypki skórnej, przerwać stosowanie leku. Nie należy stosować opatrunków nieprzepuszczających powietrza.

Przed pierwszym użyciem należy przebić membranę zabezpieczająca (za pomocą odwrotnej strony nakrętki).

Po zastosowaniu żelu, należy umyć ręce, chyba że jest to miejsce leczone.

Lek należy przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci, w temperaturze poniżej 30°C.

Stosowanie innych leków

Należy powiedzieć lekarzowi lub farmaceucie o wszystkich lekach przyjmowanych przez pacjenta obecnie lub ostatnio, a także o lekach, które pacjent planuje przyjmować, w tym również o tych, które wydawane są bez recepty.

Ciąża i karmienie piersią

Jeśli pacjentka jest w ciąży lub karmi piersią, przypuszcza, że może być w ciąży lub gdy planuje mieć dziecko powinna poradzić się lekarza lub farmaceuty przed zastosowaniem tego leku.
Podczas ostatnich trzech miesięcy ciąży nie wolno stosować tego leku, ze względu na możliwość uszkodzenia płodu lub wywołania trudności podczas porodu. Podczas pierwszych sześciu miesięcy ciąży oraz w okresie karmienia piersią Voltaren Emulgel 1% można stosować tylko po konsultacji z lekarzem.

Stosowanie leku u dzieci i młodzieży

Nie stosować Voltaren Emulgel 1% u dzieci poniżej 14 lat.

Cechy produktu

Polecane artykuły
  • Ból nadgarstka to przypadłość, która może pojawiać się u ludzi w każdym wieku. Względnie duża ruchomość oraz lokalizacja przebiegu nerwów i ścięgien sprawia, że bolący nadgarstek może często upośledzać pracę dystalnej części kończyny górnej. Co oznacza ból nadgarstka i kciuka czy ból nadgarstka i łokcia? Jak wygląda diagnostyka i leczenie?

  • Pięta Haglunda, czyli jałowa martwica kości piętowej, to schorzenie spowodowane niedokrwieniem tętniczym dotyczącym tylnej części pięty. W jej wyniku dochodzi do martwicy tkanki kostnej i do wytworzenia się narośli. Objawami choroby Haglunda jest ból pięty, obrzęk w okolicy guza kości piętowej, a także wyraźny dyskomfort odczuwany podczas chodzenia (zwłaszcza w obuwiu z twardym zapiętkiem). Silny ból w okolicy pięty, obok zespołu Haglunda, może także być symptomem ostrogi piętowej czy zapalenia ścięgna Achillesa, dlatego bóle pięt zawsze należy skonsultować lekarzem.

  • Dyskopatia szyjna to uszkodzenie krążka międzykręgowego w odcinku szyjnym kręgosłupa, które prowadzi do powstania przepukliny. Konsekwencją takiego stanu jest ucisk i drażnienie nerwów rdzeniowych, co z kolei przyczynia się do wystąpienia silnego bólu, drętwienia kończyn górnych czy zawrotów głowy. Jakie są przyczyny dyskopatii szyjnej? Jak przebiega rehabilitacja?

Twoje sugestie

Dokładamy wszelkich starań, aby podane zdjęcie i opis oferowanych produktów były aktualne, w pełni prawidłowe oraz kompletne. Jeśli widzisz błąd, poinformuj nas o tym.

Zgłoś uwagi
Porozmawiaj z farmaceutą
Infolinia: 800 110 110

Zadzwoń do nas jeśli potrzebujesz porady farmaceuty.
Jesteśmy dla Ciebie czynni całą dobę, 7 dni w tygodniu, bezpłatnie.

Umów E-Wizytę
Przeziębienie?
Umów e-wizytę!
Umów e-wizytę
Dlaczego DOZ.pl
Niższe koszta leczenia

Darmowa dostawa do Apteki
Bezpłatna Infolinia dla Pacjentów.

ikona niższe koszty leczenia
Bezpieczeństwo

Weryfikacja interakcji leków.
Encyklopedia leków i ziół

Ikona encklopedia leków i ziół
Wsparcie w leczeniu

Porady na czacie z Farmaceutą.
E-wizyta z lekarzem specjalistą.

Ikona porady na czacie z farmaceutą
Newsletter

Bądź na bieżąco z DOZ.pl

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Regulaminie.

Zamnij