Forlax 10 g, proszek do sporządzania roztworu doustnego, 20 saszetek
16.49 zł
 • B DODAJ DO ULUBIONYCH
 • B POWIADOM O WYPRZEDAŻY

Forlax 10 g, proszek do sporządzania roztworu doustnego, 20 saszetek

Forlax 10 g, proszek do sporządzania roztworu doustnego, 20 saszetek
16.49 zł
BEZPŁATNIE
 • B DODAJ DO ULUBIONYCH
 • B POWIADOM O WYPRZEDAŻY

Opis

Forlax 10 g zawiera makrogol 4000 jako substancję czynną i należy do grupy leków zwanych lekami przeczyszczającym o działaniu osmotycznym.

Skład

Substancją czynną leku jest makrogol 4000 -10,00 g w każdej saszetce.

Ponadto lek zawiera:

sacharynę sodową (E954), aromat pomarańczowo-grejpfrutowy [olejki: pomarańczowy i grejpfrutowy], skoncentrowany sok pomarańczowy, cytral, aldehyd octowy, linalol, etylu maślan, alfa-terpineol, oktanal, beta-gamma-heksenol, maltodekstryna, guma arabska, sorbitol, butylowany hydroksyanizol (E320) oraz dwutlenek siarki (E220)

Dawkowanie

Forlax 10 g należy zawsze przyjmować zgodnie z tą ulotką lub z zaleceniami lekarza lub farmaceuty. W razie wątpliwości należy skontaktować się z lekarzem lub farmaceutą.

Stosowanie u dzieci powyżej 8 lat i dorosłych Rekomendowana dawka to jedna - dwie saszetki na dobę, przyjmowane najlepiej w postaci jednej dawki rano.

Dawka dobowa zależy od uzyskanego efektu i wynosi od jednej saszetki co drugi dzień (szczególnie u dzieci) do maksymalnie dwóch saszetek na dobę. Zawartość saszetki należy rozpuścić w szklance wody (co najmniej 50 ml) bezpośrednio przed spożyciem, następnie wypić przygotowany roztwór.

Działanie

Działa poprzez zwiększenie ilości wody w stolcu, co pomaga przezwyciężyć problemy związane ze zbyt wolną pracą jelit. Forłax 10 g nie wchłania się do krwiobiegu i nie ulega rozkładowi w organizmie.

Przeciwwskazania

Nie przyjmować leku Forlax 10 g

 • jeśli pacjent ma uczulenie (nadwrażliwość) na makrogol (glikol polietylenowy) lub którykolwiek z pozostałych składników
 • jeśli u pacjenta występuje choroba taka jak ciężka choroba jelit: -choroba zapalna jelit (taka, jak wrzodziejące zapalenie jelita grubego, Choroba Leśniowskiego-Crohna, nieprawidłowe zwężenie jelit)
 • perforacja jelit lub ryzyko wystąpienia perforacji jelit
 • niedrożność jelit lub podejrzenie niedrożności jelit
 • ból brzucha o nieznanej przyczynie

Działania niepożądane

Jak każdy lek, lek Foriax 10 g może powodować działania niepożądane, chociaż nie u każdego one wystąpią.

Działania niepożądane, które są zwykle łagodne i nie trwają długo, obejmują:

U dzieci

Często (mogą wystąpić u 1 na 10 osób): ból brzucha, biegunka, która może także powodować bolesność okolic odbytu Niezbyt często (mogą dotyczyć 1 na 100 osób), nudności (mdłości) lub wymioty •Wzdęcie brzucha

Częstość nieznana (częstość nie może być określona na podstawie dostępnych danych): reakcje alergiczne (nadwrażliwości) (wysypka, pokrzywka, obrzęk twarzy lub gardła, trudności w oddychaniu, omdlenie lub zapaść)

U dorosłych:

Często (mogą wystąpić u 1 na 10 osób): ból brzucha, wzdęcie brzucha, nudności (mdłości), biegunka.

Niezbyt często (mogą wystąpić u 1 na 100 osób): wymioty, nagła potrzeba udania się do toalety, nietrzymanie stolca .

Stosowanie innych leków

Należy powiedzieć lekarzowi o wszystkich lekach, stosowanych przez pacjenta obecnie lub ostatnio, a także o lekach, które pacjent planuje stosować.

Ciąża i karmienie piersią

W okresie ciąży i karmienia piersią przed zastosowaniem należy skontaktować się z lekarzem.

Dostawa / odbiór produktu:

Odbiór zamówionych produktów możliwy jest w 901 aptekach na terenie całej Polski. Zapraszamy do katalogu aptek, w celu poznania lokalizacji najbliższej apteki, która zrealizuje Państwa zamówienie. Dostawa do aptek na terenie całego kraju realizowana jest bezpłatnie w terminie 24-72h
Produkt w kategoriach
Cechy produktu
Wiek
Typ produktu
Pora stosowania
Postać
Płeć
Część ciała
Problem
Działanie/właściwości
Układy narządowe
Sposób aplikacji
PRODUCENT

Forlax - Macrogolum - zastosowanie i działanie

Skład:

makrogol

Postać:

proszek do sporządzania roztworu

Kategoria:

Przewód pokarmowy i metabolizm

Specjalności:

Gastroenterologia Medycyna rodzinna

Działanie :

przeczyszczające

Wskazania:

Objawowe leczenie zaparć u dorosłych i dzieci w wieku od 8 lat. Preparat może być stosowany jedynie w krótkotrwałym leczeniu wspomagającym.

Dawkowanie:

Doustnie. Dorośli: 1-2 saszetki raz na dobę, rano. Dzieci od 8 lat: 1 saszetka na dobę, rano. Efekt działania występuje po 24-48 godzin od podania preparatu. Zawartość saszetki należy rozpuścić w szklance wody.

Możliwe skutki uboczne:

Często: wzdęcia, ból brzucha, nudności, biegunka. Niezbyt często: wymioty.

Poinformuj lekarza:

Gdy występują u Ciebie bóle brzucha o nieznanej przyczynie, ciężka choroba zapalna jelit lub zwiększone ryzyko perforacji przewodu pokarmowego. Jeśli jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży, a także gdy karmisz piersią.
 • B DODAJ DO ULUBIONYCH
 • B POWIADOM O WYPRZEDAŻY