Forlax 10 g, proszek do sporządzania roztworu doustnego, 20 saszetek
16.99 zł

Forlax 10 g, proszek do sporządzania roztworu doustnego, 20 saszetek

Forlax 10 g, proszek do sporządzania roztworu doustnego, 20 saszetek
16.99 zł
BEZPŁATNIE

Opis

Forlax 10 g zawiera makrogol 4000 jako substancję czynną i należy do grupy leków zwanych lekami przeczyszczającym o działaniu osmotycznym.

Skład

Substancją czynną leku jest makrogol 4000 -10,00 g w każdej saszetce.

Ponadto lek zawiera:

sacharynę sodową (E954), aromat pomarańczowo-grejpfrutowy [olejki: pomarańczowy i grejpfrutowy], skoncentrowany sok pomarańczowy, cytral, aldehyd octowy, linalol, etylu maślan, alfa-terpineol, oktanal, beta-gamma-heksenol, maltodekstryna, guma arabska, sorbitol, butylowany hydroksyanizol (E320) oraz dwutlenek siarki (E220)

Dawkowanie

Forlax 10 g należy zawsze przyjmować zgodnie z tą ulotką lub z zaleceniami lekarza lub farmaceuty. W razie wątpliwości należy skontaktować się z lekarzem lub farmaceutą.

Stosowanie u dzieci powyżej 8 lat i dorosłych Rekomendowana dawka to jedna - dwie saszetki na dobę, przyjmowane najlepiej w postaci jednej dawki rano.

Dawka dobowa zależy od uzyskanego efektu i wynosi od jednej saszetki co drugi dzień (szczególnie u dzieci) do maksymalnie dwóch saszetek na dobę. Zawartość saszetki należy rozpuścić w szklance wody (co najmniej 50 ml) bezpośrednio przed spożyciem, następnie wypić przygotowany roztwór.

Działanie

Działa poprzez zwiększenie ilości wody w stolcu, co pomaga przezwyciężyć problemy związane ze zbyt wolną pracą jelit. Forłax 10 g nie wchłania się do krwiobiegu i nie ulega rozkładowi w organizmie.

Przeciwwskazania

Nie przyjmować leku Forlax 10 g

  • jeśli pacjent ma uczulenie (nadwrażliwość) na makrogol (glikol polietylenowy) lub którykolwiek z pozostałych składników
  • jeśli u pacjenta występuje choroba taka jak ciężka choroba jelit: -choroba zapalna jelit (taka, jak wrzodziejące zapalenie jelita grubego, Choroba Leśniowskiego-Crohna, nieprawidłowe zwężenie jelit)
  • perforacja jelit lub ryzyko wystąpienia perforacji jelit
  • niedrożność jelit lub podejrzenie niedrożności jelit
  • ból brzucha o nieznanej przyczynie

Działania niepożądane

Jak każdy lek, lek Foriax 10 g może powodować działania niepożądane, chociaż nie u każdego one wystąpią.

Działania niepożądane, które są zwykle łagodne i nie trwają długo, obejmują:

U dzieci

Często (mogą wystąpić u 1 na 10 osób): ból brzucha, biegunka, która może także powodować bolesność okolic odbytu Niezbyt często (mogą dotyczyć 1 na 100 osób), nudności (mdłości) lub wymioty •Wzdęcie brzucha

Częstość nieznana (częstość nie może być określona na podstawie dostępnych danych): reakcje alergiczne (nadwrażliwości) (wysypka, pokrzywka, obrzęk twarzy lub gardła, trudności w oddychaniu, omdlenie lub zapaść)

U dorosłych:

Często (mogą wystąpić u 1 na 10 osób): ból brzucha, wzdęcie brzucha, nudności (mdłości), biegunka.

Niezbyt często (mogą wystąpić u 1 na 100 osób): wymioty, nagła potrzeba udania się do toalety, nietrzymanie stolca .

Stosowanie innych leków

Należy powiedzieć lekarzowi o wszystkich lekach, stosowanych przez pacjenta obecnie lub ostatnio, a także o lekach, które pacjent planuje stosować.

Ciąża i karmienie piersią

W okresie ciąży i karmienia piersią przed zastosowaniem należy skontaktować się z lekarzem.

Dostawa / odbiór produktu:

Odbiór zamówionych produktów możliwy jest w 955 aptekach na terenie całej Polski. Zapraszamy do katalogu aptek, w celu poznania lokalizacji najbliższej apteki, która zrealizuje Państwa zamówienie. Dostawa do aptek na terenie całego kraju realizowana jest bezpłatnie w terminie 24-72h
Produkt w kategoriach
Cechy produktu
Wiek
Typ produktu
Pora stosowania
Postać
Płeć
Część ciała
Problem
Działanie/właściwości
Układy narządowe
Sposób aplikacji
PRODUCENT

Forlax - Macrogolum - zastosowanie i działanie

Skład:

makrogol

Postać:

proszek do sporządzania roztworu

Kategoria:

Przewód pokarmowy i metabolizm

Specjalności:

Gastroenterologia Medycyna rodzinna

Działanie :

przeczyszczające

Wskazania:

Objawowe leczenie zaparć u dorosłych i dzieci w wieku od 8 lat. Preparat może być stosowany jedynie w krótkotrwałym leczeniu wspomagającym.

Dawkowanie:

Doustnie. Dorośli: 1-2 saszetki raz na dobę, rano. Dzieci od 8 lat: 1 saszetka na dobę, rano. Efekt działania występuje po 24-48 godzin od podania preparatu. Zawartość saszetki należy rozpuścić w szklance wody.

Możliwe skutki uboczne:

Często: wzdęcia, ból brzucha, nudności, biegunka. Niezbyt często: wymioty.

Poinformuj lekarza:

Gdy występują u Ciebie bóle brzucha o nieznanej przyczynie, ciężka choroba zapalna jelit lub zwiększone ryzyko perforacji przewodu pokarmowego. Jeśli jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży, a także gdy karmisz piersią.