Urosept, tabletki drażowane, 30 szt.

borówka, brzoza, cytrynian potasu, cytrynian sodu, fasola, pietruszka, rumianek, tabletka, kamica dróg moczowych, infekcja

12,99 zł
Cena za szt.: 0,43 zł
Sprawdź warianty
30 szt.
12,99 zł
0,43 zł / szt.
60 szt.
21,69 zł
0,36 zł / szt.

Formy dostawy dla tego produktu

Opcja niedostępna? Sprawdź dlaczego

DLA NIEGO

Urosept

30 tabletek drażowanych

 

30 tabletek drażowanych

Zawiera substancje pozyskiwane przede wszystkim z ziół

Nie jesteś pierwszym mężczyzną, który ma problem z pęcherzem – takie infekcje towarzyszą nam niestety od dawna. Dzięki temu na przestrzeni lat mogliśmy zauważyć, jakie substancje utrzymują układ moczowy w zdrowiu i jakie pozwalają mu do zdrowia wrócić.

Czym jest Urosept®?

Urosept® jest produktem roślinym.
Zawiera substancje pozyskiwane przede wszystkim z ziół.

Urosept® to lek OTC.
Urosept® to lek bez recepty, a nie suplement diety!

Pomocniczo w kamienicy nerkowej.
Urosept, lek bez recepty, który zawiera cytryniany sodu i potasu.

Ma właściwości łagodnie moczopędne i kompleksowe zastosowanie.
Urosept® dzięki łagodnie moczopędnemu działaniu może być stosowany pomocniczo w zakażeniach układu moczowego oraz w kamienicy nerkowej.

Korzeń pietruszki
Działanie rozkurczające

Liść brzozy
Działanie moczopędne i przeciwbakteryjne, przeciwzapalne w obrębie dróg moczowych, zwiększa wydalanie kwasu moczowego

Naowocnia fasoli
Działanie moczopędnie, pomaga w infekcjach dróg moczowych, przy kamicy i problemach z oddawaniem moczu

Ziele rumianku
Działa rozkurczowo, moczopędnie, przeciwzapalnie, przeciwwirusowo, przeciwbakteryjnie.

Liść borówki brusznicy
Działanie moczopędne i odkażające

Cytrynian potasu i sodu
Zapobiegają strącaniu się kamieni szczawianowo‑wapniowych, co jest wyjątkowo pomocne przy kamicy

Materiały Edukacyjne ze strony internetowej urosept.pl

Czy wiesz...

Jakie jest główne zadanie nerek?

Nerki są ważnym organem, którego głównym zadaniem jest filtracja szkodliwych i zbędnych substancji z organizmu. Z uwagi na funkcję filtrującą nerek istnieje wysokie ryzyko wystąpienia kamicy nerkowej ‑ ta dolegliwość dotyka aż 3% ludności, głownie mężczyzn między 20 a 55 rokiem życia.

Czym jest kamica nerkowa?

W nerkach odkładają się złogi kamieni o różnej wielkości, kształcie, twardości i składzie chemicznym (zazwyczaj zbudowane są z soli wapnia, często też wykazują strukturę szczawianowo‑wapniową lub moczanową). By potwierdzić występowanie kamicy nerkowej, powinnaś wykonać badanie rentgenowskie lub ultrasonograficzne, które pozwoli na dokładne umiejscowienie kamieni lub wykluczenie choroby.

Jakie objawy daje kamica nerkowa?

Z uwagi na przykre dolegliwości kamicy nerkowej takie jak: kolka nerkowa, trudności przy oddawaniu moczu, krwiomocz, choroba niekiedy odbierana jest za wstydliwą i w rezultacie jest często zaniedbywana przy pierwszych objawach. Nie dopuść do tego!

Dlaczego powstają kamienie?

Istnieje wiele rodzajów kamieni nerkowych. U podstaw każdego z nich leży inna przyczyna. Przykładowo kamienie złożone z fosforanu amonowo‑magnezowego powstają głównie przy zakażeniach bakteryjnych układu moczowego, natomiast kamienie z moczanów pojawiają się w wyniku nadmiaru kwasu moczowego.

Jakie osoby są bardziej narażone na kamicę nerkową?

Najbardziej narażone na kamice nerkową są osoby, które piją mało płynów, mają dziedziczne predyspozycje do powstawania kamieni nerkowych, stosują wysokobiałkową dietę, przyjmują znaczne ilości szczawianów, zażywają leki i minerały, które mogą gromadzić się w organizmie, cierpią na schorzenia, które powodują zastój moczu w drogach moczowych.

Jakie są najczęstsze przyczyny kamicy nerkowej?

- Uwarunkowania genetyczne,
- Dieta obfitująca w białko zwierzęce,
- Zapalenia lub zakażenia układu moczowego,
- Problemy z oddawaniem moczu.

Materiały Edukacyjne ze strony internetowej urosept.pl

Masz dość? Nie wiesz, co zrobić?

Czas zadbać o zdrowie nerek i żyć pełnią życia bez bólu. Posiadamy wieloletnie doświadczenie w walce z dolegliwościami układu moczowego ‑ marka Urosept® jest już od 39 lat na rynku! Sprawdź jak w prosty, a zarazem naturalny sposób możesz zadbać o zdrowie swoich nerek!

Zapoznaj się z kluczowymi informacjami na temat produktu leczniczego Urosept®

Co to jest lek Urosept® i w jakim celu się go stosuje?

Urosept® jest tradycyjnie stosowanym lekiem o łagodnym działaniu moczopędnym. Stosowany jest pomocniczo w zakażeniach układu moczowego i w kamicy dróg moczowych. Skuteczność leku w wymienionych wskazaniach opiera się wyłącznie na długim okresie stosowania i doświadczeniu

Informacje ważne przed zastosowaniem leku Urosept

Kiedy nie stosować leku Urosept®
Jeśli pacjent ma uczulenie na substancje czynne, rośliny z rodziny astrowatych (Asteraceae, dawniej Compositae) lub którykolwiek z pozostałych składników tego leku.

Ostrzeżenia i środki ostrożności
Nie stosować, jeśli występują obrzęki spowodowane niewydolnością serca i nerek. Nie zaleca się stosowania leku u dzieci do 12 roku życia ze względu na brak danych potwierdzających bezpieczeństwo stosowania. Ze względu na obecność wyciągu z korzenia pietruszki o potencjalnych właściwościach fotouczulających istnieje niewielkie prawdopodobieństwo wystąpienia zmian skórnych u osób o jasnej karnacji przy nadmiernej ekspozycji na światło słoneczne.

Inne leki i Urosept®
Należy powiedzieć lekarzowi lub farmaceucie o wszystkich lekach przyjmowanych obecnie lub ostatnio, a także o lekach, które pacjent planuje przyjmować. Dotychczas nie są znane interakcje z innymi lekami.

Ciąża i karmienie piersią
Ze względu na brak danych potwierdzających bezpieczeństwo stosowania nie zaleca się stosowania leku w okresie ciąży i karmienia piersią.

Prowadzenie pojazdów i obsługiwanie maszyn
Stosowanie leku nie wpływa na zdolność prowadzenia pojazdów mechanicznych i obsługę maszyn.

Lek Urosept® zawiera laktozę i sacharozę
Jeśli stwierdzono wcześniej u pacjenta nietolerancję niektórych cukrów, pacjent powinien skontaktować się z lekarzem przed przyjęciem leku.

Jak stosować lek Urosept®?

Dorośli i dzieci powyżej 12 roku życia: stosować doustnie, 3 razy dziennie po 2 tabletki, popić szklanką wody lub według indywidualnych wskazań lekarza. Pod kontrolą lekarza lek może być przyjmowany przez dłuższy okres czasu, również w leczeniu skojarzonym z innymi lekami. Nie zaleca się stosowania leku u dzieci do 12 roku życia ze względu na brak danych potwierdzających bezpieczeństwo stosowania.

Przyjęcie większej niż zalecana dawki leku Urosept® Nie są znane przypadki przedawkowania leku. W razie przyjęcia większej niż zalecana dawki leku i wystąpienia niepokojących objawów należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

Pominięcie przyjęcia leku Urosept®
Nie należy stosować dawki podwójnej w celu uzupełnienia pominiętej dawki.

Możliwe działania niepożądane 

Jak każdy lek, lek ten może powodować działania niepożądane, chociaż nie u każdego one wystąpią. Dotychczas nie zanotowano wystąpienia działań niepożądanych. Ze względu na obecność w preparacie wyciągu z korzenia pietruszki o potencjalnych właściwościach fotouczulających istnieje niewielkie prawdopodobieństwo wystąpienia zmian skórnych u osób o jasnej karnacji przy nadmiernej ekspozycji na światło słoneczne.

Zgłaszanie działań niepożądanych
Jeśli wystąpią jakiekolwiek objawy niepożądane, w tym wszelkie objawy niepożądane niewymienione w ulotce, należy powiedzieć o tym lekarzowi, farmaceucie lub pielęgniarce. Działania niepożądane można zgłaszać bezpośrednio do Departamentu Monitorowania Niepożądanych Działań Produktów Leczniczych Urzędu Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych, Al. Jerozolimskie 181C, 02‑222 Warszawa, tel.: + 48 22 49 21 301, faks: + 48 22 49 21 309, e‑mail: ndl@urpl.gov.pl. Dzięki zgłaszaniu działań niepożądanych można będzie zgromadzić więcej informacji na temat bezpieczeństwa stosowania leku. 

Jak przechowywać lek Urosept®?

Przechowywać w temperaturze nie wyższej niż 25°C. Podczas przechowywania możliwe jest wystąpienie ciemniejszych przebarwień otoczki, co nie wpływa na właściwości terapeutyczne leku. Lek należy przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci. Nie stosować tego leku po upływie terminu ważności zamieszczonego na opakowaniu. Termin ważności oznacza ostatni dzień danego miesiąca. Leków nie należy wyrzucać do kanalizacji ani domowych pojemników na odpadki. Należy zapytać farmaceutę, jak usunąć leki, których się już nie używa. Takie postępowanie pomoże chronić środowisko.
 

Co zawiera lek Urosept®?

Substancje czynne 1 tabletka drażowana zawiera: ‑ wyciąg gęsty złożony z liści brzozy, korzenia pietruszki, naowocni fasoli (Extractum spissum compositum (4‑7 : 1) ex: Betulae folio 4,40 cz., Petroselini radice 2,66 cz., Phaseoli pericarpio 1,00 cz., ekstrahent: metanol 90 % [v/v]) ‑ 86,2 mg; ‑ naowocnię fasoli sproszkowaną (Phaseoli pericarpium) ‑ 78 mg; ‑ wyciąg suchy z liści borówki brusznicy (Vitis idaeae folii extractum siccum (3‑6 : 1), ekstrahent: woda) ‑ 26 mg; ‑ wyciąg suchy z ziela rumianku (Chamomillae herbae extractum siccum (7‑9 : 1), ekstrahent: woda) ‑ 8 mg; ‑ potasu cytrynian (Kalii citras) ‑ 19 mg; ‑ sodu cytrynian (Natrii citras) ‑ 16 mg. Pozostałe składniki leku to: kwas cytrynowy jednowodny, sacharoza, laktoza jednowodna, skrobia ziemniaczana, magnezu stearynian, talk, guma arabska suszona rozpyłowo, indygotyna E 132, mieszanina wosku pszczelego białego i wosku Carnauba (Capol 1295).

Z natury i z serca od Herbapol Poznań

Sylimarol® Vita 150

Poldanen®

Arcalen®

UROSEPT® tabletki drażowane, produkt złożony
Wskazania do stosowania: Urosept® jest lekiem o łagodnym działaniu moczopędnym. Stosowany jest pomocniczo w zakażeniach układu moczowego i w kamicy dróg moczowych. Przeciwwskazania: Nadwrażliwość na substancje czynne, rośliny z rodziny astrowatych (Asteraceae, dawniej Compositae) lub na którąkolwiek substancję pomocniczą. Podmiot odpowiedzialny: Poznańskie Zakłady Zielarskie Herbapol S.A. ul. Towarowa 47/51, 61‑896 Poznań.

Sylimarol® Vita 150 kapsułki twarde, produkt złożony.
Substancja czynna: wyciąg suchy z łuski ostropestu plamistego (Silybi mariani fructus extractum siccum (20 34:1), ekstrahent ‑ metanol 90%, substancja pomocnicza ‑ benzoesan sodu (<0,2%)) ‑ 214,3 mg; witamina B1 (Thiaminum hydrochloridum) 10 mg, witamina B2 (Riboflavinum) 4 mg, witamina B6 (Pyridoxini hydrochloridum) 10 mg, witamina PP (Nicotinamidum) 10 mg, pantotenian wapnia (Calcii pantothenas) ‑ 4 mg. Wskazania do stosowania: Wspomagająco w stanach rekonwalescencji po toksyczno‑metabolicznych uszkodzeniach wątroby spowodowanych m.in. czynnikami toksycznymi (np. alkohol, środki ochrony roślin) oraz w niestrawności (wzdęcia, odbijania) po spożyciu ciężko‑strawnych pokarmów. Wspomagająco w dolegliwościach po przebyciu ostrych i przewlekłych chorób wątroby. Podmiot odpowiedzialny: PZZ Herbapol S.A. ul. Towarowa 47/51, 61‑896 Poznań.

POLDANEN® tabletki powlekane
Substancje czynne: 1 tabletka zawiera 46 mg wyciągu gęstego z Prunus africana (Hook f.) Kalkm., cortex (kora śliwy afrykańskiej) (200:1), ekstrahent: chlorek metylenu. Wskazania do stosowania: Produkt stosuje się wyłącznie u mężczyzn wspomagająco w zaburzeniach oddawania moczu występujących we wczesnym stadium przerostu gruczołu krokowego ‑ I i II stopień wg Alcena (częstomocz, konieczność oddawania moczu w nocy, utrudnienie oddawania moczu, oddawanie moczu kroplami). Podmiot odpowiedzialny: PZZ Herbapol S.A. ul. Towarowa 47/51, 61‑896 Poznań.

ARCALEN® Maść 30 g
Substancja czynna: 1 g maści zawiera: 20 mg wyciągu gęstego złożonego z Arnica chamissonis Less., anthodium i Calendula officinalis L., anthodium (koszyczków arniki i nagietka) (3 – 7 : 1); 12,5 mg wyciągu suchego z Aesculus hippocastanum L., cortex (kory kasztanowca) (40 – 90 : 1). Wskazania do stosowania: Tradycyjnie w różnego rodzaju niewielkich stanach pourazowych, jako środek ułatwiający i przyspieszający resorpcję małych wylewów podskórnych (siniaków), w przypadku wystąpienia obrzęków po urazach mechanicznych np. przy stłuczeniach oraz do masażu w bólach mięśniowych po treningach sportowych. Podmiot odpowiedzialny: PZZ Herbapol S.A. ul. Towarowa 47/51, 61‑896 Poznań.

To jest lek. Dla bezpieczeństwa stosuj go zgodnie z ulotką dołączoną do opakowania. Nie przekraczaj maksymalnej dawki leku. W przypadku wątpliwości skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą

PODMIOT ODPOWIEDZIALNY

Poznańskie Zakłady Zielarskie „Herbapol” S.A

ul. Towarowa 47-51, 61-896 Poznań

 

UROS 30‑KAEE‑APTE‑101‑3

Producent

HERBAPOL POZNAN
Towarowa 47-51
Poznań

Opis

Urosept to produkt leczniczy o łagodnym działaniu moczopędnym. Tabletki leku stosuje się jako środek wspomagający leczenie kamicy dróg moczowych oraz przy zakażeniach układu moczowego.

Skład

Substancje czynne: wyciąg gęsty złożony z liści brzozy, korzenia pietruszki, naowocni fasoli (Extractum spissum compositum (4-7:1) ex: Betulae folio 4,40 cz., Petroselini radice 2,66 cz., Phaseoli pericarpio 1,00 cz.), naowocnię fasoli sproszkowaną (Phaseoli pericarpium), wyciąg suchy z liści borówki brusznicy (Vitis idaeae folii extractum siccum (3-6 : 1), wyciąg suchy z ziela rumianku (Chamomillae herbae extractum siccum (7-9 : 1), potasu cytrynian, sodu cytrynian.

1 tabletka zawiera: 86,2 mg wyciągu gęstego złożonego z liści brzozy, korzenia pietruszki, naowocni fasoli (Extractum spissum compositum (4-7 : 1) ex: Betulae folio 4,40 cz., Petroselini radice 2,66 cz., Phaseoli pericarpio 1,00 cz., ekstrahent: metanol 90 % [v/v]), 78 mg naowocnii fasoli sproszkowanej (Phaseoli pericarpium), 26 mg wyciąg suchy z liści borówki brusznicy (Vitis idaeae folii extractum siccum (3-6 : 1), ekstrahent: woda), 8 mg wyciągu suchego z ziela rumianku (Chamomillae herbae extractum siccum (7-9 : 1), ekstrahent: woda), 19 mg potasu cytrynianu, 16 mg sodu cytrynianu.

Substancje pomocnicze: kwas cytrynowy jednowodny, sacharoza, laktoza jednowodna, skrobia ziemniaczana, magnezu stearynian, talk, guma arabska suszona rozpyłowo, indygotyna (E 132), mieszanina wosku pszczelego białego i wosku Carnauba (Capol 1295). 

Dawkowanie

Ten lek należy zawsze stosować dokładnie tak, jak opisano to w ulotce dla pacjenta lub według zaleceń lekarza lub farmaceuty.

Urosept należy stosować doustnie. Dawkowanie leku dla dorosłych i dzieci powyżej 12 roku życia to 2 tabletki 3 razy dziennie. Należy popijać szklanką wody.

Pod kontrolą lekarza lek może być przyjmowany przez dłuższy okres czasu, również w leczeniu skojarzonym z innymi lekami.

Działanie

Urosept jest tradycyjnie stosowanym lekiem o łagodnym działaniu moczopędnym. Skuteczność leku opiera się wyłącznie na długim okresie stosowania i doświadczeniu.

Wskazania

Urosept jest stosowany pomocniczo w zakażeniach układu moczowego i w kamicy dróg moczowych.

Przeciwwskazania

Nie stosować leku Urosept w przypadku uczulenia na rośliny z rodziny astrowatych (Asteraceae, dawniej Compositae) lub którykolwiek z pozostałych składników tego leku. Przeciwwskazaniem do zastosowanie produktu jest również obrzęk spowodowany niewydolnością serca i nerek.

Działania niepożądane

Jak każdy lek, lek ten może powodować działania niepożądane, chociaż nie u każdego one wystąpią.

Ze względu na obecność w preparacie wyciągu z korzenia pietruszki o potencjalnych właściwościach fotouczulających istnieje niewielkie prawdopodobieństwo wystąpienia zmian skórnych u osób o jasnej karnacji przy nadmiernej ekspozycji na światło słoneczne.

Ostrzeżenia i środki ostrożności

Podczas przechowywania możliwe jest wystąpienie ciemniejszych przebarwień otoczki, co nie wpływa na właściwości terapeutyczne leku.

Lek zawiera laktozę i sacharozę, więc w przypadku pacjentów z nietolerancją niektórych cukrów, należy skontaktować się z lekarzem przed przyjęciem leku.

Lek zawiera mniej niż 1 mmol (23 mg) sodu na dawkę, to znaczy lek uznaje się za „wolny od sodu”.

Przechowywać w zamkniętym opakowaniu w temperaturze nie wyższej niż 25°C oraz w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci.

Stosowanie innych leków

Należy powiedzieć lekarzowi o wszystkich lekach, stosowanych przez pacjenta obecnie lub ostatnio, a także o lekach, które pacjent planuje stosować.

Ciąża i karmienie piersią

Jeśli pacjentka jest w ciąży lub karmi piersią, przypuszcza, że może być w ciąży lub gdy planuje mieć dziecko powinna poradzić się lekarza lub farmaceuty przed zastosowaniem tego leku.

W okresie ciąży i karmienia piersią przed zastosowaniem należy skontaktować się z lekarzem.

Stosowanie leku u dzieci i młodzieży

Nie stosować u dzieci poniżej 12. roku życia.

Cechy produktu

Polecane artykuły
  • Kamica nerkowa (kod ICD-10 N20), czyli odkładanie się w nerkach złogów substancji obecnych w moczu, jest stosunkowo powszechnym schorzeniem. Kamienie w układzie moczowym doskwierają trzykrotnie częściej mężczyznom niż kobietom. Schorzenie to wymaga pilnej wizyty u lekarza, nie tylko ze względu na towarzyszący mu ból, ale także z powodu ryzyka poważnych powikłań. W celu zapobiegania nawrotom kamicy nerkowej najczęściej wystarczy przyjmować odpowiednie ilości płynów oraz stosować adekwatną dietę.

  • Wprowadzenie terapii nerkozastępczej (potocznie dializ) było przełomowym osiągnięciem pozwalającym wydłużyć życie pacjentom z niewydolnością nerek. Najpowszechniej stosowana jest hemodializa, która wykorzystywana jest zarówno w przypadkach nagłego zachorowania, jak i w czasie leczenia przewlekłego.

  • Mocznica to krańcowe stadium niewydolności nerek cechujące się dużymi stężeniami mocznika i kreatyniny we krwi, niewyrównaną kwasicą nieoddechową oraz powikłaniami przewlekłej choroby nerek (PChN). PChN jest bardzo częstym schorzeniem internistycznym, w którym dochodzi do stopniowego uszkodzenia nerek, a co za tym idzie – spadku ich wydolności.

Twoje sugestie

Dokładamy wszelkich starań, aby podane zdjęcie i opis oferowanych produktów były aktualne, w pełni prawidłowe oraz kompletne. Jeśli widzisz błąd, poinformuj nas o tym.

Zgłoś uwagi
Porozmawiaj z farmaceutą
Infolinia: 800 110 110

Zadzwoń do nas jeśli potrzebujesz porady farmaceuty.
Jesteśmy dla Ciebie czynni całą dobę, 7 dni w tygodniu, bezpłatnie.

Umów E-Wizytę
Przeziębienie?
Umów e-wizytę!
Umów e-wizytę
Dlaczego DOZ.pl
Niższe koszta leczenia

Darmowa dostawa do Apteki
Bezpłatna Infolinia dla Pacjentów.

ikona niższe koszty leczenia
Bezpieczeństwo

Weryfikacja interakcji leków.
Encyklopedia leków i ziół

Ikona encklopedia leków i ziół
Wsparcie w leczeniu

Porady na czacie z Farmaceutą.
E-wizyta z lekarzem specjalistą.

Ikona porady na czacie z farmaceutą
Newsletter

Bądź na bieżąco z DOZ.pl

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Regulaminie.

Zamnij