Zestaw 3x Sylimarol Vita 150, kapsułki, 30 szt.

zestaw, nikotynamid, ostropest, witamina b1 (tiamina), witamina b2 (ryboflawina), witamina b6 (pirydoksyna), witamina pp (nikotynamid), kapsułki

Produkt usunięty z oferty doz.pl

Szczegóły zestawu

1. Sylimarol Vita 150, kapsułki, 30 szt.

zestaw, nikotynamid, ostropest, witamina b1 (tiamina), witamina b2 (ryboflawina), witamina b6 (pirydoksyna), witamina pp (nikotynamid), kapsułki

3 szt.

O produkcie

Pokaż wszystkie produkty SYLIMAROL

Producent

HERBAPOL POZNAN
Towarowa 47-51
Poznań

Opis

Zestaw 3x Sylimarol Vita 150 - to produkt leczniczy stosowany wspomagająco w stanach rekonwalescencji po uszkodzeniach wątroby.

Skład

Substancje czynne: wyciąg suchy z łuski ostropestu plamistego (Silybi marian fructus extractum siccum), witamina B1 (chlorowodorek tiaminy), witamina B2 (ryboflawina), witamina B6 (chlorowodorek pirydoksyny), witamina PP (nikotynamid), pantetonian wapnia.

1 kapsułka zawiera: 214,3 mg wyciągu zawierającego nie mniej niż 150 mg flawonolignanów w przeliczniu na sylibinę  (Silybi marian fructus extractum siccum, 20-34:1, ekstrahent- metanol 90%), 10 mg witaminy B1, 4 mg witaminy B2, 10 mg witamina B6, 10 g witaminy PP i 4 mg pantetonianu wapnia.

Substancje pomocnicze: benzoesan sodu, mieszanina laktozy jednowodnej, powidonu i krospowidonu; skład kapsułki: tytanu dwutlenek, indygotyna (E132), żółcień chinolinowa (E104), żelatyna wołowa.

Dawkowanie

Ten lek należy zawsze stosować dokładnie tak, jak opisano to w ulotce dla pacjenta lub według zaleceń lekarza lub farmaceuty.

Dorośli i młodzież powyżej 12 lat: 2 razy dziennie po 1 kapsułce po jedzeniu.

  • Produkt wymaga systematycznego stosowania przez ok.2-4 tygodnie.
  • Jeśli dolegliwości nasilą się lub nie ustąpią należy skontaktować się z lekarzem, który może przedłużyć leczeie do np. 6 miesięcy.

Działanie

Sylimarol Vita 150 wykazuje działanie ochronne na wątrobe przez uszczelnienie błon komórkowych, co utrudnia przenikanie substancji toksycznych do wnętrza komórek wątroby.

Wskazania

Sylimarol Vita 150 stosowany jest wspmagająco w stanach rekonwalescencji po toksyczno-metaboliczych uszkodzeniach wątroby spowodowanych m.in. czynnikami toksycznymi (np. alkohol, środki ochrony roślin) oraz w niestawności (wzdęcia, odbijania) po spożyciu ciężko strawnych pokarmów. Wspomagająco w dolegliwościach po przebyciu istrych i przewlekłych chorób wątroby. 

Przeciwwskazania

Kiedy nie stosować leku Sylimarol Vita 150

  • w przypadku nadwrażliwości na którykolwiek ze składników lub rośliny z rodziny Compositae/Asteraceae.
  • u dzieci poniżej 12 lat.

Działania niepożądane

Jak każdy lek, lek ten może powodować działania niepożądane, chociaż nie u każdego one wystąpią.

Częstość nieznana:

  • łagodne działanie przeczyszczające.
  • łagodne zaburzenia żołądkowo-jelitowe.

Ostrzeżenia i środki ostrożności

  • Lek nie powinien być zalecany do leczenia ostrych zatruć.
  • Przechowywać w temperaturze nie wyższej niż 25oC.
  • Przechowywać w sposób niedostępny dla dzieci.

Stosowanie innych leków

Należy powiedzieć lekarzowi o wszystkich lekach, stosowanych przez pacjenta obecnie lub ostatnio, a także o lekach, które pacjent planuje stosować

Ciąża i karmienie piersią

W okresie ciąży i karmienia piersią przed zastosowaniem należy skontaktować się z lekarzem.

Stosowanie leku u dzieci i młodzieży

Nie stosować u dzieci poniżej 12 lat.

Cechy produktu

Polecane artykuły
  • Próby wątrobowe to enzymy, po oznaczeniu których można stwierdzić, w jakim stanie jest wątroba i czy pracuje w prawidłowy sposób. Zalicza się do nich aminotransferazy ASPAT i ALAT oraz gamma-glutamylotranspeptydazę (GGTP). ALAT i ASPAT to najczęściej oznaczane próby wątrobowe. Ich pełne nazwy to aminotransferaza alaninowa, czyli ALAT oraz aminotransferaza asparaginowa — ASPAT.

  • Tyrozynemia jest rzadko występującą chorobą metaboliczną o podłożu genetycznym. W wyniku recesywnej mutacji autosomalnej dochodzi do zaburzeń w przemianie tyrozyny. Wyróżnia się dwa główne typy schorzenia o odmiennych cechach klinicznych. Pierwsze objawy tyrozynemii obserwuje się zwykle w pierwszych miesiącach życia, a leczenie choroby polega na ścisłym przestrzeganiu zasad diety eliminacyjnej.

  • Przeszywający, nagły ból brzucha po prawej stronie, któremu towarzyszą nudności, wymioty, dreszcze czy gorączka, może oznaczać atak woreczka żółciowego. Dowiedz się, jak rozpoznać ból pęcherzyka żółciowego. Sprawdź też, kiedy z tego typu dolegliwościami należy zgłosić się do lekarza.

Twoje sugestie

Dokładamy wszelkich starań, aby podane zdjęcie i opis oferowanych produktów były aktualne, w pełni prawidłowe oraz kompletne. Jeśli widzisz błąd, poinformuj nas o tym.

Zgłoś uwagi
Porozmawiaj z farmaceutą
Infolinia: 800 110 110

Zadzwoń do nas jeśli potrzebujesz porady farmaceuty.
Jesteśmy dla Ciebie czynni całą dobę, 7 dni w tygodniu, bezpłatnie.

Umów E-Wizytę
Przeziębienie?
Umów e-wizytę!
Umów e-wizytę
Dlaczego DOZ.pl
Niższe koszta leczenia

Darmowa dostawa do Apteki
Bezpłatna Infolinia dla Pacjentów.

ikona niższe koszty leczenia
Bezpieczeństwo

Weryfikacja interakcji leków.
Encyklopedia leków i ziół

Ikona encklopedia leków i ziół
Wsparcie w leczeniu

Porady na czacie z Farmaceutą.
E-wizyta z lekarzem specjalistą.

Ikona porady na czacie z farmaceutą
Newsletter

Bądź na bieżąco z DOZ.pl