Plan by DOZ, Ostropest plamisty mielony, 200 g

6.99 zł

Formy dostawy dla tego produktu

Opcja niedostępna? Sprawdź dlaczego

OSTROPEST PLAMISTY
ODTŁUSZCZONE MIELONE OWOCE (Silybum marianum)

Działa ochronnie na wątrobę -
pomaga chronić jej komórki przed
działaniem wolnych rodników
i czynników zewnętrznych. Wpływa
korzystnie na utrzymanie
fizjologicznych funkcji
oczyszczających wątroby.

Dodatkowo wspiera trawienie,
pomaga utrzymać zdrowie serca,
przyczynia się też do utrzymania
prawidłowego poziomu cukru we krwi. 

Producent

DOZ S.A.
Al. Jerozolimskie 134
Warszawa

Opis

Ostropest plamisty mielony DOZ

Plan by DOZ, Ostropest plamisty to odtłuszczone, mielone owoce ostropestu plamistego. Są one  wartościowym składnikiem diety dla osób dbających o zdrowie wątroby. Ostropest plamisty (Silybum marianum) to roślina pierwotnie pochodząca z północnej Afryki i okolic Morza Śródziemnego. Od starożytności jest wykorzystywana w ziołolecznictwie. Jej owoce, przypominające wyglądem nasiona zbóż, były stosowane jako środek poprawiający funkcjonowanie wątroby i pęcherzyka żółciowego. Obecnie ostropest jest uprawiany w różnych miejscach na świecie, a ten wykorzystany w Plan by DOZ, pochodzi z Polski.

Skład

Odtłuszczone, mielone owoce ostropestu plamistego (100%).

Kraj pochodzenia ostropestu: Polska.

Wartość odżywcza

W 100 g produktu

W 5 g produktu (1 porcja)

Wartość energetyczna

1166 kJ (283 kcal)

58 kJ (14 kcal)

Tłuszcz, w tym:

8,2 g

<0,5 g

- kwasy tłuszczowe nasycone

1,3 g

<0,5 g

- kwasy tłuszczowe jednonienasycone

2,4 g

<0,5 g

- kwasy tłuszczowe wielonienasycone

4,4 g

<0,5 g

Węglowodany, w tym:

7,2 g

<0,5 g

- cukry

<1,0 g

<0,1 g

Błonnik

49 g

2,5 g

Białko

21 g

1,1 g

Sól

0,01 g

<0,01 g

Zawartość soli wynika z obecności naturalnie występującego sodu.

Opakowanie zawiera 40 porcji produktu.

Masa netto

200 g

Właściwości

Owoce ostropestu, zawartego w produkcie Plan by DOZ, Ostropest plamisty mogą stanowić wartościowy składnik zbilansowanej i urozmaiconej diety. Oprócz  błonnika i białka, owoce ostropestu dostarczają także tłuszcz, zawierający jedno- i wielonienasycone kwasy tłuszczowe.  Oprócz wartości odżywczych, owoce ostropestu plamistego zawierają bardzo wartościową grupę fitozwiązków o wspólnej nazwie sylimaryny, które działają regenerująco na wątrobę. Zawartość sylimaryny w owocach ostropestu plamistego waha się w zależności od miejsca występowania, warunków wegetacji i odmiany.

Spożywanie ostropestu:

  • pomaga działać ochronnie na wątrobę – pomaga chronić jej komórki przed działaniem wolnych rodników i czynników zewnętrznych,
  • wpływa korzystnie na utrzymanie fizjologicznych funkcji oczyszczających wątroby,
  • wspiera trawienie,
  • pomaga utrzymać zdrowie serca.

Ostropest plamisty DOZ

Sposób użycia

Owoce ostropestu plamistego Plan by DOZ można spożywać na różne sposoby, podobnie jak inne ziarna, nasiona lub orzechy. Zmielone i odtłuszczone, stanowią wartościowy dodatek do musli, owsianki i kasz. Są dobrą posypką do sałatek, a także wzbogacają smak i wartość odżywczą sałatek, pieczywa, zup i sosów.

Można je spożywać również w postaci naparu:

  • Jedną czubatą łyżeczkę zmielonych owoców ostropestu (ok. 5 g) zalać 1 szklanką gorącej, ale nie wrzącej wody. Dobrze wymieszać i pozostawić na 5-10 minut. Wymieszany napar wypić po przestudzeniu, przed posiłkiem.
  • Korzystny efekt wynikający z deklarowanego działania, występuje w przypadku spożycia porcji naparu dziennie.

Uwaga: nienasycone kwasy tłuszczowe w kontakcie z powietrzem łatwo ulegają utlenieniu, dlatego zmielone nasiona ostropestu należy przechowywać w szczelnie zamkniętych pojemnikach, w suchym i chłodnym miejscu.

Przeciwwskazania i środki ostrożności

  • Niektóre osoby powinny przestrzegać szczególnej diety. Dotyczy to zwłaszcza osób cierpiących na choroby ostre i przewlekłe (zwłaszcza choroby układu pokarmowego), stosujących leki, przyjmujących chemioterapię itp.
  • W przypadkach chorób i dolegliwości, zwłaszcza ze strony wątroby lub przewodu pokarmowego, każdą zmianę diety należy skonsultować z lekarzem, który pomoże rozważyć korzyści i ryzyko związane z danym sposobem odżywiania.
  • Szczególnie pacjenci przyjmujący metronidazol lub idynawir, nie powinni spożywać ostropestu bez konsultacji z lekarzem, ponieważ niektóre substancje zawarte w nasionach ostropestu mogą wpływać na skuteczność leczenia!
  • Przy spożywaniu żywności bogatej w błonnik należy pić dużą ilość płynów, aby nie doprowadzić do zaparć.
  • Napar nie jest zalecany dzieciom oraz kobietom w ciąży i matkom karmiącym.
  • Przechowywać w temperaturze pokojowej.
  • Chronić od światła i wilgoci.
  • Przechowywać w sposób niedostępny dla małych dzieci.

Plan by DOZ

Cechy produktu

Polecane artykuły
  • GGTP to enzym pomocny w diagnozowaniu między innymi chorób wątroby, trzustki czy nerek. Jego wysoki poziom obserwuje się również u osób z problemem nadużywania alkoholu. Istnieje szereg objawów towarzyszących chorobom wątroby i dróg żółciowych, które powinny skłonić pacjenta do oznaczenia poziomu gamma-glutamylotranspeptydazy. Uwagę powinno przykuć chociażby żółte zabarwienie skóry i błon śluzowych, obrzęki i świąd skóry czy ból po prawej stronie brzucha. Jak się przygotować do badania GGTP? Ile kosztuje to oznaczenie i czy do badania należy zgłosić się na czczo? Odpowiadamy w niniejszym artykule.

  • Mak, a zatem również makowiec, jest nieodzownym elementem Świąt Bożego Narodzenia. Zgodnie z ludowymi wierzeniami jego spożycie podczas wieczerzy wigilijnej miało zapewnić szczęście i uchronić przed złymi siłami. W tej legendzie jest zapewne ziarnko prawdy, ponieważ aktualnie mak jest uznawany za „superfoods” z racji swoich właściwości odżywczych i prozdrowotnych.

  • Jagoda kamczacka (Lonicera caerulea L.), nazywana inaczej wiciokrzewem sinym, suchodrzewem jadalnym, jagodą kaukaską oraz borówką kamczacką, jest owocodajną rośliną, która pochodzi z północno-wschodniej Azji. Obecnie jagoda kamczacka jest powszechnie uprawiana w Chinach, Rosji, Japonii, a także w Polsce, która jest największym producentem tych owoców na całym świecie. Owoce jagody kamczackiej mają owalny i kubkowaty kształt, fioletowoczarną barwę i są pokryte woskowym nalotem. Osiągają zwykle długość od 1,5 cm do 2,5 cm oraz szerokość do 1 cm.

Twoje sugestie

Dokładamy wszelkich starań, aby podane zdjęcie i opis oferowanych produktów były aktualne, w pełni prawidłowe oraz kompletne. Jeśli widzisz błąd, poinformuj nas o tym.

Zgłoś uwagi
Porozmawiaj z farmaceutą
Infolinia: 800 110 110

Zadzwoń do nas jeśli potrzebujesz porady farmaceuty.
Jesteśmy dla Ciebie czynni całą dobę, 7 dni w tygodniu, bezpłatnie.

Umów E-Wizytę
Przeziębienie?
Umów e-wizytę!
Umów e-wizytę
Dlaczego DOZ.pl
Niższe koszta leczenia

Darmowa dostawa do Apteki
Bezpłatna Infolinia dla Pacjentów.

ikona niższe koszty leczenia
Bezpieczeństwo

Weryfikacja interakcji leków.
Encyklopedia leków i ziół

Ikona encklopedia leków i ziół
Wsparcie w leczeniu

Porady na czacie z Farmaceutą.
E-wizyta z lekarzem specjalistą.

Ikona porady na czacie z farmaceutą
Newsletter

Bądź na bieżąco z DOZ.pl

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Regulaminie.

Zamnij