Zestaw 3x Sylimarol, 70 mg, drażetki, 30 szt.

zestaw, ostropest, tabletka, trawienie

Produkt usunięty z oferty doz.pl

Szczegóły zestawu

1. Sylimarol 70 mg, drażetki, 30 szt.

zestaw, ostropest, tabletka, trawienie

3 szt.

O produkcie

Pokaż wszystkie produkty SYLIMAROL

Producent

HERBAPOL POZNAN
Towarowa 47-51
Poznań

Opis

Zestaw 3x Sylimarol - jest lekiem stosowanym wspomagająco w stanach rekonwalescencji wątroby czy niestrawności, np. po spożyciu ciężkostrawnych pokarmów. Produkt ma postać tabletek drażowanych, które zawierają suchy wyciąg z łuski ostropestu plamistego z sylimaryną.

Skład

Substancją czynną leku jest suchy wyciąg z łuski ostropestu plamistego (Silybi mariani fructus extactum siccum).

1 drażetka zawiera 100 mg wyciągu suchego z łuski ostropestu plamistego.

Substancje pomocnicze: benzoesan sodu, glukoza, skrobia ziemniaczana, sacharoza, talk, magnezu stearynian, guma arabska, mieszanina wosku pszczelego białego i wosku Carnauba (Capol 1295).

Dawkowanie

Ten lek należy zawsze stosować dokładnie tak, jak opisano to w ulotce dla pacjenta lub według zaleceń lekarza lub farmaceuty.

Sylimarol 70 mg stosuje się doustnie. Dawkowanie leku u dorosłych i młodzieży powyżej 12 roku życia to 1 tabletka 3 razy dziennie po jedzeniu. Lek wymaga systematycznego stosowania przez około 2-4 tygodnie. Jeśli dolegliwości nasilą się lub nie ustąpią należy skontaktować się z lekarzem, który może przedłużyć leczenie do np. 6 miesięcy.

Podczas terapii należy unikać środków szkodliwych dla wątroby.

 

Działanie

Sylimarol 70 mg zawiera flawonolignany, które wykazują działanie ochronne na komórki wątroby przez stabilizację i uszczelnienie błon komórkowych, co utrudnia przenikanie substancji toksycznych do wnętrza hepatocytów.

Wskazania

Lek Sylimarol stosowany jest wspomagająco w stanach rekonwalescencji po toksyczno-metabolicznych uszkodzeniach wątroby spowodowanych m.in. czynnikami toksycznymi (np. alkohol, środki ochrony roślin) oraz w niestrawności (wzdęcia, odbijania) po spożyciu ciężko strawnych pokarmów. Wspomagająco w dolegliwościach po przebyciu ostrych i przewlekłych chorób wątroby.

Przeciwwskazania

Nie stosować leku Sylimarol 70 mg jeśli u pacjenta wystąpiła nadwrażliwość na którykolwiek ze składników lub nadwrażliwość na rośliny Comositae/Asteraceae.

Działania niepożądane

Jak każdy lek, ten również może powodować działania niepożądane, chociaż nie u każdego one wystąpią.

Możliwe jest wystąpienie zaburzeń żołądkowo-jelitowych, a sporadycznie łagodne działanie przeczyszczające.

Ostrzeżenia i środki ostrożności

W przypadku wystąpienia objawów żółtaczki (zażółcenia skóry, zabarwienia na żółto oczu) należy zasięgnąć porady lekarza. Lek nie jest przeznaczony do leczenia ostrych zatruć wątroby.

Podczas terapii należy unikać środków szkodliwych dla wątroby.

Sylimarol 70 mg zawiera 0,1 mg benzoesanu sodu E211 w każdej tabletce, co odpowiada 0,32 mg/g. Substancja ta może zwiększać ryzyko żółtaczki (zażółcenie skóry i białkówek oczu) u noworodków (do 4. tygodnia życia).

Lek zawiera mniej niż 1 mmol (23 mg) sodu w każdej tabletce, to znaczy lek uznaje się za „wolny od sodu”.

Drażetki Sylimarol 70 mg zawierają glukozę i sacharozę, dlatego w przypadku pacjentów z nietolerancją niektórych cukrów, należy skontaktować się z lekarzem przed przyjęciem leku

Przechowywać w temperaturze niższej niż 25°C oraz w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci.

Stosowanie innych leków

Należy powiedzieć lekarzowi lub farmaceucie o wszystkich lekach przyjmowanych przez pacjenta obecnie lub ostatnio, a także o lekach, które pacjent planuje przyjmować, w tym również o tych, które wydawane są bez recepty.

Dotychczas nie stwierdzono interakcji z innymi lekami.

Ciąża i karmienie piersią

W przypadku kobiet w ciąży lub karmiących piersią przed zastosowaniem leku należy skonsultować się z lekarzem.

Ze względu na brak danych potwierdzających bezpieczeństwo stosowania, nie należy stosować preparatu w czasie ciąży i karmienia piersią.

Stosowanie leku u dzieci i młodzieży

Ze względu na brak danych potwierdzających bezpieczeństwo stosowania, nie zaleca się stosowania leku u dzieci do 12 roku życia.

Cechy produktu

Polecane artykuły
  • Tyrozynemia jest rzadko występującą chorobą metaboliczną o podłożu genetycznym. W wyniku recesywnej mutacji autosomalnej dochodzi do zaburzeń w przemianie tyrozyny. Wyróżnia się dwa główne typy schorzenia o odmiennych cechach klinicznych. Pierwsze objawy tyrozynemii obserwuje się zwykle w pierwszych miesiącach życia, a leczenie choroby polega na ścisłym przestrzeganiu zasad diety eliminacyjnej.

  • Przeszywający, nagły ból brzucha po prawej stronie, któremu towarzyszą nudności, wymioty, dreszcze czy gorączka, może oznaczać atak woreczka żółciowego. Dowiedz się, jak rozpoznać ból pęcherzyka żółciowego. Sprawdź też, kiedy z tego typu dolegliwościami należy zgłosić się do lekarza.

  • Wątroba jest centrum metabolicznym naszego organizmu. Do jej funkcji zalicza się syntezę wielu białek i glukozy, przekształcanie szkodliwych metabolitów do ich neutralnych form, magazynowanie witamin i innych substancji, a także produkcję ciepła. Wszechstronność wątroby sprawia, że niemożliwe jest jej zastąpienie. W związku z tym jedyną skuteczną formą leczenia w przypadku skrajnej niewydolności wątroby jest przeszczep tego narządu.

Twoje sugestie

Dokładamy wszelkich starań, aby podane zdjęcie i opis oferowanych produktów były aktualne, w pełni prawidłowe oraz kompletne. Jeśli widzisz błąd, poinformuj nas o tym.

Zgłoś uwagi
Porozmawiaj z farmaceutą
Infolinia: 800 110 110

Zadzwoń do nas jeśli potrzebujesz porady farmaceuty.
Jesteśmy dla Ciebie czynni całą dobę, 7 dni w tygodniu, bezpłatnie.

Umów E-Wizytę
Przeziębienie?
Umów e-wizytę!
Umów e-wizytę
Dlaczego DOZ.pl
Niższe koszta leczenia

Darmowa dostawa do Apteki
Bezpłatna Infolinia dla Pacjentów.

ikona niższe koszty leczenia
Bezpieczeństwo

Weryfikacja interakcji leków.
Encyklopedia leków i ziół

Ikona encklopedia leków i ziół
Wsparcie w leczeniu

Porady na czacie z Farmaceutą.
E-wizyta z lekarzem specjalistą.

Ikona porady na czacie z farmaceutą
Newsletter

Bądź na bieżąco z DOZ.pl