Vitis Orthodontic, pasta do zębów dla osób noszących aparat, 100 ml

pasta, otarcia, podrażnienie, stan zapalny, przy aparatach ortodontycznych

23,79 zł
23,79 zł / 100 ml

Formy dostawy dla tego produktu

Opcja niedostępna? Sprawdź dlaczego

O produkcie

Opis

Vitis Orthodontic

Pasta do zębów dla osób noszących aparat – zapewnia codzienną ochronę przed powszechnie występującymi problemami w trakcie leczenia ortodontycznego: uszkodzeniami błony śluzowej, podrażnieniami, gromadzeniem się płytki bakteryjnej, zapaleniem dziąseł, demineralizacją szkliwa, nieświeżym oddechem. Posiada miętowo-jabłkowy smak.

Właściwości

Pasta do zębów dla osób noszących aparat, Vitis Orthodontic

  • Chroni dziąsła przed stanami zapalnymi.
  • Łagodzi podrażnienia błony śluzowej.
  • Ogranicza gromadzenie się płytki nazębnej.
  • Zmniejsza demineralizację szkliwa.
  • Zapobiega nieświeżemu oddechowi.
  • Posiada przyjemny, miętowo-jabłkowy smak.

Składniki aktywne:

Chlorek cetylopirydyny (CPC) 0,05% – działa antybakteryjnie, ogranicza gromadzenie się płytki nazębnej i zapobiega stanom zapalnym dziąseł.

Fluorek sodu 1450 ppm – zapobiega próchnicy i wzmacnia szkliwo.

Aloe vera 0,126% – działa nawilżająco i regenerująco na błonę śluzową,  łagodzi stany zapalne i podrażnienia.

Alantoina 0,10% – łagodzi podrażnienia i stany zapalne, wspiera gojenie błon śluzowych i działa nawilżająco.

Ksylitol – remineralizuje szkliwo, działa przeciwpróchniczo i wyrównuje pH w jamie ustnej hamując tworzenie się płytki nazębnej. Dodatkowo nawilża błony śluzowe, zwiększa przepływ śliny i redukuje wytwarzanie kwasów.

Przeznaczenie

Codzienna higiena jamy ustnej i zębów dla osób noszących aparaty ortodontyczne lub borykających się z ranami, otarciami, owrzodzeniami śluzówki i stanami zapalnymi dziąseł także z innych powodów. Odpowiednia dla osób chorych na celiakię – nie zawiera glutenu.

Stosowanie

Stosując odpowiednią szczoteczkę do aparatów ortodontycznych czyść zęby co najmniej trzy razy dziennie, najlepiej po każdym posiłku.

Cechy produktu

Polecane artykuły
  • Zgryz otwarty jest jedną z najczęstszych wad zgryzu występujących u dzieci. Jego istotą jest brak kontaktu między zębami górnymi i dolnymi. Ważną wskazówką dla rodziców jest fakt, że do powstania zgryzu otwartego mogą przyczynić się m.in. ssanie palca, ssanie smoczka czy obgryzanie paznokci. Leczenie należy podjąć jak najwcześniej, kiedy pojawią się zęby mleczne. Terapia jest możliwa przy pomocy różnego rodzaju aparatów, a także miniimplantów.

  • Przodozgryz jest wadą zgryzu, której elementem charakterystycznym jest ustawienie dolnych zębów przed górnymi. Przodozgryz może być uwarunkowany genetycznie lub powstać na skutek zaburzeń czynnościowych. Leczeniu poddaje się zarówno dzieci, jak i dorosłych. Służą do tego specjalne aparaty stałe i zewnątrzustne. W przypadku najmłodszych pacjentów niezbędne jest wsparcie logopedyczne.

  • Tyłozgryz to wada zgryzu, która oznacza, że dolny łuk zębowy cofnięty jest względem górnego. Przyczyną rozwoju tej wady może być np. oddychanie przez usta, ale także szereg parafunkcji, jak np. ssanie palców czy przygryzanie dolnej wargi. Tyłozgryz to nie tylko problem natury estetycznej. U większości dzieci z wadami dotylnymi występują zaburzenia artykulacji. Leczenie obejmuje nie tylko stosowanie aparatów, ale także wykonywanie szeregu ćwiczeń.

Twoje sugestie

Dokładamy wszelkich starań, aby podane zdjęcie i opis oferowanych produktów były aktualne, w pełni prawidłowe oraz kompletne. Jeśli widzisz błąd, poinformuj nas o tym.

Zgłoś uwagi
Porozmawiaj z farmaceutą
Infolinia: 800 110 110

Zadzwoń do nas jeśli potrzebujesz porady farmaceuty.
Jesteśmy dla Ciebie czynni całą dobę, 7 dni w tygodniu, bezpłatnie.

Umów E-Wizytę
Przeziębienie?
Umów e-wizytę!
Umów e-wizytę
Dlaczego DOZ.pl
Niższe koszta leczenia

Darmowa dostawa do Apteki
Bezpłatna Infolinia dla Pacjentów.

ikona niższe koszty leczenia
Bezpieczeństwo

Weryfikacja interakcji leków.
Encyklopedia leków i ziół

Ikona encklopedia leków i ziół
Wsparcie w leczeniu

Porady na czacie z Farmaceutą.
E-wizyta z lekarzem specjalistą.

Ikona porady na czacie z farmaceutą
Newsletter

Bądź na bieżąco z DOZ.pl