Melilax Pediatric, mikrowlewka doodbytnicza, 6 wlewek

wyrób medyczny, wlewka, zaparcia

To jest wyrób medyczny. Stosuj go zgodnie z instrukcją użycia lub etykietą.

Formy dostawy dla tego produktu

Opcja niedostępna? Sprawdź dlaczego

O produkcie

Pokaż wszystkie produkty MELILAX

Producent

Aboca SPA Societa Agricola
lLoc. Aboca 20
52037 Sansepolcro
contatti@aboca.it

Opis

Melilax Pediatric, mikrowlewka doodbytnicza, 6 wlewek

  • Wyrób medyczny.
  • Dla dzieci i niemowląt.
  • Mikrowlewka na bazie miodu o działaniu wypróżniającym.
  • Oczyszcza jelito oraz wykazuje działanie ochronne i łagodzące, dzięki czemu zmniejsza dolegliwości, podrażnienia i stan zapalny towarzyszące zaparciom.
  • Przeznaczony do leczenia zaparć, również w przypadku nadwrażliwości trzewnej (jelita nadwrażliwego), szczelin odbytu i hemoroidów.
  • Może być stosowany przez osoby cierpiące na celiakię, ponieważ nie zawiera glutenu.

Skład

Promelaxin, kompleks miodów i polisacharydów z aloesu prawdziwego i ślazu dzikiego.

Mianowany na: monosacharydy ≥ 50%, polisacharydy (ciężar molekularny > 20 000 dalton) ≥ 0,3%. Substancje czynne 73,2%.

Nie zawiera glutenu.

Działanie

Melilax Pediatric łączy działanie wypróżniające z działaniem ochronnym i w konsekwencji łagodzącym błonę śluzową odbytu. Podwójne działanie uzyskiwane jest dzięki Promelaxin, kompleksowi miodów nektarowych i spadziowych, odpowiednio wyselekcjonowanych i przetworzonych na podstawie zawartości monosacharydów, polisacharydów i melanoidyn, wzbogaconemu o frakcję polisacharydową z aloesu prawdziwego i ślazu dzikiego. Dzięki właściwościom przypominającym śluz oraz lepkości, chroni błonę śluzową odbytu podczas defekacji. Te właściwości, w połączeniu z działaniem przeciwutleniającym, nadają produktowi zdolność do ochrony i łagodzenia błony śluzowej. Melilax Pediatric ma działanie wypróżniające, które zapewnia bodziec aktywujący defekację. Produkt oczyszcza jelito i wykazuje działanie ochronne, dzięki czemu zmniejsza dolegliwości, podrażnienia i stan zapalny obecne w czasie zaparcia.

Wskazania

Wyrób medyczny Melilax Pediatric przeznaczony jest do leczenia zaparć u dzieci i niemowląt, również w przypadku nadwrażliwości trzewnej (jak w przypadku jelita nadwrażliwego), szczelin odbytu i hemoroidów.

Sposób użycia wyrobu medycznego

  • Otworzyć mikrowlewkę, usuwając obudowę kaniuli. W tym celu chwycić za biały pierścień umieszczony na pojemniku harmonijkowym. Drugą dłonią zginać obudowę kaniuli do momentu jej złamania i całkowitego oderwania od pierścienia. Wysunąć obudowę kaniuli.
  • Nałożyć kilka kropel produktu wokół odbytu i wprowadzić delikatnie kaniulę do odbytu.
  • Wcisnąć do końca mikrowlewkę i następnie trzymać ją wciśniętą, do momentu całkowitego wyciągnięcia kaniuli, aby uniknąć zasysania produktu.

Przeciwwskazania i środki ostrożności

Nie stosować w przypadku nadwrażliwości lub alergii na jeden lub więcej składników. W przypadku długotrwałych zaparć należy skonsultować się z lekarzem w celu wykluczenia innych schorzeń. Mikrowlewka jest jednorazowego użytku, dlatego nie może być ponownie stosowana, gdy zużyje się tylko połowę dawki, jak w przypadku niemowląt.

Cechy produktu

Polecane artykuły
  • Zaparcia u niemowląt, inaczej zatwardzenia, to problem, który bardzo często niepokoi rodziców. Długie nieoddawanie stolca może mieć wiele przyczyn, w tym zmianę diety, czy też alergię pokarmową, a nawet wadę anatomiczną. Według gastroenterologów dziecięcych, zaparcia u niemowląt to najczęstsza dolegliwość kliniczna. Co w takiej sytuacji można podać maluszkowi?

  • Kolka niemowlęca to częsta dolegliwość pojawiająca się najczęściej już w pierwszym miesiącu życia dziecka i trwająca do ok. 3–4 miesiąca. Objawy kolki u niemowlaka to rozdrażnienie, napadowy, trudny do ukojenia płacz, podkurczanie nóżek i prężenie ciała. Jej przyczyny nie zostały do końca zidentyfikowane, najczęściej mówi się o niedojrzałości układu pokarmowego i nerwowego. Jak radzić sobie z kolką u dziecka? Przede wszystkim należy wykluczyć choroby organiczne. Aby złagodzić atak kolki, można próbować masować brzuszek, stosować ciepłe okłady, zazwyczaj ulgę maluszkowi przynosi też delikatne kołysanie. Jeżeli metody te zawodzą, w porozumieniu z pediatrą można włączyć leczenie farmakologiczne.

  • Zaparcia u dzieci to częsty problem, który w zdecydowanej większości przypadków ma charakter czynnościowy (nie jest wynikiem choroby). Objawia się m.in. rzadkimi wypróżnieniami, wstrzymywaniem stolca oraz bólem podczas defekacji. Jakie metody zastosować, by pomóc dziecku się wypróżnić? Kiedy zaparcia u dzieci mogą świadczyć o schorzeniu i wymagają diagnostyki?

Twoje sugestie

Dokładamy wszelkich starań, aby podane zdjęcie i opis oferowanych produktów były aktualne, w pełni prawidłowe oraz kompletne. Jeśli widzisz błąd, poinformuj nas o tym.

Zgłoś uwagi
Porozmawiaj z farmaceutą
Infolinia: 800 110 110

Zadzwoń do nas jeśli potrzebujesz porady farmaceuty.
Jesteśmy dla Ciebie czynni całą dobę, 7 dni w tygodniu, bezpłatnie.

Pobierz aplikację mobilną Pobierz aplikację mobilną Doz.pl

Ikona przypomnienie o zażyciu leku.
Zdarza Ci się ominąć dawkę leku?

Zainstaluj aplikację. Stwórz apteczkę. Przypomnimy Ci kiedy wziąć lek.

Dostępna w Aplikacja google play Aplikacja appstore
Dlaczego DOZ.pl
Niższe koszta leczenia

Darmowa dostawa do Apteki
Bezpłatna Infolinia dla Pacjentów.

ikona niższe koszty leczenia
Bezpieczeństwo

Weryfikacja interakcji leków.
Encyklopedia leków i ziół

Ikona encklopedia leków i ziół
Wsparcie w leczeniu

Porady na czacie z Farmaceutą.

Ikona porady na czacie z farmaceutą
Newsletter

Bądź na bieżąco z DOZ.pl