Voltaren Emulgel 1%, (10 mg/g), żel, 75 g

diklofenak, żel, ból, zapalenie

Produkt usunięty z oferty doz.pl

O produkcie

Pokaż wszystkie produkty VOLTAREN

Producent

GLAXOSMITHKLINE CONSUMER HEALTHCARE
W. Rzymowskiego 53
Warszawa

Opis

Voltaren Emulgel 1% to produkt leczniczy w postaci białego żelu stosowany do wcierania w skórę.  Substancja czynna - diklofenak- należy do niesteroidowych leków przeciwzapalnych (NLPZ) i wykazuje działanie przeciwbólowe, przeciwzapalne oraz przeciwobrzękowe. Ze względu na podłoże żel działa także chłodząco i kojąco. Voltaren Emulgel 1% stosuje się w bólu mięśniowym, stawowym i kontuzjach - skręceniach, zwichnięciach.

Skład

Substancją czynną leku jest diklofenak sodowy (Diclofenacum natricum) w postaci soli dietyloaminowej diklofenaku.

100 g leku zawiera 1 g diklofenaku sodowego w postaci 1,16 g soli dietyloaminowej diklofenaku.

Substancje pomocnicze: dietyloamina, cetiol LC, cetomakrogol 1000, Carbopol 974P, alkohol izopropylowy, glikol propylenowy, ciekła parafina, substancja zapachowa (Perfume cream 45- zawiera benzoesan benzylu), woda oczyszczona

Dawkowanie

Ten lek należy zawsze stosować dokładnie tak, jak to opisano w ulotce dla pacjenta lub według zaleceń lekarza lub farmaceuty. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

Voltaren Emulgel 1% stosuje się na skórę.

Zwykle stosowane dawkowanie:

Dorośli i młodzież powyżej 14 lat: 3-4 razy na dobę delikatnie wmasować na powierzchnię skóry w miejscach bólu i obrzęku.

Ilość użytego leku należy dostosować do rozmiarów miejsca zmienionego chorobowo. 2 g do 4 g (ilość żelu odpowiadająca wielkości owocu wiśni do rozmiarów orzecha włoskiego) jest wystarczająca do posmarowania powierzchni od około 400 cm2 do 800 cm2.

Voltaren Emulgel 1% nie należy stosować dłużej niż:
U dorosłych i młodzieży powyżej 14 lat: 14 dni w przypadku urazów mięśni i stawów (skręcenia, nadwerężenia lub stłuczenia) i zapalenia ścięgien.
U dorosłych (powyżej 18 lat): 21 dni w przypadku bólu związanego z chorobą zwyrodnieniową stawów, o ile lekarz nie zaleci inaczej.

Jeśli u młodzieży powyżej 14 lat, w razie konieczności stosowania leku przez dłużej niż 7 dni w leczeniu bólu lub w przypadku pogorszenia się objawów, pacjent powinien skontaktować się z lekarzem.

Jeżeli ból i obrzęk nie ustępują w ciągu 7 dni lub nastąpi pogorszenie, należy skontaktować się z lekarzem.

Działanie

Voltaren Emulgel 1% działa przeciwbólowo, przeciwzapalnie i przeciwobrzękowo. Ponadto, ze względu na wodno-alkoholowe podłoże żel wykazuje również działanie kojące i chłodzące.

Wskazania

Voltaren Emulgel 1% stosowany jest w miejscowym leczeniu:

  • pourazowych stanów zapalnych ścięgien, więzadeł, mięśni i stawów,
  • bólu pleców,
  • zapalenie ścięgien,
  • łokieć tenisisty,
  • zapalenie torebki stawowej,
  • zapalenie okołostawowe,
  • ograniczonych i łagodnych postaci choroby zwyrodnieniowej stawów u osób powyżej 18 lat.

Przeciwwskazania

Kiedy nie stosować leku Voltaren Emulgel 1%:

  • jeśli pacjent ma uczulenie na diklofenak lub glikol propylenowy lub którykolwiek z pozostałych składników tego leku,
  • objawiami nadwrażliwości na lek może być sapanie lub skrócenie oddechu, wysypka skórna z pęcherzami lub pokrzywka, obrzęk twarzy lub języka,
  • jeśli u pacjenta kiedykolwiek w przeszłości wystąpiła reakcja uczuleniowa po zastosowaniu leków zawierających kwas acetylosalicylowy, ibuprofen lub po innych lekach używanych w leczeniu bólu stawów i mięśni,
  • w trzecim trymestrze ciąży,
  • u osób poniżej 14 lat.

Działania niepożądane

Jak każdy lek, lek ten może powodować działania niepożądane, chociaż nie u każdego one wystąpią.

Często występujące działania niepożądane (u 1 do 10 na 10000 osób):

  • wysypka skórna, świąd,
  • zaczerwienienie lub pieczenie skóry.

Bardzo rzadko występujące działania niepożądane (u 1 na 10000 osób):

  • zwiększona wrażliwość skóry na światło słoneczne (objawami nadwrażliwości są oparzenia słoneczne ze świądem, obrzękiem i pęcherzami).

Ostrzeżenia i środki ostrożności

  • Nie należy stosować leku na uszkodzoną skórę, otwarte rany, wypryski. Należy zaprzestać stosowania leku, jeśli po jego użyciu pojawi się wysypka skórna.
  • Należy unikać stosowania leku na duże powierzchnie skóry oraz przez okres dłuższy niż zatwierdzony okres stosowania jeśli nie zostało to zalecone przez lekarza.
  • Voltaren Emulgel 1% jest przeznaczony do użytku zewnętrznego. Nie należy go stosować w jamie ustnej. Należy unikać kontaktu żelu z oczami.
  • Po zastosowaniu Voltaren Emulgel 1% można zabanażować leczone miejsce, ale nie mogą to być bandaże nieprzepuszczające powietrza.
  • Lek zawiera glikol propylenowy i benzoesan benzylu, które u niektórych osób mogą powodować podrażnienia skóry.

Przechowywanie:

  • Lek należy przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci.
  • Przechowywać w temperaturze poniżej 30oC.

Stosowanie innych leków

Należy powiedzieć lekarzowi lub farmaceucie o wszystkich lekach stosowanych przez pacjenta obecnie, a także o lekach, które pacjent planuje stosować.

Ciąża i karmienie piersią

Jeśli pacjentka jest w ciąży lub karmi piersią, przypuszcza, że może być w ciąży lub gdy planuje mieć dziecko, powinna poradzić się lekarza lub farmaceuty przed zastosowaniem tego leku.

Ciąża:
Leku Voltaren Emulgel 1% nie wolno stosować w czasie trzech ostatnich miesięcy ciąży, ponieważ może on wywierać szkodliwy wpływ na nienarodzone dziecko lub powodować trudności podczas porodu.
W okresie pierwszych sześciu miesięcy ciąży lek można stosować tylko na polecenie lekarza.

Karmienie piersią:
Podczas karmienia piersią Voltaren Emulgel 1% może być stosowany jedynie na zalecenie lekarza, ponieważ diklofenak przenika do mleka matki w niewielkich ilościach. W takim przypadku leku nie należy nakładać na piersi karmiących kobiet, ani też na duże powierzchnie skóry.

Stosowanie leku u dzieci i młodzieży

Voltaren Emulgel 1% nie należy stosować u dzieci i młodzieży poniżej 14 lat.

Cechy produktu

Polecane artykuły
  • Łokieć tenisisty, czyli zespół nadkłykcia bocznego kości ramiennej, to schorzenie charakteryzujące się występowaniem zmian przeciążeniowych w obrębie ścięgien mięśni prostowników nadgarstka. Łokieć tenisisty objawia się bólem w obrębie stawu łokciowego w momencie, w którym uruchomiony zostaje nadgarstek, np. podczas chwytania przedmiotów czy zaciskania pięści. Ponieważ przyczyną zespołu łokcia tenisisty są mikrourazy powstałe na skutek wykonywania powtarzalnych czynności, dotyka on często sportowców czy pracowników biurowych. Jak leczy się łokieć tenisisty?

  • Guzki Heberdena to zmiany zwyrodnieniowe w obrębie palców rąk. Powstają one na skutek procesów degeneracyjnych w okolicy stawów międzypaliczkowych dalszych, najczęściej pojawiają się na palcu wskazującym i serdecznym prawej dłoni. Guzki Heberdena mają postać narośli kostnych, przeważnie nie powodują silnych dolegliwości bólowych, mogą natomiast prowadzić do deformacji dłoni i mogą uniemożliwiać wykonywanie podstawowych czynności, takich jak pisanie czy używanie telefonu komórkowego. Jakie są przycyzny powstawania guzków reumatoidalnych? Jak leczy się guzki Heberdena?

  • Skręcenie kostki to jeden z najczęstszych urazów kończyny dolnej. Do kontuzji w obrębie stawu skokowego dochodzi przeważnie na skutek upadku, np. na nierównej czy śliskiej powierzchni. Objawy skręconej kostki to przede wszystkim silny ból narastający podczas próby poruszania stopą, opuchlizna kostki, czasami pojawia się również krwiak. Leczenie skręconej kostki polega na unieruchomieniu stawu, stosowaniu maści i zimnych kompresów, odciążaniu stopy, a następnie na włączeniu zabiegów fizjoterapeutycznych. Jak długo boli skręcona kostka? Ile trwa powrót do pełnej sprawności?

Twoje sugestie

Dokładamy wszelkich starań, aby podane zdjęcie i opis oferowanych produktów były aktualne, w pełni prawidłowe oraz kompletne. Jeśli widzisz błąd, poinformuj nas o tym.

Zgłoś uwagi
Porozmawiaj z farmaceutą
Infolinia: 800 110 110

Zadzwoń do nas jeśli potrzebujesz porady farmaceuty.
Jesteśmy dla Ciebie czynni całą dobę, 7 dni w tygodniu, bezpłatnie.

Umów E-Wizytę
Przeziębienie?
Umów e-wizytę!
Umów e-wizytę
Dlaczego DOZ.pl
Niższe koszta leczenia

Darmowa dostawa do Apteki
Bezpłatna Infolinia dla Pacjentów.

ikona niższe koszty leczenia
Bezpieczeństwo

Weryfikacja interakcji leków.
Encyklopedia leków i ziół

Ikona encklopedia leków i ziół
Wsparcie w leczeniu

Porady na czacie z Farmaceutą.
E-wizyta z lekarzem specjalistą.

Ikona porady na czacie z farmaceutą
Newsletter

Bądź na bieżąco z DOZ.pl

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Regulaminie.

Zamnij