Diclofenacum Fastum, 10 mg/g, żel, 50 g

diklofenak, żel, ból, stan zapalny, stłuczenie, zapalenie, zwichnięcie

14.99 zł

Produkt chwilowo niedostępny

Powiadom o dostępności

Formy dostawy dla tego produktu

Opcja niedostępna? Sprawdź dlaczego
  • ODBIÓR W APTECE
    Odbiór w aptece
    0.00 zł

    Sprawdź lokalizację

  • WYSYŁKA KURIEREM
    Kurier DHL
    9.99 zł
  • ODBIÓR W PUNKCIE
    Paczkomat InPost
    9.99 zł
    Odbiór w punkcie DHL
    9.99 zł

Polecane zamienniki

O produkcie

Podmiot odpowiedzialny

Berlin-Chemie AG
Glienicker Weg 125
Berlin, Niemcy

Producent

EMO-FARM
Łódzka 52
Ksawerów

Opis

Diclofenacum Fastum to produkt leczniczy o działaniu przeciwbólowym, chłodzącym, i przeciwzapalnym do stosowania w urazach (skręcenie, stłuczenie), bólu mięśni i stawów.

Skład

Substancją czynną jest: diklofenak (Diclofenacum natricum).

1 g żelu zawiera 10 mg diklofenaku sodowego.

Substancje pomocnicze: trolamina, kokozylokaprylokapronian, makrogolu eter cetostearylowy, alkohol izopropylowy, karbomer, glikol propylenowy, parafina, woda oczyszczona, kompozycja zapachowa zawierająca aldehyd amylocynamonowy, kumarynę, d-limonen i aldehyd heksylocynamonowy.

Dawkowanie

Ten lek należy zawsze stosować dokładnie tak, jak to opisano w ulotce dla pacjenta lub według zaleceń lekarza lub farmaceuty. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

  • Lek do stosowania zewnętrznego, na skórę.
  • Żel stosuje się do 14 dni u dorosłych oraz do 7 dni u młodzieży powyżej 14 lat.

Młodzież powyżej 14 lat i dorośli: 3-4 razy na dobę. Na bolące miejsce nakłada się zwykle 2-4 g żelu (pasek 4-8 cm). Żel należy delikatnie wmasować do całkowitego wchłonięcia się.

Działanie

Diclofenacum Fastum zawiera diklofenak (sodowy), który wykazuje działanie przeciwbólowe, przeciwzapalne i przeciwobrzękowe. Żel wykazuje również działanie kojące i chłodzące skórę.

Wskazania

Młodzież powyżej 14 lat: leczenie krótkotrwałe:

  • objawowe i miejscowe leczenie bólu w nadwyrężeniach, stłuczeniach, skręceniach wywołanymi urazami tępymi.

Dorośli: miejscowe, objawowe leczenie bólu i zapalenia w:

  • urazach ścięgien, więzadeł, mięśni i stawów, np. z powodu skręcenia, nadwyrężenia i stłuczenia,
  • ograniczonych postaciach stanów zapalnych tkanek miękkich,
  • łagodnej postaci choroby zwyrodnieniowej stawów.

Przeciwwskazania

Kiedy nie stosować leku Diclofenacum Fastum:

  • w przypadku nadwrażliwości na diklofenak sodowy lub którykolwiek z pozostałych składników tego leku,
  • w przypadku uczulenia na inne NLPZ i aspiryną,
  • u kobiet w okresie III trymestru ciąży,
  • u dzieci i młodzieży poniżej 14 lat,
  • jeśli po podaniu kwasu acetylosalicylowego lub innych NLPZ występują napady astmy, pokrzywka, ostre zapalenie błony śluzowej nosa.

Działania niepożądane

Jak każdy lek, lek ten może powodować działania niepożądane, chociaż nie u każdego one wystąpią.

Często występujące działania niepożądane (u 1 do 10 na 100 osób):

  • miejscowe podrażnienie,
  • wysypka skórna,
  • świąd, zaczerwienienie, pieczenie skóry.

Rzadko występujące działania niepożądane (u 1 do 10 na 10 000 osób):

  • pokrzywka.

Bardzo rzadko występujące działania niepożądane (rzadziej niż u 1 na 10 000 osób):

  • zwiększona nadwrażliwość na światło słoneczne,
  • wysypka skórna z pęcherzami, duszność, uczucie ucisku w klatce piersiowej, sapanie (reakcje świadczące o reakcji nadwrażliwości).

Ostrzeżenia i środki ostrożności

  • Żelu nie należy stosować na wypryski skórne, otwarte rany i skaleczenia, a także do oczu, nosa i ust.
  • Stosowanie żelu na duże powierzchnie ciała może wiązać się z wystąpieniem działań niepożądanych ogólnoustojowych.
  • Miejsce zaaplikowane żelem nie należy przykrywać opatrunkami okluzyjnymi lub gipsem.
  • Podczas leczenie i 2 tygodnie od skończenia terapii tym lekiem należy unikać kąpieli słonecznych i wizyt w solarium.
  • Pacjenci z przebytą lub aktywną chorobą wrzodową i pacjenci z astmą oskrzelową powinni skonsultować stosowanie leku Diclofenacum Fastum z lekarzem, ponieważ choroby te stwarzają wysokie ryzyko działań niepożądanych.
  • Lek zawiera glikol propylenowy, który może powodować podrażnienie skóry.
  • Lek zawiera aromat (aldehyd amylocynamonowy, kumaryna, d-limonen i aldehyd heksylocynamonowy), który może wywołać reakcje alergiczne.
  • Przechowywać w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci.
  • Nie przechowywać w temperaturze powyżej 25ºC. Nie zamrażać.

Stosowanie innych leków

Należy powiedzieć lekarzowi lub farmaceucie o wszystkich lekach przyjmowanych przez pacjenta obecnie lub ostatnio, a także o lekach, które pacjent planuje przyjmować, w tym również o tych, które wydawane są bez recepty.

Ciąża i karmienie piersią

Lek jest przeciwwskazany do stosowania w ostatnim trymestrze ciąży.

W I i II trymestrze ciąży oraz w okresie karmienia piersią nie zaleca się stosowania tego leku.

Stosowanie leku u dzieci i młodzieży

Nie należy stosować tego leku u dzieci poniżej 14 roku życia.

Cechy produktu

Polecane artykuły
  • Neuralgia to zespół bólowy, w przebiegu którego występują nawracające ataki silnego, rwącego, promieniującego bólu, który może dotyczyć różnych części ciała. Bezpośrednią przyczyną dolegliwości jest podrażnienie konkretnego nerwu. Wyróżnia się nerwobóle samoistne oraz objawowe, czyli spowodowane procesem chorobowym. Jakie rodzaje nerwobóli występują najczęściej? Jak leczy się neuralgie?  

  • Zespół Sudecka, inaczej odruchowa dystrofia współczulna lub kompleksowy zespół bólu regionalnego, to zaburzenie współczulnego układu nerwowego będące powikłaniem pourazowym lub pooperacyjnym, w przebiegu którego dochodzi do stopniowego niszczenia tkanek. Objawy zespołu Sudecka są uzależnione od fazy choroby, początkowo (w fazie hipertonicznej) pojawiają się ból, obrzęki, stopniowy zanik mięśni, nieregularne odwapnienia kości. Ostatecznie dochodzi do całkowitego zaniku struktury kostnej oraz mięśni i całkowitego zesztywnienia stawów.

  • Stenoza to zwężenie światła kanału kręgowego, które prowadzi do podrażnienia, a nawet uszkodzenia struktur nerwowych. Skutkiem takiego stanu jest ból kręgosłupa (dokładna lokalizacja dolegliwości zależy od miejsca zwężenia), mrowienie i drętwienie kończyn, osłabienie siły mięśniowej czy opadanie stopy. Jak przebiega rozpoznanie? Jak wygląda leczenie i rehabilitacja stenozy kanału kręgowego?

Twoje sugestie

Dokładamy wszelkich starań, aby podane zdjęcie i opis oferowanych produktów były aktualne, w pełni prawidłowe oraz kompletne. Jeśli widzisz błąd, poinformuj nas o tym.

Zgłoś uwagi
Porozmawiaj z farmaceutą
Infolinia: 800 110 110

Zadzwoń do nas jeśli potrzebujesz porady farmaceuty.
Jesteśmy dla Ciebie czynni całą dobę, 7 dni w tygodniu, bezpłatnie.

Umów E-Wizytę
Przeziębienie?
Umów e-wizytę!
Umów e-wizytę
Dlaczego DOZ.pl
Niższe koszta leczenia

Darmowa dostawa do Apteki
Bezpłatna Infolinia dla Pacjentów.

ikona niższe koszty leczenia
Bezpieczeństwo

Weryfikacja interakcji leków.
Encyklopedia leków i ziół

Ikona encklopedia leków i ziół
Wsparcie w leczeniu

Porady na czacie z Farmaceutą.
E-wizyta z lekarzem specjalistą.

Ikona porady na czacie z farmaceutą
Newsletter

Bądź na bieżąco z DOZ.pl

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Regulaminie.

Zamnij