Paracetamol Farmina, 250 mg, czopki, 10 szt. - Portal DOZ.pl

Paracetamol Farmina, 250 mg, czopki, 10 szt.

Produkt usunięty z oferty

Ikona doz lekarz
Potrzebujesz konsultacji z lekarzem?

Umów się na najbliższy dostępny termin.

Ikona umów się na najbliższy dostępny termin.

O produkcie

Producent

FARMINA
Lipska 44
Kraków

Opis

Paracetamol Farmina to lek w postaci czopków, który wykazuje działanie przeciwbólowe oraz przeciwgorączkowe. Paracetamol Farmina stosuje się w bólu i gorączce różnego pochodzenia oraz do objawowego leczenia stanów grypopodobnych i przeziębienia. Lek można stosować u dzieci.

Skład

Substancją czynną jest: paracetamol (Paracetamolum).

1 czopek zawiera 250 mg paracetamolu.

Substancja pomocnicza: tłuszcz stały.

Dawkowanie

Ten lek należy zawsze stosować dokładnie tak, jak to opisano w ulotce dla pacjenta lub według zaleceń lekarza lub farmaceuty. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

Lek jest przeznaczony do podawania doodbytniczego. Stosować nie częściej niż co 4 godziny .

Dzieci i młodzież: jednorazowo stosuje się 10 do 15 mg na kg masy ciała dziecka. (np. dla dziecka o masie od 16,6 kg do 25 kg (od około 3 do 7 lat) - 1 czopek 3 do 4 razy na dobę).
Maksymalna dawka wynosi 60 mg paracetamolu na kg masy ciała dziecka na dobę.

Jeśli objawy nasilają się lub nie ustępują po 3 dniach, należy skontaktować się z lekarzem.

Działanie

Czopki Paracetamol Farmina działają przeciwbólowo i przeciwgorączkowo.

Wskazania

  • bóle różnego pochodzenia (ból głowy, ból zębów, bóle mięśniowe, stawowe i kostne, bolesne miesiączkowanie, ból po zabiegu chirurgicznym lub stomatologicznym),
  • leczenie objawowym przeziębienia i grypy,
  • obniżenie gorączki przy różnych infekcjach oraz po szczepieniach.

Przeciwwskazania

Kiedy nie należy stosować leku Paracetamol Farmina:

  • w przypadku nadwrażliwości (uczulenie) na paracetamol lub którykolwiek ze składników tego leku,
  • jeśli pacjent cierpi na ciężką niewydolność nerek i (lub) wątroby,
  • u pacjentów z chorobą alkoholowa.

Działania niepożądane

Jak każdy lek,  lek ten może powodować działania niepożądane, chociaż nie u każdego one wystąpią.

Rzadko występujące działania niepożądane (u 1 do 10 osób na 10 000):

  • zaburzenia skóry i tkanki podskórnej takie jak: świąd. pokrzywka, wysypka, rumień, obrzęk naczynioruchowy.

Bardzo rzadko występujące działania niepożądane (rzadziej u niż 1 osoby na 10 000):

  • zaburzenia krwi i układu chłonnego takie jak: zmiany w obrazie morfologicznym krwi,
  • zaburzenia wątroby i dróg żółciowych takie jak: upośledzenie czynności wątroby,
  • zaburzenia nerek i dróg moczowych takie jak: upośledzenie czynności nerek.

Ostrzeżenia i środki ostrożności

Lek należy stosować ostrożnie u pacjentów z zaburzeniami czynności wątroby i (lub) nerek oraz u pacjentów z niedoborem dehydrogenazy glukozo-6-fosforanowej.

Podwyższone ryzyko uszkodzenia wątroby istnieje również u pacjentów głodzonych i regularnie pijących alkohol.

  • Przechowywać w temperaturze poniżej 25°C.
  • Przechowywać w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci.

Stosowanie innych leków

Należy powiedzieć lekarzowi lub farmaceucie o wszystkich lekach przyjmowanych przez pacjenta obecnie lub ostatnio, a także o lekach, które pacjent planuje stosować, również tych, które wydawane są bez recepty.

Paracetamol Farmina może wchodzić w interakcje z:

  • karbamazepiną, fenobarbitalem, fenytoiną,
  • omeprazolem,
  • ryfampicyną,
  • zydowudyną,
  • dziurawcem,
  • lekami zawierającymi etanol,
  • probenecydem,
  • warfaryną.

Leku Paracetamol Farmina nie należy stosować równocześnie innych leków zawierających paracetamol.

Ciąża i karmienie piersią

Jeśli pacjentka jest w ciąży lub karmi piersią, przypuszcza, że może być w ciąży lub gdy planuje mieć dziecko powinna poradzić się lekarza lub farmaceuty przed zastosowaniem tego leku.

Kobiety w okresie ciąży oraz karmienia piersią przed zastosowaniem leku powinny poradzić się lekarza.

Cechy produktu

Twoje sugestie

Dokładamy wszelkich starań, aby podane zdjęcie i opis oferowanych produktów były aktualne, w pełni prawidłowe oraz kompletne. Jeśli widzisz błąd, poinformuj nas o tym.

Zgłoś uwagi
Porozmawiaj z farmaceutą
Infolinia: 800 110 110

Zadzwoń do nas jeśli potrzebujesz porady farmaceuty.
Jesteśmy dla Ciebie czynni całą dobę, 7 dni w tygodniu, bezpłatnie.

Umów E-Wizytę
Przeziębienie?
Umów e-wizytę!
Umów e-wizytę
Dlaczego DOZ.pl
Niższe koszta leczenia

Darmowa dostawa do Apteki
Bezpłatna Infolinia dla Pacjentów.

ikona niższe koszty leczenia
Bezpieczeństwo

Weryfikacja interakcji leków.
Encyklopedia leków i ziół

Ikona encklopedia leków i ziół
Wsparcie w leczeniu

Porady na czacie z Farmaceutą.
E-wizyta z lekarzem specjalistą.

Ikona porady na czacie z farmaceutą
Newsletter

Bądź na bieżąco z DOZ.pl

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Regulaminie.

Zamnij