Drotafemme Forte, 80 mg, tabletki powlekane, 20 szt.

drotaweryna, tabletka, kamica dróg moczowych, kolka, skurcze, wrzody, menstruacja

11,29 zł
Cena za szt.: 0,56 zł

Formy dostawy dla tego produktu

Opcja niedostępna? Sprawdź dlaczego

O produkcie

Pokaż wszystkie produkty DROTAFEMME

Podmiot odpowiedzialny

SUN-FARM Sp. z o.o.
ul. Dolna 21
05-092 Łomianki

Opis

Drotafemme Forte to lek o działaniu rozkurczowym, zawierający drotawerynę. Produkt leczniczy stosuje się w skurczach mięśni gładkich, m.in.: w bolesnym miesiączkowaniu, chorobach dróg żółciowych czy kamicy nerkowej.

Skład

Substancją czynną leku jest drotaweryny chlorowodorek.

1 tabletka powlekana zawiera 80 mg drotaweryny chlorowodorku.

Substancje pomocnicze:rdzeń tabletki: laktoza jednowodna, skrobia kukurydziana, maltodekstryna, kroskarmeloza sodowa, magnezu stearynian, otoczka tabletki: hypromeloza, tytanu dwutlenek (E171), talk, sacharyna sodowa (E954), makrogol 4000, żółcień chinolinowa lak (E104), żelaza tlenek czerwony (E172).

Dawkowanie

Ten lek należy zawsze stosować dokładnie tak, jak to opisano w ulotce dla pacjenta lub według zaleceń lekarza lub farmaceuty. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

Lek podaje się doustnie. Tabletki powlekane posiadają linię podziału, dzięki czemu można podzielić je na równe dawki.

Zwykle stosowane dawkowanie Drotafemme Forte u dorosłych to 120 do 240 mg na dobę, w 2 – 3 dawkach podzielonych. W przypadku dzieci nie prowadzono badań klinicznych, dlatego jeśli wystąpi konieczność podania leku u młodzieży w wieku powyżej 12 lat to maksymalna dawka dobowa wynosi 160 mg w 2 do 4 dawkach podzielonych.

Bez konsultacji z lekarzem nie należy stosować leku przez okres dłuższy niż 7 dni.

Działanie

Chlorowodorek drotaweryny zawarty w tabletkach powlekanych Drotafemme Forte działa spazmolitycznie na mięśnie gładkie przy skurczach pochodzenia zarówno nerwowego, jak i mięśniowego. Najczęściej objawiają się one bólem w jamie brzusznej. Działanie rozkurczające drotaweryny nie zależy od rodzaju unerwienia ani lokalizacji mięśni gładkich (przewód pokarmowy, układ moczowo-płciowy, układ krążenia oraz drogi żółciowe).

Wskazania

Lek Drotafemme Forte stosuje się w stanach skurczowych: mięśni gładkich, związanych z chorobami dróg żółciowych (kamicą dróg żółciowych, zapaleniem pęcherzyka żółciowego, zapaleniem okołopęcherzykowym, zapaleniem przewodów żółciowych, zapaleniem brodawki Vatera) czy mięśni gładkich dróg moczowych (kamicy nerkowej, kamicy moczowodowej, zapaleniu miedniczek nerkowych, zapaleniu pęcherza moczowego, bolesnym parciu na mocz). Wskazaniem do zastosowania Drotafemme Forte jest również leczenie wspomagające w stanach skurczowych mięśni gładkich przewodu pokarmowego (chorobie wrzodowej żołądka i dwunastnicy, zapaleniu żołądka, zapaleniu jelit, zapaleniu okrężnicy, w stanach skurczowych wpustu i odźwiernika żołądka, zespole drażliwego jelita grubego, zaparciach na tle spastycznym, wzdęciach jelit i zapaleniu trzustki) jak również przy bólach menstruacyjnych.

Przeciwwskazania

Nie stosować leku Drotafemme Forte jeśli pacjent ma uczulenie na drotawerynę lub którykolwiek z pozostałych składników tego leku. Przeciwwskazaniami do zastosowania leku są również: ciężka niewydolność wątroby, nerek i serca, a także blok przedsionkowo-komorowy II-III stopnia. Produkt leczniczy nie jest przeznaczony dla dzieci w wieku poniżej 12 lat.

 

Działania niepożądane

Jak każdy lek, lek ten może powodować działania niepożądane, chociaż nie u każdego one wystąpią.

Rzadko występujące działania niepożądane(mogą dotyczyć do 1 na 1 000 pacjentów): nudności, zaparcie, ból i zawroty głowy, bezsenność, kołatanie serca, zmniejszenie ciśnienia krwi oraz reakcje alergiczne (obrzęk naczynioruchowy, pokrzywka, wysypka, świąd).

Ostrzeżenia i środki ostrożności

Lek Drotafemme Forte zawiera laktozę i żółcień chinolinową, więc jeśli stwierdzono wcześniej u pacjenta nietolerancję niektórych cukrów, to przed zastosowaniem leku należy skontaktować się z lekarzem przed przyjęciem leku. Ze względu na zawartość żółcieni chinolinowej lek może powodować reakcje alergiczne.

Ze względu na zawartość laktozy lek może powodować dolegliwości ze strony przewodu pokarmowego u pacjentów z nietolerancją laktozy.
Lek należy stosować ostrożnie u pacjentów z niedociśnieniem.

  • Lek należy przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci.
  • Nie przechowywać w temperaturze powyżej 30°C.

 

Stosowanie innych leków

Należy powiedzieć lekarzowi lub farmaceucie o wszystkich lekach stosowanych przez pacjenta obecnie lub ostatnio, a także o lekach, które pacjent planuje stosować.
Drotafemme Forte może wchodzić w interakcje z lewodopą (lek stosowany w chorobie Parkinsona) ze względu na zmniejszenie jej działania przeciwparkinsonowego oraz nasilenie drżeń i sztywności.

Stosowanie leku z jedzeniem i piciem

Lek można przyjmować z posiłkiem lub niezależnie od posiłków.

Ciąża i karmienie piersią

Jeśli pacjentka jest w ciąży lub karmi piersią, przypuszcza, że może być w ciąży lub gdy planuje mieć dziecko powinna poradzić się lekarza lub farmaceuty przed zastosowaniem tego leku.

Nie stosować podczas porodu.

Stosowanie leku u dzieci i młodzieży

Leku nie należy stosować u dzieci w wieku poniżej 12 lat.

Cechy produktu

Polecane artykuły
  • Kolka nerkowa sama w sobie nie jest chorobą, stanowi natomiast najczęstszy objaw schorzenia polegającego na zamknięciu lub znacznym zwężeniu światła moczowodu i utrudnieniu odpływu moczu z nerki do pęcherza moczowego. Atak kolki nerkowej cechuje niezwykle silny ból w okolicy lędźwiowej, który często nie ustępuje nawet po podaniu dostępnych bez recepty środków przeciwbólowych. Objawy kolki nerkowej obejmują również bolesne parcie na mocz, nudności oraz wymioty. 

  • Bolesne miesiączki to problem wielu kobiet w wieku rozrodczym. Ból podczas menstruacji może mieć charakter pierwotny, pojawia się wówczas u młodych kobiet (do dwóch lat od pierwszego krwawienia) i towarzyszy im często aż do okresu przekwitania. Może być także wtórny, czyli wywołany stanami chorobowymi. Dolegliwości bólowe podczas miesiączki mogą być spowodowane występowaniem endometriozy, mięśniaków macicy czy torbieli jajników. Kiedy należy wykonać badania? Jak sobie radzić z bolesnymi miesiączkami?

Twoje sugestie

Dokładamy wszelkich starań, aby podane zdjęcie i opis oferowanych produktów były aktualne, w pełni prawidłowe oraz kompletne. Jeśli widzisz błąd, poinformuj nas o tym.

Zgłoś uwagi
Porozmawiaj z farmaceutą
Infolinia: 800 110 110

Zadzwoń do nas jeśli potrzebujesz porady farmaceuty.
Jesteśmy dla Ciebie czynni całą dobę, 7 dni w tygodniu, bezpłatnie.

Umów E-Wizytę
Przeziębienie?
Umów e-wizytę!
Umów e-wizytę
Dlaczego DOZ.pl
Niższe koszta leczenia

Darmowa dostawa do Apteki
Bezpłatna Infolinia dla Pacjentów.

ikona niższe koszty leczenia
Bezpieczeństwo

Weryfikacja interakcji leków.
Encyklopedia leków i ziół

Ikona encklopedia leków i ziół
Wsparcie w leczeniu

Porady na czacie z Farmaceutą.
E-wizyta z lekarzem specjalistą.

Ikona porady na czacie z farmaceutą
Newsletter

Bądź na bieżąco z DOZ.pl

logo Telemedi

Usługę zdalnej konsultacji z lekarzem świadczy Telemedi.
Regulamin świadczenia usługi dostępny jest tutaj.