Glukoza, proszek do sporządzania roztworu doustnego, smak cytrynowy, 75 g, 1 saszetka

proszek, cukrzyca, niski poziom cukru, cytrynowy

Formy dostawy dla tego produktu

Opcja niedostępna? Sprawdź dlaczego

O produkcie

Opis

Glukoza, proszek do przygotowania roztworu doustnego

  • Dietetyczny środek spożywczy specjalnego przeznaczenia medycznego.
  • 1 saszetka zawiera 75 g glukozy.
  • Smak: cytrynowy

Skład

glukoza, kwas cytrynowy - regulator kwasowości 

Wartość odżywcza 100 g produktu 1 saszetka 75 g
Energia 1700 kJ / 400 kcal 1275 kJ / 300 kcal
Białko  0,0 g 0,0 g

Węglowodany, w tym:

- cukry 

100,0 g

99,0 g

75,0 g

74,3 g

Tłuszcze, w tym:

- kwasy tłuszczowe nasycone

0,0 g

0,0 g

0,0 g

0,0 g

Błonnik  0,0 g 0,0 g
Sód 0,0 g 0,0 g

1/4 saszetki odpowiada ok. 17 g glukozy. 

Masa netto

75 g

Przeznaczenie

Glukoza jest przeznaczona do postępowania dietetycznego w celu wykonania doustnego testu tolerancji glukozy (krzywej cukrowej), w stanach niedoboru węglowodanów, stanach wyczerpania np. po długotrwałym wysiłku fizycznym, w stanach hipoglikemii u pacjentów z rozpoznaną cukrzycą (np. przy przedawkowaniu insuliny).

Sposób użycia

  • Doustny test tolerancji glukozy: po wykonaniu oznaczenia glukozy we krwi na czczo, 75 g - całą saszetkę, rozpuścić w szklance wody (200 - 300 ml), roztwór wypić w ciągu 3-5 minut. Następne oznaczenie glukozy wykonuje się po 120 minutach.
  • W stanach wyczerpania, po wysiłku fizycznym: można przyjąć łyżeczkę do kilku łyżeczek glukozy (5 -20 g).
  • W przypadku wystąpienia objawów obniżenia się poziomu cukru grożącego hipoglikemią: należy jak najszybciej przyjąć 10-20 g glukozy. 10-20 g glukozy powoduje wzrost glikemii po ok 10-20 minutach. Aby uniknąć podobnego incydentu hipoglikemii, należy spożyć węglowodany złożone, a pomiar glikemii powtórzyć po 60 minutach. U chorych leczonych metodą intensywnej insulinoterapii, z zastosowaniem analogów insuliny lub podczas leczenia za pomocą osobistej pompy insulinowej, w przypadku hipoglikemii należy przyjąć 15 g glukozy doustnie i skontrolować glikemię po 15 minutach. Jeśli nadal utrzymuje się niska wartość glikemii, to należy powtórzyć podawanie glukozy i skontrolować stężenie glukozy po kolejnych 15 minutach (reguła 15/15).

Przeciwwskazania i środki ostrożności

  • Przyjmować pod kontrolą lekarza. 
  • Może stanowić zagrożenie dla życia, jeżeli jest spożywany przez osoby, u których nie stwierdzono określonej choroby, zaburzeń stanu zdrowia lub brak jest wskazań lekarskich wynikających z przeznaczenia produktu.
  • Produkt nie przeznaczony do stosowania pozajelitowego.
  • Nie stosować w przypadku nadwrażliwości na którykolwiek składnik.
  • Przechowywać w temperaturze do 25oC.
  • Przechowywać w sposób niedostępny dla małych dzieci.

Cechy produktu

Polecane artykuły
  • Legendarny wampiryzm prawdopodobnie ma swoje źródło w chorobie zwanej porfirią. To właśnie pacjenci z tą chorobą w jej ostrej fazie wykazują nadwrażliwość na światło słoneczne, ich mocz przyjmuje czerwoną barwę, oczy są przekrwione, a zęby i paznokcie zmieniają strukturę. Choć mit ten ma w sobie ziarnko prawdy spowodowane genetycznymi zaburzeniami syntezy hemu, to tak naprawdę prawdziwe wampiry nigdy nie istniały.

  • Insulina i normy z nią związane są jednym z głównych wskaźników prawidłowej pracy trzustki. Badanie poziomu tego hormonu pozwala na dokonanie oceny zmian w gospodarce węglowodanowej, a w przypadku wystąpienia hipoglikemii lub hiperglikemii wdrożenie odpowiedniego leczenia tych zaburzeń, których zaniedbane może się rozwinąć w szereg chorób metabolicznych, w tym przede wszystkim w cukrzycę typu II. Osoby, które zauważyły u siebie zaburzenia widzenia, zawroty głowy, przyspieszoną akcję serca lub zlewne poty powinny koniecznie zgłosić się na badanie poziomu insuliny.

  • Hipoglikemia to inaczej niedocukrzenie, czyli obniżony poniżej dopuszczalnej normy glukozy we krwi. Wyróżnia się trzy rodzaje hipoglikemii: jatrogenną, głodową oraz reaktywną. Każdy diabetyk powinien znać pierwsze objawy niedocukrzenia, gdy może ono doprowadzić do nieodwracalnych uszkodzeń w mózgu, a w skrajnych przypadkach  do śmierci chorego. Jak się objawia hipoglikemia, co ją powoduje i jak jej zapobiegać?

Twoje sugestie

Dokładamy wszelkich starań, aby podane zdjęcie i opis oferowanych produktów były aktualne, w pełni prawidłowe oraz kompletne. Jeśli widzisz błąd, poinformuj nas o tym.

Zgłoś uwagi
Porozmawiaj z farmaceutą
Infolinia: 800 110 110

Zadzwoń do nas jeśli potrzebujesz porady farmaceuty.
Jesteśmy dla Ciebie czynni całą dobę, 7 dni w tygodniu, bezpłatnie.

Umów E-Wizytę
Przeziębienie?
Umów e-wizytę!
Umów e-wizytę
Dlaczego DOZ.pl
Niższe koszta leczenia

Darmowa dostawa do Apteki
Bezpłatna Infolinia dla Pacjentów.

ikona niższe koszty leczenia
Bezpieczeństwo

Weryfikacja interakcji leków.
Encyklopedia leków i ziół

Ikona encklopedia leków i ziół
Wsparcie w leczeniu

Porady na czacie z Farmaceutą.
E-wizyta z lekarzem specjalistą.

Ikona porady na czacie z farmaceutą
Newsletter

Bądź na bieżąco z DOZ.pl