Maści, kremy, tabletki i inne leki na zajady

2 produkty info
Podsumowanie
2 produkty info
ZNAKOMITOŚĆ
ROKU 2024
maść, suchość
9,99

Najczęściej wybierane marki w kategorii: Zajady

Tak zwany zajad to w rzeczywistości zapalenie skóry w kącikach ust. Ten problem skórny może mieć wiele przyczyn – pojawia się np. przy deficycie witaminy B12, jak również w efekcie infekcji bakteryjnych i grzybiczych. Co na zajady? Na DOZ.pl dostępnych jest wiele preparatów, po które sięgają osoby z takimi stanami zapalnymi. 

Warto podkreślić, że zajady nie są tym samym co opryszczka lub trądzik. To dolegliwość, która wymaga zupełnie innego podejścia – ma inne podłoże oraz objawy. 

Co stosować na zajady? Preparaty bez recepty na DOZ.pl

Na DOZ.pl są dostępne zarówno leki na zajady, jak również kosmetyki przeznaczone do pielęgnacji skóry z takimi zmianami. Wybór odpowiedniego preparatu bez recepty zależy od potrzeb zdrowotnych danej osoby.

Maść na zajady – czym smarować pękające kąciki ust?

W składzie maści na zajady znajduje się przede wszystkim witamina A, która wspiera nawilżenie oraz regenerację skóry oraz zapobieganie jej rogowaceniu. Takie preparaty mogą być też bogate w tlenek cynku, który wspiera niwelację świądu, pieczenia i dyskomfortu oraz ściąganie skóry i hamowanie stanu zapalnego. 

Krem na zajady może być również wzbogacony o kwas hialuronowy wspomagający nawilżenie, oktenidynę, która wspiera działania antyseptyczne oraz witaminę B2 czy lanolinę, które pomagają w pielęgnacji i regeneracji naskórka. 

Witaminy na zajady

Wśród witamin na zajady wymienia się przede wszystkim witaminę B12. Jednym z objawów jej niedoboru jest właśnie pękanie kącików ust. Jeżeli więc ten problem pojawia się często, warto się skonsultować z lekarzem. 

Leki i tabletki na zajady – jak działają i co zawierają?

Leki na zajady to przede wszystkim preparaty zawierające witaminę B12 – tabletki to najczęstsza forma ich podania. Warto jednak podkreślić, że przy zajadach stosuje się przede wszystkim środki do bezpośredniej aplikacji na skórę – ze składnikami wspierającymi procesy gojenia i regeneracji naskórka. Wiele osób sięga też po domowe sposoby na zajady

Jak zapobiegać zajadom?

Aby zapobiegać powstawaniu zajadów, warto zadbać przede wszystkim o zdrowo zbilansowaną dietę, bogatą w witaminę B12 (jej źródłem są głównie produkty odzwierzęce). Istotnymi kwestiami – tak przy zapobieganiu zajadom u dziecka, jak i u dorosłego – są również nawilżanie skóry wokół ust, prawidłowa higiena ust jamy ustnej oraz zębów i dbanie o zachowanie prawidłowej odporności organizmu. 

Porozmawiaj z farmaceutą
Infolinia: 800 110 110

Zadzwoń do nas jeśli potrzebujesz porady farmaceuty.
Jesteśmy dla Ciebie czynni całą dobę, 7 dni w tygodniu, bezpłatnie.

Pobierz aplikację mobilną Pobierz aplikację mobilną Doz.pl

Ikona przypomnienie o zażyciu leku.
Zdarza Ci się ominąć dawkę leku?

Zainstaluj aplikację. Stwórz apteczkę. Przypomnimy Ci kiedy wziąć lek.

Dostępna w Aplikacja google play Aplikacja appstore
Dlaczego DOZ.pl
Niższe koszta leczenia

Darmowa dostawa do Apteki
Bezpłatna Infolinia dla Pacjentów.

ikona niższe koszty leczenia
Bezpieczeństwo

Weryfikacja interakcji leków.
Encyklopedia leków i ziół

Ikona encklopedia leków i ziół
Wsparcie w leczeniu

Porady na czacie z Farmaceutą.

Ikona porady na czacie z farmaceutą
Newsletter

Bądź na bieżąco z DOZ.pl