
Encyklopedia leków
Zindaclin - Clindamycini phosphas
Podstawowe informacje
- Skład
-
fosforan klindamycyny
- Postać
-
żel
- Kategoria
-
Dermatologia
- Specjalności
-
Dermatologia i wenerologia
- Działanie
-
przeciwbakteryjne
Trądzik pospolity, zwłaszcza postać grudkowo-krostkowa.
Zewnętrznie. Częstotliwość stosowania leku i czas trwania kuracji ustala lekarz. Cienką warstwę żelu nanosić na miejsca chorobowo zmienione.
Uwaga! Należy chronić oczy i zachować ostrożność podczas aplikowania leku w okolicy ust.
Aby leczenie było skuteczne i jak najbardziej bezpieczne należy przestrzegać zaleceń lekarza prowadzącego.
Zapoznaj się z właściwościami leku opisanymi w ulotce przed jego zastosowaniem.
Przed zastosowaniem leku należy sprawdzić datę ważności podaną na opakowaniu (etykiecie). Nie należy stosować leku po terminie ważności. Przechowuj lek w szczelnie zamkniętym opakowaniu, w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, zgodnie z wymogami producenta.
Lek ten został przepisany przez lekarza prowadzącego celem leczenia konkretnego schorzenia. Nie należy go odstępować innym osobom ani używać w innych okolicznościach bez konsultacji z lekarzem.
Gdy masz nadwrażliwość na fosforan klinadamycyny, antybiotyki linkozamidowe lub jakąkolwiek substancję pomocniczą preparatu.
Gdy jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży lub karmisz piersią. Stosowanie leku w ciąży ograniczone jest do przypadków, gdy potencjalne korzyści dla matki przewyższają ewentualne ryzyko dla płodu. Nie stosować w okresie karmienia piersią.
Rumień, pieczenie, świąd i złuszczanie naskórka, reakcje nadwrażliwości. Bardzo rzadko biegunka, bóle brzucha, rzekomobłoniaste zapalenie jelit (lek należy odstawić).
Lek stosowany zgodnie z zaleceniami nie wpływa na sprawność psychofizyczną i zdolność prowadzenia pojazdów oraz obsługę maszyn.
Uwaga! Zapoznaj się z ostrzeżeniem