×
DOZ.PL Darmowa
aplikacja
DOZ.pl
Zainstaluj

Zindaclin - Clindamycini phosphas - zastosowanie, działanie i opis

Podstawowe informacje
Skład fosforan klindamycyny
Postać żel
Kategoria Dermatologia
Specjalności Dermatologia i wenerologia
Działanie przeciwbakteryjne

Wskazania do stosowania

Trądzik pospolity, zwłaszcza postać grudkowo-krostkowa.

Dawkowanie

Zewnętrznie. Częstotliwość stosowania leku i czas trwania kuracji ustala lekarz. Cienką warstwę żelu nanosić na miejsca chorobowo zmienione.

Uwaga! Należy chronić oczy i zachować ostrożność podczas aplikowania leku w okolicy ust.

Aby leczenie było skuteczne i jak najbardziej bezpieczne należy przestrzegać zaleceń lekarza prowadzącego.

Zapoznaj się z właściwościami leku opisanymi w ulotce przed jego zastosowaniem.

Przed zastosowaniem leku należy sprawdzić datę ważności podaną na opakowaniu (etykiecie). Nie należy stosować leku po terminie ważności. Przechowuj lek w szczelnie zamkniętym opakowaniu, w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, zgodnie z wymogami producenta.

Lek ten został przepisany przez lekarza prowadzącego celem leczenia konkretnego schorzenia. Nie należy go odstępować innym osobom ani używać w innych okolicznościach bez konsultacji z lekarzem.

Poinformuj lekarza

Gdy masz nadwrażliwość na fosforan klinadamycyny, antybiotyki linkozamidowe lub jakąkolwiek substancję pomocniczą preparatu.

Gdy jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży lub karmisz piersią. Stosowanie leku w ciąży ograniczone jest do przypadków, gdy potencjalne korzyści dla matki przewyższają ewentualne ryzyko dla płodu. Nie stosować w okresie karmienia piersią.

Skutki uboczne

Rumień, pieczenie, świąd i złuszczanie naskórka, reakcje nadwrażliwości. Bardzo rzadko biegunka, bóle brzucha, rzekomobłoniaste zapalenie jelit (lek należy odstawić).

Lek stosowany zgodnie z zaleceniami nie wpływa na sprawność psychofizyczną i zdolność prowadzenia pojazdów oraz obsługę maszyn.