Pani Teresa Basis, temblak kończyny górnej, rozmiar XS, 1 szt.

stłuczenie, złamanie, zwichnięcie

To jest wyrób medyczny. Stosuj go zgodnie z instrukcją użycia lub etykietą.

Produkt usunięty z oferty doz.pl

O produkcie

Pokaż wszystkie produkty PANI TERESA

Producent

SIGVARIS SA
Powidzka 50
00-052 Warszawa
dorota.wisniewska@sigvaris.com

Opis

Temblak podtrzymujący kończynę górną Pani Teresa

  • Wyrób medyczny
  • Do stosowania podczas leczenia urazów, zwichnięć i złamań kończyny górnej, wymagających potrzymania i unieruchomienia. Temblak może być stosowany jako opatrunek podtrzymujący opatrunek gipsowy, podczas rehabilitacji po zdjęciu gipsu lub innego usztywnienia, a także jako doraźne podtrzymanie kończyny w przypadku złamania kości przedramienia lub zwichnięcia stawu łokciowego.
  • Rozmiar XS pasuje na obwód klatki piersiowej poniżej 60 cm.

Skład

SKŁAD SUROWCOWY: Poliester 85% polipropylen 8% bawełna 4% poliamid 3%.

Sposób użycia wyrobu medycznego

  • Dopasowanie rozmiaru: W celu prawidłowego dopasowania rozmiaru należy dokonać pomiaru obwodu klatki piersiowej, a następnie wybrać rozmiar z tabeli na opakowaniu.
  • Sposób zakładania: Przedramię umieścić w kieszeni temblaka, kciuk zawiesić w przeznaczonym do tego „oczku” w wewnętrznej części temblaka. Taśmę przełożyć przez zdrowe ramię dopasowując odpowiednio jej długość za pomocą rzepów, a wzmocnienie ochronne na taśmie układając na szyi.
  • Przechowywanie: W oryginalnym opakowaniu, w suchym i zacienionym miejscu.
  • Przepis prania: Prać ręcznie w wodzie o temp. 40°C przy użyciu delikatnych środków piorących np. przeznaczonych do prania wełny. Nie dopuszczać do silnego zabrudzenia. Nie prasować! Nie chlorować!

Przeciwwskazania i środki ostrożności

Wyrób należy stosować tylko na nienaruszoną skórę. Nie stosować bezpośrednio na rany, uszkodzoną lub chorobowo zmienioną skórę. Stosowanie maści, olejków, kremów i podobnych substancji może mieć negatywny wpływ na właściwości wyrobu, obniżyć jego trwałość i zmniejszyć skuteczność działania. W przypadku utrzymujących się lub nasilających dolegliwości bólowych, wystąpienia reakcji uczuleniowej, podrażnienia skóry lub jakichkolwiek innych działań niepożądanych, związanych z użytkowaniem wyrobu, należy przerwać stosowanie i skonsultować się z lekarzem. Właściwe użycie wyrobu może wymagać porady specjalistycznego personelu medycznego. Ze względów higienicznych oraz w trosce o skuteczność działania wyrób przeznaczony jest do stosowania wyłącznie przez jednego pacjenta. Dobranie odpowiedniego rozmiaru jest warunkiem właściwego funkcjonowania wyrobu. Każde użycie wyrobu powinno być poprzedzone sprawdzeniem pod kątem oznak zużycia lub starzenia. Jedynie nieuszkodzony wyrób daje gwarancję optymalnego działania. Nie należy stosować wyrobu nieprzerwanie przez 24 godziny, chyba, że lekarz zalecił inaczej

Uwagi i środki ostrożności

Uwagi: Stosowanie wyrobu skonsultować z lekarzem.

Cechy produktu

Polecane artykuły
  • Do złamania łopatki dochodzi stosunkowo rzadko, zwykle uraz ten powstaje w wyniku wypadków komunikacyjnych czy upadkach z wysokości. Jakie objawy daje złamana łopatka? Ile trwa rehabilitacja? Podpowiadamy.

  • Tomografia komputerowa barku jest badaniem obrazowym, które służy ocenie zmian pourazowych oraz zwyrodnieniowych w obrębie stawu barkowego. TK jest prześwietleniem, dzięki któremu możliwe jest uzyskanie obrazów wielowymiarowych – 2D oraz 3D. Wykonuje się je z wykorzystaniem kontrastu lub bez zastosowania środka cieniującego. Zgłaszając się na tomografię, należy posiadać ze sobą skierowanie lekarskie, przez wzgląd na wykorzystywanie podczas badania szkodliwego promieniowania jonizującego. Ile kosztuje prześwietlenie barku i czy kobiety w ciąży mogą udać się na tomografię stawu barkowego? Odpowiedzi na te i inne pytania znajdują się w niniejszym artykule.

  • Ból barku, zaburzenia ruchomości barku oraz sztywność w stawie barkowym – to główne wskazania do wykonania RTG tego obszaru. Prześwietlenie barku można zrobić pojedynczo lub podwójnie (porównawczo obu barkom). Rentgen jest szybkim badaniem, które jest wykorzystywane w procesie diagnostycznym zmian pourazowych, zapalnych i reumatoidalnych, w tym także osteoporozy stawu barkowego. Ile kosztuje rentgen, jakie są przeciwwskazania do wykonania prześwietlania barku i co oznacza zespół bolesnego barku czy „zamrożony bark"? Odpowiedzi na te pytania znajdują się w niniejszym artykule.

Twoje sugestie

Dokładamy wszelkich starań, aby podane zdjęcie i opis oferowanych produktów były aktualne, w pełni prawidłowe oraz kompletne. Jeśli widzisz błąd, poinformuj nas o tym.

Zgłoś uwagi
Porozmawiaj z farmaceutą
Infolinia: 800 110 110

Zadzwoń do nas jeśli potrzebujesz porady farmaceuty.
Jesteśmy dla Ciebie czynni całą dobę, 7 dni w tygodniu, bezpłatnie.

Pobierz aplikację mobilną Pobierz aplikację mobilną Doz.pl

Ikona przypomnienie o zażyciu leku.
Zdarza Ci się ominąć dawkę leku?

Zainstaluj aplikację. Stwórz apteczkę. Przypomnimy Ci kiedy wziąć lek.

Dostępna w Aplikacja google play Aplikacja appstore
Dlaczego DOZ.pl
Niższe koszta leczenia

Darmowa dostawa do Apteki
Bezpłatna Infolinia dla Pacjentów.

ikona niższe koszty leczenia
Bezpieczeństwo

Weryfikacja interakcji leków.
Encyklopedia leków i ziół

Ikona encklopedia leków i ziół
Wsparcie w leczeniu

Porady na czacie z Farmaceutą.

Ikona porady na czacie z farmaceutą
Newsletter

Bądź na bieżąco z DOZ.pl