Zabak, (0,25 mg/ml), krople do oczu, 5 ml
Zabak, (0,25 mg/ml), krople do oczu, 5 ml
30.99 zł

Zabak, (0,25 mg/ml), krople do oczu, 5 ml

Zabak, (0,25 mg/ml), krople do oczu, 5 ml
30.99 zł
BEZPŁATNIE

Zabak - Ketotifenum - zastosowanie i działanie

Skład:

ketotifen

Postać:

krople do oczu

Kategoria:

Narządy wzroku i słuchu

Specjalności:

Okulistyka Alergologia

Działanie:

przeciwalergiczne

Wskazania:

Leczenie objawów sezonowego alergicznego zapalenia spojówek.

Dawkowanie:

Miejscowo, do worka spojówkowego. Dawkę i częstotliwość stosowania leku ustala lekarz.   Uwaga! Lek może nasilać działanie alkoholu. Lek może być stosowany do 8 tygodni po pierwszym otwarciu butelki.   Aby leczenie było skuteczne i jak najbardziej bezpieczne należy przestrzegać zaleceń lekarza prowadzącego.Zapoznaj się z właściwościami leku opisanymi w ulotce przed jego zastosowaniem. Przed zastosowaniem leku należy sprawdzić datę ważności podaną na opakowaniu (etykiecie). Nie należy stosować leku po terminie ważności. Przechowuj lek w szczelnie zamkniętym opakowaniu, w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, zgodnie z wymogami producenta. Lek ten został przepisany przez lekarza prowadzącego celem leczenia konkretnego schorzenia. Nie należy go odstępować innym osobom ani używać w innych okolicznościach bez konsultacji z lekarzem.

Możliwe skutki uboczne:

Często: podrażnienie oczu lub ból, stan zapalny oka. Niezbyt często: niewyraźne widzenie, zespół suchego oka, podrażnienie powiek, zwiększona wrażliwość oczu na światło, widoczne krwawienie w białkach oka, ból głowy, senność, wysypka, wyprysk (swędząca, czerwona, piekąca wysypka), suchość w ustach, reakcje alergiczne.   Lek może powodować zaburzenia widzenia i senność. Jeżeli po podaniu leku występują takie objawy, przed prowadzeniem pojazdów bądź obsługiwaniem urządzeń mechanicznych należy odczekać do momentu ustąpienia tych objawów.

Poinformuj lekarza:

Gdy masz uczulenie na ketotifen lub jakąkolwiek substancję pomocniczą preparatu.   Gdy stosujesz inne leki okulistyczne. W przypadku konieczności zastosowania innego leku do oczu jednocześnie z lekiem Zabak, należy odczekać co najmniej 5 minut pomiędzy kolejnymi wkropleniami. Ponadto należy poinformować lekarza o wszystkich ostatnio przyjmowanych lekach, nawet tych dostępnych bez recepty.   Gdy jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży, a także, gdy karmisz piersią. Lek Zabak może być stosowany w okresie karmienia piersią.

Opis

ZABAK to krople do oczu w postaci roztworu, bez konserwantów, zawierające ketotlfen, który jest środkiem przeciwalergicznym.

Skład

Substancją czynną leku jest: ketotifen 0,25 mg/ml (w postaci ketotifenu wodorofumaranu 0,345 mg/ml).

Pozostałe składniki to: glicerol, sodu wodorotlenek (do ustalenia pH), woda do wstrzykiwań.

Dawkowanie

Ten lek należy zawsze stosować dokładnie tak, jak to opisano w ulotce dla pacjenta lub według zaleceń lekarza lub farmaceuty. W razie wątpliwości należy - zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

Dorośli, osoby w podeszłym wieku, dzieci w wieku powyżej 3 lat:

Zalecana dawka to 1 kropla do chorego oka lub oczu dwa razy na dobę (rano i wieczorem).

Nie wstrzykiwać, nie połykać.

Lek jest przeznaczony do podawania do oka (podanie do oka).

Przed pierwszym zastosowaniem należy usunąć 5 pierwszych kropli.   

Następnie, przy każdym zastosowaniu produktu:

  1. Przed zastosowaniem produktu dokładnie umyć nęcę.
  2. Aby uniknąć zakażenia kropli, nie Wolno dotykać oka, powiek lub innych powierzchni końcówką zakraplacza.
  3. Wpuścić 1 kroplę do oka (oczu) patrząc w górę i lekko odciągając w dół dolną powiekę. Zamknąć powiekę i delikatnie ucisnąć wewnętrzny kącik oka palcem wskazującym przez 1-2 minuty. Pomoże to zapobiec rozprzestrzenianiu się leku w całym organizmie.
  4. Po użyciu zamknąć butelkę.

Wskazania

ZABAK jest stosowany do leczenia objawów sezonowego alergicznego zapalenia spojówek.

Przeciwwskazania

Nie stosować leku ZABAK jeśli pacjent ma uczulenie (nadwrażliwość) na ketotifen (substancja czynna) lub którykolwiek z pozostałych składników tego leku.

Działania niepożądane

Jak każdy lek, lek ten może powodować działania niepożądane, chociaż nie u każdego one wystąpią.

  • Często (występujące rzadziej niż u 1 na 10 osób): podrażnienie oczu lub ból, stan zapalny oka.
  • Niezbyt często (występujące rzadziej niż u 1 na 100 osób): niewyraźne widzenie, zespół suchego oka, podrażnienie powiek, zapalenie spojówek (zapalenie powierzchni oka), zwiększona wrażliwość oczu na światło, widoczne krwawienie w twardówce oka, ból głowy, senność, wysypka (która może być swędząca), wyprysk (swędząca, czerwona, piekąca wysypka, suchość w ustach,  reakcja alergiczna (w tym obrzęk twarzy i powiek) i zwiększenie ciężkości istniejących stanów alergicznych, takich jak astma czy egzema.

Ostrzeżenia i środki ostrożności

  • Lek należy przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci.
  • Okres ważności po pierwszym otwarciu butelki: 3 miesiące.

Stosowanie innych leków

W przypadku konieczności zastosowania innego leku do oczu jednocześnie z lekiem ZABAK należy odczekać co najmniej 5 minut pomiędzy kolejnymi wkropleniami.

Należy powiedzieć lekarzowi lub farmaceucie o wszystkich lekach przyjmowanych przez pacjenta obecnie lub ostatnio, a także przyjmować.

Stosowanie leku z jedzeniem i piciem

Lek może nasilać działanie alkoholu.

Ciąża i karmienie piersią

Jeśli pacjentka jest w ciąży, przypuszcza że może być w ciąży lub gdy planuje mieć dziecko, powinna poradzić się lekarza lub farmaceuty przed zastosowaniem tego leku.

Prowadzenie pojazdów i obsługa maszyn

Lek ZABAK może powodować zaburzenia widzenia lub senność. Pacjent, u którego po podaniu leku występują takie objawy, przed prowadzeniem pojazdów bądź obsługiwaniem urządzeń mechanicznych powinien odczekać do momentu ustąpienia objawów.

Producent

LABORATOIRES THEA
Cicha 7
Warszawa
Produkt w kategoriach
Cechy produktu
Płeć
Wiek
Typ produktu
Postać
Działanie/właściwości
Problem
Część ciała
Pora stosowania
Sposób aplikacji
PRODUCENT