Immunofort, płyn doustny, 125 g (Leki Natury)
Immunofort, płyn doustny, 125 g (Leki Natury)
13.99 zł

Immunofort, płyn doustny, 125 g (Leki Natury)

Immunofort, płyn doustny, 125 g (Leki Natury)
13.99 zł
BEZPŁATNIE

Immunofort - Arctium sp., Aronia melanocarpa, Chamomilla recutita, Echinacea purpurea, Urtica dioica - zastosowanie i działanie

Skład:

wyciąg z koszyczka rumianku sok z aronii sok z ziela jeżówki purpurowej sok z korzenia łopianu sok z ziela pokrzywy

Postać:

płyn

Kategoria:

Przeciwnowotworowe i immunomodulujące

Specjalności:

Medycyna rodzinna Immunologia kliniczna

Działanie:

pobudza układ odpornościowy

Wskazania:

Wspomagająco w infekcjach górnych dróg oddechowych: zapalenie gardła, zapalenie migdałków, zapalenie jamy ustnej i zapalenie zatok. Przy skłonnościach do zakażeń bakteryjnych, wirusowych i grzybiczych.

Dawkowanie:

Doustnie. 1/2 łyżeczki preparatu z małą ilością wody 4-5 razy dziennie przez 4-5 dni; preparat przyjmować 30 minut przed posiłkiem. Po 2-dniowej przerwie: 4-5 razy dziennie przez 5 kolejnych dni. Zapobiegawczo: 1/2 łyżeczki preparatu 2 razy dziennie. Nie stosować dłużej niż 2 tygodnie bez konsultacji z lekarzem. Uwaga! Ze względu na zawartość etanolu nie zaleca się stosowania u dzieci. Zapoznaj się z właściwościami leku opisanymi w ulotce przed jego zastosowaniem. Przed zastosowaniem leku należy sprawdzić datę ważności podaną na opakowaniu (etykiecie). Nie należy stosować leku po terminie ważności. Przechowuj lek w szczelnie zamkniętym opakowaniu, w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, zgodnie z wymogami producenta.

Możliwe skutki uboczne:

Może wystąpić nadwrażliwość na składniki preparatu. Preparat stosowany w zalecanych dawkach nie wpływa na zdolność kierowania pojazdami i obsługę maszyn.

Poinformuj lekarza:

Gdy masz nadwrażliwość na którykowiek ze składników preparatu. Gdy jesteś lub podejrzewasz, że jesteś w ciąży, a także gdy karmisz piersią. Nie zaleca się stosowania w okresie ciąży i karmienia piersią.

Opis

Immunofort jest lekiem roślinnym, tradycyjnym i jego skuteczność opiera się wyłącznie na długim okresie stosowania i doświadczeniu.

 

Skład

100 g produktu zawiera :
Sok z ziela jeżówki purpurowej 40 g, sok z owoców aronii 30 g, sok z korzenia łopianu 10 g, ekstrakt z kwiatów rumianku 10 g, sok z ziela pokrzywy 10g.

Zawartość etanolu: 28-36% (v/v).

Dawkowanie

Płyn przeznaczony do podania doustnego.

Należy odmierzyć pojedynczą dawkę poprzez przelanie leku z butelki do miarki a następnie uzupełnić miarkę wodą lub sokiem owocowym całość wypić W razie potrzeby popić wodą.

Czas stosowania

Należy stosować nie dłużej niż 10 dni zarówno w zapobieganiu jak i w leczeniu przeziębień oraz podczas pomocniczego stosowania w Infekcjach górnych dróg oddechowych. W celu leczenia należy rozpocząć terapię po wystąpieniu pierwszych objawów przeziębienia.

W przypadku nieustąpienia objawów po 10 dniach stosowania leku należy skonsultować się z lekarzem.

Wskazania

Immunofort jest stosowany pomocniczo w infekcjach górnych dróg oddechowych, gardła, migdałków, jamy ustnej i zatok; w skłonnościach do częstych przeziębień oraz zakażeń bakteryjnych, wirusowych i grzybiczych; w źle gojących się ranach.

Przeciwwskazania

Nie stosować w przypadku:

  • postępujących chorób układowych (np gruźlica, stwardnienie rozsiane), zakażenia wirusem HIV oraz innych chorobach autoimmunologicznych i z autoagresji
  • w onkologii u pacjentów leczonych cytostatykami
  • u pacjentów po przeszczepach narządów
  • w chorobach krwi, dotyczących układu białych krwinek
  • w przypadku chorób alergicznych (np. pokrzywka, atopowe zapalenie skóry, astma)

Ostrzeżenia i środki ostrożności

  • Lek przechowywać w temperaturze poniżej 25°C.
  • Lek przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci.

Stosowanie innych leków

Należy powiedzieć lekarzowi o wszystkich lekach, stosowanych przez pacjenta obecnie lub ostatnio, a także o lekach, które pacjent planuje stosować.

Ciąża i karmienie piersią

W okresie ciąży i karmienia piersią przed zastosowaniem należy skontaktować się z lekarzem.

Stosowanie leku u dzieci i młodzieży

Nie zaleca się stosowania u dzieci poniżej 12 lat.

Producent

LEKI NATURY

Cechy produktu
Płeć
Wiek
Typ produktu
Postać
Działanie/właściwości
Problem
Główny składnik
Część ciała
Układy narządowe
Pora stosowania
Sposób aplikacji
PRODUCENT