Gastrosan fix, mieszanka ziołowa, 2 g, 20 szt
Gastrosan fix, mieszanka ziołowa, 2 g, 20 szt
4.99 zł

Gastrosan fix, mieszanka ziołowa, 2 g, 20 szt

Gastrosan fix, mieszanka ziołowa, 2 g, 20 szt
4.99 zł
BEZPŁATNIE

Opis

Napar z mieszanki stosuje się w łagodnych schorzeniach przewodu pokarmowego, we wzdęciach, pomocniczo w stanach zapalnych przewodu pokarmowego.

 

Skład

(1 saszetka zawiera):

Koszyczek rumianku 1,00 g
korzeń prawoślazu 0,66 g
Liść mięty 0,34 g

 

Dawkowanie

2 saszetki zalać 1 szklanką wrzącej wody i naparzać pod przykryciem przez około 10-15 minut. Pić 5 razy dziennie po 1 szklance ciepłego naparu.

Wskazania

Preparat w postaci mieszanki ziołowej stosowany w stanach skurczowych żołądka i dwunastnicy, wzdęciach. Pomocniczo w stanach zapalnych przewodu pokarmowego, w chorobie wrzodowej żołądka i dwunastnicy. Napar z mieszanki działa osłaniająco i przeciwzapalnie na błony śluzowe przewodu pokarmowego, rozkurczająco w obrębie żołądka i jelit oraz zapobiega wzdęciom i normalizuje wydzielanie soku żołądkowego i żółci.

Przeciwwskazania

Uczulenie na rumianek lub inne rośliny z rodziny Asteraceae.

Działania niepożądane

W bardzo rzadkich przypadkach może wystąpić reakcją nadwrażliwości na rumianek (np. alergia kontaktowa). Reakcja krzyżowa może zdarzyć się u osób uczulonych na rośliny z rodziny Złożonych. Bardzo rzadko notowano przypadki ostrej reakcji anafilaktycznej (wstrząs anafilaktyczny, astma, obrzęk twarzy, pokrzywka). W przypadku tego typu reakcji należy natychmiast skonsultować się z lekarzem.

Ostrzeżenia i środki ostrożności

Nie stosować w ciąży i okresie karmienia piersią.

Producent

HERBAPOL LUBLIN
Diamentowa 25
Lublin