Intenson, Bezglutenowe płatki owsiane, 400 g

płatki, neutralny

10,29 zł
2,57 zł / 100 g

Formy dostawy dla tego produktu

Opcja niedostępna? Sprawdź dlaczego

O produkcie

Opis

Intenson

Bezglutenowe płatki owsiane – najczęściej używane są do przygotowania popularnej, tradycyjnej owsianki ale znajdą także zastosowanie w deserach i wypiekach. Są dobrym źródłem błonnika pokarmowego. Wyprodukowane zostały z certyfikowanych surowców, nie zawierających zanieczyszczenia glutenem, dzięki temu mogą być spożywane przez osoby na diecie bezglutenowej.

Skład

100% bezglutenowe płatki owsiane

Wartości odżywcze w 100 g
Wartość energetyczna 1380 kJ / 327 kcal
Tłuszcz, w tym: 4,9 g
Kwasy tłuszczowe nasycone 0,8 g
Kwasy tłuszczowe jednonienasycone 2,1 g
Kwasy tłuszczowe wielonienasycone 1,8 g
Węglowodany, w tym: 62 g
Cukier 1,2 g
Skrobia 58 g
Błonnik pokarmowy 8,5 g
Białko 14 g
Sól 0,01 g

Masa netto

400 g

Właściwości

Bezglutenowe płatki owsiane, Intenson posiadają certyfikat Przekreślonego Kłosa co świadczy o potwierdzonym badaniami braku zanieczyszczenia glutenem i mogą być spożywane przez osoby na diecie bezglutenowe oraz z celiakią. Są dobrym źródłem błonnika pokarmowego, który odgrywa ważną rolę w zapobieganiu chorobom cywilizacyjnym oraz prawidłowej pracy jelit.

Przeznaczenie

Może być stosowany jako dodatek do mleka, kefiru, maślanki, jogurtu, jako zagęstnik sosów i gulaszy. Dodawane są do pieczywa, ciastek, ciasteczek, batonów oraz musli.

Sposób użycia

Przygotowanie owsianki: w rondlu należy podgrzać 200 ml mleka, wody lub napoju roślinnego, wsypać 4-5 łyżek płatków i chwilę gotować. Można dosłodzić do smaku oraz dołożyć dodatki według uznania np. owoce lub bakalie.

Ostrzeżenia dotyczące bezpieczeństwa

Przechowywać w szczelnie zamkniętym opakowaniu, w temperaturze pokojowej, z dala od dostępu światła. Produkt nie może być stosowany jako jedyne źródło pożywienia.

Cechy produktu

  • Główny składnik
Polecane artykuły
  • Święta Bożego Narodzenia kojarzą się nam z zapachem pysznych, tradycyjnych pierogów z grzybami, uszek do czerwonego barszczu, aromatycznymi, korzennymi ciastami i pierniczkami… Niestety nie każdy może w ten wigilijny wieczór po nie sięgnąć. Jak może wyglądać świąteczny talerz osób chorujących na celiakię? – dowiecie się z pierwszej części naszego grudniowego cyklu.

  • Popękana, zaczerwieniona, szorstka, miejscami ciemniejsza skóra, czasami przyjmująca także inne odcienie – to objawy egzemy, czyli wyprysku kontaktowego. Czy istnieją domowe sposoby na egzemę, które złagodzą jej objawy?

  • Kamica żółciowa uważana jest za chorobę cywilizacyjną. Dotyka głównie mieszkańców krajów wysoko rozwiniętych, cierpiących na nadwagę i otyłość. Ryzyko jej rozwoju rośnie wraz z nieprawidłowo prowadzoną dietą, dlatego odpowiednie żywienie będzie miało znaczenie zarówno przy jej profilaktyce, jak i również w trakcie leczenia, po zabiegu operacyjnym, tzw. cholecystektomii. Co można jeść po usunięciu pęcherzyka żółciowego?

Twoje sugestie

Dokładamy wszelkich starań, aby podane zdjęcie i opis oferowanych produktów były aktualne, w pełni prawidłowe oraz kompletne. Jeśli widzisz błąd, poinformuj nas o tym.

Zgłoś uwagi
Porozmawiaj z farmaceutą
Infolinia: 800 110 110

Zadzwoń do nas jeśli potrzebujesz porady farmaceuty.
Jesteśmy dla Ciebie czynni całą dobę, 7 dni w tygodniu, bezpłatnie.

Umów E-Wizytę
Przeziębienie?
Umów e-wizytę!
Umów e-wizytę
Dlaczego DOZ.pl
Niższe koszta leczenia

Darmowa dostawa do Apteki
Bezpłatna Infolinia dla Pacjentów.

ikona niższe koszty leczenia
Bezpieczeństwo

Weryfikacja interakcji leków.
Encyklopedia leków i ziół

Ikona encklopedia leków i ziół
Wsparcie w leczeniu

Porady na czacie z Farmaceutą.
E-wizyta z lekarzem specjalistą.

Ikona porady na czacie z farmaceutą
Newsletter

Bądź na bieżąco z DOZ.pl

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Regulaminie.

Zamnij