Pulsoksymetr Contec CMS50DL, 1 szt.

sprzęt medyczny, wyrób medyczny

To jest wyrób medyczny. Stosuj go zgodnie z instrukcją użycia lub etykietą.

87,99 zł

Produkt chwilowo niedostępny

Powiadom o dostępności

Formy dostawy dla tego produktu

Opcja niedostępna? Sprawdź dlaczego

O produkcie

Pokaż wszystkie produkty CONTECT

Producent

CONTEC MEDICAL

Opis

Wyrób medyczny Pulsoksymetr Contec CMS50DL to pulsometr napalcowy pozwalający określić poziom saturacji tlenem. Produkt w sposób nieinwazyjny, w oparciu o technologię cyfrową, wykorzystując metodę transmitancji optycznej, mierzy puls oraz saturację za pośrednictwem tętnicy palcowej. Wyrób charakteryzuje się niewielkim rozmiarem i wagą. Jest łatwy w obsłudze. Posiada funkcję automatycznego wyłączania się po 5 sekundach od wykonania pomiaru. Produkt zasilany dwoma bateriami AAA.

Zawartość opakowania

Pulsoksymetr Contec CMS50DL, 1 sztuka.
Smycz, 1 sztuka.

Działanie

Urządzenie wykorzystuje technologię cyfrową mierząc saturację tlenem metodą transmitancji optycznej. Saturacja oraz puls mierzone są za pośrednictwem tętnicy palcowej.

Charakterystyka produktu

Pulsoksymetr Contec CMS50DL to niewielkich rozmiarów urządzenie pozwalające określić poziom saturacji  tlenem czyli procent natlenionej hemoglobiny do jej całkowitej ilości. Posiada czytelny ekran typu OLED prezentujący wynik pomiaru, wykres kolumnowy oraz liniowy i stan baterii. Produkt zasilany jest 2 bateriami typu AAA, charakteryzuje się niskim zużyciem baterii. Posiada funkcję automatycznego wyłączania się po 5 sekundach od wyjęcia palca. Do urządzenia została załączona smycz.

Wskazania

Wyrób medyczny służący do pomiaru poziomu saturacji krwi oraz pulsu.

Sposób użycia wyrobu medycznego

Włącz pulsoksymetr. Wsuń dokładnie palec na całkowitą głębokość gumowej szczeliny tak by powierzchnia paznokcia była skierowana do ekranu urządzenia i zwolnij klips. Następnie naciśnij przycisk włącznika pulsoksymetru. Nie trząś palcem podczas pomiaru.
Odczytaj zmierzone wartości nasycenia i pulsu wyświetlone na ekranie. Po ustabilizowaniu się wyniku pomiaru, odczytaj z ekranu zmierzone wartości. Wyłącz pulsoksymetr.

Przeciwwskazania i środki ostrożności

Należy czyść urządzenie, aby zapewnić dokładność pomiarów.
Jeśli urządzenie nie jest używane przez dłuższy czas, należy wyjąć baterie i przechowywać je odpowiednio.
Pulsoksymetr należy przechowywać w  temperaturze -40 do +60°C, w wilgotności nieprzekraczającej 95%.
Należy okresowo sprawdzać, czy urządzenie nie jest uszkodzone.
Nie należy używać pulsoksymetru w otoczeniu łatwopalnych gazów lub w warunkach, w których temperatura i wilgotność są skrajnie niskie lub wysokie.
Należy sprawdzać dokładność odczytów wyrobu przy użyciu profesjonalnej aparatury testowej.

Uwagi i środki ostrożności

Specyfikacja parametru SpO2: zakres pomiarowy 0% ~ 100%, (rozdzielczość 1%). Dokładność 70% ~ 100%: ± 2% (Poniżej 70% nieokreślone)
Czujnik optyczny Czerwone światło (długość fali 660nm) Podczerwień (długość fali 880nm)
Specyfikacja parametrów pulsu: zakres pomiarowy 30 uderzeń na minutę ~ 250 uderzeń na minutę (rozdzielczość wynosi 1 bpm).
Dokładność ± 2 uderzenia / min lub ± 2% 

Polecane artykuły
  • Serce to najważniejszy narząd w organizmie. To dzięki jego pracy można żyć. Razem z nim współpracuje cały układ krążenia — on także powinien funkcjonować prawidłowo. W innym przypadku zaczynają pojawiać się problemy zdrowotne. Z sercem i układem krążenia są bez wątpienia ściśle związane dwa pojęcia — ciśnienie tętnicze oraz puls.

  • Perfuzja określa przepływ płynu ustrojowego (najczęściej krwi) przez tkankę lub narząd. Prawidłowa wartość tego parametru ma ogromne znaczenie dla kondycji organizmu. Zbyt niska perfuzja może świadczyć o hipoksji, czyli niedostatecznym stężeniu tlenu w tkankach. W wyniku hipoksji mogą rozwinąć się: niedotlenienie mózgu, zaburzenia pracy serca i problemy z oddychaniem, a więc sytuacje bezpośrednio zagrażające zdrowiu i życiu człowieka.

  • Nau­kowcy z Washing­ton Uni­ver­sity School of Medi­cine w Saint Louis, infor­mują, że ludzie z astmą wydają się być mniej nara­żeni na roz­wój guzów mózgu. Zespół ziden­ty­fi­ko­wał mecha­nizm wyja­śnia­jący to zja­wi­sko kli­niczne, które przez długi czas pozo­sta­wało zagadką. Odkry­cie może pro­wa­dzić do powsta­nia nowych tera­pii. Publi­ka­cja uka­zała się w inter­ne­to­wym wyda­niu „Nature Com­mu­ni­ca­tions”.

Twoje sugestie

Dokładamy wszelkich starań, aby podane zdjęcie i opis oferowanych produktów były aktualne, w pełni prawidłowe oraz kompletne. Jeśli widzisz błąd, poinformuj nas o tym.

Zgłoś uwagi
Porozmawiaj z farmaceutą
Infolinia: 800 110 110

Zadzwoń do nas jeśli potrzebujesz porady farmaceuty.
Jesteśmy dla Ciebie czynni całą dobę, 7 dni w tygodniu, bezpłatnie.

Umów E-Wizytę
Przeziębienie?
Umów e-wizytę!
Umów e-wizytę
Dlaczego DOZ.pl
Niższe koszta leczenia

Darmowa dostawa do Apteki
Bezpłatna Infolinia dla Pacjentów.

ikona niższe koszty leczenia
Bezpieczeństwo

Weryfikacja interakcji leków.
Encyklopedia leków i ziół

Ikona encklopedia leków i ziół
Wsparcie w leczeniu

Porady na czacie z Farmaceutą.
E-wizyta z lekarzem specjalistą.

Ikona porady na czacie z farmaceutą
Newsletter

Bądź na bieżąco z DOZ.pl