Traumon, 100 mg/g, żel,150 g

etofenamat, żel, ból

57,29 zł
38,19 zł / 100 g
Sprawdź warianty
50 g
23,99 zł
47,98 zł / 100 g
100 g
39,19 zł
39,19 zł / 100 g
150 g
57,29 zł
38,19 zł / 100 g

Formy dostawy dla tego produktu

Opcja niedostępna? Sprawdź dlaczego

O produkcie

Pokaż wszystkie produkty TRAUMON

Podmiot odpowiedzialny

Mylan Healthcare Sp. z o.o.
Postępu 21B
02-676 Warszawa

Producent

MEDA Manufacturing GmbH
Neurather Ring 1
DE-51063 Kolonia Niemcy

Opis

Traumon jest to lek w formie żelu, którego substancją czynną jest Etofenamat (Etofenamatum) należący do grupy niesteroidowych leków przeciwzapalnych (NLPZ). Przeznaczony jest dla osób dorosłych i wykazuje działanie przeciwbólowe i przeciwzapalne. 

Skład

Substancją czynną leku jest etofenamat (Etofenamatum).

1 g żelu zawiera 100 mg etofenamatu.

Substancje pomocnicze leku to: karbomer, eter makrogolu oleinocetylowy (Emulgin M8 Deo), sodu wodorotlenek, alkohol izopropylowy, makrogol 400, glikol propylenowy, woda oczyszczona.

Dawkowanie

Ten lek należy zawsze stosować dokładnie tak, jak to opisano w ulotce dla pacjenta lub według zaleceń lekarza lub farmaceuty. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

Wycisnąć z tubki na skórę w okolicy objętej bólem pasek żelu o długości 5-10 cm, wcierać aż do całkowitego wchłonięcia, stosować 3-4 razy na dobę. 

Czas trwania terapii w przypadku tępych urazów wynosi do 2 tygodni, natomiast leczenie dolegliwości reumatycznych trwa 3-4 tygodnie. 

Działanie

Lek wykazuje działanie przeciwbólowe oraz przeciwzapalne. 

Wskazania

Żel wskazany jest do stosowania na tępe urazu tj.: stłuczenia, skręcenia, naciągnięcia mięśni, ścięgien i stawów, a także w trakcie choroby zwyrodnieniowej stawów kręgosłupa, kolanowych, barkowych i w przebiegu reumatyzmu pozastawowego (ból okolicy krzyżowo-lędźwiowej, zmiany chorobowe w obrębie tkanek miękkich okołostawowych tj. zapalenie kaletki maziowej, ścięgien, pochewek ścięgnistych, torebek stawowych (tzw. staw zamrożony), zapalenie nadkłykci).

Przeciwwskazania

Nie należy stosować leku w przypadku nadwrażliwości na etofenamat, kwas flufenamowy lub którykolwiek ze składników.
Produkt przeciwwskazany jest u kobiet w ciąży oraz u dzieci i młodzieży. 
Nie stosować jeśli występują uszkodzenia skóry, wypryskowe zmiany zapalne na skórze, na błony śluzowe i oczy. 

Działania niepożądane

Jak każdy lek, lek ten może powodować działania niepożądane, chociaż nie u każdego one wystąpią.

Do niezbyt często występujących działań niepożądanych (występujących u mniej niż 1 na 100 pacjentów) są rumień i pieczenie skóry.

Bardzo rzadko (mniej niż u 1 na 10 000 pacjentów) wystąpić może zapalenie skóry np. silny świąd, wysypka, obrzęk, wysypka pęcherzowa. 

Z częstością nieznaną zgłaszano reakcje fotouczuleniowe, nadwrażliwość (niespecyficzną reakcję alergiczną i anafilaksję, zwiększoną reaktywność układu oddechowego prowadzącą do astmy, nasilenie astmy, skurczu oskrzeli lub duszności), różne zaburzenia skóry, w tym wysypka, świąd, pokrzywka, obrzęk naczynioruchowy, rzadziej złuszczające i pęcherzowe zmiany skórne (włączając martwicę naskórka i rumień wielopostaciowy).

Ostrzeżenia i środki ostrożności

W trakcie leczenia i przez 2 tygodnie po jego zakończeniu powinno się unikać ekspozycji leczonych miejsc na słońce i/lub solarium. 
Jeśli pacjent cierpi na astmę, przewlekłą obturacyjną chorobę dróg oddechowych, katar sienny, polipy nosa, przewlekłą infekcję dróg oddechowych, szczególnie w połączeniu z objawami podobnymi do kataru siennego przed użyciem leku Traumon należy zasięgnąć opinii lekarza.  
Nie zaleca się stosowania żelu przez dłuższy okres czasu i na dużych powierzchniach ciała, gdyż może to zwiększyć jego wchłanianie ogólnoustrojowe.
Unikać aplikacji na otwarte rany i duże powierzchnie zranionej lub uszkodzonej (np. oparzonej) skóry bez wcześniejszej konsultacji z lekarzem, gdyż zawarty w składzie glikol propylenowy może dodatkowo podrażniać skórę. 
Dzieci nie powinny mieć kontaktu ze skórą pokrytą produktem. 
Lek przechowywać w temperaturze pokojowej.
Lek należy przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci.

Stosowanie innych leków

Należy powiedzieć lekarzowi lub farmaceucie o wszystkich lekach przyjmowanych przez pacjenta obecnie lub ostatnio, a także o lekach, które pacjent planuje przyjmować, w tym również o tych, które wydawane są bez recepty.

Ciąża i karmienie piersią

Jeśli pacjentka jest w ciąży lub karmi piersią, przypuszcza, że może być w ciąży lub gdy planuje mieć dziecko powinna poradzić się lekarza lub farmaceuty przed zastosowaniem tego leku.

Dozwolone jest stosowanie leku Traumon w pierwszym i drugim trymestrze ciąży, jednak wyłącznie po wcześniejszej konsultacji z lekarzem. Zabronione jest stosowanie żelu w trakcie trzeciego trymestru. 

Kobiety karmiące piersią powinny unikać długotrwałego stosowania produktu leczniczego oraz nie przekraczać zalecanej dziennej dawki. Nie należy aplikować żelu w okolicach piersi. 

Stosowanie leku u dzieci i młodzieży

Produkt nie jest dozwolony do stosowania u dzieci i młodzieży. 

Cechy produktu

Polecane artykuły
  • Każdego roku 17 października obchodzony jest Światowy Dzień Walki z Bólem. W tym roku na konferencji zorganizowanej z tej okazji Polskie Towarzystwo Badania Bólu zaprezentowało rekomendacje mające na celu poprawę jakości życia osób zmagających się z tą dolegliwością. Jak obecnie wygląda w Polsce leczenie bólu przewlekłego?

  • Terapie reumatologiczne są jednymi z najprężniej rozwijających się dziedzin medycyny na świecie. Odchodzi się od leczenia wyłącznie objawowego, jak chociażby stosowanie leków przeciwzapalnych i przeciwbólowych. Naukowcy już jakiś czas temu udowodnili, że schorzenia reumatyczne mają podłoże immunologiczne (autoimmunologiczne), co sprawiło, że wysiłki badawcze zostały skierowane na rozwój terapii wpływających na układ odporności człowieka, który w tym wypadku atakuje swój własny organizm.

  • Bakteryjne zapalenie stawów to, jak sama nazwa wskazuje, infekcja stawu, która jest wywoływana przez bakterie. Może powodować obrzęk, ból, gorączkę i ograniczenie ruchomości stawu. Diagnozowanie tego stanu wymaga wykonania badań laboratoryjnych, takich jak próbka płynu stawowego czy badanie mikrobiologiczne. Leczenie obejmuje antybiotykoterapię i może wymagać hospitalizacji. W ciężkich przypadkach może być także konieczne chirurgiczne usunięcie zainfekowanego stawu.

Twoje sugestie

Dokładamy wszelkich starań, aby podane zdjęcie i opis oferowanych produktów były aktualne, w pełni prawidłowe oraz kompletne. Jeśli widzisz błąd, poinformuj nas o tym.

Zgłoś uwagi
Porozmawiaj z farmaceutą
Infolinia: 800 110 110

Zadzwoń do nas jeśli potrzebujesz porady farmaceuty.
Jesteśmy dla Ciebie czynni całą dobę, 7 dni w tygodniu, bezpłatnie.

Umów E-Wizytę
Przeziębienie?
Umów e-wizytę!
Umów e-wizytę
Dlaczego DOZ.pl
Niższe koszta leczenia

Darmowa dostawa do Apteki
Bezpłatna Infolinia dla Pacjentów.

ikona niższe koszty leczenia
Bezpieczeństwo

Weryfikacja interakcji leków.
Encyklopedia leków i ziół

Ikona encklopedia leków i ziół
Wsparcie w leczeniu

Porady na czacie z Farmaceutą.
E-wizyta z lekarzem specjalistą.

Ikona porady na czacie z farmaceutą
Newsletter

Bądź na bieżąco z DOZ.pl

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Regulaminie.

Zamnij