Traumon, 100 mg/g, żel,150 g - Portal DOZ.pl

Traumon, 100 mg/g, żel,150 g

etofenamat, żel, ból

41.45 zł
Ikona doz lekarz
Potrzebujesz konsultacji z lekarzem?

Umów się na najbliższy dostępny termin.

Ikona umów się na najbliższy dostępny termin.

Formy dostawy dla tego produktu

Opcja niedostępna? Sprawdź dlaczego
 • ODBIÓR W APTECE
  Odbiór w aptece
  0.00 zł

  Sprawdź lokalizację

 • WYSYŁKA KURIEREM
  Kurier INPOST
  9.99 zł
  Kurier POLTRAF
  15.99 zł
 • ODBIÓR W PUNKCIE
  Paczkomat InPost
  9.99 zł
  Odbiór w punkcie DHL
  9.99 zł

O produkcie

Podmiot odpowiedzialny

Mylan Healthcare Sp. z o.o.
Postępu 21B
02-676 Warszawa

Producent

MEDA Manufacturing GmbH
Neurather Ring 1
DE-51063 Kolonia Niemcy

Opis

Traumon jest to lek w formie żelu, którego substancją czynną jest Etofenamat (Etofenamatum) należący do grupy niesteroidowych leków przeciwzapalnych (NLPZ). Przeznaczony jest dla osób dorosłych i wykazuje działanie przeciwbólowe i przeciwzapalne. 

Skład

Substancją czynną leku jest etofenamat (Etofenamatum).

1 g żelu zawiera 100 mg etofenamatu.

Substancje pomocnicze leku to: karbomer, eter makrogolu oleinocetylowy (Emulgin M8 Deo), sodu wodorotlenek, alkohol izopropylowy, makrogol 400, glikol propylenowy, woda oczyszczona.

Dawkowanie

Ten lek należy zawsze stosować dokładnie tak, jak to opisano w ulotce dla pacjenta lub według zaleceń lekarza lub farmaceuty. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

Wycisnąć z tubki na skórę w okolicy objętej bólem pasek żelu o długości 5-10 cm, wcierać aż do całkowitego wchłonięcia, stosować 3-4 razy na dobę. 

Czas trwania terapii w przypadku tępych urazów wynosi do 2 tygodni, natomiast leczenie dolegliwości reumatycznych trwa 3-4 tygodnie. 

Działanie

Lek wykazuje działanie przeciwbólowe oraz przeciwzapalne. 

Wskazania

Żel wskazany jest do stosowania na tępe urazu tj.: stłuczenia, skręcenia, naciągnięcia mięśni, ścięgien i stawów, a także w trakcie choroby zwyrodnieniowej stawów kręgosłupa, kolanowych, barkowych i w przebiegu reumatyzmu pozastawowego (ból okolicy krzyżowo-lędźwiowej, zmiany chorobowe w obrębie tkanek miękkich okołostawowych tj. zapalenie kaletki maziowej, ścięgien, pochewek ścięgnistych, torebek stawowych (tzw. staw zamrożony), zapalenie nadkłykci).

Przeciwwskazania

Nie należy stosować leku w przypadku nadwrażliwości na etofenamat, kwas flufenamowy lub którykolwiek ze składników.
Produkt przeciwwskazany jest u kobiet w ciąży oraz u dzieci i młodzieży. 
Nie stosować jeśli występują uszkodzenia skóry, wypryskowe zmiany zapalne na skórze, na błony śluzowe i oczy. 

Działania niepożądane

Jak każdy lek, lek ten może powodować działania niepożądane, chociaż nie u każdego one wystąpią.

Do niezbyt często występujących działań niepożądanych (występujących u mniej niż 1 na 100 pacjentów) są rumień i pieczenie skóry.

Bardzo rzadko (mniej niż u 1 na 10 000 pacjentów) wystąpić może zapalenie skóry np. silny świąd, wysypka, obrzęk, wysypka pęcherzowa. 

Z częstością nieznaną zgłaszano reakcje fotouczuleniowe, nadwrażliwość (niespecyficzną reakcję alergiczną i anafilaksję, zwiększoną reaktywność układu oddechowego prowadzącą do astmy, nasilenie astmy, skurczu oskrzeli lub duszności), różne zaburzenia skóry, w tym wysypka, świąd, pokrzywka, obrzęk naczynioruchowy, rzadziej złuszczające i pęcherzowe zmiany skórne (włączając martwicę naskórka i rumień wielopostaciowy).

Ostrzeżenia i środki ostrożności

W trakcie leczenia i przez 2 tygodnie po jego zakończeniu powinno się unikać ekspozycji leczonych miejsc na słońce i/lub solarium. 
Jeśli pacjent cierpi na astmę, przewlekłą obturacyjną chorobę dróg oddechowych, katar sienny, polipy nosa, przewlekłą infekcję dróg oddechowych, szczególnie w połączeniu z objawami podobnymi do kataru siennego przed użyciem leku Traumon należy zasięgnąć opinii lekarza.  
Nie zaleca się stosowania żelu przez dłuższy okres czasu i na dużych powierzchniach ciała, gdyż może to zwiększyć jego wchłanianie ogólnoustrojowe.
Unikać aplikacji na otwarte rany i duże powierzchnie zranionej lub uszkodzonej (np. oparzonej) skóry bez wcześniejszej konsultacji z lekarzem, gdyż zawarty w składzie glikol propylenowy może dodatkowo podrażniać skórę. 
Dzieci nie powinny mieć kontaktu ze skórą pokrytą produktem. 
Lek przechowywać w temperaturze pokojowej.
Lek należy przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci.

Stosowanie innych leków

Należy powiedzieć lekarzowi lub farmaceucie o wszystkich lekach przyjmowanych przez pacjenta obecnie lub ostatnio, a także o lekach, które pacjent planuje przyjmować, w tym również o tych, które wydawane są bez recepty.

Ciąża i karmienie piersią

Jeśli pacjentka jest w ciąży lub karmi piersią, przypuszcza, że może być w ciąży lub gdy planuje mieć dziecko powinna poradzić się lekarza lub farmaceuty przed zastosowaniem tego leku.

Dozwolone jest stosowanie leku Traumon w pierwszym i drugim trymestrze ciąży, jednak wyłącznie po wcześniejszej konsultacji z lekarzem. Zabronione jest stosowanie żelu w trakcie trzeciego trymestru. 

Kobiety karmiące piersią powinny unikać długotrwałego stosowania produktu leczniczego oraz nie przekraczać zalecanej dziennej dawki. Nie należy aplikować żelu w okolicach piersi. 

Stosowanie leku u dzieci i młodzieży

Produkt nie jest dozwolony do stosowania u dzieci i młodzieży. 

Cechy produktu

Polecane artykuły
 • Artrodeza (usztywnienie stawu) to metoda chirurgicznego leczenia zaawansowanej choroby zwyrodnieniowej stawów kończyn dolnych i górnych. Polega na usunięciu resztek chrząstki stawowej i zespoleniu kości. Dla pacjenta oznacza utratę ruchomości w stawie, jednak w określonych sytuacjach, gdy inne metody leczenia nie przyniosły oczekiwanych rezultatów, jest to jedyna metoda, aby pozbyć się przewlekłego bólu. Jak wygląda rekonwalescencja po zabiegu artrodezy?

 • Neuralgia to zespół bólowy, w przebiegu którego występują nawracające ataki silnego, rwącego, promieniującego bólu, który może dotyczyć różnych części ciała. Bezpośrednią przyczyną dolegliwości jest podrażnienie konkretnego nerwu. Wyróżnia się nerwobóle samoistne oraz objawowe, czyli spowodowane procesem chorobowym. Jakie rodzaje nerwobóli występują najczęściej? Jak leczy się neuralgie?  

Twoje sugestie

Dokładamy wszelkich starań, aby podane zdjęcie i opis oferowanych produktów były aktualne, w pełni prawidłowe oraz kompletne. Jeśli widzisz błąd, poinformuj nas o tym.

Zgłoś uwagi
Porozmawiaj z farmaceutą
Infolinia: 800 110 110

Zadzwoń do nas jeśli potrzebujesz porady farmaceuty.
Jesteśmy dla Ciebie czynni całą dobę, 7 dni w tygodniu, bezpłatnie.

Umów E-Wizytę
Przeziębienie?
Umów e-wizytę!
Umów e-wizytę
Dlaczego DOZ.pl
Niższe koszta leczenia

Darmowa dostawa do Apteki
Bezpłatna Infolinia dla Pacjentów.

ikona niższe koszty leczenia
Bezpieczeństwo

Weryfikacja interakcji leków.
Encyklopedia leków i ziół

Ikona encklopedia leków i ziół
Wsparcie w leczeniu

Porady na czacie z Farmaceutą.
E-wizyta z lekarzem specjalistą.

Ikona porady na czacie z farmaceutą
Newsletter

Bądź na bieżąco z DOZ.pl

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Regulaminie.

Zamnij