DulcoSoft w płynie, roztwór doustny na zaparcia, 250 ml

wyrób medyczny, roztwór, zaparcia

To jest wyrób medyczny. Stosuj go zgodnie z instrukcją użycia lub etykietą.

37,99 zł
15,20 zł / 100 ml

Formy dostawy dla tego produktu

Opcja niedostępna? Sprawdź dlaczego

Producent

Opella Healthcare Poland Sp. z o.o.
ul. Bonifraterska 17
00-203 Warszawa

Dystrybutor

Opella Healthcare Poland Sp. z o. o.
Bonifraterska 17
00-203 Warszawa

Opis

DulcoSoft to wyrób medyczny w postaci roztworu doustnego. Produkt polecany jest do stosowania w przypadku uporczywych zaparć. Preparat działa łagodnie, pomaga zmiękczyć masy kałowe i zwiększyć ich objętość, a tym samym ułatwić wypróżnienie. Wygodna forma opakowania w postaci gotowego roztworu pozwala na zabranie preparatu ze sobą zawsze, gdy tego potrzebujemy. Co więcej, dzięki neutralnemu smakowi roztwór nadaje się do połączenia z dowolnym napojem.

Skład

10 ml roztworu zawiera 5 g makrogolu 4000. Pozostałe składniki: sorbinian potasu (środek konserwujący), makrogol 400, kwas cytrynowy, woda oczyszczona.
Produkt nie zawiera cukru, laktozy ani glutenu.

Działanie

DulcoSoft ma zdolność do wiązania wody. Pomaga zmiękczać masy kałowe, zwiększyć ich objętość i w efekcie ułatwić wypróżnienie. Delikatnie pobudza pracę jelit. Łagodnie i skutecznie przeciwdziała zaparciom i nieregularności wypróżnień.

Wskazania

DulcoSof może być stosowany w objawowym leczeniu zaparć oraz zmiękczaniu twardych mas kałowych.

Charakterystyka produktu

Dieta uboga w błonnik oraz niedostateczne nawodnienie organizmu może powodować spowolnienie perystaltyki (pracy) jelit i przyczyniać się do pojawienia zaparć. Preparat DulcoSof wspomaga tę pracę i wpływa na pozbycie się uciążliwych problemów. 
Produkt przywraca naturalny rytm wypróżnień. Zalecany jest do stosowania w przewlekłych zaparciach. Nie wchłania się z przewodu pokarmowego. Forma gotowego płynu jest wygodna do podania. Neutralny smak produktu nie zmienia smaku napoju i może być mieszany w zasadzie z każdym płynem. Preparat jest odpowiedni dla cukrzyków (nie zawiera cukru) i pacjentów stosujących dietę niskosodową. Może być stosowany przez kobiety w ciąży lub karmiące piersią. Odpowiedni dla dzieci powyżej 6. miesiąca życia.

Sposób użycia wyrobu medycznego

Dzieci powyżej 6. miesiąca życia do 1. r.ż.: 8 ml roztworu na dobę.
Dzieci od 2 do 3 lat: 8-16 ml roztworu na dobę.
Dzieci od 4 do 7 lat: 16-32 ml roztworu na dobę.
Dorośli i dzieci powyżej 8 lat: 20-40 ml roztworu na dobę.
Dorośli i dzieci powyżej 8. roku życia: zazwyczaj stosowana dawka wynosi 1-2 saszetki na dobę.

Może być łączony z dowolnym napojem np. wodą, herbatą lub sokiem (około 150 ml).
Uwzględniając zalecenia dotyczące dawkowania, dawkę można dostosować do własnych potrzeb.
Właściwą dawką jest najmniejsza dawka zapewniająca regularne i komfortowe wypróżnienia (miękkie stolce).

Przeciwwskazania i środki ostrożności

Nie stosować wyrobu, w przypadku:

  • nadwrażliwości na którykolwiek ze składników wyrobu,
  • aktywnego, ciężkiego przebiegu wrzodziejącego zapalenia jelita grubego lub choroby Leśniowskiego-Crohna,
  • toksycznym rozdęciu okrężnicy,
  • ryzyka wystąpienia perforacji (otworów) w przewodzie pokarmowym,
  • porażennej niedrożności jelit bądź też podejrzenia niedrożności jelit lub objawowego zwężenia jelit,
  • brzusznych zespołów bólowych o nieokreślonej przyczynie.

Uwagi i środki ostrożności

Przechowywać w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci.
Nie przechowywać w temperaturze powyżej 25°C.
Nie przechowywać w lodówce.
Wyrób należy zużyć w ciągu 6 tygodni od otwarcia butelki.

Możliwe działania niepożądane wyrobu medycznego

Działania niepożądane miały na ogół charakter łagodny i przemijający.

Działania niepożądane u dorosłych i dzieci: biegunka, bóle brzucha, wzdęcie brzucha, nudności, wymioty, nietrzymanie kału i oddawanie wiatrów. Rzadko mogą wystąpić: wstrząs anafilaktyczny, reakcja anafilaktyczna, obrzęk naczynioruchowy, pokrzywka, wysypka, reakcja nadwrażliwości. W przypadku biegunki, która zazwyczaj ustępuje po przerwaniu leczenia lub zmniejszeniu dawki, należy rozważyć skontaktowanie się z lekarzem, ponieważ może być konieczne leczenie zapobiegające utracie soli (elektrolitów) związanej z utratą płynów.

Uwagi

Podobnie jak w przypadku wszystkich środków przeczyszczających, przed rozpoczęciem leczenia należy wykluczyć chorobę organiczną.

Produktu DulcoSoft nie należy przyjmować codziennie w sposób ciągły przez dłuższy okres bez zbadania przyczyny zaparć. W przypadku utrzymujących się bólów brzucha należy zwrócić się o poradę medyczną.
W przypadku biegunki należy zachować ostrożność u pacjentów podatnych na zaburzenia gospodarki wodno-elektrolitowej (np. pacjentów w podeszłym wieku, osób z upośledzoną czynnością wątroby lub nerek, bądź też pacjentów stosujących leki moczopędne) i należy rozważyć monitorowanie stężeń elektrolitów.

U niektórych pacjentów przyjmujących produkty zawierające makrogol, zgłaszano stany alergiczne (takie jak wstrząs anafilaktyczny, reakcja anafilaktyczna, obrzęk naczynioruchowy, pokrzywka, wysypka i nadwrażliwość). Jeżeli pacjent zauważy u siebie któryś z powyższych objawów, powinien przestać stosować produkt DulcoSoft i natychmiast skonsultować się z lekarzem.

Stosowanie wyrobu z innymi lekami

DulcoSoft powoduje zwiększenie ciśnienia osmotycznego w świetle jelit, przez co może zmieniać wchłanianie jelitowe innych produktów podawanych równocześnie.

Ciąża i karmienie piersią

DulcoSoft może być przyjmowany w trakcie ciąży lub w okresie karmienia piersią. Wchłanianie produktu Dulcosoft jest pomijalne, dlatego nie powinien on wywierać wpływu na organizm. Kobiety w ciąży lub karmiące piersią powinny jednak skonsultować się z lekarzem przed zastosowaniem wyrobu medycznego DulcoSoft.

Stosowanie u dzieci i młodzieży

Dzieci poniżej 6. miesiąca życia nie powinny stosować tego wyrobu. 

Cechy produktu

Polecane artykuły
  • Zespół przekrwienia biernego miednicy mniejszej objawia się występowaniem przewlekłego bólu w okolicy podbrzusza. Charakterystyczne jest nasilenie dolegliwości w pozycji stojącej czy po stosunku. Najczęściej schorzenie dotyczy kobiet, które rodziły wielokrotnie, a także ciężarnych. Poznaj wszystkie objawy PCS i dowiedz się, jak wygląda diagnostyka i leczenie zespołu biernego przekrwienia miednicy mniejszej.

  • Choroba Whipple’a (zwana inaczej lipodystrofią jelitową) to rzadka wieloukładowa infekcja, która może wpływać na różne narządy w organizmie, w tym jelita, wątrobę, układ limfatyczny i układ nerwowy. Główną przyczyną tej choroby są bakterie z rodzaju Tropheryma. Objawy choroby Whipple’a mogą obejmować bóle brzucha, zaparcia, utratę masy ciała, zmęczenie, dreszcze i gorączkę. Choroba ta jest rzadka i występuje głównie u białych mężczyzn w średnim wieku.

  • Zaparcia u niemowląt, inaczej zatwardzenia, to problem, który bardzo często niepokoi rodziców. Długie nieoddawanie stolca może mieć wiele przyczyn, w tym zmiana diety, czy też alergia pokarmowa, a nawet wada anatomiczna. Według gastroenterologów dziecięcych, zaparcia u niemowląt to najczęstsza dolegliwość kliniczna. Co stosować na zaparcia u niemowląt?

Twoje sugestie

Dokładamy wszelkich starań, aby podane zdjęcie i opis oferowanych produktów były aktualne, w pełni prawidłowe oraz kompletne. Jeśli widzisz błąd, poinformuj nas o tym.

Zgłoś uwagi
Porozmawiaj z farmaceutą
Infolinia: 800 110 110

Zadzwoń do nas jeśli potrzebujesz porady farmaceuty.
Jesteśmy dla Ciebie czynni całą dobę, 7 dni w tygodniu, bezpłatnie.

Umów E-Wizytę
Przeziębienie?
Umów e-wizytę!
Umów e-wizytę
Dlaczego DOZ.pl
Niższe koszta leczenia

Darmowa dostawa do Apteki
Bezpłatna Infolinia dla Pacjentów.

ikona niższe koszty leczenia
Bezpieczeństwo

Weryfikacja interakcji leków.
Encyklopedia leków i ziół

Ikona encklopedia leków i ziół
Wsparcie w leczeniu

Porady na czacie z Farmaceutą.
E-wizyta z lekarzem specjalistą.

Ikona porady na czacie z farmaceutą
Newsletter

Bądź na bieżąco z DOZ.pl

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Regulaminie.

Zamnij