Laboratoria Polfa Łódź Ibuprofen Max, 400 mg, tabletki powlekane, 10 szt.

ibuprofen, tabletka, ból, gorączka, grypa, przeziębienie

4.99 zł
Ikona doz lekarz
Potrzebujesz konsultacji z lekarzem?

Umów się na najbliższy dostępny termin.

Ikona umów się na najbliższy dostępny termin.

Dostawa

  • ODBIÓR W APTECE

    BEZPŁATNIE

  • Kurier DHL

    9.99 zł

O produkcie

Opis

Ibuprofen Max - produkt leczniczy należący do grupy niesteroidowych leków przeciwzapalnych (NLPZ).

Skład

Substancją czynną jest ibuprofen (Ibuprofenum)

1 tabletka powlekana zawiera 400 mg ibuprofenu.

Substancje pomocnicze: rdzień tabletki: celuloza mikrorystaliczna, laktoza jednowodna, skrobia kukurydziana, kroskarmeloza sodowa, powidon K30, talk, dimetykon, krzemionka koloidalna bezwodna. Otoczka tabletki: talk, hypromeloza, tytanu dwutlenek (E171), makrogol 6000, czerwień koszenilowa (E124), azorubina (E122), dimetykon.

Lek zawiera laktozę.

Lek zawiera czerwień koszenilową i azorubinę.

Dawkowanie

Ten lek należy zawsze stosować dokładnie tak, jak to opisano w ulotce dla pacjenta lub według zaleceń lekarza lub farmaceuty. W razie wątpliwośd należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

Dorośli i młodzież (w wieku od 12 lat) o masie ciala 40 kg i większej:

Dawka początkowa ibuprofenu to 400 mg (1 tabletka). W razie konieczności można przyjąć dodatkową dawkę 400 mg ibuprofenu (1 tabletka). Odstęp pomiędzy kolejnymi dawkami powinien być ustalany odpowiednio do występujących objawów i przy uwzględnieniu maksymalnej zalecanej dawki dobowej. Nie powinien być on krótszy niż 6 godzin. W ciągu 24 godzin nie należy przekraczać całkowitej dawki 1200 mg ibuprofenu (3 tabletki).

Dawkowanie w przypadku migrenowego bólu głowy to 400 mg ( 1 tabletka) w dawce pojedynczej, a w razie koniećznosd 400 mg (1 tabletka) co 4-6 godzin. Maksymalna dawka dobowa ibuprofenu nie powinna przekraczać 1200 mg (3 tabletki). Przyjmowanie leku należy ograniczyć do maksymalnie dwóch lub trzech dni w tygodniu.

Sposób podawania Podanie doustne.

Tabletki należy połykać w całości, popijając wodą.

U osób z dolegliwościami przewodu pokarmowego zaleca się przyjmowanie leku Laboratoria PolfaŁódź IBUPROFEN MAX podczas posiłków.

Pacjenci w wieku powyzej 65 lat

Jeśli pacjent jest w podeszłym wieku powinien zawsze skonsultować się z lekarzem zanim zacznie stosowanie leku Laboratoria PolfaŁódź IBUPROFEN MAX, ze względu na większe prawdopodobieństwo wystąpienia działań niepożądanych. Lekarz zaleci odpowiednie stosowanie leku.

Działanie

Lek Ibuprofen Max działa przeciwzapalnie, przeciwólowo, przeciwgorączkowo.

Wskazania

  • bóle głowy, m.in. ból napięciowy i migrena, -bóle zębów, nerwobóle,
  • bóle mięśniowe, stawowe i kostne,
  • bóle towarzyszące grypie i przeziębieniu,
  • gorączka różnego pochodzenia.

Przeciwwskazania

Kiedy nie stosować leku Laboratoria PołfaŁódz IBUPROFEN MAX:

  • jeśli pacjent ma uczulenie na ibuprofen lub którykolwiek z pozostałych składników tego leku,
  • jeśli pacjent ma uczulenie na leki z grupy NLPZ, w tym kwas acetylosalicylowy lub inne substancje; występowanie w przeszłości astmy aspirynowej, obrzęku naczynioruchowego (choroby skóry i błon śluzowych charakteryzujące się występowaniem obrzęków), skurczu oskrzeli, nieżytu nosa (kataru) lub pokrzywki, związanych z przyjmowaniem kwasu acetylosalicylowego lub Innych leków z grupy NLPZ,
  • jeśli u pacjenta występuje ciężka niewydolność nerek i (lub) wątroby,
  • w przypadku choroby wrzodowej żołądka i (lub) dwunastnicy (czynnej lub w wywiadzie), perforacji lub krwawienia, również występującego po zastosowaniu NLPZ,
  • w ciężkiej niewydolnośd serca (klasa IV wg NYHA),
  • jeśli u pacjenta występuje ciężkie nadciśnienie tętnicze,
  • jeśli u pacjenta występuje krwawienie z naczyń mózgowych lub inne, czynne krwawienie,
  • jeśli u pacjenta występują niewyjaśnione zaburzenia układu krwiotwóczego,
  • jeśli u pacjenta występuje ciężkie odwodnienie (spowodowane wymiotami, biegunką lub niewystarczającym nawodnieniem),
  • w przypadku skazy krwotocznej (skłonności do krwawień w obrębie np. skóry i błon śluzowych, nosa, układu pokarmowego) oraz przyjmowania leków przeciwzakrzepowych,
  • w przypadku jednoczesnego przyjmowania innych leków z grupy NLPZ, w tym inhibitorów COX-2,
  • w ostatnich trzech miesiącach ciąży,
  • u młodzieży o masie ciała poniżej 40 kg i dzieci.

Działania niepożądane

Jak każdy lek, lek ten może powodować działania niepożądane, chociaż nie u każdego one wystąpią.

W związku z leczeniem lekami z grupy NLPZ zgłaszano występowanie obrzęków, nadciśnienia tętniczego i niewydolność serca.

Przyjmowanie leków, zawierających w swoim składzie ibuprofen, może być związane z niewielkim zwiększeniem ryzyka ataku serca (zawał serca) lub udaru.  Wzrost ryzyka następuje  w przypadku stosowania dużych dawek leku i w przypadku stosowania leku przez długi okres czasu.

Niezbyt często występujące działania nieporządane (u mniej niż 1 na 100 osób):

  • niestrawność ból brzucha, nudności,
  • bóle głowy,
  • zaburzenia widzenia,
  • pokrzywka i świąd.

Rzadko występujące działania nieporządane (1 na 1000 osób):

  • biegunka, wzdęcia, zaparcia; wymioty, zapalenie błony śluzowej żołądka,
  • depresja, dezorientacja, omamy, bezsenność
  • zawroty głowy, pobudzenie, drażliwość i uczucie zmęczenia,
  • niedowidzenie toksyczne,
  • szumy uszne,
  • zmniejszenie wartości hemoglobiny i hematokrytu, hamowanie agregacji płytek, przedłużony czas krwawienia, zmniejszenie stężenia wapnia w surowicy, zwiększenie stężenia kwasu moczowego w surowicy.

Bardzo rzadko występujące działania niepożądane (u mniej niż 1 na 10 000 osób):

  • zaburzenia wskaźników morfologii krwi (anemia, leukopenia - zmniejszenie liczby białych krwinek -leukocytów, trombocytopenia - zmniejszenie liczby płytek krwi, pancytopenia - niedobór wszystkich prawidłowych krwinek; czerwonych, białych i płytek krwi, agranulocytaza - brak pewnego rodzaju krwinek białych-granulocytów),
  • zaburzenia czynnośd wątroby, szczególnie podczas długotrwałego stosowania,
  • rumień wielopostadowy, zespół Stevensa-Johnsoha (ciężki, zagrażający życiu typ reakcji alergicznej), toksyczne martwicze oddzielanie się naskórka,
  • smołowate stolce, krwawe wymioty, wrzodziejące zapalenie błony śluzowej jamy ustnej, zaostrzenie zapalenia okrężnicy i choroby Crohna. Choroba wrzodowa żołądka i (lub) dwunastnicy, krwawienie z przewodu pokarmowego i perforacja, szczególnie u osób w wieku powyżej 65 lat,
  • aseptyczne zapalenie opon mózgowych,
  • obrzęki, dysuria (dyskomfort towarzyszący oddawaniu moczu), zmniejszenie ilości wydalanego moczu, niewydolność nerek, martwica brodawek nerkowych, zwiększenie st^enia mocznika w surowicy, zwiększenie stężenia sodu w osoczu krwi (retencja sodu),
  • ciężkie reakcje nadwrażliwość jak obrzęk twaizy, języka i krtani, duszność tachykardia (przyspieszone bide serca), hipotensja (nagłe zmniejszenie ciśnienia tętniczego krwi), wstrząs, zaostrzenie astmy i skurcz oskrzeli,
  • u pacjentów z istniejącymi chorobami autoimmunoiogicznymi (toczeń rumieniowaty układowy, mieszana choroba tkanki łącznej) podczas leczenia ibuprofenem odnotowano pojedyncze przypadki objawów występujących w aseptyeznym zapaleniu opon mózgowo-rdzeniowych jak sztywność karku, ból głowy, nudności, wymioty, gorączka, dezorientacja,
  • obrzęk, nadaśnienie tętnicze, niewydolność sera związana ze stosowaniem leków z grupy NLPZ w dużych dawkach,
  • nadciśnienie tętnicze.

Ostrzeżenia i środki ostrożności

  • Lek przechowywać w temperaturze pokojowej.
  • Lek należy przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci.
  • Lek zawiera laktozę, jeśli stwierdzono wcześniej u pacjenta nietolerancję niektórych cukrów, pacjent powinnien skontaktować się z lekarzem przed przyjęciem leku.
  • Lek zawiera czerwień koszenilową i azorubinę, może powodować reakcje alergiczne.

Stosowanie innych leków

Należy powiedzieć lekarzowi lub farmaceucie o wszystkich lekach przyjmowanych przez pacjenta obecnie lub ostatnio, a także o lekach, które pacjent planuje przyjmować, w tym również o tych, które wydawane są bez recepty.

Labolatoria PolfaŁódź Ibuprofen Max może wchodzić w reakcje z:

  • kwas acetylosalicylowy, inne niesteroidowe leki przeciwzapalne,
  • leki obniżające ciśnienie krwi,
  • leki moczopędne.

Stosowanie leku z jedzeniem i piciem

Tabletki należy połykać w całości, popijając wodą. U osób z dolegliwościami przewodu pokarmowego zaleca się przyjmowanie leku laboratoria PolfaŁódź IBUPROFEN MAX podczas posiłków.

Należy unikać spożywania alkoholu, ponieważ może on nasilać działania niepożądane leku Laboratoria PolfaŁódź IBUPROFEN MAX, szczególnie ze strony przewodu pokarmowego
i ośrodkowego układu nerwowego.

Ciąża i karmienie piersią

Jeśli pacjentka jest w ciąży lub karmi piersią, przypuszcza, że może być w ciąży lub gdy planuje mieć dziecko powinna poradzić się lekarza lub farmaceuty przed zastosowaniem tego leku.

Nie wolno przyjmować leku Laboratoria PolfeŁódź IBUPROFEN MAX w ostatnich 3 miesiącach ciąży. 0 ile lekarz nie zaleca inaczej, należy unikać stosowania tego leku w pierwszych 6 miesiącach ciąży.
Lek ten przenika do mleka kobiecego, ale można go stosować podczas karmienia piersią jeśli jest stosowany w zalecanej dawce i przez możliwie najkrótszy czas.

Lek ten należy do grupy leków (NLPZ), które mogą zaburzać płodność kobiet. Stosowanie tego leku nie jest zalecane w przypadku kobiet starających się zajść w ciążę.
Działanie to jest przemijające i ustępuje, po zakończeniu terapii.

Stosowanie leku u dzieci i młodzieży

U odwodnionych dzieci i młodzieży isnieje ryzyko zaburzenia czynności nerek.

Prowadzenie pojazdów i obsługa maszyn

Zasadniczo ibuprofen nie ma wpływu lub wywiera nieistotny wpływ na zdolność prowadzenia pojazdów i obsługiwania maszyn, jednak ze względu na możliwość wystąpienia działań niepożądanych, takich jak: zmęczenie, senność, zawroty głowy (zgłaszanych jako częste) i zaburzeń widzenia (zgłaszanych jako niezbyt częste) podczas stosowania dużych dawek, zdolność prowadzenia pojazdów i obsługiwania maszyn może być zaburzona w pojedynczych przypadkach. Działanie to może być nasilone w przypadku jednoczesnego spożywania alkoholu.

 

Podmiot odpowiedzialny

Laboratoria Polfa Łódź Sp. z o.o.
Aleje Jerozolimskie 142B
Warszawa
Polecane artykuły
  • Presoterapia to inaczej masaż pneumatyczny bądź kompresyjny. Polega on na wywieraniu kontrolowanego ucisku na ciało za pomocą specjalnych mankietów ze sprężonym powietrzem. Dzięki takiej stymulacji naczyń limfatycznych oraz krwionośnych poprawia się cyrkulacja płynów ustrojowych, co wpływa na przyspieszenie metabolizmu. Jakie są wskazania do presoterapii? 

  • Bolesne miesiączki to problem wielu kobiet w wieku rozrodczym. Ból podczas menstruacji może mieć charakter pierwotny, pojawia się wówczas u młodych kobiet (do dwóch lat od pierwszego krwawienia) i towarzyszy im często aż do okresu przekwitania. Może być także wtórny, czyli wywołany stanami chorobowymi. Dolegliwości bólowe podczas miesiączki mogą być spowodowane występowaniem endometriozy, mięśniaków macicy czy torbieli jajników. Kiedy należy wykonać badania? Jak sobie radzić z bolesnymi miesiączkami?

  • Ciasnota podbarkowa (cieśń podbarkowa) to dysfunkcja stawu ramiennego powstająca na skutek uwięźnięcia miękkich struktur barku między wyrostkiem barkowym a głową kości ramiennej. Zespół cieśni podbarkowej często dotyka sportowców, może być wywołany m. in. zmianami zwyrodnieniowymi stawu barkowo–obojczykowego, urazami obręczy barkowej, zapaleniem kaletki podbarkowej czy wadami postawy. Konflikt podbarkowy objawia się przede wszystkim kłującym bólem barku, osłabieniem siły mięśniowej oraz przykurczami mięśni. 

Twoje sugestie

Dokładamy wszelkich starań, aby podane zdjęcie i opis oferowanych produktów były aktualne, w pełni prawidłowe oraz kompletne. Jeśli widzisz błąd, poinformuj nas o tym.

Zgłoś uwagi
Porozmawiaj z farmaceutą
Infolinia: 800 110 110

Zadzwoń do nas jeśli potrzebujesz porady farmaceuty.
Jesteśmy dla Ciebie czynni całą dobę, 7 dni w tygodniu, bezpłatnie.

Umów E-Wizytę
Przeziębienie?
Umów e-wizytę!
Umów e-wizytę
Dlaczego DOZ.pl
Niższe koszta leczenia

Darmowa dostawa do Apteki
Bezpłatna Infolinia dla Pacjentów.

ikona niższe koszty leczenia
Bezpieczeństwo

Weryfikacja interakcji leków.
Encyklopedia leków i ziół

Ikona encklopedia leków i ziół
Wsparcie w leczeniu

Porady na czacie z Farmaceutą.
E-wizyta z lekarzem specjalistą.

Ikona porady na czacie z farmaceutą
Newsletter

Bądź na bieżąco z DOZ.pl

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Regulaminie.

Zamnij