Paracetamol Biofarm, 1000 mg, tabletki powlekane, 10 szt.

paracetamol, tabletka, ból, gorączka

7.99 zł

Produkt chwilowo niedostępny

Powiadom o dostępności

Formy dostawy dla tego produktu

Opcja niedostępna? Sprawdź dlaczego
  • ODBIÓR W APTECE
    Odbiór w aptece
    0.00 zł

    Sprawdź lokalizację

  • WYSYŁKA KURIEREM
    Kurier DHL
    9.99 zł
  • ODBIÓR W PUNKCIE
    Paczkomat InPost
    9.99 zł
    Odbiór w punkcie DHL
    9.99 zł

O produkcie

Producent

BIOFARM
Wałbrzyska 13
Poznań

Opis

Paracetamol Biofarm to lek o działaniu przeciwbólowym i przeciwgorączkowym o zwiększonej dawce substancji czynnej - 1000 mg.

Skład

Substancją czynną leku jest paracetamol (Paracetamolum).

1 tabletka zawiera 1000 mg paracetamolu.  

Substancje pomocnicze: skrobia żelowana (kukurydziana), krospowidon, powidon, kwas stearynowy, kroskarmeloza sodowa, magnezu stearynian; otoczka tabletki (AquaPolish clear 09.03VF): hypromeloza 6cP, talk, glicerol.

Dawkowanie

Ten lek należy zawsze stosować dokładnie tak, jak to opisano w ulotce dla pacjenta lub według wskazań lekarza, lub farmaceuty. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty. 

  • Lek podaje się doustnie.
  • Bez konsultacji z lekarzem nie stosować dłużej niż przez 3 dni.

Dorośli i młodzież od 12 lat o masie ciała minimum 50 kg: jednorazowo stosuje się 1 tabletkę, jeśli jest taka konieczność kolejną można przyjąć w odstępie 4 do 6 godzin.
Maksymalna dawka dobowa wynosi 4 tabletki ( 4 000mg paracetamolu).

Specjalne grupy pacjentów:

  • dorośli oraz dzieci w wieku od 12 lat (o masie ciała mniejszej niż 50 kg),
  • pacjenci z niewydolnością nerek lub wątroby (łagodną do umiarkowanej),
  • pacjenci z zespołem Gilberta,
  • pacjenci odwodnieni lub przewlekle niedożywieni,
  • pacjenci przewlekle spożywający alkohol,

powinni skonsultować się z lekarzem przed zastosowaniem leku w celu ustalenia dla nich odpowiedniej dawki.

Działanie

Lek Paracetamol Biofarm zawiera substancję czynną paracetamol o działaniu przeciwbólowym i przeciwgorączkowym. Lek nie działa przeciwzapalnie. Paracetamol działa słabiej drażniąco na żołądek niż niesteroidowe leki przeciwzapalne (np. kwas acetylosalicylowy).

Wskazania

Paracetamol Biofarm stosuje się podczas bóli różnego pochodzenia i o różnym natężeniu, szczególnie:

  • bóle głowy,
  • migreny,
  • bóle reumatyczne,
  • bóle stawowe, mięśniowe i kostne,
  • bóle kręgosłupa,
  • nerwobóle,
  • bóle menstruacyjne,
  • bóle zębów.

Gorączka w przebiegu przeziębienia lub grypy.

Przeciwwskazania

Kiedy nie stosować leku Paracetamol Biofarm:

  • jeśli pacjent ma uczulenie na paracetamol lub którykolwiek z pozostałych składników tego leku;
  • jeśli u pacjenta występują: ciężkie zaburzenia czynności wątroby, nerek;
  • u osób z chorobą alkoholową,
  • u pacjentów stosujących (także w ciągu 14 dni od odstawienia) inhibitory monoaminooksydazy (inhibitory MAO).

Działania niepożądane

Jak każdy lek, lek ten może powodować działania niepożądane, chociaż nie u każdego one wystąpią.
 
Należy natychmiast przerwać przyjmowanie leku Paracetamol Biofarm i niezwłocznie skontaktować się z lekarzem, jeśli wystąpią objawy takie jak: obrzęk twarzy, języka lub gardła, trudności w połykaniu, czerwone, swędzące zmiany skórne oraz trudności z oddychaniem. Są to objawy reakcji nadwrażliwości (ciężkiego uczulenia) na lek.

Rzadko występujące działania niepożądane (u 1 do 10 na 10 000 osób):

  • zaburzenia krzepnięcia;
  • reakcje alergiczne;
  • depresja, splątanie, omamy;
  • drżenie, ból głowy;
  • nieprawidłowe widzenie;
  • obrzęk;
  • niedociśnienie (spadek ciśnienia krwi);
  • skurcz oskrzeli;
  • krwawienie z przewodu pokarmowego, ból brzucha lub żołądka, biegunka, nudności, wymioty;
  • nieprawidłowa czynność wątroby, niewydolność wątroby, żółtaczka (z objawami takimi jak zażółcenie skóry i oczu), martwica wątroby;
  • swędzenie, wysypka, potliwość, pokrzywka, czerwone plamy na skórze, obrzęk naczynioruchowy z objawami takimi jak: obrzęk twarzy, ust, gardła lub języka.
  • zawroty głowy, ogólne złe samopoczucie, gorączka, nadmierne uspokojenie.

Bardzo rzadko występujące działania niepożądane (rzadziej niż u 1 na 10 000 osób):

  • zaburzenia krwi (zmniejszenie liczby płytek krwi, białych i czerwonych krwinek), niedokrwistość hemolityczna (rozpad czerwonych krwinek);
  • zmniejszone stężenie glukozy (cukru) we krwi;
  • toksyczne działanie na wątrobę (uszkodzenie wątroby);
  • mętny, ropny mocz i zaburzenia czynności nerek;
  • ciężkie reakcje alergiczne wymagające przerwania leczenia.

Częstość nieznana:

  • Martwica toksyczno-rozpływna naskórka, rumień wielopostaciowy, zespół Stevensa-Johnsona (ciężka choroba skóry zagrażająca życiu),
  • obrzęk krtani,
  • wstrząs anafilaktyczny (ciężka reakcja alergiczna),
  • niedokrwistość,
  • zaburzenia czynności wątroby i zapalenie wątroby,
  • zaburzenie czynności nerek (ciężka niewydolność nerek, krew w moczu, niemożność oddania moczu).

Ostrzeżenia i środki ostrożności

Lek zawiera paracetamol, dlatego nie stosować produktu jednocześnie z innymi lekami zawierającymi paracetamol ze względu na ryzyko przedawkowania i ciężkich działań niepożądanych.  Należy unikać częstego stosowania leków zawierających paracetamol.

Przed zastosowaniem należy skonsultować się z lekarzem, jeśli:

  • pacjent jest odwodniony,
  • u pacjenta występuje niedobór dehydrogenazy glukozo-6-fosforanowej (enzymu odpowiedzialnego za prawidłową czynność czerwonych krwinek),
  • w przypadku niedokrwistości hemolitycznej (rozpad krwinek czerwonych),
  • pacjent stosuje różne leki przeciwbólowe przez dłuższy okres czasu, ponieważ może to prowadzić do wystąpienia lub nasilenia się bólów głowy. W takiej sytuacji pacjent powinien skontaktować się z lekarzem w celu uzyskania porady,
  • pacjent jest uczulony na kwas acetylosalicylowy, gdyż wtedy jest większe ryzyko uczulenia również na paracetamol. Szczególną ostrożność powinni zachować pacjenci z astmą oskrzelową

Przechowywanie:

  • Nie przechowywać w temperaturze powyżej 25°C.
  • Lek należy przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci.

Stosowanie innych leków

Należy powiedzieć lekarzowi lub farmaceucie o wszystkich lekach przyjmowanych przez pacjenta obecnie lub ostatnio, a także o lekach, które pacjent planuje przyjmować, w tym również o tych, które wydawane są bez recepty.

Paracetamol Biofarm może wchodzić w interakcje z:

  • inhibitorami monoaminooksydazy (inhibitory MAO), również w przeciągu 14 dni od zaprzestania ich stosowania,
  • metoklopramidem i domperydonem,
  • propanteliną, cholestyraminą - mogą osłabiać działanie,
  • leki nasenne, przeciwpadaczkowe (np. fenobarbital, fenytoina, karbamazepina),
  • ryfampicyna (antybiotyk),
  • izoniazyd (stosowany w leczeniu gruźlicy,
  • probenecydem,
  • doustnymi lekami przeciwzakrzepowymi,
  • salicymidem,
  • innymi lekami przeciwzapalnymi i przeciwbólowymi,
  • kofeiną - zwiększa działanie,
  • zydowudyną.

Stosowanie leku z jedzeniem i piciem

Podczas stosowania leku Paracetamol Biofarm nie należy pić alkoholu. Przyjmowanie leku podczas posiłku może opóźnić czas rozpoczęcia jego działania.

Ciąża i karmienie piersią

Jeśli pacjentka jest w ciąży lub karmi piersią, przypuszcza że może być w ciąży lub gdy planuje mieć dziecko, powinna poradzić się lekarza lub farmaceuty przed zastosowaniem tego leku.

Paracetamol Biofarm można stosować w czasie ciąży, jeżeli jest to klinicznie uzasadnione. Należy przyjmować możliwie najmniejszą zalecaną dawkę zmniejszającą ból i (lub) gorączkę, przez jak najkrótszy czas i jak najrzadziej. Należy skonsultować się z lekarzem, jeżeli ból i (lub) gorączka nie zmniejszą się lub gdy pacjentka potrzebuje częściej przyjmować lek.

Wpływ na badania laboratoryjne

Paracetamol Biofarm może wpływać na wyniki niektórych badań laboratoryjnych, takich jak oznaczanie kwasu moczowego i stężenia glukozy we krwi.

Stosowanie leku u dzieci i młodzieży

Leku Paracetamol Biofarm w tabletkach powlekanych o dawce 1000 mg, nie należy podawać dzieciom w wieku do 12 lat. U dzieci w tej grupie wiekowej można zastosować paracetamol w niższych dawkach.

Cechy produktu

Polecane artykuły
  • Ból i kłucie jajników przed okresem to nieprzyjemne dolegliwości. Pojawiają się zwykle na kilka dni przed miesiączką i sygnalizują, że jajniki osiągają gotowość do owulacji, dlatego są naturalnym objawem menstruacji, jednak nie zawsze. Silne bóle jajników przed okresem mogą oznaczać m.in. torbiel lub stan zapalny. Kiedy należy udać się do lekarza? Podpowiadamy. 

  • Przyczyn bólu miednicy może być wiele, inne z nich będą dotyczyły kobiet, inne mężczyzn. Wśród kobiecych przyczyn zespołu bólowego miednicy mniejszej znajdują się przede wszystkim czynniki i schorzenia ginekologiczne oraz choroby układu moczowego, m.in. endometrioza, mięśniaki macicy, zapalenie pęcherza moczowego. U mężczyzn najczęstszą przyczyną dolegliwości w okolicy miednicy są natomiast choroby gruczołu krokowego oraz układu pokarmowego, np. zaparcia czy IBS. 

  • Nadużywanie niesteroidowych leków przeciwzapalnych, nadmierne spożywanie alkoholu czy też zakażenie bakterią Helicobacter pylori to niektóre czynniki wywołujące nadżerkowe zapalenie błony śluzowej żołądka. Jak się ono objawia? W jaki sposób leczy się nadżerkę żołądka?

Twoje sugestie

Dokładamy wszelkich starań, aby podane zdjęcie i opis oferowanych produktów były aktualne, w pełni prawidłowe oraz kompletne. Jeśli widzisz błąd, poinformuj nas o tym.

Zgłoś uwagi
Porozmawiaj z farmaceutą
Infolinia: 800 110 110

Zadzwoń do nas jeśli potrzebujesz porady farmaceuty.
Jesteśmy dla Ciebie czynni całą dobę, 7 dni w tygodniu, bezpłatnie.

Umów E-Wizytę
Przeziębienie?
Umów e-wizytę!
Umów e-wizytę
Dlaczego DOZ.pl
Niższe koszta leczenia

Darmowa dostawa do Apteki
Bezpłatna Infolinia dla Pacjentów.

ikona niższe koszty leczenia
Bezpieczeństwo

Weryfikacja interakcji leków.
Encyklopedia leków i ziół

Ikona encklopedia leków i ziół
Wsparcie w leczeniu

Porady na czacie z Farmaceutą.
E-wizyta z lekarzem specjalistą.

Ikona porady na czacie z farmaceutą
Newsletter

Bądź na bieżąco z DOZ.pl

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Regulaminie.

Zamnij