Boiron Coryzalia, tabletki na stany katarowe, 40 szt.

tabletka, katar, infekcja

Produkt usunięty z oferty

O produkcie

Pokaż wszystkie produkty BOIRON

Producent

BOIRON ZL
Poleczki 21
Warszawa

Opis

Coryzalia jest lekiem stosowanym wspomagająco w leczeniu stanów nieżytowych górnych dróg oddechowych zarówno o etiologii wirusowej, jak i alergicznej: katar (nieżyt błony śluzowej nosa), katar sienny, zapalenie zatok.


 

Skład

Substancjami czynnymi leku są:  Allium cepa 3 CH 0,333 mg, Belladonna 3 CH  0,333 mg, Sabadilla 3 CH 0,333 mg,  Kalium bichromicum 3 CH 0,333 mg, Gelsemium 3 CH 0,333 mg, Pulsatilla 3 CH 0,333 mg  w 1 tabletce 300 mg.

Pozostałe składniki to:  sacharoza, talk, guma arabska, stearynian magnezu, żelatyna, wosk biały, wosk Carnauba.

Dawkowanie

Ten lek należy zawsze stosować dokładnie tak, jak to opisano w ulotce dla pacjenta, lub według zaleceń lekarza, farmaceuty. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza, farmaceuty.

Dorośli, młodzież i dzieci w wieku od 5 lat: ssać powoli po 1 tabletce do 4 razy dziennie.  W miarę ustępowania objawów zwiększyć odstępy czasu pomiędzy kolejnym przyjmowaniem leku.

Dzieci w wieku do 5 lat: według wskazań lekarza. 

Ze względu na niebezpieczeństwo zakrztuszenia, dzieciom w wieku do 5 lat lub dzieciom starszym, które mają problem z połykaniem, zaleca się rozdrobnienie tabletek i podanie w niewielkiej ilości wody.

Wskazania

Wspomagająco w leczeniu stanów nieżytowych górnych dróg oddechowych zarówno o etiologii wirusowej, jak i alergicznej: katar (nieżyt błony śluzowej nosa), katar sienny, zapalenie zatok.

Przeciwwskazania

Kiedy nie stosować Coryzalia:

  • jeśli pacjent ma uczulenie na substancje czynne lub którykolwiek z pozostałych składników tego leku.

Działania niepożądane

Jak każdy lek, lek ten może powodować działania niepożądane, chociaż nie u każdego one wystąpią.

Brak znanych działań niepożądanych.

Ostrzeżenia i środki ostrożności

  • Coryzalia zawiera sacharozę. W przypadku występowania nietolerancji niektórych cukrów należy skontaktować się z lekarzem przed przyjęciem leku.

Przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci.
Przechowywać w temperaturze poniżej 25 st.C.

Stosowanie innych leków

Należy powiedzieć lekarzowi lub farmaceucie o wszystkich lekach przyjmowanych przez pacjenta obecnie lub ostatnio, a także o lekach, które pacjent planuje stosować.

Ciąża i karmienie piersią

Jeśli pacjentka jest w ciąży lub karmi piersią, przypuszcza że może być w ciąży lub gdy planuje mieć dziecko, powinna poradzić się lekarza lub farmaceuty przed zastosowaniem tego leku.

Cechy produktu

Polecane artykuły
  • Autorzy nowego badania, którego wyniki opublikowano w „Journal of Allergy and Clinical Immunology”, zaprezentowali pierwszy mechanizm biologiczny, dzięki któremu możliwe jest wyjaśnienie, dlaczego liczba przypadków przeziębienia, grypy i COVID-19 częściej rośnie w chłodniejszych porach roku.

  • Polipy nosa to niezłośliwe, uszypułowane lub nie, groniaste masy błony śluzowej nosa lub zatok. Polipy nosa często powstają na podłożu alergicznym czy w wyniku przewlekłego nieżytu nosa lub zatok. Do najczęstszych objawów polipów w nosie zaliczamy wydzielinę z nosa, łzawienie, zaburzenia węchu, bóle głowy oraz chrapanie. Leczenie polega na przewlekłym, donosowym stosowaniu sterydów, a w wybranych przypadkach konieczne jest ich chirurgiczne usunięcie.

  • Początkiem drogi oddechowej jest nos. Zbudowany jest on z dwóch jam nosowych, które oddzielone są od siebie przegrodą chrzęstno-kostną. Jamy nosowe są wysłane błoną śluzową. Jej zewnętrzna warstwa zbudowana jest z nabłonka rzęskowego (migawkowego), który razem z gruczołami śluzowymi odpowiedzialny jest za samooczyszczanie się nosa. Nos pozostaje "w ścisłym kontakcie" z zatokami przynosowymi, które są parzystymi powietrznymi jamami zlokalizowanymi w kościach twarzoczaszki.

Twoje sugestie

Dokładamy wszelkich starań, aby podane zdjęcie i opis oferowanych produktów były aktualne, w pełni prawidłowe oraz kompletne. Jeśli widzisz błąd, poinformuj nas o tym.

Zgłoś uwagi
Porozmawiaj z farmaceutą
Infolinia: 800 110 110

Zadzwoń do nas jeśli potrzebujesz porady farmaceuty.
Jesteśmy dla Ciebie czynni całą dobę, 7 dni w tygodniu, bezpłatnie.

Umów E-Wizytę
Przeziębienie?
Umów e-wizytę!
Umów e-wizytę
Dlaczego DOZ.pl
Niższe koszta leczenia

Darmowa dostawa do Apteki
Bezpłatna Infolinia dla Pacjentów.

ikona niższe koszty leczenia
Bezpieczeństwo

Weryfikacja interakcji leków.
Encyklopedia leków i ziół

Ikona encklopedia leków i ziół
Wsparcie w leczeniu

Porady na czacie z Farmaceutą.
E-wizyta z lekarzem specjalistą.

Ikona porady na czacie z farmaceutą
Newsletter

Bądź na bieżąco z DOZ.pl

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Regulaminie.

Zamnij