Gastrobonisol, płyn doustny, 100 g
19.99 zł

Gastrobonisol, płyn doustny, 100 g

Gastrobonisol, płyn doustny, 100 g
19.99 zł
BEZPŁATNIE

Opis

Gastrobonisol jest płynem doustnym. Tradycyjnie stosuje się go pomocniczo w zaburzeniach trawiennych spowodowanych niedostatecznym wydzielaniem soków trawiennych.

Skład

w 100 g - Abrotani herbae intractum 30g, Taraxaci radicis succus 20g, Silybi mariani fructus tinctura 15g, Millefolii herbae succus 15g, Hyperici herbae tinctura 10g, Menthae piperitae folii tinctura 10g. Preparat zawiera 50-60% etanolu.

Dawkowanie

Lek stosuje się objawowo w niestrawności. Podawać doustnie. Przed użyciem wstrząsnąć.

  • Dorośli i dzieci od 12 roku życia - stosować 1-3 razy dziennie w zależności od nasilenia objawów chorobowych po 2,5 ml leku.
  • Dorośli i dzieci 7-12 lat: stosować 1 do 3 razy dziennie w zależności od objawów chorobowych po 1 ml leku.

Wskazania

Preparat jest tradycyjnie stosowany jako pomocniczy w zaburzeniach trawiennych spowodowanych niedostatecznym wydzielaniem soków trawiennych.

Przeciwwskazania

Nadwrażliwośc na składniki preparatu lub rośliny z rodziny Złożonych.

Działania niepożądane

U osób uczulonych na rodziny z grupy Złożonych mogą wystąpić reakcje nadwrażliwości w postaci wysypki. W tym przypadku należy zaprzestać stosowania preparatu. W przypadku wystąpienia innych objawów niepożądanych należy poinformować o nich lekarza.

Ostrzeżenia i środki ostrożności

Nie stosować w ciąży i okresie karmienia piersią.

Dostawa / odbiór produktu:

Odbiór zamówionych produktów możliwy jest w 963 aptekach na terenie całej Polski. Zapraszamy do katalogu aptek, w celu poznania lokalizacji najbliższej apteki, która zrealizuje Państwa zamówienie. Dostawa do aptek na terenie całego kraju realizowana jest bezpłatnie w terminie 24-72h
Cechy produktu
Wiek
Typ produktu
Pora stosowania
Postać
Płeć
Część ciała
Problem
Działanie/właściwości
Układy narządowe
Sposób aplikacji
PRODUCENT

Gastrobonisol - Preparat złożony - zastosowanie i działanie

Skład:

nalewka z liści mięty sok z korzenia mniszka nalewka z owocu ostropestu plamistego sok z ziela krwawnika wyciąg z ziela dziurawca wyciąg z ziela bylicy boże drzewko

Postać:

płyn doustny

Kategoria:

Przewód pokarmowy i metabolizm

Specjalności:

Medycyna rodzinna Gastroenterologia

Działanie :

rozkurczające żółciopędne

Wskazania:

Zaburzenia trawienne spowodowane nieprawidłowym odpływem żółci lub niedostatecznym wydzielaniem soków trawiennych. Stany skurczowe żołądka, jelit i dróg żółciowych.

Dawkowanie:

Doustnie. Wstrząsnąć przed użyciem. Do kieliszka wody nalać 1 łyżeczkę do herbaty (2,5 ml) i pić 1 -3 razy dziennie w zależności od nasilenia objawów chorobowych. Ze względu na zawartość etanolu nie podawać dzieciom do lat 6 bez wskazań lekarza. Dawkowanie dla dzieci powyżej 6 lat: 3 razy dziennie po 1/2 łyżeczki (około 1,5 ml).

Poinformuj lekarza:

Jeśli jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży, a także gdy karmisz piersią.