Naklofen Top, 10 mg/ g, żel na skórę, 120 g

diklofenak, żel, zwichnięcie, ból, reumatyzm, stan zapalny

Produkt usunięty z oferty doz.pl

O produkcie

Producent

KRKA
Równoległa 5
Warszawa

Opis

Naklofen Top to lek o działaniu przeciwzapalnym i przeciwbólowym. Lek ma postać żelu stosowanego na skórę, który zawiera diklofenak, należący do niesteroidowych leków przeciwzapalnych (NLPZ). Żel posiada wodno-alkoholowe podłoże, które koi i chłodzi. Naklofen Top stosuje się w miejscowym leczeniu między innymi: bóli mięśni, zapalenia ścięgien, bólu stawu barkowego oraz skręceń, zwichnięć itp. Żel można stosować u dzieci w wieku powyżej 14 lat i u osób dorosłych.

Skład

Substancją czynną leku jest diklofenak sodowy (Diclofenacum natricum).

1 g żelu zawiera 11,6 mg diklofenaku dietyloamoniowego, co odpowiada 10 mg diklofenaku sodowego.

Substancje pomocnicze: karbomer, makrogol, dietanolamina, alkohol izopropylowy, glikol propylenowy, makrogolu eter cetostearylowy, decylu oleinian, parafina ciekła, woda oczyszczona. 

Dawkowanie

Ten lek należy zawsze stosować zgodnie z zaleceniami lekarza lub farmaceuty. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty. 

Żel stosuje się zewnętrznie, na skórę. Ilość aplikowanego żelu należy dostosować do wielkości chorobowo zmienionego miejsca. 2–4 g leku, czyli ilość odpowiadająca wielkości owocu wiśni, pozwala na posmarowanie 400–800 cm2. Po aplikacji należy umyć ręce, chyba, że to one są miejscem leczonym. Należy unikać kontaktu leku z błonami śluzowymi i oczami. Bez konsultacji z lekarzem leku nie  należy stosować dłużej niż 14 dni. Jeśli po 7 dniach ból i obrzęk utrzymują się lub pogorszyły się to należy skonsultować się z lekarzem. W przypadku młodzieży jeśli zaistnieje konieczność stosowania leku powyżej 7 dniu lub stan się pogarsza to należy skonsultować się z lekarzem.

Zwykle stosowane dawkowanie u dorosłych i dzieci powyżej 14 lat to 3 lub 4 razy dziennie delikatnie wcierając odpowiednią ilość żelu w skórę chorobowo zmienionego miejsca.

Działanie

Naklofen Top działa przeciwzapalnie i przeciwbólowo w miejscu zastosowania. Żel zawiera diklofenak, który należy do grupy niesteroidowych leków przeciwzapalnych (NLPZ). Jego działanie polega na przenikaniu do ogniska zapalnego i zmniejszeniu obrzęku zapalnego, w konsekwencji poprawiając ruchomość chorego miejsca. Naklofen Top posiada wodno-alkoholowe podłoże żelu, dlatego działa także kojąco i chłodząco.

Wskazania

Naklofen Top stosowany jest w miejscowym leczeniu:

  • reumatyzmu pozastawowego (bóle mięśni, stany zapalne tkanki łącznej włóknistej, kaletek maziowych, zapalenie ścięgien, zapalenie pochewek ścięgien, bóle lędźwiowego odcinka kręgosłupa lub stawu barkowego),
  • zmian pourazowych (naciągnięcia, skręcenia, zwichnięcia),
  • ograniczonych i łagodnych postaci zapalenia stawów.  

Przeciwwskazania

Leku Naklofen Top nie należy stosować u osób uczulonych na diklofenak, glikol propylenowy lub którykolwiek z pozostałych składników. Przeciwwskazaniem do zastosowania żelu jest wystąpienie trudności z oddychaniem (astmy oskrzelowej), pokrzywki, ostrego zapalenia błony śluzowej nosa po zastosowaniu NLPZ. Nie stosować leku w ostatnim trymestrze ciąży oraz u dzieci w wieku poniżej 14 lat.

Działania niepożądane

Jak każdy lek, Naklofen Top może powodować działania niepożądane, chociaż nie u każdego one wystąpią. 

Często występujące działania niepożądane (mniej niż u 1 na 10, ale więcej niż u 1 na 100 pacjentów): wysypka, wyprysk, rumień, zapalenie skóry (w tym kontaktowe zapalenie skóry) i świąd. 

Rzadko występujące działania niepożądane (mniej niż u 1 na 1000, ale więcej niż u 1 na 10 000 pacjentów): pęcherzykowe zapalenie skóry. 

Bardzo rzadko występujące działania niepożądane (mniej niż u 1 na 10 000 pacjentów, w tym pojedyncze przypadki): reakcje alergiczne (wysypka, pokrzywka, astma, reakcja nadwrażliwości z nagłym obrzękiem warg i twarzy, szyi, czasami nawet rąk i stup albo duszność czy chrypka) - należy przerwać stosowanie leku i powiadomić  lekarza. Wysypka grudkowata; nadwrażliwość (w tym pokrzywka), obrzęk naczynioruchowy; astma; reakcje nadwrażliwości na światło.

Ostrzeżenia i środki ostrożności

W przypadku długotrwałego stosowania i na duże powierzchnie mogą wystąpić ogólnoustrojowe działania niepożądane.
Żel jest przeznaczony do stosowania na nieuszkodzoną skórę. W czasie leczenia żelem należy unikać nadmiernej ekspozycji na słońce.
Naklofen Top zawiera glikol propylenowy, który może powodować podrażnienia skóry.

Przechowywanie:

  • Przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci.
  • Przechowywać w temperaturze poniżej 25º C.
  • Po otwarciu opakowania, żel należy zużyć w ciągu 12 miesięcy. 

Stosowanie innych leków

Należy powiedzieć lekarzowi lub farmaceucie o wszystkich lekach przyjmowanych przez pacjenta obecnie lub ostatnio, a także o lekach, które pacjent planuje przyjmować, w tym również o lekach wydawanych bez recepty.

Ze względu na postać leku - żel- tylko niewielka część diklofenaku wchłania się do krążenia ogólnego, więc prawdopodobieństwo wystąpienia interakcji jest niewielkie.

Większą częstotliwość wystąpienia działań niepożądanych może powodować jednoczesne stosowanie innych NLPZ. Żelu Naklofen Top nie wolno stosować pod ciasno zawiniętym bandażem, który uniemożliwia dostęp powietrza i zakażenie rany z zewnątrz (opatrunek okluzyjny).

Ciąża i karmienie piersią

Jeśli pacjentka jest w ciąży lub karmi piersią, przypuszcza że może być w ciąży lub gdy planuje mieć dziecko, powinna poradzić się lekarza lub farmaceuty przed zastosowaniem tego leku.

Ciąża:
W przeciągu pierwszych 6 miesięcy ciąży żel Naklofen Top może być stosowany tylko na wyraźne polecenie lekarza. W ostatnich trzech miesiącach ciąży lek nie może być stosowany, gdyż może szkodzić dziecku lub powodować trudności w czasie porodu.

Karmienie piersią:
Nie zaleca się stosowania żelu Naklofen Top w czasie laktacji.

Stosowanie leku u dzieci i młodzieży

Nie zaleca się stosowania leku Naklofen Top u dzieci poniżej 14 lat.

Cechy produktu

Polecane artykuły
  • Maści oraz żele przeciwbólowe na stawy zawierają najczęściej substancje z grupy niesteroidowych leków przeciwzapalnych (NLPZ), które działają miejscowo, bezpośrednio na źródło bólu. Sprawdzą się w różnego rodzaju urazach, kontuzjach, zwyrodnieniach. Najlepsze maści przeciwbólowe zawierają także substancje chłodzące bądź rozgrzewające. W przypadku bólu o mniejszym nasileniu można również sięgnąć po przeciwbólowe maści ziołowe.

  • Choroba Scheuermanna to choroba należąca do grupy jałowych martwic kości. Choroba Scheuermanna inaczej nazywana jest jałową martwicą kręgosłupa lub też kifozą młodzieńczą, w jej przebiegu dochodzi do powolnego wygięcia kręgosłupa do tyłu najczęściej w odcinku piersiowym, ale czasami też w odcinku piersiowo-lędźwiowym lub tylko w lędźwiowym. W przebiegu choroby Scheuermanna dochodzi do martwicy i obumierania trzonów kręgów oraz krążków międzykręgowych bez udziału drobnoustrojów chorobotwórczych, a podłożem tego procesu jest niedostateczne ukrwienie tkanki kostnej.

  • Termin dyskopatia oznacza wypadnięcie dysku ( krążka międzykręgowego) z jego naturalnego położenia (z pomiędzy kręgów). Najczęściej dochodzi do niego w wyniku zmian zwyrodnieniowych lub przepukliny jądra miażdżystego wchodzącego w skład tzw. „dysku”.

Twoje sugestie

Dokładamy wszelkich starań, aby podane zdjęcie i opis oferowanych produktów były aktualne, w pełni prawidłowe oraz kompletne. Jeśli widzisz błąd, poinformuj nas o tym.

Zgłoś uwagi
Porozmawiaj z farmaceutą
Infolinia: 800 110 110

Zadzwoń do nas jeśli potrzebujesz porady farmaceuty.
Jesteśmy dla Ciebie czynni całą dobę, 7 dni w tygodniu, bezpłatnie.

Umów E-Wizytę
Przeziębienie?
Umów e-wizytę!
Umów e-wizytę
Dlaczego DOZ.pl
Niższe koszta leczenia

Darmowa dostawa do Apteki
Bezpłatna Infolinia dla Pacjentów.

ikona niższe koszty leczenia
Bezpieczeństwo

Weryfikacja interakcji leków.
Encyklopedia leków i ziół

Ikona encklopedia leków i ziół
Wsparcie w leczeniu

Porady na czacie z Farmaceutą.
E-wizyta z lekarzem specjalistą.

Ikona porady na czacie z farmaceutą
Newsletter

Bądź na bieżąco z DOZ.pl

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Regulaminie.

Zamnij