Dulcobis, 5 mg, tabletki dojelitowe, 20 szt
7.49 zł
  • B DODAJ DO ULUBIONYCH
  • B POWIADOM O WYPRZEDAŻY

Dulcobis, 5 mg, tabletki dojelitowe, 20 szt

Dulcobis, 5 mg, tabletki dojelitowe, 20 szt
7.49 zł
BEZPŁATNIE
  • B DODAJ DO ULUBIONYCH
  • B POWIADOM O WYPRZEDAŻY

Opis

Lek o miejscowym działaniu przeczyszczającym powodującym wypróżnienia i rozmiękczenie stolca.

Skład

1 tabletka dojelitowa zawiera: 5mg bisacodylu substancje pomocnicze: laktoza jednowodna, skrobia kukurydziana, skrobia kukurydziana rozpuszczalna, glicerol 85%, magnezu stearynian, otoczka tabletki (magnezu stearynian, sacharoza, talk, guma arabska, tytanu dwutlenek, kwasu metakrylowego i metylu metakrylanu kopolimer (1:1), kwasu metakrylowego i metylu metakrylanu kopolimer, olej rycynowy, makrogol 6000, żelaza tlenek żólty, wosk biały, wosk Carnauba, szelak.

Dawkowanie

Jeśli lekarz nie zaleci inaczej, zaleca się następujące dawkowanie:

Dorośli i młodzież powyżej 12 lat: 1-2 tabletki dojelitowe (5-10mg) przed snem.

Tabletki należy przyjmować wieczorem, aby rano doszło do wypróżnienia.
 

Wskazania

Lek stosuje się w krótkotrwałym, objawowym leczeniu zaparć:

  • u pacjentów cierpiących na zaparcia
  • w celu przygotowania do badań, przed operacjami i po operacjach oraz w stanach wymagających ułatwienia wypróżniania.

Przeciwwskazania

Dzieci bez konsultacji z lekarzem.

Działania niepożądane

U pacjentów stosujących lek obserwowano zawroty głowy i omdlenia. Objawy te mogą być związane z zaparciem a niekoniecznie z samym podawaniem leku.

Dostawa / odbiór produktu:

Odbiór zamówionych produktów możliwy jest w 860 aptekach na terenie całej Polski. Zapraszamy do katalogu aptek, w celu poznania lokalizacji najbliższej apteki, która zrealizuje Państwa zamówienie. Dostawa do aptek na terenie całego kraju realizowana jest bezpłatnie w terminie 24-72h
Produkt w kategoriach
Cechy produktu
Wiek
Typ produktu
Pora stosowania
Postać
Płeć
Część ciała
Problem
Działanie/właściwości
Układy narządowe
Sposób aplikacji
Główny składnik
PRODUCENT

Dulcobis - Bisacodylum - zastosowanie i działanie

Skład:

bisacodyl

Postać:

tabletki dojelitowe

Kategoria:

Przewód pokarmowy i metabolizm

Specjalności:

Medycyna rodzinna Gastroenterologia Proktologia

Działanie :

przeczyszczające

Wskazania:

Krótkotrwałe leczenie zaparć. Przygotowanie do badań, przed operacjami i po operacjach oraz w stanach wymagających wypróżnienia.

Dawkowanie:

Doustnie. Lek przeznaczony jest do krótkotrwałego stosowania. Okres stosowania leku Dulcobis nie powinien przekraczać 5 dni. W przypadku zaparć zaleca się następujące dawkowanie: dorośli i młodzież powyżej 12 lat: 1-2 tabletki dojelitowe (5-10mg) przed snem. Tabletki należy połykać w całości i popić dużą ilością wody (nie wolno popijać mlekiem). Tabletek nie wolno rozgryzać. Podczas przygotowania do badań lub przed zabiegami operacyjnymi lek Dulcobis powinien być stosowany pod nadzorem personelu medycznego.

Możliwe skutki uboczne:

Często: skurcze brzucha, ból w jamie brzusznej, biegunka, nudności. Niezbyt często: uczucie dyskomfortu w jamie brzusznej, wymioty, krew w kale, uczucie dyskomfortu w okolicach odbytu. Rzadko: reakcje nadwrażliwości. Nie przeprowadzono badań nad wpływem leku Dulcobis na zdolność prowadzenia pojazdów i obsługę maszyn.

Poinformuj lekarza:

Gdy masz uczulenie na bisakodyl lub którykolwiek ze składników preparatu, niedrożność jelit, ostre stany chorobowe w jamie brzusznej (zapalenie wyrostka robaczkowego, ostre stany zapalne jelit), silny ból brzucha połączony z nudnościami i wymiotami, nietolerancję niektórych cukrów. Gdy przyjmujesz inne leki. Równoczesne stosowanie leków moczopędnych lub steroidów może zwiększać ryzyko zachwiania równowagi elektrolitowej przy przyjmowaniu nadmiernych dawek leku Dulcobis. Zachwianie równowagi elektrolitowej może prowadzić do zwiększenia wrażliwości na glikozydy nasercowe (np. digoksynę). Leku Dulcobis nie należy przyjmować z preparatami zmniejszającym kwasowość górnej części układu pokarmowego. Gdy jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży, a także, gdy karmisz piersią. Możliwość stosowania leku w okresie ciąży należy skonsultować z lekarzem. Lek może być stosowany podczas karmienia piersią.

PODYSKUTUJ O PRODUKCIE

Informacje / opinie zawarte w komentarzach stanowią subiektywną ocenę użytkownika i nie mogą być traktowane jako porada dotycząca zażywania / stosowania produktu. W przypadku wątpliwości prosimy o konsultacje z Farmaceutą Dbam o Zdrowie.

komentarze wspierane przez Disqus
  • B DODAJ DO ULUBIONYCH
  • B POWIADOM O WYPRZEDAŻY