Venożel, 50 g, żel

diklofenak, escyna, tribenozyd, żel, ból, żylaki

20,59 zł
41,18 zł / 100 g
Sprawdź warianty
50 g
20,59 zł
41,18 zł / 100 g
100 g
33,49 zł
33,49 zł / 100 g

Formy dostawy dla tego produktu

Opcja niedostępna? Sprawdź dlaczego

O produkcie

Podmiot odpowiedzialny

Bausch Health Ireland Limited
3013 Lake Drive
Dublin 24, D24PPT3 Irlandia

Producent

Bausch Health Poland sp. z o.o.

Opis

Venożel to lek  przeciwbólowy, przeciwzapalny i przeciwobrzękowy. Żel zawiera 3 składniki aktywne i stosuje się go na skórę podczas leczenia m.in.: obrzęków pooperacyjnych oraz pourazowych, bólu towarzyszącemu chorobom kręgosłupa, stłuczeniach, zwichnięciach lub łagodnych zapaleniach stawów. Venożel można stosować u dorosłych oraz dzieci w wieku powyżej 12 lat.

Skład

Substancjami czynnmi leku są:diklofenak sodowy, trybenozyd i escyna.

1 g żelu zawiera 12 mg diklofenaku sodowego, 10 mg trybenozydu i 5 mg escyny.

Substancje pomocnicze: metylu parahydroksybenzoesan, propylu parahydroksybenzoesan, karbomer, sodu wodorotlenek, woda oczyszczona.

Dawkowanie

To jest lek. Dla bezpieczeństwa stosuj go zgodnie z ulotką dołączoną do opakowania. Nie przekraczaj maksymalnej dawki leku. W przypadku wątpliwości skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą.

Venożel należy stosować miejscowo na skórę. Dawkowanie Venożelu u osób dorosłych to 3 do 4 razy na dobę, w odstępach kilkugodzinnych, delikatnie wmasowując w leczone miejsce do całkowitego wchłonięcia. Ilość użytego żelu należy dostosować do rozmiarów miejsca zmienionego chorobowo. Najczęściej zaleca się jednorazowo użyć pasek żelu o długości około 4 cm. Po zastosowaniu produktu należy umyć ręce, chyba, że to ręce są miejscem leczonym.

Działanie

Venożel posiada w składzie 3 substancje czynne i działa wielokierunkowo. Sól sodowa diklofenaku jest niesteroidowym lekiem przeciwzapalnym (NLPZ) i powoduje silny efekt przeciwbólowy i przeciwzapalny. Trybenozyd również należy do substancji ograniczających stan zapalny oraz ból. Escyna uszczelnia naczynia krwionośne i działa silnie przeciwwysiękowo, przeciwobrzękowo oraz przeciwzapalnie. 

Wskazania

Venożel stosuje się podczas leczenia: zapalenia żył kończyn dolnych, obrzęków pooperacyjnych i pourazowych, a także obrzęków zastoinowych kończyn dolnych. Ponadto żel podaje się w: zespołach bólowych związanych z chorobami kręgosłupa, pourazowymi bólami mięśni i stawów (stłuczenia, zwichnięcia, naderwania), ograniczonymi i łagodnymi postaciami zapalenia stawów.

Przeciwwskazania

Nie stosować leku u osób z alergią na diklofenak, trybenozyd, escynę lub na którąkolwiek substancję pomocniczą leku. Przeciwwskazaniem do zastosowania Venożelu jest: uszkodzona lub zmieniona zapalnie skóra oraz otwarte rany; trzeci trymestr ciąży i okres karmienia piersią; występowanie napadów astmy, pokrzywki lub ostrych nieżytów nosa po zastosowaniu kwasu acetylosalicylowego lub innych niesteroidowych leków przeciwzapalnych.

Działania niepożądane

Jak każdy lek, Venożel może powodować działania niepożądane, jednakże zazwyczaj jest dobrze tolerowany. W rzadkich przypadkach (u 1 do 10 na 10 000 osób) może wystąpić miejscowe podrażnienie skóry (rumień, pieczenie, świąd), które ustępują po odstawieniu leku. W przypadku, gdy Venożel jest stosowany na duże powierzchnie skóry, przez dłuższy okres czasu nie można wykluczyć wystąpienia ogólnoustrojowych objawów niepożądanych np nudności, biegunka, bóle brzucha, bóle głowy (częstość nieznana).

Ostrzeżenia i środki ostrożności

Venożelu nie należy używać na błony śluzowe oraz do oczu (w razie przedostania się żelu do oczu lub na błony śluzowe, należy go usunąć, obficie spłukując wodą), a także pod opatrunki.

W okresie leczenia oraz 2 tygodnie po zakończeniu leczenia należy unikać bezpośredniego światła słonecznego (również solarium).

Venożel zawiera metylu parahydroksybenzoesan oraz propylu parahydroksybenzoesan, które mogą powodować reakcje alergiczne (możliwe reakcje typu późnego).

Przechowywać w temperaturze poniżej 25°C. Nie przechowywać w lodówce ani nie zamrażać.
Lek należy przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci.

Ciąża i karmienie piersią

Jeśli pacjentka jest w ciąży lub karmi piersią, przypuszcza, że może być w ciąży lub gdy planuje mieć dziecko powinna poradzić się lekarza lub farmaceuty przed zastosowaniem tego leku.

Ciąża
W trzecim trymestrze ciąży stosowanie leku Venożel jest przeciwwskazane.
Ze względu na niewystarczającą ilość danych klinicznych, nie zaleca się stosowania leku Venożel podczas pierwszych 6 miesięcy ciąży. W tych przypadkach Venożel można stosować jedynie wtedy, gdy w opinii lekarza korzyść z zastosowania leku u matki przewyższa potencjalne zagrożenie dla płodu.
Karmienie piersią
Przed zastosowaniem każdego leku należy poradzić się lekarza.
Stosowanie leku Venożel u kobiet karmiących piersią jest przeciwwskazane.

Stosowanie leku u dzieci i młodzieży

Nie zaleca się stosowania leku u dzieci poniżej 12 lat.

Cechy produktu

Polecane artykuły
  • Tajemniczo brzmiąca radikulopatia, choroba korzeni nerwowych czy też zespół korzeniowy to kilka nazw opisujących ten sam stan – bolesny ucisk nerwów wychodzących z rdzenia kręgowego, znajdującego się w kręgosłupie. Zapalenie korzonków jest szczególnie częste pośród osób w średnim i podeszłym wieku oraz ciężko pracujących fizycznie. Dolegliwości mogą mieć przebieg ostry lub przewlekły. Objawy korzeniowe najczęściej manifestują się bólem, choć pojawić mogą się także drętwienie, niedoczulica czy niedowład. Co stosować na bolące korzonki?

  • Żylaki, czyli charakterystyczne poszerzenie obwodu żył, to częsty problem dotyczący nawet połowy populacji powyżej 50. roku życia. Żylaki kojarzone są ze zmianami w obrębie kończyn dolnych, choć mogą dotyczyć także innych części ciała. Przewlekła niewydolność żylna, poza defektem kosmetycznym, może mieć poważne konsekwencje zdrowotne, dlatego niezwykle ważne jest zapobieganie żylakom lub, gdy już się pojawiły, odpowiednie ich leczenie.

  • USG Doppler jest nieinwazyjną metodą wykorzystywaną w diagnostyce schorzeń naczyń krwionośnych – tętnic i żył. Badanie to wykorzystuje zjawisko fizyczne nazywane efektem Dopplera, dzięki czemu pomaga zobrazować kierunek i prędkość przepływu krwi przez naczynie. Ultrasonografia dopplerowska wykorzystywana jest w diagnostyce licznych schorzeń, a ze względu na brak szkodliwych skutków ubocznych badanie to może zostać przeprowadzone u każdego pacjenta.

Twoje sugestie

Dokładamy wszelkich starań, aby podane zdjęcie i opis oferowanych produktów były aktualne, w pełni prawidłowe oraz kompletne. Jeśli widzisz błąd, poinformuj nas o tym.

Zgłoś uwagi
Porozmawiaj z farmaceutą
Infolinia: 800 110 110

Zadzwoń do nas jeśli potrzebujesz porady farmaceuty.
Jesteśmy dla Ciebie czynni całą dobę, 7 dni w tygodniu, bezpłatnie.

Umów E-Wizytę
Przeziębienie?
Umów e-wizytę!
Umów e-wizytę
Dlaczego DOZ.pl
Niższe koszta leczenia

Darmowa dostawa do Apteki
Bezpłatna Infolinia dla Pacjentów.

ikona niższe koszty leczenia
Bezpieczeństwo

Weryfikacja interakcji leków.
Encyklopedia leków i ziół

Ikona encklopedia leków i ziół
Wsparcie w leczeniu

Porady na czacie z Farmaceutą.
E-wizyta z lekarzem specjalistą.

Ikona porady na czacie z farmaceutą
Newsletter

Bądź na bieżąco z DOZ.pl

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Regulaminie.

Zamnij