Fervex D, granulat do sporządzania roztworów doustnych, 8 saszetek

feniramina, paracetamol, witamina c, saszetki, gorączka, przeziębienie, grypa

18.99 zł
Ikona doz lekarz
Potrzebujesz konsultacji z lekarzem?

Umów się na najbliższy dostępny termin.

Ikona umów się na najbliższy dostępny termin.

Formy dostawy dla tego produktu

  • ODBIÓR W APTECE

    BEZPŁATNIE

  • Kurier DHL

    9.99 zł

O produkcie

Opis

Fervex D to lek do doraźnego leczenia objawowym przeziębienia i grypy. Fervex D ma postać granulatu do sporządzania roztworu doustnego, zawierającego 3 składniki aktywne. Pierwszy z nich to przeciwbólowy i przeciwgorączkowy paracetamol. Natomiast drugi, czyli feniramina powoduje zmniejszenie obrzęku i przekrwienia błony śluzowej nosa, dzięki czemu udrażnia nos. Trzeci składnik to witamina C, uzupełniająca jej niedobory. Fervex D można stosować u osób chorych na cukrzycę.

Skład

Substancjami czynnymi leku są: paracetamol, kwas askorbowy (witamina C), maleinian feniraminy.

1 saszetka zawiera 500 mg paracetamolu, 200 mg kwasu askorbowego i 25 mg maleinianu feniraminy.

Substancje pomocnicze: mannitol, bezwodny kwas cytrynowy, poliwidon, magnezu cytrynian bezwodny, aspartam, naturalny aromat antylski (875748).

Dawkowanie

Ten lek należy zawsze stosować zgodnie z zaleceniami lekarza lub farmaceuty. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty. 

Lek stosuje się doustnie po rozpuszczeniu granulatu z saszetki w szklance wody. Fervex D jest przeznaczony do krótkotrwałego stosowania, tzn. przez maksymalnie 5 dni bez konsultacji z lekarzem.

Zwykle stosowane dawkowanie u dorosłych i dzieci w wieku powyżej 15 lat to 1 saszetka 2 lub 3 razy na dobę, ale z co najmniej 4–godziną przerwą.

Działanie

Fervex D posiada 3 substancje czynne. Paracetamol działa przeciwbólowo i przeciwgorączkowo. Maleinian feniraminy powoduje zmniejszenie przekrwienia i obrzęku błon śluzowych, dzięki czemu udrażnia przewody nosowe, a w konsekwencji hamuje odruch kichania i łzawienie oczu. Kwas askorbowy uzupełnia niedobory witaminy C w organizmie.

Wskazania

Wskazaniem do zastosowania leku Fervex D jest doraźne leczenie objawów grypy, przeziębienia i stanów grypopodobnych, takich jak: ból głowy, gorączka, zapalenie błony śluzowej nosa i gardła. Lek jest przeznaczony dla dorosłych i dzieci powyżej 15 lat.  Fervex D można podawać osobom chorym na cukrzycę (diabetykom).

Przeciwwskazania

Nie stosować leku Fervex D u osób z nadwrażliwością na substancje czynne lub którąkolwiek z substancji pomocniczych. Przeciwwskazaniami do zastosowania leku są: ciężka niewydolność wątroby lub nerek, jaskra z wąskim kątem, rozrost gruczołu krokowego z utrudnionym oddawaniem moczu, fenyloketonuria. 

Działania niepożądane

Jak każdy lek, Fervex D może powodować wystąpienie działań niepożądanych:   

  • Działania neurowegetatywne: Uspokojenie lub senność, bardziej nasilone w początkowej fazie leczenia, objawy antycholinergiczne, takie jak suchość błon śluzowych,  zaparcia, zaburzenia akomodacji, rozszerzenie źrenic, kołatanie serca, ryzyko zatrzymania moczu, nadciśnienie ortostatyczne, zaburzenia równowagi, zawroty głowy, zaburzenia pamięci lub koncentracji uwagi, częściej u osób w wieku podeszłym; zaburzenia koordynacji ruchowej, drżenia, omamy,
  • Reakcje nadwrażliwości: rumień, świąd, wyprysk, plamica, pokrzywka, obrzęk, wstrząs anafilaktyczny,
  • Objawy ze strony układu krwiotwórczego: leukocytopenia, neutropenia, małopłytkowość, niedokrwistość hemolityczna

Ostrzeżenia i środki ostrożności

Lek zawiera paracetamol, więc należy zwrócić uwagę na zawartość tej substancji czynnej w innych produktach, aby zapobiec przedawkowaniu.

Szczególne ryzyko uszkodzenia wątroby istnieje u pacjentów głodzonych i regularnie pijących alkohol.
Paracetamol należy stosować ostrożnie u pacjentów z niedoborem dehydrogenazy glukozo-6-fosforanowej (G-6-PD).

Przechowywać w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci.
Przechowywać w temperaturze poniżej 25°C.

Stosowanie innych leków

Należy powiedzieć lekarzowi lub farmaceucie o wszystkich lekach przyjmowanych przez pacjenta obecnie lub ostatnio, a także o lekach, które pacjent planuje przyjmować.

Fervex D może wchodzić w interakcje z:

  • alkoholem,
  • lekami uspokajającymi (pochodne morfiny, neuroleptyki, barbiturany, benzodiazepiny, leki przeciwlękowe, nasenne, przeciwdepresyjne, przeciwhistaminowe blokujące receptor H1, przeciwnadciśnieniowe o działaniu ośrodkowym, baklofen, talidomid),
  • lekami o działaniu atropinowym,
  • salicylamidem,
  • ryfamicyną,
  • kofeiną,
  • niesteroidowymi lekami przeciwzapalnymi (NLPZ),
  • doustnymi lekami przeciwzakrzepowymi z grupy kumaryn,
  • flufenazyną.

Ciąża i karmienie piersią

Jeśli kobieta jest w ciąży lub karmi piersią, przypuszcza, że może być w ciąży lub gdy planuje mieć dziecko, powinna poradzić się lekarza, przed zastosowaniem tego leku.

Nie należy stosować Fervex D w czaise ciąży i karmienia piersią.

Wpływ na badania laboratoryjne

Paracetamol może zaburzać wyniki badania poziomu kwasu moczowego we krwi wykonywanego metodą obejmującą zastosowanie kwasu fosforo-wolframowego oraz na badanie poziomu glukozy metodą oksydazowo - peroksydazową.

Kwas askorbowy powoduje zmniejszenie stężenia flufenazyny w osoczu i pH moczu, a przez to wpływać na usuwanie innych leków z organizmu.

Stosowanie leku u dzieci i młodzieży

Nie należy stosować u dzieci poniżej 15 lat.

Prowadzenie pojazdów i obsługa maszyn

Podczas przyjmowania leku może wystąpić senność wpływająca na sprawność psychofizyczną osób prowadzących pojazdy mechaniczne i obsługujących urządzenia mechaniczne.

Podmiot odpowiedzialny

UPSA SAS
3, rue Joseph Monier
92500 Rueil-Malmaison, Francja

Cechy produktu

Polecane artykuły
  • Choć największe zainteresowanie budzi nowy szczep koronawirusa, nie zapominajmy, że obecnie jesteśmy również w szczycie sezonu grypowego i to ochrona przed wirusem grypy i jego szczepami powinna być najważniejsza. Jak się okazuje, to, jaki szczep wirusa przedostał się do naszego organizmu jako pierwszy może determinować naszą odporność na przestrzeni całego życia. 

  • Wraz z jesienią rozpoczął się sezon grypowy, a lekarze uczulają – jeśli nie chcesz odczuć skutków choroby zbyt dotkliwie, warto się zaszczepić. Pytanie brzmi – na co konkretnie? Wirus grupy bowiem mutuje, przez co chorobę wywołują coraz to nowe szczepy, które z czasem uodparniają się na kolejne szczepionki. Obecnie więc możemy uchronić się przed grypą jedynie częściowo, ale zdaniem badaczy z Nowego Jorku istnieje szansa na stworzenie uniwersalnej szczepionki przeciw grypie dzięki zmianie podejścia strategii zwalczania wirusa. 

Twoje sugestie

Dokładamy wszelkich starań, aby podane zdjęcie i opis oferowanych produktów były aktualne, w pełni prawidłowe oraz kompletne. Jeśli widzisz błąd, poinformuj nas o tym.

Zgłoś uwagi
Porozmawiaj z farmaceutą
Infolinia: 800 110 110

Zadzwoń do nas jeśli potrzebujesz porady farmaceuty.
Jesteśmy dla Ciebie czynni całą dobę, 7 dni w tygodniu, bezpłatnie.

Umów E-Wizytę
Przeziębienie?
Umów e-wizytę!
Umów e-wizytę
Dlaczego DOZ.pl
Niższe koszta leczenia

Darmowa dostawa do Apteki
Bezpłatna Infolinia dla Pacjentów.

ikona niższe koszty leczenia
Bezpieczeństwo

Weryfikacja interakcji leków.
Encyklopedia leków i ziół

Ikona encklopedia leków i ziół
Wsparcie w leczeniu

Porady na czacie z Farmaceutą.
E-wizyta z lekarzem specjalistą.

Ikona porady na czacie z farmaceutą
Newsletter

Bądź na bieżąco z DOZ.pl

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Regulaminie.

Zamnij