Theraflu Max Grip, 1000 mg+10 mg+70 mg, proszek do sporządzania roztworu doustnego, 10 saszetek

fenylefryna, paracetamol, witamina c, proszek, ból, gorączka, grypa, przeziębienie

Formy dostawy dla tego produktu

Opcja niedostępna? Sprawdź dlaczego

O produkcie

Opis

Theraflu Max Grip to produkt leczniczy do stosowania w przeziębieniu i grypie. Zwiera w składzie paracetamol, fenylefryny chlorowodorek oraz kwas askorbowy (witaminę C).

Smak owoców leśnych i mentolu.

Skład

Substancjami czynnymi są: paracetamol (Paracetamolum), witamina C (Acidum ascorbicum) i fenylefryny chlorowodorek (Phenylephrini hydrochloridum).

1 saszetka zawiera 1000 mg paracetamolu, 70 mg witaminy C (kwasu askorbowego), 10 mg chlorowodorku fenylefryny.

Substancje pomocnicze: sacharoza; kwas winowy; sodu cytrynian; aspartam (E 951); aromat owoców leśnych zawierający: 4-(para-hydroksyfenylo)-2-butanon, kwas octowy (E 260), wanilinę, kwas propionowy, 1-mentol, d-limonen, menton, 4-karwomentol, olejek anyżowy, aromat z kwiatu bzu czarnego, olejek eteryczny bukko, olejek Cognac white, sacharoza, maltodekstryna, skrobia modyfikowana (E 1450), olej słonecznikowy i ekstrakt z kastoreum; Mieszanina barwiąca Euroblend Blackcurrant zawierający: karmoizynę (E 122), zieleń S (E 142), żółcień pomarańczową (E 110) i chlorek sodu.

Dawkowanie

Ten lek należy zawsze stosować dokładnie tak, jak opisano to w ulotce dla pacjenta lub według zaleceń lekarza lub farmaceuty.

Lek do stosowania doustnego.

Nie należy stosować częściej niż co 4 godziny. Nie stosować dłużej niż 3 dni. Nie stosować więcej niż 4 saszetek w ciągu 24 godzin!

Dorośli (w tym osób w podeszłym wieku) o masie ciała powyżej 50 kg: 1 saszetka w razie konieczności co 4 - 6 godzin. Proszek należy rozpuścić w gorącej wodzie. Zawartość jednej saszetki należy rozpuścić w szklance gorącej, ale nie wrzącej wody. Pozostawić do ostygnięcia do odpowiedniej temperatury, ale należy pić, gdy roztwór jest jeszcze ciepły.

Stosowanie większej ilości niż 4 saszetki (powyżej 4000 mg paracetamolu) może powodować wystąpienie ciężkiego uszkodzenia wątroby.

Działanie

Theraflu Max Grip wykazuje działanie przeciwbólowe, przeciwgorączkowe, zmniejsza przekrwienie błony śluzowej nosa.

Wskazania

Krótkotrwałe leczenie objawów występujących w czasie grypy lub przeziębienia: gorączką, ból głowy, ból gardła, niedrożność przewodów nosowych i zatok przebiegających z bólem.

Przeciwwskazania

Kiedy nie stosować leku Theraflu Max Grip: w przypadku uczulenia na paracetamol, fenylefrynę, kwas askorbowy lub na którąkolwiek z pozostałych składników tego leku; u osób przyjmujących inhibitory MAO ani w ciągu 14 dni od zakończenia takimi lekami; u osób przyjmujących zydowudynę; u osób ze stwierdzoną chorobą alkoholową wątroby, jaskrą zamykającego się kąta, niewydolności wątroby, ciężką niewydolnością nerek, nadczynnością tarczycy, cukrzycą, nadciśnieniem tętniczym, guzem chromochłonnym nadnerczy; u osób przyjmujących TLPD (trójpierścieniowe leki przeciwdepresyjne); u osób przyjmujących blokery receptorów beta-adrenergicznych.

Działania niepożądane

Jak każdy lek, lek ten może powodować działania niepożądane, chociaż nie u każdego one wystąpią.

Należy zaprzestać stosowanie leku w przypadku: reakcji alergicznej - wysypka skórna, swędzenie skóry, opuchlizna warg, języka, gardła, twarzy; ciężkiej reakcji skórnej - wysypka krostkowa, pęcherze; problemów z oddychaniem; sińców lub krwawienia o nieznanej przyczynie; nietypowego szybkiego tępa; zaburzeń czynności wątroby; trudności w oddawaniu moczu.

Inne częste działania niepożądane (mogą wystąpić u nie więcej niż 1 na 10 osób): ból głowy, zawroty głowy; bezsenność; nerwowość;zwiększenie ciśnienia tętniczego; nudności i wymioty.

Działania niepożądane dotyczące Paracetamolu:

Występujące bardzo rzadko: Trombocytopenia; Reakcje anafilaktyczne; Reakcje nadwrażliwości skórnej włącznie z wysypką skórną, obrzękiem naczynioruchowym i ciężkie reakcje skórne, takie jak: ostra uogólniona osutka krostkowa, zespół Stevensa-Johnsona (pęcherzowy rumień wielopostaciowy) i toksyczne martwicze oddzielanie się naskórka. Skurcz oskrzeli u pacjentów z nadwrażliwością na kwas acetylosalicylowy i inne niesteroidowe leki przeciwzapalne. Zaburzenia czynności wątroby.

Występujące Rzadko: Zwiększona aktywność enzymów wątrobowych.

Działania niepożądane dotyczące Fenylefryny:

Częstość nie jest znana, ale prawdopodobnie występują one rzadko (³1/10 000 do <1/1 000). Nerwowość, ból głowy, zawroty, bezsennośćl wzrost ciśnienia krwi, nudności, wymioty, Rozszerzenie źrenicy, jaskra ostra zamykającego się kąta, najbardziej prawdopodobne jest wystąpienie tych objawów u osób z jaskrą z zamkniętym kątem przesączania; Tachykardia, kołatanie serca (palpitacje); Nadwrażliwość, pokrzywka, alergiczne zapalenie skóry; wysypka; Bolesne oddawanie moczu, zatrzymanie moczu. Zatrzymanie moczu jest najbardziej prawdopodobne u osób z niedrożnością ujścia pęcherza np. rozrostem gruczołu krokowego.

Ostrzeżenia i środki ostrożności

Należy zachować ostrożność oraz poinformować lekarza, jeśli pacjent: ma rozrost gruczołu krokowego; ma chorobę zakrzepowo-zatorową (np. zespołem Raynaude’a); ma zaburzenia czynności nerek; ma zaburzenia czynności wątroby; ma choroby wątroby zwiększają ryzyko uszkodzenia wątroby wywołanego paracetamolem. Pacjenci z chorobami wątroby są bardziej narażeni na przedawkowanie; ma obniżony poziom glutationu (takich jak posocznica). Stosowanie paracetamolu może zwiększać ryzyko wystąpienia kwasicy metabolicznej; ma niedobory dehydrogenazy glukozo-6-fosforanowej i reduktazy methemoglobinowej; ma niewydolność wątroby lub nerek. Ogólne schorzenia wątroby nasilają ryzyko uszkodzenia wątroby przez paracetamol. U osób ze schorzeniami wątroby istnieje zwiększone ryzyko przedawkowania.

Lek zawiera paracetamol - nie stosować z innymi lekami zawierającymi paracetamol.

Nie należy łączyć tego leku z innymi lekami zawierającymi tzw. symtatykomimetyki (zmniejszającymi przekrwienie błony śluzowej nosa, hamującymi łaknienie) jak i innymi lekami stosowanymi w przeziębieniu i grypie.

Nie łączyć leku z alkoholem.

Lek zawiera sód, sacharozę, żółcień pomarańczową, karmoizynę, aspartam. Należy zachować ostrożność u osób ze zdiagnozowaną cukrzycą, nietolerancją niektórych cukrów, fenyloketonurią. Żółcień pomarańczowa i karmoizyna mogą powodować reakcje alergiczne.

Lek należy przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci, w temperaturze powyżej 30oC.

Stosowanie innych leków

Należy powiedzieć lekarzowi lub farmaceucie o wszystkich lekach przyjmowanych przez pacjenta obecnie lub ostatnio, a także o lekarz, które pacjent planuje przyjmować, w tym również o tych, które wydawane są bez recepty.

Należy zachować ostrożność oraz poinformować lekarza, jeśli pacjent stosuje: inne sympatykomimetyki (takie jak leki zmniejszające przekrwienie błony śluzowej nosa, środki hamujące łaknienie lub leki psychostymulujące o działaniu podobnym do amfetaminy); digoksyne i inne glikozydy nasercowe; alkaloidy sporyszu (ergotamina i metysergid); produkty lecznicze wpływające na czynność wątroby.

Nie należy stosować Theraflu Max Grip z: inhibitorami monoaminooksydazy (IMAO) (leki stosowane w leczeniu depresji lub choroby Parkinsona), jeśli pacjent przyjmuje je lub przyjmował je w ciągu ostatnich 14 dni; lekami stosowanymi w leczeniu depresji, takimi jak trójpierścieniowe leki przeciwdepresyjne (np. amitryptylina); lekami kontrolującymi ciśnienie krwi, zwanymi beta-blokerami i innymi lekami stosowanymi w leczeniu nadciśnienia; lekami sympatykomimetycznymi (takie jak leki zmniejszające przekrwienie, hamujące apetyt i niektóre leki pobudzające układ nerwowy); lekami zawierającymi paracetamol lub lekami zmniejszającymi przekrwienie błony śluzowej nosa stosowanymi w leczeniu przeziębienia i grypy.

Stosowanie leku z jedzeniem i piciem

Nie stosować leku z alkoholem.

Kofeina może nasilać działanie przeciwbólowe paracetamolu.

Kwas askorbowy (witamina C) zwiększa wchłanianie żelaza, zwiększa wchłanianie glinu ze środków zobojętniających.

Ciąża i karmienie piersią

W przypadku kobiet w ciąży lub karmiących piersią przed zastosowaniem leku należy skonsultować się z lekarzem.

Wpływ na badania laboratoryjne

Lek może wpływać na oznaczanie stężenia glukozy we krwi.

Stosowanie leku u dzieci i młodzieży

Nie należy stosować leku u dzieci i młodzieży w wieku poniżej 18 lat.

Prowadzenie pojazdów i obsługa maszyn

Lek może powodować zawroty głowy. W razie wystąpienia takich objawów nie należy prowadzić pojazdów i obsługiwać maszyn.

Cechy produktu

  • Część ciała
Polecane artykuły
  • Gwałtowny wzrost liczby zakażeń spowodowanych przez nowy wariant koronawirusa SARS-CoV-2 o nazwie JN.1 zaniepokoił ekspertów na całym świecie. Choć cechuje go wysoka zakaźność, to jednak według przewidywań WHO nie powinien stworzyć zagrożenia dla zdrowia publicznego. Czy obecnie dostępna szczepionka przeciwko COVID-19 działa na wariant JN.1? Wyjaśniamy.

  • Masz wątpliwości, czym mogą się różnić te dwie infekcje? Zastanów się nad intensywnością objawów. Z przeziębieniem, mówiąc wprost, da się żyć. Grypa kładzie do łóżka największych twardzieli. I dobrze, bo to poważna choroba. Co jeszcze odróżnia przeziębienie i grypę? Jak sobie pomóc?

  • Zbliża się sezon jesienno-zimowy, a z nim wzrost zachorowań na różne infekcje układu oddechowego. Obok zwykłych przeziębień, może pojawia się groźna choroba zakaźna układu oddechowego, czyli grypa. Istnieje obawa, że wirus grypy może być w tym roku groźniejszy niż w latach poprzednich.

Twoje sugestie

Dokładamy wszelkich starań, aby podane zdjęcie i opis oferowanych produktów były aktualne, w pełni prawidłowe oraz kompletne. Jeśli widzisz błąd, poinformuj nas o tym.

Zgłoś uwagi
Porozmawiaj z farmaceutą
Infolinia: 800 110 110

Zadzwoń do nas jeśli potrzebujesz porady farmaceuty.
Jesteśmy dla Ciebie czynni całą dobę, 7 dni w tygodniu, bezpłatnie.

Umów E-Wizytę
Przeziębienie?
Umów e-wizytę!
Umów e-wizytę
Dlaczego DOZ.pl
Niższe koszta leczenia

Darmowa dostawa do Apteki
Bezpłatna Infolinia dla Pacjentów.

ikona niższe koszty leczenia
Bezpieczeństwo

Weryfikacja interakcji leków.
Encyklopedia leków i ziół

Ikona encklopedia leków i ziół
Wsparcie w leczeniu

Porady na czacie z Farmaceutą.
E-wizyta z lekarzem specjalistą.

Ikona porady na czacie z farmaceutą
Newsletter

Bądź na bieżąco z DOZ.pl

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Regulaminie.

Zamnij