Zestaw 2x Fenistil 1 mg/g żel 50g

zestaw, dimetinden, żel, alergia, obrzęk, podrażnienie, świąd, uczulenie, pokrzywka

Produkt usunięty z oferty doz.pl

Szczegóły zestawu

1. Fenistil, 1 mg/g, żel, 50 g

zestaw, dimetinden, żel, alergia, obrzęk, podrażnienie, świąd, uczulenie, pokrzywka

2 szt.

O produkcie

Pokaż wszystkie produkty FENISTIL

Producent

NOVARTIS CONSUMER
Marynarska 15
Warszawa

Opis

Zestaw 2x Fenistil ma postać żelu do stosowania na skórę. Lek stosowany na skórę działa miejscowo przeciwuczuleniowo, silnie przeciwświądowo (z wyłączeniem świądu cholestatycznego), zmniejsza obrzęk, łagodzi podrażnienia.

Skład

Substancją czynną leku jest dimetyndenu maleinian.
Jeden gram żelu zawiera 1 mg dimetyndenu maleinianu.

Pozostałe składniki leku to: benzalkoniowy chlorek, sodu wersenian, karbomer (karbopol 974 P), sodu wodorotlenek 30%, glikol propylenowy, woda oczyszczona. 

Dawkowanie

Ten lek należy zawsze stosować zgodnie z opisem w ulotce dla pacjenta lub według wskazań lekarza lub farmaceuty. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty. 

Lek jest przeznaczony do stosowania na skórę. Zwykle, o ile lekarz nie zaleci inaczej, lek należy stosować 2 do 4 razy na dobę, pokrywając cienką warstwą żelu zmienioną chorobowo i swędzącą powierzchnię skóry.

Działanie

Fenistil zawiera substancję czynną dimetyndenu maleinian, który hamuje działanie histaminy – związku odpowiedzialnego za reakcje alergiczne. Lek stosowany na skórę działa miejscowo przeciwuczuleniowo, silnie przeciwświądowo (z wyłączeniem świądu cholestatycznego), zmniejsza obrzęk, łagodzi podrażnienia.

Wykazuje miejscowe właściwości znieczulające. Chłodzi, co dodatkowo łagodzi podrażnioną skórę.

Wskazania

Świąd towarzyszący chorobom skóry, pokrzywce, ukąszeniom owadów, oparzeniom słonecznym, powierzchownym oparzeniom skóry (pierwszego stopnia).

Przeciwwskazania

Kiedy nie stosować leku Fenistil:

  • jeśli pacjent ma uczulenie na substancję czynną lub którykolwiek z pozostałych składników tego leku;
  • w przypadku oparzeń drugiego i trzeciego stopnia.

Działania niepożądane

Jak każdy lek, lek ten może powodować działania niepożądane, chociaż nie u każdego one wystąpią.  

Częstość nieznana (nie może być określona na podstawie dostępnych danych): suchość skóry, uczucie pieczenia skóry, skórne reakcje alergiczne obejmujące wysypkę i swędzenie skóry.

Ostrzeżenia i środki ostrożności

  • Lek Fenistil zawiera glikol propylenowy - lek może powodować podrażnienie skóry oraz  chlorek benzalkoniowy - lek podrażnia, może powodować reakcje skórne.
  • Przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci.
  • Przechowywać w temperaturze powyżej 25 st. C.

Stosowanie innych leków

Należy powiedzieć lekarzowi lub farmaceucie o wszystkich lekach przyjmowanych obecnie lub ostatnio, a także o lekach, które pacjent planuje przyjmować. 

Ciąża i karmienie piersią

W czasie ciąży i karmienia piersią lub gdy istnieje podejrzenie, że kobieta jest w ciąży, lub gdy planuje ciążę, przed zastosowaniem tego leku należy poradzić się lekarza lub farmaceuty.

Stosowanie leku u dzieci i młodzieży

Należy unikać stosowania leku u małych dzieci na duże powierzchnie skóry, zwłaszcza w przypadkach zranień, oparzeń i stanów zapalnych skóry.

Cechy produktu

Polecane artykuły
  • Nietolerancja histaminy to reakcja pseudoalergiczna, której przyczyną są zaburzenia rozkładu histaminy, czyli substancji, która reguluje wiele procesów w organizmie, m.in. bierze udział w reakcji alergicznej. Dowiedz się, jakie są przyczyny takiego stanu, jak się on objawia oraz w jaki sposób przebiega leczenie.

  • Wszelkie zmiany skórne pojawiające się na ciele powinny skłaniać do wzmożonej obserwacji i diagnostyki pozwalającej zrozumieć ich przyczyny. Często kryją się za nimi poważne choroby, których jednym z objawów są właśnie niepokojące zmiany na skórze. Ich przykładem jest rogowacenie ciemne, które towarzyszy przede wszystkim cukrzycy, ale również innym schorzeniom.

  • Pokrzywka u dzieci najczęściej ma postać ostrą, czyli nagle pojawiających się zmian o typie bąbli pokrzywkowych, które samoistnie znikają w ciągu kilku godzin. Do czynników wyzwalających pojawianie się pokrzywki zalicza się czynniki fizyczne, takie jak zimno, ciepło, wodę, wibrację czy ucisk, a także leki, zakażenia pasożytnicze oraz alergię np. na pokarmy. Co robić, gdy u dziecka pojawi się pokrzywka?

Twoje sugestie

Dokładamy wszelkich starań, aby podane zdjęcie i opis oferowanych produktów były aktualne, w pełni prawidłowe oraz kompletne. Jeśli widzisz błąd, poinformuj nas o tym.

Zgłoś uwagi
Porozmawiaj z farmaceutą
Infolinia: 800 110 110

Zadzwoń do nas jeśli potrzebujesz porady farmaceuty.
Jesteśmy dla Ciebie czynni całą dobę, 7 dni w tygodniu, bezpłatnie.

Umów E-Wizytę
Przeziębienie?
Umów e-wizytę!
Umów e-wizytę
Dlaczego DOZ.pl
Niższe koszta leczenia

Darmowa dostawa do Apteki
Bezpłatna Infolinia dla Pacjentów.

ikona niższe koszty leczenia
Bezpieczeństwo

Weryfikacja interakcji leków.
Encyklopedia leków i ziół

Ikona encklopedia leków i ziół
Wsparcie w leczeniu

Porady na czacie z Farmaceutą.
E-wizyta z lekarzem specjalistą.

Ikona porady na czacie z farmaceutą
Newsletter

Bądź na bieżąco z DOZ.pl

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Regulaminie.

Zamnij