Nurofen dla dzieci, 125 mg, czopki, 10 szt.
14.99 zł
 • B DODAJ DO ULUBIONYCH
 • B POWIADOM O DOSTĘPNOŚCI

Nurofen dla dzieci, 125 mg, czopki, 10 szt.

Nurofen dla dzieci, 125 mg, czopki, 10 szt.
14.99 zł
BEZPŁATNIE
 • B DODAJ DO ULUBIONYCH
 • B POWIADOM O DOSTĘPNOŚCI

Opis

Preparat stosowany do objawowego leczenia bólu o nasileniu słabym do umiarkowanego oraz w objawowym leczeniu gorączki.

Skład

1 czopek zawiera 125 mg ibuprofenu oraz substancję pomocniczą: tłuszcz stały.

Dawkowanie

Masa ciała Dawka jednorazowa Dawkowanie

 12,5 kg do 17 kg

   (2 do 4 lat)

  1x1 czopek (125mg)  1 czopek co 8 godzin
  (maksymalnie 375 mg
  ibuprofenu na dobę)

 17 kg do 20,5 kg

   (4 do 6 lat)

  1x1 czopek (125 mg)

 1 czopek co 6 godzin
  (maksymalnie 500 mg
  ibuprofenu na dobę)

 

Działanie

Klinicznie wykazano skuteczność ibuprofenu w leczeniu bólów o nasileniu słabym do umiarkowanego jak np. bóle w trakcie ząbkowania i bóle zębów, bóle głowy, bóle uszu, bóle gardła, bóle pooperacyjne, bóle na skutek uszkodzenia tkanek miękkich i gorączki, w tym spowodowane odczynem poszczepiennym, jak również w bólu i gorączce występujących w przeziębieniu i grypie.

Wskazania

Objawowe leczenie bólu o nasileniu słabym do umiarkowanego. Objawowe leczenie gorączki.

Przeciwwskazania

Lek Nurofen dla dzieci jest przeciwwskazany u pacjentów:

 • z nadwrażliwością na ibuprofen oraz inne NLPZ lub którąkolwiek substancję pomocniczą,
 • u których po przyjęciu kwasu acetylosalicylowego lub innych niesteroidowych leków przeciwzapalnych występowały skurcz oskrzeli, astma, katar lub pokrzywka w wywiadzie,
 • czynną lub przebytą chorobą wrzodową oraz u osób z krwawieniem z przewodu pokarmowego,
 • z ciężką niewydolnością wątroby lub nerek oraz z niekontrolowaną niewydolnością serca,
 • z układowym toczniem rumieniowatym,
 • z ciężką niewydolnością serca,
 • nie należy przyjmować w ostatnim trymestrze ciąży.

Działania niepożądane

 • Niezbyt często: niestrawność, ból brzucha, nudności, ból głowy, pokrzywka, świąd.
 • Rzadko: biegunka, wzdęcie, zaparcie, wymioty.
 • Bardzo rzadko: choroba wrzodowa żołądka i (lub)dwunastnicy, niekiedy z krwawieniem i perforacją, oliguria, obrzęk, ostra niewydolność nerek, martwica brodawek nerkowych, zwiększenie stężenia mocznika we krwi, zaburzenia czynności wątroby, anemia, leukopenia, trombocytopenia, pancytopenia, agranulocytoza, ciężkie reakcje skórne (m.in. rumień wielopostaciowy), ciężkie zakażenia skóry i tkanek miękkich (jako powikłania w przebiegu ospy wietrznej), obrzęk twarzy, języka i krtani, duszność, tachykardia, hipotonia, wstrząs, nasilenie objawów astmy, objawy aseptycznego zapalenia opon mózgowo-rdzeniowych: sztywność karku, ból głowy, nudności, wymioty, gorączka, dezorientacja, szczególnie u pacjentów z istniejącymi zaburzeniami autoimmunologicznymi (toczeń rumieniowaty układowy, mieszana choroba tkanki łącznej).

Ostrzeżenia i środki ostrożności

Przed zastosowaniem należy zapoznać się z ulotką dołączoną do opakowania. Lek przechowywać w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci.

Dostawa / odbiór produktu:

Odbiór zamówionych produktów możliwy jest w 899 aptekach na terenie całej Polski. Zapraszamy do katalogu aptek, w celu poznania lokalizacji najbliższej apteki, która zrealizuje Państwa zamówienie. Dostawa do aptek na terenie całego kraju realizowana jest bezpłatnie w terminie 24-72h
Cechy produktu
Wiek
Typ produktu
Pora stosowania
Postać
Płeć
Część ciała
Problem
Działanie/właściwości
Układy narządowe
Sposób aplikacji
Główny składnik
PRODUCENT

Nurofen dla dzieci (czopki) - Ibuprofenum - zastosowanie i działanie

Skład:

ibuprofen

Postać:

czopki doodbytnicze

Kategoria:

Ośrodkowy układ nerwowy

Specjalności:

Pediatria

Działanie :

przeciwbólowe przeciwgorączkowe przeciwzapalne

Wskazania:

Objawowe leczenie bólu o nasileniu słabym do umiarkowanego. Objawowe leczenie gorączki. Preparat stosuje się, gdy podanie preparatu w formie doustnej jest niemożliwe lub powoduje wymioty.

Dawkowanie:

Doodbytniczo. Preparat jest przeznaczony dla dzieci do 2 do 6 lat. Dla dzieci o wadze od 12,5 kg do 17 kg (od 2 do 4 lat) dawka początkowa to jeden czopek. W razie potrzeby, można podać kolejny czopek po 6-8 godzinach. Nie należy stosować więcej niż 4 czopki w ciągu doby. Dla dzieci o wadze do 17 kg do 20,5 kg (od 4 do 6 lat) dawka początkowa to jeden czopek.   Stosowanie preparatu Nurofen dla dzieci nie powinno trwać dłużej niż 3 dni. Jeśli objawy utrzymują się przez kilka dni, nasilają się lub jeśli występują nowe objawy, należy skontaktować się z lekarzem. Preparatu nie należy stosować u dzieci o wadze mniejszej niż 12,5 kg, gdyż dla tych dzieci zalecane są produkty zawierające mniejszą zawartość ibuprofenu.

Możliwe skutki uboczne:

Zaburzenia żołądkowo-jelitowe (nudności, ból brzucha, niestrawność), skórne reakcje alergiczne (świąd, pokrzywka). Rzadko uogólnione reakcje alergiczne, reakcje ze strony układu oddechowego (astma lub nasilenie jej objawów, skurcz oskrzeli, duszność). W przypadku wystąpienia innych, niewymienionych działań niepożądanych należy o nich poinformować lekarza.

Poinformuj lekarza:

Gdy dziecko ma nadwrażliwość na ibuprofen, inne niesteroidowe leki przeciwzapalne lub jakąkolwiek substancję pomocniczą preparatu, astmę oskrzelową.   Gdy dziecko przyjmuje obecnie inne leki.

PODYSKUTUJ O PRODUKCIE

Informacje / opinie zawarte w komentarzach stanowią subiektywną ocenę użytkownika i nie mogą być traktowane jako porada dotycząca zażywania / stosowania produktu. W przypadku wątpliwości prosimy o konsultacje z Farmaceutą Dbam o Zdrowie.

komentarze wspierane przez Disqus
 • B DODAJ DO ULUBIONYCH
 • B POWIADOM O DOSTĘPNOŚCI