Panadol Sprint, 500 mg, tabletki powlekane, 12 szt.

paracetamol, tabletka, ból, gorączka

6,39 zł

Formy dostawy dla tego produktu

Opcja niedostępna? Sprawdź dlaczego

O produkcie

Pokaż wszystkie produkty PANADOL

Podmiot odpowiedzialny

GlaxoSmithKline Consumer Healthcare Sp. z o.o.
ul. Grunwaldzka 189
60-322 Poznań

Opis

Lek Panadol Sprint zawiera paracetamol, który działa przeciwbólowo i przeciwgorączkowo.  Ma specjalny skład, powodujący przyspieszenie procesu uwalniania  substancji leczniczej w porównaniu do standardowych tabletek z paracetamolem.  Tabletki Panadol Sprint zaczynają się rozpadać już w ciągu 5 minut po podaniu i są przeznaczone dla dzieci od 6 roku życia, młodzieży i dorosłych.

Skład

Substancją czynną jest paracetamol (Paracetamolum).

1 tabletka powlekana zawiera 500 mg paracetamolu.

Substancje pomocnicze: skrobia żelowana, wapnia węglan, kwas alginowy, krospowidon Typ A, powidon K-25, magnezu stearynian, krzemionka koloidalna bezwodna, woda oczyszczona;  Opadry White YS-1-7003 o składzie: tytanu dwutlenek (E 171), hypromeloza 2910, 3cp, hypromeloza 2910, 6cp, makrogol 400, polisorbat 80, wosk Carnauba, woda oczyszczona.

Dawkowanie

Ten lek należy zawsze stosować dokładnie tak, jak to opisano w ulotce dla pacjenta lub według zaleceń lekarza lub farmaceuty. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

Dzieci w wieku 6-11 lat: Doustnie ½ - 1 tabletki (250 mg - 500 mg). W razie konieczności dawkę można powtarzać nie częściej niż co 4 godziny, do 4 razy na dobę. Maksymalna dawka dobowa paracetamolu: 60 mg/kg masy ciała/24 godziny podawane w dawkach podzielonych do 4 razy na dobę po 15 mg/kg masy ciała.

Dorośli i młodzież w wieku powyżej 12 lat (o masie ciała powyżej 50 kg): Doustnie 1-2 tabletki ( 500 mg-1000 mg). W razie konieczności dawkę można powtarzać nie częściej niż co 4 godziny, do 4 razy na dobę. Maksymalna dawka dobowa paracetamolu: 4000 mg (8 tabletek).

Działanie

Panadol Sprint zawiera substancję czynną paracetamol, który działa przeciwbólowo i przeciwgorączkowo.

Wskazania

Panadol Sprint jest wskazany w bólach głowy, migrenie, bólu napięciowym, bólach zębów, nerwobólach, bólach kręgosłupa, bólach kostnych, stawowych i mięśniowych, bolesnym miesiączkowaniu, bólu gardła, objawowym leczeniu bólu w przebiegu łagodnego zapalenia stawów.
Panadol Sprint działa przeciwbólowo i przeciwgorączkowo w czasie przeziębienia i stanów grypopodobnych.

Przeciwwskazania

Produktu leczniczego Panadol Sprint nie należy stosować w przypadku nadwrażliwości na substancję czynną lub którykolwiek z pozostałych składników tego leku oraz u pacjentów z chorobą alkoholową, ciężką niewydolnością wątroby i nerek.

Działania niepożądane

Jak każdy lek, lek ten może powodować działania niepożądane, chociaż nie u każdego one wystąpią.

Działania niepożądane paracetamolu występują bardzo rzadko (występują u mniej niż 1 pacjenta na 10 000): reakcje anafilaktyczne, reakcje nadwrażliwości skórnej włącznie z wysypką skórną, obrzękiem naczynioruchowym i ciężkie reakcje skórne, takie jak: ostra uogólniona osutka krostkowa, pęcherzowy rumień wielopostaciowy, (zespół Stevensa-Johnsona ) i toksyczna nekroliza naskórka (zespół Lyella); trombocytopenia;  skurcz oskrzeli u pacjentów z nadwrażliwością na kwas acetylosalicylowy i inne niesteroidowe leki przeciwzapalne;  zaburzenia czynności wątroby.

W razie wystąpienia niepokojących objawów należy natychmiast zaprzestać stosowania leku i zwrócić się do lekarza.

Ostrzeżenia i środki ostrożności

Jeśli pacjent ma zaburzenia czynności wątroby lub nerek, zespół Gilberta, niedobór dehydrogenazy 6-fosforanowej, anemię hemolityczną, jest odwodniony, jest chronicznie niedożywiony, ma astmę i jest uczulony na aspirynę (kwas acetylosalicylowy) przed zastosowaniem leku powinien zasięgnąć porady lekarskiej.

Nie należy stosować dawek większych niż podane ze względu na ryzyko ciężkiego uszkodzenia wątroby.

Nie należy stosować dłużej niż 3 - 5 dni bez konsultacji z lekarzem.

Przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci, w temperaturze poniżej 30°C.

Stosowanie innych leków

Należy powiedzieć lekarzowi lub farmaceucie o wszystkich lekach przyjmowanych przez pacjenta obecnie lub ostatnio, a także o lekach, które pacjent planuje przyjmować, w tym również o tych, które wydawane są bez recepty.

Konsultacja z lekarzem wskazana jest przypadku stosowania następujących leków: barbituranów (niektóre leki o działaniu nasennym lub znieczulającym); niektórych leków przeciwdepresyjnych; probanecydu (stosowany w leczeniu żółtaczki); detreomycyny (antybiotyk); metoklopramidu lub domperydonu (leki stosowane przeciw mdłościom, przeciwwymiotne); kolestyraminy (lek o działaniu antycholinergicznym); warfaryny i innych leków pochodnych kumaryny (o działaniu przeciwzakrzepowym); zydowudyny (lek stosowany w leczeniu AIDS); salicylamidu (lek o działaniu przeciwbólowym); izoniazydu (lek stosowany w leczeniu gruźlicy); lamotryginy (lek przeciwpadaczkowy); ziela dziurawca.

Stosowanie leku z jedzeniem i piciem

W czasie przyjmowania produktu nie należy pić alkoholu ze względu na zwiększone ryzyko uszkodzenia wątroby.

Ciąża i karmienie piersią

Jeśli pacjentka jest w ciąży lub karmi piersią, przypuszcza, że może być w ciąży lub gdy planuje mieć dziecko powinna poradzić się lekarza lub farmaceuty przed zastosowaniem tego leku.

Lek powinien być stosowany w okresie ciąży i okresie karmienia tylko w razie zdecydowanej konieczności,  w najmniejszej , skutecznej dawce, w leczeniu krótkotrwałym.

Stosowanie leku u dzieci i młodzieży

Nie należy podawać leku dzieciom w wieku poniżej 6 lat.

Cechy produktu

Twoje sugestie

Dokładamy wszelkich starań, aby podane zdjęcie i opis oferowanych produktów były aktualne, w pełni prawidłowe oraz kompletne. Jeśli widzisz błąd, poinformuj nas o tym.

Zgłoś uwagi
Porozmawiaj z farmaceutą
Infolinia: 800 110 110

Zadzwoń do nas jeśli potrzebujesz porady farmaceuty.
Jesteśmy dla Ciebie czynni całą dobę, 7 dni w tygodniu, bezpłatnie.

Umów E-Wizytę
Przeziębienie?
Umów e-wizytę!
Umów e-wizytę
Dlaczego DOZ.pl
Niższe koszta leczenia

Darmowa dostawa do Apteki
Bezpłatna Infolinia dla Pacjentów.

ikona niższe koszty leczenia
Bezpieczeństwo

Weryfikacja interakcji leków.
Encyklopedia leków i ziół

Ikona encklopedia leków i ziół
Wsparcie w leczeniu

Porady na czacie z Farmaceutą.
E-wizyta z lekarzem specjalistą.

Ikona porady na czacie z farmaceutą
Newsletter

Bądź na bieżąco z DOZ.pl

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Regulaminie.

Zamnij