Dettol chusteczki do mycia i dezynfekcji powierzchni, original, 36 szt.

chemia gospodarcza, produkt biobójczy, chusteczki

Produkt usunięty z oferty doz.pl

O produkcie

Pokaż wszystkie produkty DETTOL

Producent

RECKITT BENCKISER (Poland) S.A.
Okunin 1
Nowy Dwór Mazowiecki

Opis

Antybakteryjne i drożdżakobójcze chusteczki do dezynfekcji i czyszczenia powierzchni Dettol zabijają 99,9% bakterii, nie zawierają wybielaczy. Produkt można stosować do mycia i dezynfekcji różnych powierzchni, w tym przedmiotów mających kontakt z żywnością takich jak deski do krojenia, lodówki.

Zawartość opakowania

Dettol chusteczki do mycia i dezynfekcji powierzchni, original, 36 szt.

Substancja czynna: Alkil (C12-16)-chlorku dimetylobenzyloamonu (ADBAC/BKC (C12-16)) 0,96 g/kg.
Składniki: <5% anionowe środki powierzchniowo czynne, kompozycja zapachowa.

Przeznaczenie produktu

Produkt przeznaczony do dezynfekcji i mycia różnego typu powierzchni i produktów, również produktów mających kontakt z żywnością: desek do krojenia, lodówek, krzesełek dziecięcych, mat do przewijania, koszy na śmieci, zlewów kuchennych, wanien i zaworów, desek sedesowych.

Stosowanie produktu

Należy otworzyć pokrywkę zabezpieczającą i wyciągnąć chusteczkę.
Przetrzeć powierzchnie dla uzyskania higienicznej czystości, a następnie wyrzucić chusteczkę.
Po czyszczeniu powierzchni mających kontakt z żywnością należy spłukać je wodą przeznaczoną do spożycia. W celu usunięcia bakterii należy pozostawić powierzchnie niespłukane przez 5 min, w celu usunięcia drożdży przez 15 min.
Aby uniknąć wysychania chusteczek należy szczelnie zamknąć opakowanie po każdym użyciu.
NIE DO UŻYTKU OSOBISTEGO!
Nie wyrzucać do toalety. Nie stosować do: powierzchni porowatych, dywanów, tapicerki, tkanin.

Uwagi i środki ostrożności

Produktów biobójczych należy używać z zachowaniem środków ostrożności. Przed każdym użyciem należy przeczytać etykietę i informacje dotyczące produktu.
Chronić przed dziećmi.
Pierwsza pomoc
Kontakt z okiem: Zanieczyszczone oczy natychmiast płukać ciągłym strumieniem wody przez kilka minut, usunąć soczewki kontaktowe (jeśli są) i kontynuować płukanie przez kilka minut.
Kontakt ze skórą: Zanieczyszczoną skórę dokładnie spłukać dużą ilością wody.
Wdychanie: Usunąć poszkodowaną osobę z miejsca narażenia na świeże powietrze, zapewnić jej warunki do odpoczynku w pozycji umożliwiającej swobodne oddychanie.
Połknięcie: Wypłukać usta wodą (bez połykania).
Potencjalne ostre skutki uboczne
Kontakt z okiem: Może powodować podrażnienie przy bezpośrednim kontakcie z oczami.

Produkt należy przechowywać w oryginalnym, właściwie oznakowanym pojemniku w suchym, chłodnym i dobrze wentylowanym miejscu. Chronić przed bezpośrednim działaniem promieni słonecznych. Usuwać produkt i jego opakowanie w sposób bezpieczny. Opróżnione pojemniki zawierają pozostałości produktu. Odpady opakowaniowe należy poddać recyklingowi. Zawartość/pojemnik usuwać do odpowiednio oznakowanych kontenerów zgodnie z lokalnymi, regionalnymi, krajowymi i międzynarodowymi przepisami. Unikać rozprzestrzeniania się uwolnionego materiału i jego spływania do gleby, wód, ścieków i kanalizacji. Nie wyrzucać zużytych chusteczek do kanalizacji. Działa szkodliwie na organizmy wodne, powodując długotrwałe skutki.

Cechy produktu

Polecane artykuły
  • Omikron jest znacznie bardziej zakaźny niż inne znane mutacje wirusa SARS-CoV-2, ale powoduje łagodniejsze infekcje, przez co wiąże się z mniejszą śmiertelnością i liczbą hospitalizacji. Najnowsze badania na zwierzętach i hodowlach komórkowych wykazały, że wpływa głównie na górne drogi oddechowe i mniej skutecznie infekuje komórki płuc, co chroni narząd przed uszkodzeniem.

  • Jednym z powodów, dla których niektóre osoby nie zaszczepiły się przeciw COVID-19, jest to, że obawiają się one niepożądanych skutków, które mogą pojawić się zaraz po iniekcji, ale też potencjalnych długoterminowych konsekwencji szczepienia. Nie ma dowodów naukowych sugerujących, że obecne szczepionki przeciwko COVID-19 spowodują trwające przez długi okres problemy w nadchodzących latach. Co na temat bezpieczeństwa szczepionek w dłuższej perspektywie mówią eksperci?

  • Eksperci z dziedziny zdrowia publicznego ostrzegają przed tzw. twindemią, czyli zbiegnięciem się sezonu grypowego i wzrostem liczby przypadków COVID-19. Obawiają się, że taka sytuacja może przytłoczyć już mocno obciążone systemy opieki zdrowotnej. Co może się wydarzyć, gdy równocześnie zaistnieją dwie epidemie? W jaki sposób każdy z nas może przyczynić się do zmniejszenia zagrożenia?

Twoje sugestie

Dokładamy wszelkich starań, aby podane zdjęcie i opis oferowanych produktów były aktualne, w pełni prawidłowe oraz kompletne. Jeśli widzisz błąd, poinformuj nas o tym.

Zgłoś uwagi
Porozmawiaj z farmaceutą
Infolinia: 800 110 110

Zadzwoń do nas jeśli potrzebujesz porady farmaceuty.
Jesteśmy dla Ciebie czynni całą dobę, 7 dni w tygodniu, bezpłatnie.

Umów E-Wizytę
Przeziębienie?
Umów e-wizytę!
Umów e-wizytę
Dlaczego DOZ.pl
Niższe koszta leczenia

Darmowa dostawa do Apteki
Bezpłatna Infolinia dla Pacjentów.

ikona niższe koszty leczenia
Bezpieczeństwo

Weryfikacja interakcji leków.
Encyklopedia leków i ziół

Ikona encklopedia leków i ziół
Wsparcie w leczeniu

Porady na czacie z Farmaceutą.
E-wizyta z lekarzem specjalistą.

Ikona porady na czacie z farmaceutą
Newsletter

Bądź na bieżąco z DOZ.pl

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Regulaminie.

Zamnij