Dettol chusteczki do mycia i dezynfekcji powierzchni, original, 36 szt.

chemia gospodarcza, produkt biobójczy, chusteczki

Produkt usunięty z oferty doz.pl

O produkcie

Pokaż wszystkie produkty DETTOL

Producent

RECKITT BENCKISER (Poland) S.A.
Okunin 1
Nowy Dwór Mazowiecki
ConsumerHealth_PL@reckitt.com

Opis

Antybakteryjne i drożdżakobójcze chusteczki do dezynfekcji i czyszczenia powierzchni Dettol zabijają 99,9% bakterii, nie zawierają wybielaczy. Produkt można stosować do mycia i dezynfekcji różnych powierzchni, w tym przedmiotów mających kontakt z żywnością takich jak deski do krojenia, lodówki.

Zawartość opakowania

Dettol chusteczki do mycia i dezynfekcji powierzchni, original, 36 szt.

Substancja czynna: Alkil (C12-16)-chlorku dimetylobenzyloamonu (ADBAC/BKC (C12-16)) 0,96 g/kg.
Składniki: <5% anionowe środki powierzchniowo czynne, kompozycja zapachowa.

Przeznaczenie produktu

Produkt przeznaczony do dezynfekcji i mycia różnego typu powierzchni i produktów, również produktów mających kontakt z żywnością: desek do krojenia, lodówek, krzesełek dziecięcych, mat do przewijania, koszy na śmieci, zlewów kuchennych, wanien i zaworów, desek sedesowych.

Stosowanie produktu

Należy otworzyć pokrywkę zabezpieczającą i wyciągnąć chusteczkę.
Przetrzeć powierzchnie dla uzyskania higienicznej czystości, a następnie wyrzucić chusteczkę.
Po czyszczeniu powierzchni mających kontakt z żywnością należy spłukać je wodą przeznaczoną do spożycia. W celu usunięcia bakterii należy pozostawić powierzchnie niespłukane przez 5 min, w celu usunięcia drożdży przez 15 min.
Aby uniknąć wysychania chusteczek należy szczelnie zamknąć opakowanie po każdym użyciu.
NIE DO UŻYTKU OSOBISTEGO!
Nie wyrzucać do toalety. Nie stosować do: powierzchni porowatych, dywanów, tapicerki, tkanin.

Uwagi i środki ostrożności

Nie do użytku osobistego. Nie spłukiwać w toalecie. Środki ostrożności: Działa szkodliwie na organizmy wodne, powodując długotrwałe skutki. Chronić przed dziećmi W razie konieczności zasięgnięcia porady lekarza, należy pokazać pojemnik lub etykietę. Dokładnie umyć ręce po użyciu. Unikać uwolnienia do środowiska. Zawartość/pojemnik usuwać do odpowiednio oznakowanych kontenerów zgodnie z lokalnymi, regionalnymi, krajowymi i międzynarodowymi przepisami. Pierwsza pomoc: Kontakt z okiem: Zanieczyszezone oczy natychmiast płukać dużą ilością wody przez kilka minut, usunąć soczewki kontaktowe (jeśli są). Wdychanie: Usunąć poszkodowaną osobę z miejsca narażenia, na świeże powietrze, zapewnić jej warunki do odpoczynku w pozycji umożliwiającej swobodne oddychanie. Kontakt ze skórą: Zanieczyszczoną skórę dokładnie umyć dużą ilością wody. Połknięcie: Wypłukać usta wodą (bez połykania). Przechowywać w oryginalnym, właściwie oznakowanym pojemniku w suchym, chłodnym i dobrze wentylowanym miejscu. Chronić przed bezpośrednim działaniem promieni słonecznych. Unikać uwolnienia do środowiska. Opróżnione pojemniki zawierają pozostałości produktu i mogą być niebezpieczne. Pojemników nie używać ponownie. Substancja czynna: Alkil (C 12-16)-chlorku dimetylobenzyloamonu (ADBAC/BKC (C 12-16)) 0,404g/100g produktu Nr pozwolenia na obrót produktem biobójczym: 7192/17

Cechy produktu

Polecane artykuły
  • Omikron jest znacznie bardziej zakaźny niż inne znane mutacje wirusa SARS-CoV-2, ale powoduje łagodniejsze infekcje, przez co wiąże się z mniejszą śmiertelnością i liczbą hospitalizacji. Najnowsze badania na zwierzętach i hodowlach komórkowych wykazały, że wpływa głównie na górne drogi oddechowe i mniej skutecznie infekuje komórki płuc, co chroni narząd przed uszkodzeniem.

  • Jednym z powodów, dla których niektóre osoby nie zaszczepiły się przeciw COVID-19, jest to, że obawiają się one niepożądanych skutków, które mogą pojawić się zaraz po iniekcji, ale też potencjalnych długoterminowych konsekwencji szczepienia. Nie ma dowodów naukowych sugerujących, że obecne szczepionki przeciwko COVID-19 spowodują trwające przez długi okres problemy w nadchodzących latach. Co na temat bezpieczeństwa szczepionek w dłuższej perspektywie mówią eksperci?

  • Eksperci z dziedziny zdrowia publicznego ostrzegają przed tzw. twindemią, czyli zbiegnięciem się sezonu grypowego i wzrostem liczby przypadków COVID-19. Obawiają się, że taka sytuacja może przytłoczyć już mocno obciążone systemy opieki zdrowotnej. Co może się wydarzyć, gdy równocześnie zaistnieją dwie epidemie? W jaki sposób każdy z nas może przyczynić się do zmniejszenia zagrożenia?

Twoje sugestie

Dokładamy wszelkich starań, aby podane zdjęcie i opis oferowanych produktów były aktualne, w pełni prawidłowe oraz kompletne. Jeśli widzisz błąd, poinformuj nas o tym.

Zgłoś uwagi
Porozmawiaj z farmaceutą
Infolinia: 800 110 110

Zadzwoń do nas jeśli potrzebujesz porady farmaceuty.
Jesteśmy dla Ciebie czynni całą dobę, 7 dni w tygodniu, bezpłatnie.

Pobierz aplikację mobilną Pobierz aplikację mobilną Doz.pl

Ikona przypomnienie o zażyciu leku.
Zdarza Ci się ominąć dawkę leku?

Zainstaluj aplikację. Stwórz apteczkę. Przypomnimy Ci kiedy wziąć lek.

Dostępna w Aplikacja google play Aplikacja appstore
Dlaczego DOZ.pl
Niższe koszta leczenia

Darmowa dostawa do Apteki
Bezpłatna Infolinia dla Pacjentów.

ikona niższe koszty leczenia
Bezpieczeństwo

Weryfikacja interakcji leków.
Encyklopedia leków i ziół

Ikona encklopedia leków i ziół
Wsparcie w leczeniu

Porady na czacie z Farmaceutą.

Ikona porady na czacie z farmaceutą
Newsletter

Bądź na bieżąco z DOZ.pl