Loperamide Aurovitas, 2 mg, kapsułki twarde, 10 szt.
loperamid, kapsułki, biegunka
SZYBKI ODBIÓR W APTECE
4,82 zł
Nie chcesz czekać na dostawę? Sprawdź, w której lokalnej aptece możesz zarezerwować ten produkt i
odebrać go już w 30 minut!
Rezerwując produkt w tej opcji nie obowiązuje minimalna wartość zamówienia.
Dostępny w 21 aptekach.
Zarezerwuj w apteceO produkcie
Pokaż wszystkie produkty LOPERAMIDE AUROVITAS
Producent
Aurovitas Pharma Polska Sp. z o.o.Sokratesa 13 D/27
01-909 Warszawa
Dystrybutor
Aurovitas Pharma Polska Sp.z o.o.Sokratesa 13 D/27
01-909 Warszawa
Opis
Kapsułki twarde Loperamide Aurovitas to lek przeciwbiegunkowy. Produkt leczniczy przeznaczony jest dla osób dorosłych oraz dzieci w wieku powyżej 12 lat w krótkotrwałym leczeniu ostrych ataków biegunki.
Skład
Substancją czynną leku jest chlorowodorek loperamidu.
1 kapsułka twarda zawiera 2 mg chlorowodorku loperamidu.
Substancje pomocnicze: laktoza jednowodna, skrobia kukurydziana, talk, magnezu stearynian. Osłonka kapsułki – korpus i wieczko: tytanu dwutlenek (E 171), żelatyna, woda. Tusz: szelak, żelaza tlenek czarny (E 172).
Dawkowanie
Ten lek należy zawsze stosować dokładnie tak, jak to opisano w ulotce dla pacjenta lub według zaleceń lekarza lub farmaceuty. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.
Lek należy przyjmować doustnie popijając całe kapsułki wodą.
Dawkowanie Loperamide Aurovitas u osób dorosłych oraz młodzieży w wieku powyżej 12 lat to 2 kapsułki po pierwszym luźnym stolcu. Po każdym kolejnym luźnym wypróżnieniu należy przyjąć 1 kapsułkę. Maksymalna dawka dobowa leku to 6 kapsułek
Jeśli biegunka trwa dłużej niż 48 godzin to należy skonsultować się z lekarzem i przerwać stosowanie leku.
Podczas leczenia należy spożywać więcej płynów, aby uzupełnić utracone podczas choroby i zapobiec odwodnieniu.
Działanie
Działanie leku Loperamide Aurovitas polega na hamowaniu pracy jelit w efekcie wydłużając czas jaki treść pokarmowa, woda i elektrolity spędzają w przewodzie pokarmowym. Kapsułki działają zapierająco i zmniejszają częstość wypróżnień.
Wskazania
Loperamide Aurovitas podaje się w nagłych, krótkotrwałych biegunkach.
Przeciwwskazania
Nie stosować Loperamide Aurovistas u osób uczulonych na loperamid lub którykolwiek z pozostałych składników leku. Przeciwwskazaniem do zastosowania leku jest również: rozdęcie okrężnicy, niedrożność jelit, uporczywy ból brzucha, wysoka temperatura ciała, stolcom towarzyszy śluz lub krew, bakteryjne zapalenie jelita grubego i/lub cienkiego, ciężkie zapalenie jelit, przypadki, gdy tłumienie wypróżnień nie powinno mieć miejsca.
Działania niepożądane
Jak każdy lek, lek ten może powodować działania niepożądane, chociaż nie u każdego one wystąpią.
W przypadku wystąpienia któregokolwiek z poniższych działań należy przerwać stosowanie leku i uzyskać natychmiastową pomoc lekarską:
Rzadko występujące działanie niepożądane (może dotyczyć 1 na 1 000 osób): Reakcje alergiczne, w tym wstrząs anafilaktyczny, niewyjaśniony świszczący oddech, duszność, obrzęk twarzy i gardła; utrata przytomności lub obniżony poziom świadomości (uczucie słabości lub zmniejszona czujność), zwiększenie napięcia mięśniowego, nieprawidłowa koordynacja; niedrożność jelit, powiększenie okrężnicy, wzdęcia brzucha; toksyczna reakcja alergiczna skóry i błon śluzowych występująca z zaczerwienieniem, powstawaniem pęcherzy i złuszczaniem naskórka (wykwity pęcherzowe (również zespół Stevensa-Johnsona, zespół Lyella i rumień wielopostaciowy)), obrzęk twarzy, pokrzywka, swędzenie; wysypka skórna, która może mieć ciężki przebieg obejmujący powstawanie pęcherzy i łuszczenie się skóry; rozszerzenie jelita grubego (rozdęcie okrężnicy); zaparcie (niedrożność jelit).
Inne możliwe działania niepożądane:
Często występujące działania niepożądane (może dotyczyć 1 na 10 osób): Ból głowy, zawroty głowy; nudności (mdłości), zaparcia, wzdęcia (wiatry).
Niezbyt często występujące działania niepożądane (mogą wystąpić nie częściej niż u 1 na 100 osób): Zmęczenie, senność; bóle brzucha, dyskomfort w jamie brzusznej, ból w górnej części brzucha, wymioty, niestrawność i zgaga, suchość w ustach.
Rzadko występujące działania niepożądane (mogą wystąpić nie częściej niż u 1 na 1000 osób): Zwężenie źrenic; trudności z oddawaniem wody (mocz); zmęczenie.
Ostrzeżenia i środki ostrożności
Zawsze należy próbować ustalić przyczynę biegunki, w przypadku wątpliwości skonsultować się z lekarzem. Lek działa jedynie zapierająco i nie usuwa przyczyny.
Podczas biegunki i jej leczenia należy spożywać duże ilości płynów, aby zapobiec odwodnieniu. W tym celu można stosować płyny nawadniające.
W przypadku pacjentów z AIDS, jeśli wystąpi obrzęk żołądka należy przerwać przyjmowanie leku.
U osób z zaburzeniami czynności wątroby przed zastosowaniem leku należy skonsultować się z lekarzem.
Loperamide Aurovitas zawiera laktozę, więc jeśli stwierdzono wcześniej u pacjenta nietolerancję niektórych cukrów to przed zastosowaniem leku należy skonsultować się z lekarzem.
Lek należy przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci.
Przechowywać w temperaturze poniżej 30°C.
Przechowywać w oryginalnym opakowaniu w celu ochrony przed wilgocią.
Stosowanie innych leków
Należy powiedzieć lekarzowi lub farmaceucie o wszystkich lekach przyjmowanych przez pacjenta obecnie lub ostatnio, a także o lekach, które pacjent planuje przyjmować, w tym również o tych, które wydawane są bez recepty.
Loperamide Aurovitas może wchodzić w interakcje z:
- Rytonawirem (podawany w leczeniu HIV,
- Chinidyną (podawany w leczeniu zaburzeń rytmu serca lub malarii),
- Desmopresyną przyjmowaną doustnie (podawana w leczeniu nadmiernego oddawania moczu),
- Itrakonazolem lub ketokonazolem (podawane w leczeniu zakażeń grzybiczych),
- Gemfibrozylem (podawanym w leczeniu wysokich poziomów lipidów we krwi).
Stosowanie leku z jedzeniem i piciem
Lek Loperamide Aurovitas można przyjmować z jedzeniem i piciem.
Ciąża i karmienie piersią
Jeśli pacjentka jest w ciąży lub karmi piersią, przypuszcza, że może być w ciąży lub gdy planuje mieć dziecko powinna poradzić się lekarza lub farmaceuty przed zastosowaniem tego leku.
Ciąża:
Loperamidu należy unikać w pierwszym trymestrze ciąży; może być jednak stosowany w drugim i trzecim trymestrze ciąży.
Karmienie piersią:
Ten lek nie jest zalecany, jeśli pacjentka karmi piersią. Małe ilości mogą przedostawać się do mleka. Należy skonsultować się z lekarzem w sprawie odpowiedniego leczenia.
Prowadzenie pojazdów i obsługa maszyn
Ten lek może powodować zawroty głowy, zmęczenie lub senność. Pacjent może także stracić przytomność, czuć się słabo lub być mniej czujny. W przypadku wystąpienia takich objawów nie należy prowadzić pojazdów ani obsługiwać maszyn.
Cechy produktu
- Płeć
- Wiek
- Typ produktu
- Postać
- Działanie/właściwości
- Problem
- Główny składnik
- Część ciała
- Układy narządowe
- Pora stosowania
- Sposób aplikacji