Krople żołądkowe, 35 g (Amara)

dziurawiec, kozłek, mięta, nalewka gorzka, krople, brak apetytu, niestrawność

Produkt usunięty z oferty doz.pl

O produkcie

Podmiot odpowiedzialny

Zakład Farmaceutyczny „Amara” Sp. z o.o.
ul. Stacyjna 5
30-851 Kraków

Opis

Krople żołądkowe to lek w formie kropli doustnych z ziołowych wyciągów. Lek stosuje się w niestrawności oraz zaburzeniach trawienia, jak również w braku  łaknienia. Krople przeznaczone są dla osób dorosłych.

Skład

Substancją czynną leku są wyciągi ziołowe.

100 g kropli zawiera: Hyperici intractum 24 ml (wyciąg ze świeżego ziela dziurawca, Hyperici perforatum L., (DER 1:1), ekstrahent: etanol 96% (V/V) Menthae piperitae tinctura 26,5 ml (nalewka z liści mięty pieprzowej, Menthae piperita L., (DER 1:20), ekstrahent etanol 90%(V/V) Valerianae tinctura 24,5 ml (nalewka z korzenia kozłka, Valeriana officinalis L., (DER 1:4), ekstrahent etanol 70% (V/V) Amara tinctura 25 ml (nalewka gorzka z korzeni goryczki, Gentiana lutea L., liści bobrka Menyathes trifoliata L., owocni pomarańczy gorzkiej, Citrus aurantium L., subspecies aurantium, (DER 1:3,5), ekstrahent etanol 70% (V/V) Produkt zawiera 65 -72 % (V/V) etanolu.

Dawkowanie

Ten lek należy zawsze stosować dokładnie tak, jak to opisano w ulotce dla pacjenta lub według zaleceń lekarza lub farmaceuty. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

Roztwór przyjmuje się doustnie. Dawkowanie Kropli żołądkowych zależy od wskazania leczniczego. W przypadku braku łaknienia jednorazowo należy od 3 do 6 razy dziennie na 30 minut przed posiłkiem stosować 15 kropli rozcieńczonych w 1/4 szklanki wody. W dolegliwościach żołądkowych dawkować 6 razy dziennie po 15 kropli leku rozcieńczonego  w 1/4 szklanki wody.

Działanie

Działanie Kropli żołądkowych polega na zwiększeniu wydzielania soku trawiennego oraz pobudzeniu apetytu. Roztwór także wykazuje lekki efekt rozkurczający (działanie wiatropędne).

Wskazania

Wskazaniem do zastosowania Kropli żołądkowych są zburzenia trawienia oraz brak apetytu.

Przeciwwskazania

Nie stosować Kropli żołądkowych u osób z nadwrażliwością na którykolwiek ze składników leku. Przeciwwskazaniem do zastosowania roztworu jest: nadwrażliwość na metanol, choroba wrzodowa żołądka i/lub dwunastnicy, zapalenie ii niedrożność dróg żółciowych.

Działania niepożądane

Jak każdy lek, lek ten może powodować działania niepożądane, chociaż nie u każdego one wystąpią.

Częstość nieznana: objawy żołądkowo-jelitowe (np. nudności, skurczowe bóle brzucha).

Ostrzeżenia i środki ostrożności

Produkt zawiera 65 -72 % (V/V) etanolu. Nie zaleca się stosowania u dzieci i osób z grup wysokiego ryzyka (z chorobą alkoholową, pacjentów z chorobą wątroby, z padaczką).

Przechowywać w opakowaniach zamkniętych, chronić od światła.
Lek przechowywać w temperaturze poniżej 25°C.
Lek należy przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci.

Stosowanie innych leków

Należy powiedzieć lekarzowi lub farmaceucie o wszystkich lekach przyjmowanych przez pacjenta obecnie lub ostatnio, a także o lekach, które pacjent planuje przyjmować, w tym również o tych, które wydawane są bez recepty.

Krople żołądkowe mogą wchodzić w interakcje z syntetycznymi lekami uspokajającymi.

Ciąża i karmienie piersią

Jeśli pacjentka jest w ciąży lub karmi piersią, przypuszcza, że może być w ciąży lub gdy planuje mieć dziecko powinna poradzić się lekarza lub farmaceuty przed zastosowaniem tego leku.

Nie należy stosować Kropli żołądkowych w czasie ciąży i karmienia piersią.

Prowadzenie pojazdów i obsługa maszyn

Preparat zawiera etanol i działa uspokajająco, zwłaszcza przyjęty w dawce większej niż zalecana, dlatego może ograniczać zdolność prowadzenia pojazdów mechanicznych i obsługi maszyn. Wrażliwi pacjenci nie powinni prowadzić pojazdów i obsługiwać maszyn po przyjęciu leku.

Cechy produktu

Polecane artykuły
  • Grypa żołądkowa (grypa jelitowa, „jelitówka”, nieżyt żołądkowo-jelitowy) to wirusowa infekcja układu pokarmowego, której towarzyszą przede wszystkim biegunka i wymioty. Jest wycieńczającym organizm schorzeniem i może potrwać kilka dnia. Niezwykle istotne jest, aby pacjent z grypą jelitową dbał o nawodnienie organizmu oraz przestrzegał kilku zasad związanych z lekkostrawną dietą. Co jeść podczas grypy jelitowej, jak dużo płynów podawać dziecku oraz które probiotyki wybrać, aby wspierać jelita w walce z infekcją?

  • Skutki uboczne leków, depresja, anoreksja, wysoki poziom stresu, ale i też następstwo zmniejszenia się percepcji węchu i smaku postępującego wraz z wiekiem. Często też pierwszy objaw poważnej choroby. Przyczyn braku apetytu może być naprawdę wiele. Jak poprawić apetyt? Co jeść, gdy brakuje smaku przez dłuższy czas? Czy istnieją skuteczne leki zwiększające łaknienie? 

Twoje sugestie

Dokładamy wszelkich starań, aby podane zdjęcie i opis oferowanych produktów były aktualne, w pełni prawidłowe oraz kompletne. Jeśli widzisz błąd, poinformuj nas o tym.

Zgłoś uwagi
Porozmawiaj z farmaceutą
Infolinia: 800 110 110

Zadzwoń do nas jeśli potrzebujesz porady farmaceuty.
Jesteśmy dla Ciebie czynni całą dobę, 7 dni w tygodniu, bezpłatnie.

Umów E-Wizytę
Przeziębienie?
Umów e-wizytę!
Umów e-wizytę
Dlaczego DOZ.pl
Niższe koszta leczenia

Darmowa dostawa do Apteki
Bezpłatna Infolinia dla Pacjentów.

ikona niższe koszty leczenia
Bezpieczeństwo

Weryfikacja interakcji leków.
Encyklopedia leków i ziół

Ikona encklopedia leków i ziół
Wsparcie w leczeniu

Porady na czacie z Farmaceutą.
E-wizyta z lekarzem specjalistą.

Ikona porady na czacie z farmaceutą
Newsletter

Bądź na bieżąco z DOZ.pl

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Regulaminie.

Zamnij