Formy dostawy dla tego produktu
-
ODBIÓR W APTECEOdbiór w aptece
-
WYSYŁKA KURIEREMKurier DHLKurier PHARMALINK
-
ODBIÓR W PUNKCIEAutomaty DHL i punkty POPPaczkomat INPOST
O produkcie
Pokaż wszystkie produkty STREPSILS
Podmiot odpowiedzialny
RECKITT BECKINSER POLAND SP. Z O.O.ul.Okunin 1
Nowy Dwór Mazowiecki
Producent
Reckitt Benckiser Healthcare International LimitedOpis
Produkt leczniczy Strepsils Intensive bez cukru pomarańczowy jest przeznaczony do krótkotrwałego łagodzenia objawów stanu zapalnego gardła, takich jak podrażnienie, ból i obrzęk oraz trudności w przełykaniu u dorosłych i młodzieży w wieku powyżej 12 lat. Ma postać pastylek do ssania o smaku pomarańczowym.
Skład
Substancją czynną leku jest flurbiprofen (Flurbiprofenum).
1 pastylka twarda zawiera 8,75 mg flurbiprofenu.
Substancjami pomocniczymi są: makrogol 300, potasu wodorotlenek, aromat pomarańczowy (główny składnik: trioctan glicerolu (triacetyna)), lewomentol, acesulfam potasowy, maltitol ciekły, izomalt.
Dawkowanie
Ten lek należy zawsze stosować dokładnie tak, jak to opisano w ulotce dla pacjenta lub według zaleceń lekarza lub farmaceuty. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.
Dorośli i młodzież w wieku powyżej 12 lat: 1 pastylka twarda co 3 do 6 godzin, w razie potrzeby.
Nie należy przyjmować więcej niż 5 pastylek w ciągu 24 godzin.
Pastylkę należy powoli rozpuszczać w ustach, nie należy jej połykać ani żuć. Podczas rozpuszczania należy zawsze przemieszczać pastylkę w jamie ustnej.
Działanie
Strepsils Intensive bez cukru pomarańczowy zawiera flurbiprofen, który należy do niesteroidowych leków przeciwzapalnych (NLPZ), o właściwościach przeciwbólowych i przeciwzapalnych.
Wskazania
Strepsils Intensive bez cukru stosuje się w krótkotrwałym łagodzeniu objawów związanych ze stanem zapalnym gardła, który objawia się podrażnieniem, bólem, obrzękiem i trudnością w przełykaniu u dorosłych i młodzieży w wieku powyżej 12 lat.
Przeciwwskazania
Leku nie należy stosować w przypadku nadwrażliwości na substancję czynną lub którykolwiek składnik preparatu oraz inne leki z grupy NLPZ.
Zastosowanie jest przeciwwskazane w przypadku występowania choroby wrzodowej, ciężkiej niewydolności serca, nerek i/lub wątroby oraz krwawień, zaburzeń krzepnięcia, zapalenia jelit, perforacji przewodu pokarmowego.
Działania niepożądane
Jak każdy lek, lek ten może powodować działania niepożądane, chociaż nie u każdego one wystąpią.
Jeśli wystąpi duszność, świszczący oddech, świąd, wysypka, obrzęk twarzy, języka lub gardła powodujący trudności w oddychaniu, przyśpieszone bicie serca i spadek ciśnienia krwi prowadzący do wstrząsu, ciężkie reakcje skórne takie jak łuszczenie się, powstawanie pęcherzy lub odwarstwianie skóry należy przerwać stosowanie leku i skontaktować się z lekarzem.
Bardzo często występujące działania niepożądane (u 1 lub więcej na 10 osób): zaburzenia smaku, zaburzenia w jamie ustnej – uczucie ciepła, pieczenia, mrowienia w ustach.
Często występujące działania niepożądane (u 1 do 10 na 100 osób): zawroty głowy, ból głowy, podrażnienie gardła, biegunka, owrzodzenia jamy ustnej, nudności, ból jamy ustnej, parestezja w jamie ustne ból gardła, ból brzucha, kserostomia (suchość w jamie ustnej spowodowana zaburzeniem lub brakiem wydzielania śliny).
Niezbyt często występujące działania niepożądane (u 1 do 10 na 1000 osób): bezsenność, zaostrzenie astmy i skurcz oskrzeli, duszność, świszczący oddech, pęcherze w jamie ustnej, niedoczulica gardła (osłabienie czucia powierzchniowego w gardle), bolesność języka, wzdęcie, zaparcie, niestrawność, wzdęcie z oddawaniem wiatrów, wymioty, wysypka, świąd.
Rzadko występujące działania niepożądane (u 1 do 10 na 10 000 osób): zaburzenia krwi, nadwrażliwość, reakcja anafilaktyczna, niewydolność serca, obrzęk, niewydolność nerek, wątroby.
Bardzo rzadko występujące działania niepożądane (rzadziej niż u 1 na 10 000 osób): trombocytopenia, neutropenia, agranulocytoza, anemia aplastyczna i hemolityczna, toksyczna nekroliza naskórka.
Częstość nieznana: nadciśnienie, krwawienie, owrzodzenie, perforacja przewodu pokarmowego, czarne stolce, rumień wielopostaciowy, gorączka, ból, zapalenie wątroby.
Ostrzeżenia i środki ostrożności
Przed zastosowaniem pastylek twardych Strepsils Intensive należy skonsultować się z lekarzem, w przypadku: wystąpienia kiedykolwiek astmy albo alergii, stosowania już jakichkolwiek NLPZ lub kas acetylosalicylowy, osób w podeszłym wieku, pacjentów z przewlekłą chorobą autoimmunologiczną, zapalenia migdałków czy przypuszczenia, że zakażenie gardła ma charakter bakteryjny, osób z chorobą nerek, serca, wątroby, pacjentów po udarze mózgu, podwyższonego ciśnienia krwi, cukrzycy, zwiększonego poziomu cholesterolu, osób palących tytoń, długotrwałych bóli głowy, chorób przewodu pokarmowego, kobiet w I i II trymestrze ciąży.
Należy poinformować lekarza o wszelkich niepokojących objawach, szczególnie krwawieniach.
Leki typu flurbiprofen mogą nieznacznie zwiększać prawdopodobieństwo ataku serca czy udaru.
Pastylki twarde Strpesils Intensive bez cukru zawierają maltitol a także izomalt, więc jeśli pacjent nie toleruje niektórych cukrów to przed zastosowaniem powinien skonsultować się z lekarzem.
Stosowanie innych leków
Należy powiedzieć lekarzowi lub farmaceucie o wszystkich lekach przyjmowanych przez pacjenta obecnie lub ostatnio, a także o lekach, które pacjent planuje przyjmować, w tym również o tych, które wydawane są bez recepty.
Strepsils Intensive może wchodzić w interakcje z: lekami przeciw nadciśnieniu tętniczemu albo niewydolności serca – inhibitory konwertazy angiotensyny ( np. kaptopryl, enalapril, perndopryl) i antagoniści receptora angiotensyny II (jak: losartan, walsartan, telmisartan), lekami moczopędnymi, lekami przeciwzakrzepowymi (warfayna, kwas acetylosalicylowy), lekami przeciwplytkowymi oraz selektywnumi inhibitorami wychwytu zwrotnego serotoniny (SSRI) (np. fluoksetyna, citalopram, sertalina), lekami przeciw dnie moczanowej, innymi niesteroidowymi lekami przeciwzapalnymi lub steroidami (np. prednizolon), glikozydami nasercowymi, cyklosporyną, fenytoiną, metotreksatem, antybiotykami chinolonowymi (np. cyprofloksacyna, lewofloksacyna), takrolimusem, zydowudyną, litem.
Stosowanie leku z jedzeniem i piciem
Nie zaleca się spożywania alkoholu w czasie terapii lekiem, gdyż może to zwiększyć ryzyko wystąpienia działań niepożądanych, zwłaszcza krwawień w przewodzie pokarmowym.
Ciąża i karmienie piersią
Jeśli pacjentka jest w ciąży lub karmi piersią, przypuszcza, że może być w ciąży lub gdy planuje mieć dziecko powinna poradzić się lekarza lub farmaceuty przed zastosowaniem tego leku.
Nie należy stosować Strepsils Intensive bez cukru w ostatnich trzech miesiącach ciąży, natomiast w pierwszych sześciu należy skonsultować się z lekarzem. Przed zastosowaniem leku Strepsils Intensive w czasie karmienia piersią należy poradzić się lekarza.
Wpływ na płodność
Flurbiprofen należy do grupy leków, które mogą niekorzystnie wpływać na płodność kobiet. Efekt ten jest odwracalny po zaprzestaniu stosowania leku. Jest mało prawdopodobne, że sporadyczne stosowanie Strepsils Intensive bez cukru pomarańczowy wpłynie na szanse zajścia w ciążę. Jednakże, należy poinformować lekarza przed zastosowaniem tego leku, jeśli pacjentka ma problemy z zajściem w ciążę.
Stosowanie leku u dzieci i młodzieży
Nie stosować pastylek Strepsils Intensive bez cukru u dzieci w wieku poniżej 12 lat.
Cechy produktu
- Płeć
- Zalecenia żywieniowe
- Wiek
- Typ produktu
- Postać
- Działanie/właściwości
- Problem
- Główny składnik
- Część ciała
- Pora stosowania
- Smak
- Sposób aplikacji