Strepsils Intensive bez cukru pomarańczowy, 8,75 mg, pastylki twarde, 24 szt. - Portal DOZ.pl

Strepsils Intensive bez cukru pomarańczowy, 8,75 mg, pastylki twarde, 24 szt.

flurbiprofen, pastylki, chrypka, infekcja, ból

25.74 zł
Ikona doz lekarz
Potrzebujesz konsultacji z pediatrą?

Umów się na najbliższy dostępny termin.

Ikona umów się na najbliższy dostępny termin.

Formy dostawy dla tego produktu

Opcja niedostępna? Sprawdź dlaczego
 • ODBIÓR W APTECE
  Odbiór w aptece
  0.00 zł

  Sprawdź lokalizację

 • WYSYŁKA KURIEREM
  Kurier INPOST
  9.99 zł
  Kurier POLTRAF
  15.99 zł
 • ODBIÓR W PUNKCIE
  Paczkomat InPost
  9.99 zł
  Odbiór w punkcie DHL
  9.99 zł

O produkcie

Podmiot odpowiedzialny

RECKITT BECKINSER POLAND SP. Z O.O.
ul.Okunin 1
Nowy Dwór Mazowiecki

Producent

Reckitt Benckiser Healthcare International Limited

Opis

Strepsils Intensive bez cukru pomarańczowy to lek stosowany w krótkotrwałym i objawowym leczeniu bólu gardła. Substancja czynną leku jest flurbiprofen, który należy do NLPZ i działa silnie przeciwbólowo orz przeciwzapalnie. Strepsils Intensive bez cukru ma formę pastylek twardych do ssania, które łagodzą i powlekają gardło po dwóch minutach od zastosowania do 4 godzin. Produkt jest przeznaczony dla osób dorosłych i dzieci w wieku powyżej 12 lat.

Skład

Substancją czynną leku jest flurbiprofen (Flurbiprofenum).

1 pastylka twarda zawiera 8,75 mg flurbiprofenu.

Substancjami pomocniczymi są: makrogol 300, potasu wodorotlenek, aromat pomarańczowy (główny składnik: trioctan glicerolu (triacetyna)), lewomentol, acesulfam potasowy, maltitol ciekły, izomalt.

Dawkowanie

Ten lek należy zawsze stosować dokładnie tak, jak to opisano w ulotce dla pacjenta lub według zaleceń lekarza lub farmaceuty. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

Lek podaje się doustnie. Pastylki należy ssać powoli, zmieniając ich położenie w ustach, aby zapobiec miejscowemu podrażnieniu.

Dorośli i młodzież powyżej 12 lat: 1 pastylka twarda co 3 do 6 godzin przez maksymalnie 3 dni, chyba że lekarz zaleci inaczej.
Maksymalna dawka dobowa wynosi 5 pastylek twardych.

Działanie

Strepsils Intensive bez cukru pomarańczowy działa silnie przeciwbólowo i przeciwzapalnie dzięki zawartości flurbiprofenu, który należy do niesteroidowych leków przeciw zapalnych (NLPZ). Lek działa również łagodząco i powlekająco na gardło od drugiej minuty po zastosowaniu do 4 godzin.

Wskazania

Wskazaniem do zastosowania Strepsils Intensive bez cukru jest krótkotrwałe leczenie objawowe bólu gardła.

Przeciwwskazania

Pastylek twardych Strepsils Intensive nie należy stosować u osób uczulonych na flurbiprofen, kwas acetylosalicylowy i inne niesteroidowe leki przeciwzapalne (NLPZ) czy którykolwiek z pozostałych składników leku. Przeciwwskazaniami są także: choroba wrzodowa żołądka i/lub dwunastnicy, ciężkie zapalenie jelita, krwawienie albo perforacja przewodu pokarmowego, zaburzenia krwotoczne albo wytwarzania krwi po wcześniejszym stosowaniu NLPZ, ciężka niewydolność wątroby, serca czy nerek. Leku nie należy stosować również w przypadku występowania w przeszłości objawów alergii po podaniu kwasu acetylosalicylowego albo innych NLPZ i w III tymestrze ciąży.

Działania niepożądane

Jak każdy lek, lek ten może powodować działania niepożądane, chociaż nie u każdego one wystąpią.

Bardzo często występujące działania niepożądane (u 1 lub więcej na 10 osób): zaburzenia smaku, zaburzenia w jamie ustnej – uczucie ciepła, pieczenia, mrowienia w ustach.

Często występujące działania niepożądane (u 1 do 10 na 100 osób): zawroty głowy, ból głowy, podrażnienie gardła, biegunka, owrzodzenia jamy ustnej, nudności, ból jamy ustnej, parestezja w jamie ustne ból gardła, ból brzucha, kserostomia (suchość w jamie ustnej spowodowana zaburzeniem lub brakiem wydzielania śliny).

Niezbyt często występujące działania niepożądane (u 1 do 10 na 1000 osób): bezsenność, zaostrzenie astmy i skurcz oskrzeli, duszność, świszczący oddech, pęcherze w jamie ustnej, niedoczulica gardła (osłabienie czucia powierzchniowego w gardle), bolesność języka, wzdęcie, zaparcie, niestrawność, wzdęcie z oddawaniem wiatrów, wymioty, wysypka, świąd.

Rzadko występujące działania niepożądane (u 1 do 10 na 10 000 osób): zaburzenia krwi, nadwrażliwość, reakcja anafilaktyczna, niewydolność serca, obrzęk, niewydolność nerek, wątroby.

Bardzo rzadko występujące działania niepożądane (rzadziej niż u 1 na 10 000 osób): trombocytopenia, neutropenia, agranulocytoza, anemia aplastyczna i hemolityczna, toksyczna nekroliza naskórka.

Częstość nieznana: nadciśnienie, krwawienie, owrzodzenie, perforacja przewodu pokarmowego, czarne stolce, rumień wielopostaciowy, gorączka, ból, zapalenie wątroby.

Ostrzeżenia i środki ostrożności

Przed zastosowaniem pastylek twardych Strepsils Intensive należy skonsultować się z lekarzem, w przypadku: wystąpienia kiedykolwiek astmy albo alergii, stosowania już jakichkolwiek NLPZ lub kas acetylosalicylowy, osób w podeszłym wieku, pacjentów z przewlekłą chorobą autoimmunologiczną, zapalenia migdałków czy przypuszczenia, że zakażenie gardła ma charakter bakteryjny, osób z chorobą nerek, serca, wątroby, pacjentów po udarze mózgu, podwyższonego ciśnienia krwi, cukrzycy, zwiększonego poziomu cholesterolu, osób palących tytoń, długotrwałych bóli głowy, chorób przewodu pokarmowego, kobiet w I i II trymestrze ciąży.

Należy poinformować lekarza o wszelkich niepokojących objawach, szczególnie krwawieniach.
Leki typu flurbiprofen mogą nieznacznie zwiększać prawdopodobieństwo ataku serca czy udaru.

Pastylki twarde Strpesils Intensive  bez cukru zawierają maltitol a także izomalt, więc jeśli pacjent nie toleruje niektórych cukrów to przed zastosowaniem powinien skonsultować się z lekarzem.

Przechowywanie:

 • Nie przechowywać w temperaturze powyżej 25°C.
 • Przechowywać w oryginalnym opakowaniu w celu ochrony przed światłem.
 • Lek należy przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci.

Stosowanie innych leków

Należy powiedzieć lekarzowi lub farmaceucie o wszystkich lekach przyjmowanych przez pacjenta obecnie lub ostatnio, a także o lekach, które pacjent planuje przyjmować, w tym również o tych, które wydawane są bez recepty.

Strepsils Intensive może wchodzić w interakcje z:

 • lekami przeciw nadciśnieniu tętniczemu albo niewydolności serca – inhibitory konwertazy angiotensyny ( np. kaptopryl, enalapril, perndopryl) i antagoniści receptora angiotensyny II (jak: losartan, walsartan, telmisartan),
 • lekami moczopędnymi,
 • lekami przeciwzakrzepowymi (warfayna, kwas acetylosalicylowy),
 • lekami przeciwplytkowymi oraz selektywnumi inhibitorami wychwytu zwrotnego serotoniny (SSRI) (np. fluoksetyna, citalopram, sertalina),
 • lekami przeciw dnie moczanowej,
 • innymi niesteroidowymi lekami przeciwzapalnymi lub steroidami (np. prednizolon),
 • glikozydami nasercowymi,
 • cyklosporyną,
 • fenytoiną,
 • metotreksatem,
 • antybiotykami chinolonowymi (np. cyprofloksacyna, lewofloksacyna),
 • takrolimusem,
 • zydowudyną.
 • litem.

Stosowanie leku z jedzeniem i piciem

Nie zaleca się spożywania alkoholu w czasie terapii lekiem, gdyż może to zwiększyć ryzyko wystąpienia działań niepożądanych, zwłaszcza krwawień w przewodzie  pokarmowym.

Ciąża i karmienie piersią

Jeśli pacjentka jest w ciąży lub karmi piersią, przypuszcza, że może być w ciąży lub gdy planuje mieć dziecko powinna poradzić się lekarza lub farmaceuty przed zastosowaniem tego leku.

Ciąża:
Nie stosować Strepsils Intensive bez cukru w ostatnich trzech miesiącach ciąży, natomiast w pierwszych sześciu należy skonsultować się z lekarzem.

Karmienie piersią:
Przed zastosowaniem leku Strepsils Intensive w czasie karmienia piersią należy poradzić się lekarza.

Wpływ na płodność

Flurbiprofen należy do grupy leków, które mogą niekorzystnie wpływać na płodność kobiet. Efekt ten jest odwracalny po zaprzestaniu stosowania leku. Jest mało prawdopodobne, że sporadyczne stosowanie Strepsils Intensive bez cukru pomarańczowy wpłynie na szanse zajścia w ciążę. Jednakże, należy poinformować lekarza przed zastosowaniem tego leku, jeśli pacjentka ma problemy z zajściem w ciążę.

Stosowanie leku u dzieci i młodzieży

Nie stosować pastylek Strepsils Intensive bez cukru u dzieci w wieku poniżej 12 lat.

Cechy produktu

Twoje sugestie

Dokładamy wszelkich starań, aby podane zdjęcie i opis oferowanych produktów były aktualne, w pełni prawidłowe oraz kompletne. Jeśli widzisz błąd, poinformuj nas o tym.

Zgłoś uwagi
Porozmawiaj z farmaceutą
Infolinia: 800 110 110

Zadzwoń do nas jeśli potrzebujesz porady farmaceuty.
Jesteśmy dla Ciebie czynni całą dobę, 7 dni w tygodniu, bezpłatnie.

Umów E-Wizytę
Przeziębienie?
Umów e-wizytę!

Pediatra, dziś o 08:00

Tarık Küçükünal

Umów e-wizytę
Dlaczego DOZ.pl
Niższe koszta leczenia

Darmowa dostawa do Apteki
Bezpłatna Infolinia dla Pacjentów.

ikona niższe koszty leczenia
Bezpieczeństwo

Weryfikacja interakcji leków.
Encyklopedia leków i ziół

Ikona encklopedia leków i ziół
Wsparcie w leczeniu

Porady na czacie z Farmaceutą.
E-wizyta z lekarzem specjalistą.

Ikona porady na czacie z farmaceutą
Newsletter

Bądź na bieżąco z DOZ.pl

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Regulaminie.

Zamnij