Gaviscon o smaku mięty TAB, tabletki do rozgryzania, żucia, 48 szt.

węglan wapnia, wodorowęglan sodu, kwas alginowy, tabletka, nadkwaśność, refluks, zgaga

26,59 zł
Cena za szt.: 0,55 zł
Sprawdź warianty
24 szt.
16,69 zł
0,70 zł / szt.
48 szt.
26,59 zł
0,55 zł / szt.

Formy dostawy dla tego produktu

Opcja niedostępna? Sprawdź dlaczego

O produkcie

Pokaż wszystkie produkty GAVISCON

Producent

RECKITT BECKINSER POLAND SP. Z O.O.
ul.Okunin 1
Nowy Dwór Mazowiecki

Opis

Gaviscon o smaku mięty TAB to produkt leczniczy przeznaczony do leczenia objawów refluksu żołądkowo-przełykowego, takich jak: odbijanie, zgaga i niestrawność (związana z refluksem), na przykład po posiłkach lub w czasie ciąży albo u pacjentów z objawami związanymi z refluksowym zapaleniem przełyku.

Skład

Substancjami czynnymi leku są: alginian sodu, wodorowęglan sodu oraz węglan wapnia.

1 tabletka zawiera: 250 mg alginianu sodu, 133,5 mg wodorowęglanu sodu oraz 80 mg węglanu wapnia.

Substancje pomocnicze: mannitol (E421), makrogol 20 000, kopowidon, aspartam (E951), aromat mięty pieprzowej, magnezu stearynian oraz acesulfam potasowy 

Tabletki nie zawierają cukru ani glutenu. 

Dawkowanie

Ten lek należy zawsze stosować tak, jak to opisano w ulotce dla pacjenta lub według zaleceń lekarza lub farmaceuty. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

  • Lek stosować doustnie.
  • Dokładnie przeżuć tabletkę przed połknięciem. 

Stosowanie u dorosłych, w tym pacjentów w podeszłym wieku oraz u dzieci w wieku 12 lat i powyżej: w przypadku wystąpienia objawów od 2 do 4 tabletek po posiłkach i przed snem, do czterech razy na dobę. 

Działanie

Lek Gaviscon o smaku mięty TAB tworzy ochronną warstwę utrzymującą się na powierzchni treści żołądkowej. Warstwa ta zapobiega cofaniu się kwaśnej treści żołądkowej z żołądka, co powoduje zmniejszenie bólu i uczucia dyskomfortu w gardle oraz jamie ustnej. Zgaga może pojawiać się po posiłkach (głównie tłustych i ostrych) lub podczas ciąży albo u pacjentów z objawami zapalenia ściany przełyku (np. trudnościami i (lub) utrudnionym przełykaniem, bólem w jamie ustnej, wymiotami).

Wskazania

Gaviscon o smaku mięty TAB jest stosowany w leczeniu objawów refluksu żołądkowo-przełykowego, takich jak odbijanie, zgaga i niestrawność (związana z refluksem), na przykład po posiłkach lub w czasie ciąży a także u pacjentów z objawami związanymi z refluksowym zapaleniem przełyku.

Przeciwwskazania

Kiedy nie przyjmować leku Gaviscon o smaku mięty TAB:

  • jeśli pacjent ma uczulenie (nadwrażliwość) na którykolwiek składnik leku.

Działania niepożądane

Jak każdy lek, lek ten może powodować działania niepożądane, chociaż nie u każdego one wystąpią.

Bardzo rzadko występujące działania niepożądane (u 1 na 10 000 pacjentów):

  • reakcje alergiczne na składniki leku (takie jak wysypki skórne, świąd, trudności w oddychaniu, zawroty głowy, obrzęk twarzy, ust, języka lub gardła).

Ostrzeżenia i środki ostrożności

  • Lek zawiera sód (5,3 mmol na dawkę składającą się z dwóch tabletek) i wapń (1,6 mmol na  dawkę składającą się z dwóch tabletek).

Przechowywanie:

  • Przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci.  
  • Nie przechowywać w temperaturze powyżej 30°C.

Stosowanie innych leków

Należy powiedzieć lekarzowi lub farmaceucie o wszystkich lekach przyjmowanych przez pacjenta obecnie lub ostatnio a także o lekach, które pacjent planuje  przyjmować, w tym również o tych przyjmowanych bez recepty.

Nie należy stosować tego leku w ciągu dwóch godzin od zastosowania innych leków ponieważ może to wpływać na skuteczność niektórych leków.  

Ciąża i karmienie piersią

Jeśli pacjenta jest w ciąży lub karmi piersią, przypuszcza, że może być w ciąży lub gdy planuje dziecko powinna poradzić się lekarza lub farmaceuty przed zastosowaniem tego leku.

Lek ten można stosować podczas ciąży i karmienia piersią.

Stosowanie leku u dzieci i młodzieży

Stosowanie u dzieci w wieku poniżej 12 lat: podawać tylko po konsultacji z lekarzem.

Cechy produktu

Polecane artykuły
  • Helicobacter pylori to bakteria odpowiedzialna za występowanie choroby wrzodowej czy nowotworów żołądka. Do jej wykrycia stosuje się test ureazowy, który wykonywany jest podczas gastroskopii. Na czym polega to badanie i jak się do niego przygotować? Jakie są wskazania do przeprowadzenia testu ureazowego?

  • Achalazja przełyku (łac. achalasia cardiae), historycznie kurcz wpustu (łac. cardiospasmus), jest najczęstszym zaburzeniem motoryki przełyku objawiającym się trudnościami w przełykaniu. Spowodowana jest nadmiernym napięciem dolnego zwieracza przełyku (LES), co utrudnia przechodzenie pokarmu do żołądka. W konsekwencji gromadząca się w przełyku treść powoduje jego rozszerzanie, co prowadzi do ścieńczenia ścian, a nawet zwłóknienia. Osoby chore bagatelizują jej pierwsze oznaki, tymczasem achalazja nie tylko zwiększa ryzyko raka przełyku, ale też może grozić jego całkowitym wycięciem. Co to jest achalazja przełyku i jakie są jej objawy? Jak leczyć kurcz wpustu? Jaką dietę stosować przy achalazji przełyku?

  • Głównym celem diety przy nadkwaśności jest neutralizacja i ograniczenie wydzielania soku żołądkowego. W ten sposób odpowiednie żywienie przy nadkwasocie żołądka łagodzi jej nieprzyjemne dolegliwości takie jak pieczenie, zgagę czy ból w klatce piersiowej. Jakie produkty mogą okazać się pomocne, a których należy unikać w nadkwaśności?  

Twoje sugestie

Dokładamy wszelkich starań, aby podane zdjęcie i opis oferowanych produktów były aktualne, w pełni prawidłowe oraz kompletne. Jeśli widzisz błąd, poinformuj nas o tym.

Zgłoś uwagi
Porozmawiaj z farmaceutą
Infolinia: 800 110 110

Zadzwoń do nas jeśli potrzebujesz porady farmaceuty.
Jesteśmy dla Ciebie czynni całą dobę, 7 dni w tygodniu, bezpłatnie.

Umów E-Wizytę
Przeziębienie?
Umów e-wizytę!
Umów e-wizytę
Dlaczego DOZ.pl
Niższe koszta leczenia

Darmowa dostawa do Apteki
Bezpłatna Infolinia dla Pacjentów.

ikona niższe koszty leczenia
Bezpieczeństwo

Weryfikacja interakcji leków.
Encyklopedia leków i ziół

Ikona encklopedia leków i ziół
Wsparcie w leczeniu

Porady na czacie z Farmaceutą.
E-wizyta z lekarzem specjalistą.

Ikona porady na czacie z farmaceutą
Newsletter

Bądź na bieżąco z DOZ.pl

logo Telemedi

Usługę zdalnej konsultacji z lekarzem świadczy Telemedi.
Regulamin świadczenia usługi dostępny jest tutaj.