Venoruton Gel, żel, (20 mg / g), 40 g

Produkt usunięty z oferty doz.pl

O produkcie

Producent

NOVARTIS CONSUMER
Marynarska 15
Warszawa

Opis

Venoruton Gel należy do grupy leków chroniących naczynia żylne.

Skład

1 g żelu zawiera: o-(ß-hydroksyetylo)-rutozyd 20mg,

substancje pomocnicze: carbomer 980, sodu wodorotlenku roztwór 30%, disodowy czterooctan etylenoaminy (dwuwodny), chlorek benzalkoniowy, woda oczyszczona.

Dawkowanie

Stosować Venoruton Gel rano i wieczorem na chorą powierzchnię. Wcierać delikatnie aż do pełnej penetracji leku, tzn. aż skóra będzie sucha. Jeśli to konieczne, Venoruton Gel może być stosowany pod bandaż elastyczny lub opatrunek okluzyjny.

Działanie

Venoruton Gel to preparat należący do grupy środków chroniących naczynia żylne (zwanej systemowymi protektorami żylnymi). Venoruton Gel stabilizuje ścianę żylną, co prowadzi do zmniejszenia przepuszczalności naczyń i ich łamliwości a w konsekwencji do zmniejszenia obrzęku.
U pacjentów z żylakami i innymi schorzeniami naczyń kończyn dolnych, naczynia włosowate charakteryzują się nadmierną przepuszczalnością, który powoduje między innymi obrzęk w okolicach kostek. Venoruton Gel działa na najmniejsze naczynia krwionośne (kapilary) poprzez zmniejszenie przepuszczalności uszkodzonych ścian kapilar dla wody i innych substancji.

Venoruton Gel zmniejsza więc obrzęk i przynosi ulgę w związanych z nim objawach takich jak: ból, zmęczenie, mrowienie, ociężałość nóg oraz skurcze. Venoruton Gel zmniejsza też obrzęk i przynosi ulgę w objawach pochodzenia urazowego (skręcenia i zwichnięcia, stłuczenia mięśni).

Venoruton Gel nie zawiera alkoholu, w leczeniu miejscowym świetnie nadaje się do wielokrotnego stosowania na skórę. Jest przyjemny w użyciu i daje uczucie świeżości. Venoruton Gel nie ma zapachu i nie jest tłusty.

Wskazania

Venoruton Gel jest stosowany w bólach i obrzękach wywołanych przewlekłą niewydolnością żylną i objawami z tym związanymi takimi jak: uczucie ciężkości i bóle kończyn dolnych, obrzęki kończyn dolnych. Przynosi ulgę w stanach bólowych po leczeniu obliteracyjnym żylaków (tj. polegającym na wstrzykiwaniu do naczyń żylnych preparatów powodujących ich zamykanie), bólach i obrzękach w następstwie skręceń i kontuzji mięśni.

Przeciwwskazania

Pierwszy trymestr ciąży, chyba że korzyści terapeutyczne przewyższają ryzyko związane ze stosowaniem produktu leczniczego.

Działania niepożądane

Rzadkie przypadki uczulenia z wystąpieniem reakcji skórnych.

Cechy produktu

Twoje sugestie

Dokładamy wszelkich starań, aby podane zdjęcie i opis oferowanych produktów były aktualne, w pełni prawidłowe oraz kompletne. Jeśli widzisz błąd, poinformuj nas o tym.

Zgłoś uwagi
Porozmawiaj z farmaceutą
Infolinia: 800 110 110

Zadzwoń do nas jeśli potrzebujesz porady farmaceuty.
Jesteśmy dla Ciebie czynni całą dobę, 7 dni w tygodniu, bezpłatnie.

Umów E-Wizytę
Przeziębienie?
Umów e-wizytę!
Umów e-wizytę
Dlaczego DOZ.pl
Niższe koszta leczenia

Darmowa dostawa do Apteki
Bezpłatna Infolinia dla Pacjentów.

ikona niższe koszty leczenia
Bezpieczeństwo

Weryfikacja interakcji leków.
Encyklopedia leków i ziół

Ikona encklopedia leków i ziół
Wsparcie w leczeniu

Porady na czacie z Farmaceutą.
E-wizyta z lekarzem specjalistą.

Ikona porady na czacie z farmaceutą
Newsletter

Bądź na bieżąco z DOZ.pl

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Regulaminie.

Zamnij