Ibuprofen Aflofarm, 200 mg, tabletki drażowane, 20 szt.

ibuprofen, tabletka, ból, gorączka

5,39 zł
Cena za szt.: 0,27 zł
Sprawdź warianty
10 szt.
3,59 zł
0,36 zł / szt.
20 szt.
5,39 zł
0,27 zł / szt.

Formy dostawy dla tego produktu

Opcja niedostępna? Sprawdź dlaczego

O produkcie

Pokaż wszystkie produkty AFLOFARM

Podmiot odpowiedzialny

AFLOFARM
Partyzancka 133/151
Pabianice

Producent

AFLOFARM
Partyzancka 133/151
Pabianice

Opis

Ibuprofen Aflofarm to lek przeciwbólowy, przeciwgorączkowy i przeciwzapalny. Należy do grupy leków nazwanych niesteroidowymi lekami przeciwzapalnymi (NLPZ).

Skład

Substancją czynną leku jest ibuprofen.

1 tabletka drażowana zawiera 200 mg ibuprofenu.

Pozostałe składniki to: hypromeloza, karboksymetyloskrobia sodowa typ A, skrobia kukurydziana, krzemionka koloidalna bezwodna, guma arabska, sacharoza, talk, tytanu dwutlenek (E171), mieszanina białego wosku pszczelego i wosku Carnauba (Capol 1295).

Dawkowanie

Ten lek należy zawsze stosować dokładnie tak, jak opisano w ulotce dla pacjenta lub według wskazań lekarza, czy farmaceuty. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

Bez porozumienia z lekarze nie należy przyjmować leku dłużej niż 3 dni w przypadku bólu i gorączki oraz 2 dni w przypadku przeziębienia lub grypy.

Lek do stosowania doustnego.

Dorośli i młodzież w wieku powyżej 12 lat dawka początkowa 1 do 2 tabletek, następnie w razie potrzeby od 1 do 2 tabletek co 4 do 6 godzin.

Działanie

Lek Ibuprofen Aflofarm ma działanie przeciwbólowe, przeciwgorączkowe oraz przeciwzapalne.

Wskazania

Bóle o umiarkowanym lub słabym nasileniu, bóle towarzyszące grypie i przeziębieniu oraz stany gorączkowe równego pochodzenia.

Przeciwwskazania

Nie stosować leku Ibuprofen Aflofarm w przypadku uczulenia na ibuprofen oraz inne niesteroidowe leki przeciwzapalne (NLPZ) , jeśli wystąpiła duszność, astma, katar lub pokrzywka po przyjęciu kwasu acetylosalicylowego, jeśli wystąpiło kiedykolwiek przedziurawienie (perforacja) ściany żołądka lub jelita oraz jeśli występuje lub kiedykolwiek wystąpiła choroba wrzodowa żołądka i (lub) dwunastnicy lub krwawienie.

Działania niepożądane

Jak każdy lek, lek ten może powodować działania niepożądane, chociaż nie u każdego one wystąpią.

Niezbyt często występujące działania niepożądane (u 1 do 10 na 1000 pacjentów): ból brzucha, nudności, ból głowy, pokrzywka, świąd, mroczki, niewyraźne widzenie.

Rzadko występujące działania niepożądane (u 1 do 10 na 10000 pacjentów): biegunka, wzdęcia, zaparcia, wymioty, zapalenie błony śluzowej żołądka zawroty głowy, bezsenność, zmęczenie, pobudzenie, drażliwość, obrzęki.

Bardzo rzadko występujące działania niepożądane (u mniej niż 1 na 10000 pacjentów): nadciśnienie, niewydolność serca, szumy uszne, zaburzenia świadomości, bóle głowy, sztywność karku.

Ostrzeżenia i środki ostrożności

Ibuprofenu nie należy stosować jednocześnie z kwasem acetylosalicylowym lub innymi lekami z grupy NLPZ - zwiększa się ryzyko występowania działań niepożądanych; z kortykosteroidami - zwiększa się ryzyko działań niepożądanych w obrębie przewodu pokarmowego; lekami przeciwnadciśnieniowymi - zmniejszenie skuteczności działania leków zmniejszających ciśnienie tętnicze krwi; lekami moczopędnymi - zmniejszenie skuteczności działania leków moczopędnych; lekami przeciwzakrzepowymi - NLPZ mogą zwiększać działanie leków zmniejszających krzepliwość krwi; litem i metotreksatem - NLPZ mogą zwiększać stężenie w osoczu litu jak i metotreksatu, zaleca się kontrolę stężenia litu i metotreksatu; zydowudyną - wydłużenie czasu krwawienia u pacjentów leczonych jednocześnie ibuprofenem i zydowudyną.
 

Stosowanie innych leków

Należy powiedzieć lekarzowi lub farmaceucie o wszystkich lekach przyjmowanych przez pacjenta obecnie lub ostatnio, a także o lekach, które pacjent planuje przyjmować. 

Ibuprofen Aflofarm może wchodzić w interakcje z:

  • kwasem acetylosalicylowym,
  • innymi niesteroidowymi lekami przeciwzapalnymi,
  • kortykosteroidami,
  • lekami o działaniu przeciwzakrzepowym,
  • litem,
  • lekami obniżającymi ciśnienie krwi,
  • lekami moczopędnymi.

Ciąża i karmienie piersią

Jeśli pacjentka jest w ciąży lub karmi piersią, przypuszcza że może być w ciąży lub gdy planuje mieć dziecko, powinna poradzić się lekarza lub farmaceuty przed zastosowaniem tego leku.

Nie należy stosować leku Ibuprofen Aflofarm w I i II trymestrze ciąży. Nie wolno stosować tego leku w ostatnim trymestrze ciąży. Lek może zwiększać ryzyko powikłań u matki i u dziecka w okresie okołoporodowym. 
Ibuprofen przenika do mleka kobiecego w niewielkim stopniu. Ponieważ nie ma doniesień o szkodliwym wpływie leku na niemowlęta, przerwanie karmienia nie jest konieczne w trakcie krótkotrwałego przyjmowania ibuprofenu, w dawkach stosowanych w leczeniu bólu i gorączki.
Ibuprofen Aflofarm może niekorzystnie wpływać na płodność u kobiet; działanie to jest przemijające  i ustępuje po zakończeniu leczenia.
 

Stosowanie leku u dzieci i młodzieży

Nie stosować u dzieci w wieku poniżej 12 lat.

Prowadzenie pojazdów i obsługa maszyn

Ibuprofen Aflofarm nie ma wpływu lub wywiera niewielki wpływ na zdolność prowadzenia pojazdów i obsługiwania maszyn. Jeśli wystąpi senność, zawroty głowy lub zaburzenia widzenia, nie należy prowadzić pojazdu ani obsługiwać maszyn.

Cechy produktu

Polecane artykuły
  • Białko C-reaktywne (CRP) to białko ostrej fazy, stanowiące czuły i szybki marker stanu zapalnego i uszkodzenia tkanek wskutek martwicy, urazu lub infekcji. Oznaczenie poziomu CRP jest wskazane w diagnostyce i monitorowaniu terapii stanów zapalnych i infekcji bakteryjnych, chorób o podłożu autoimmunologicznym i nowotworowym oraz zawału serca. Badanie stężenia CRP pozwala również na ocenę ryzyka sercowo-naczyniowego u pacjentów z grupy ryzyka.

  • Ból jest wpisany w ludzkie istnienie. Wbrew pozorom to zjawisko pozytywne, ponieważ informuje nas o zagrożeniach zdrowia, a nawet życia. Jednakże są ludzie, którzy nie są zdolni do odczuwania bólu, cierpią bowiem na analgezję wrodzoną.

  • Nerwiak Mortona występuje, gdy nerw pomiędzy kośćmi w stopie ulega kompresji, a w konsekwencji procesowi zapalnemu. Objawy obejmują głównie ból między palcami u stóp i uczucie określane przez pacjentów jako nadepnięcie na kamyk. Początkowe leczenie jest skupione na zastosowaniu zastrzyków, leków oraz niestandardowych ortez i wkładek do butów, które pozwalają odciążyć newralgiczną okolicę. Jeśli leczenie zachowawcze nie przynosi rezultatów, wówczas konieczne może być postępowanie operacyjne.

Twoje sugestie

Dokładamy wszelkich starań, aby podane zdjęcie i opis oferowanych produktów były aktualne, w pełni prawidłowe oraz kompletne. Jeśli widzisz błąd, poinformuj nas o tym.

Zgłoś uwagi
Porozmawiaj z farmaceutą
Infolinia: 800 110 110

Zadzwoń do nas jeśli potrzebujesz porady farmaceuty.
Jesteśmy dla Ciebie czynni całą dobę, 7 dni w tygodniu, bezpłatnie.

Umów E-Wizytę
Przeziębienie?
Umów e-wizytę!
Umów e-wizytę
Dlaczego DOZ.pl
Niższe koszta leczenia

Darmowa dostawa do Apteki
Bezpłatna Infolinia dla Pacjentów.

ikona niższe koszty leczenia
Bezpieczeństwo

Weryfikacja interakcji leków.
Encyklopedia leków i ziół

Ikona encklopedia leków i ziół
Wsparcie w leczeniu

Porady na czacie z Farmaceutą.
E-wizyta z lekarzem specjalistą.

Ikona porady na czacie z farmaceutą
Newsletter

Bądź na bieżąco z DOZ.pl